Алуминиева или ПВЦ дограма?

  • 25 083
  • 44
  •   1
Отговори
# 30
  • Мнения: 2 839
Не се лъжете да слагате термомост за жилища.
*Излиза дори по-скъпо от ПВЦ-то
*Кондензира
*Алуминият е студен профил и през зимата си излъчва студено(леглото ми е под прозореца,който допреди известно време беше ал.термомост,и всяка сутрин се събуждах схваната.След като сложихме ПВЦ вече нямам подобен проблем
Какво значи "дори по-скъпо"?? Естествено, че ще излиза по-скъпо, като е по-добро.
Другите 2 точки също са некоректна информация.
Казах за моя опит. В това жилище сме от 3 години, с алуминиева дограма. Предното от `96, та допреди 3 години - пак беше с алуминиева. Никакъв конденз. А тия схващания пък как ги измисли ...  Sick

# 31
  • Мнения: 2 211
Ние сме с ПВЦ- три-камерна SHUCO, чешки стъкло-пакет. Първите две зими нямаше никакъв проблем. После, за каръщина, като се роди дребса, се ливна един конденз и стените мухлясаха. Правихме гранде ремонт - стъргахме мазилката, отвътре изолирахме с вата и гипсокартон, отвън със стиропор, над прозорци и тераси - навеси. Купихме и влагоуловител. През носа ни излезе тая дограма. Никой не ни каза, че дограмата си върви с изолацията и това ни костваше много. Сами си правете изводите.

# 32
  • Мнения: 1 612
3 години се борих с мухъл и влага от алуминиева дограма!  Crossing Arms
И проветрявах през 15 минути и изолация външна имах и пак имаше конденз. По цял ден вървях с парцала и бършех - и стъклата и самата дограма.
Мъжът ми получи астма, а на мен започнаха да ми се схващат краката като на баба ми!
Повече на сладки приказки не се хващам!
Сега съм с ПВЦ и съм си много добре!

# 33
  • Мнения: 5 393
3 години се борих с мухъл и влага от алуминиева дограма!  Crossing Arms
И проветрявах през 15 минути и изолация външна имах и пак имаше конденз. По цял ден вървях с парцала и бършех - и стъклата и самата дограма.
Мъжът ми получи астма, а на мен започнаха да ми се схващат краката като на баба ми!
Повече на сладки приказки не се хващам!
Сега съм с ПВЦ и съм си много добре!
Възможно е да са ти сложили алуминиева дограма без термомост.За съжаление има фирми които прибягват до този мръсен номер-плащаш за термомост а ти слагат без. #2gunfire

# 34
  • Мнения: 1 517
Ние сме сега на тема дограма в къщи. Алуминий не ща, чудя се между ПВЦ и дървена? Никой нищо не каза за дървото.

# 35
  • соросоиден либераст и умнокрасива евроатлантическа подлога
  • Мнения: 13 650
Ние сме сега на тема дограма в къщи. Алуминий не ща, чудя се между ПВЦ и дървена? Никой нищо не каза за дървото.
Всички дограми правят конденз........не може иначе, щом отвън е - 15 градуса , а вътре 15....каквото щете правете.......щом е плътно затворен, така че да не пропуска въздух, винаги има конденз.....говоря за стъклото.......а ако няма и изолация, влага има и по стените ...и мухъл и ужас.......

# 36
  • Мнения: 5 393
Ние сме сега на тема дограма в къщи. Алуминий не ща, чудя се между ПВЦ и дървена? Никой нищо не каза за дървото.
дървената дограма е най-хубава, НО и най-скъпа.Има и разни хибридни модели-дърво и алуминий.

# 37
  • Мнения: 11
Какво значи "дори по-скъпо"?? Естествено, че ще излиза по-скъпо, като е по-добро.
Другите 2 точки също са некоректна информация.
Казах за моя опит. В това жилище сме от 3 години, с алуминиева дограма. Предното от `96, та допреди 3 години - пак беше с алуминиева. Никакъв конденз. А тия схващания пък как ги измисли ...  Sick
[/quote]

Много зависи с какво разположение е жилището ти.Ние преди живеехме в Тракия и там бяхме с термомост.Никакви проблеми сме нямали,но имай предвид че тогава имаше парно под прозорците и се разкарвахме по къси ръкави.

По принцип нямам нищо против алуминия.Но мислиш ли, че ако той беше по-добър,баща ми ,който се занимава с дограма от 1992година ,не би сложил по-добрия профил.

В моето жилище дограмата е 5 камерно немско с троен стъклопакет(К-стъкло и две бели флоатни стъкла).

Но всеки си знае за себе си какво ще сложи.Както казах и преди най-доброто е качественото дърво,но за съжаление то излиза скъпо.

# 38
  • Мнения: 11
Относно боядисването на алуминия:
Цената не е нито на квадрат,нито на линеен метър.Правят се някакви изчисления,които зависят от това какво ще се боядисва,с какви размери е и т.н.
Това е инфо от нашата фирма.Може да питаш в някоя друга фирма, защото всеки си има различни схеми на изчисляване и може някоя фирма да ти даде цена на квадрат или на линеен метър.

# 39
Ще се включа и аз по темата.Значи PVC-то е много по-добро като материял,ако искате да постигнете добра шумо и топло изолация това е решението.Що се отнася до AL не Ви го препоръчвам.Първо,защото е метал,проводник и второ-възможноста за конденз при него е много по-голяма.В момента алуминият е по-скъп матерял на пзара от PVC-то,няма защо да се учудвате.И все пак ако сте решили да си смените дограмата не се колебайте да изберетеPVC-то. Simple Smile

# 40
За домашни условия ПВЦ е по-добрия избор Peace
При алуминевата дограма има по-голям конденз.
Много е важно на какви точно профили на ПВЦ ще се спрете. Препърчвам немски, обков пак немски-Roto. Бълагските на Blick , VivaPlast, след време пожълтяват.
При алуминиевата дограма, тази , която е с термомост ( по-добре изолирва) излиза доста по-скъпо.
[/quote

незнам кое по-добре изолирВа,но ти от каде знаеш, че VIVAplast пожълтява?

# 41
  • Мнения: 2 839
Аз пък не разбирам как срещу алуминиевата дограма все се изказват хора, които не са я ползвали. В последните 11 години живея в жилища с алуминиева. ИЗобщо не мога да си изсмуча от пръстите какъвто и да било недостатък. Изолира, няма конденз, лесно се чисти. Онази първата, която направихме преди 11г. не е помръднала изобщо.
Да, за да е качествена, трябва да е с хубав термомост. Той пък я оскъпява. Но да се твърди, че е по-кофти, защото е по скъпа ...  Naughty

# 42
  • Wonderland
  • Мнения: 702
Ние сме с алуминиева дограма с термомост,конденз нямаме и не сме имали досега Peace.

# 43
  • Мнения: 5 475
Ние сме с алуминиева дограма с термомост,конденз нямаме и не сме имали досега Peace.
Peace точно!

# 44
  • Мнения: 419
Мдаа, и ние сме с алуминиева дограма с термомост, конденз - никакъв. Само един от прозорците е без термомост (монтирахме го пръв преди много години) и там от време навреме се явява някоя капчица, но само толкова.
Съжалявам само, че няколко години се чудехме и се маехме дали да монтираме алуминиева дограма, защото ни се виждаше  много скъпо, сега разходите за отопление са сведени до минимум.  Heart Eyes

Общи условия

Активация на акаунт