Забременяване по време на менструация?

  • 77 901
  • 12
  •   1
Отговори
Здравейте,
искам да попитам следното нещо- възможно ли е да се забременее по време на менструация? С моята приятелка снощи правихме секс и аз свърших в нея. Тя е в третия ден на месечния си цикъл. Възможно ли е да забременее и трябва ли да вземе хапче против забременяване?
Много ви благодаря

# 1
  • Мнения: 1 950
Забременява се когато жената е в овулация. Като се има предвид, че сперматозоидите преживяват няколко дни, ако всичко им е наред, и че не се знае кога е точно овулацията на приятелката ти, не е лошо да се вземе лекарство.
И ако не искате да ставате родители, следващия път бъдете по-отговорни Naughty

# 2
А възможно ли е овулацията да е по време (непосредствено) след менструацията?

# 3
  • Мнения: 3 715
Всичко е възможно, но по принцип се среща много рядко. Не се шашкай толкова и другия път използвай презервативи, защото те предпазват не само от забременяване, а и от други неща. И все пак сексът по време на месечния цикъл не се препоръчва. По-добре да изтрайвате 2-3 дни.

Последна редакция: пт, 29 сеп 2006, 13:22 от kakayaka

# 4
  • Мнения: 275
Здравейте,
искам да попитам следното нещо- възможно ли е да се забременее по време на менструация? С моята приятелка снощи правихме секс и аз свърших в нея. Тя е в третия ден на месечния си цикъл. Възможно ли е да забременее и трябва ли да вземе хапче против забременяване?
Много ви благодаря


За подобни неща се мисли преди това, а не след. Вземи малко почети и следващия път (ако обичаш това момиче) правете любов, а не секс  Peace

# 5
  • Мнения: 4 324
1. Чували сме или по-точно чели сме за случаи на забременяване по време на менструация, но това са изключения!
2. Овулацията е 14 дена преди датата на следващата менструация или при нормален 28 дневен цикъл, това е и 14 ден след първия ден на последната менструация
3. Правете колкото си искате секс, не е нужно много да се знае по въпроса НО ползвайте презервативи!!!! 

# 6
  • Sofia
  • Мнения: 1 263
Аз имам подобен проблем с много "бърза" овулация. Обикновено 7-8 дена след началото на цикъла, а иначе си ми идва на около 28-и ден...Така,че риск си има, както е ти казала Таня...Рядко е все пак, но наистина ако се пазите по-добре се застраховайте...

# 7
  • Мнения: 2 197
1. Чували сме или по-точно чели сме за случаи на забременяване по време на менструация, но това са изключения!
2. Овулацията е 14 дена преди датата на следващата менструация или при нормален 28 дневен цикъл, това е и 14 ден след първия ден на последната менструация
3. Правете колкото си искате секс, не е нужно много да се знае по въпроса НО ползвайте презервативи!!!! 
Както и всяко друго нещо овулацията също не е фиксирана. Много често се развиват по различно време 2 яйцеклетки , т.е. има риск от овулация във всеки един момент.  Когато бях млада и глупава  с приятеля ми брояхме дните и не ползвахме презервативи седмица преди и след цикъла. Та се наложи да направя излишен аборт, защото реших, че на 22 не ми се става майка. Сега имам бебе на 5 месеца, което също е заченато скоро след цикъла . Така че изключенията също не бива да се пренебрегват, особено когато са си доста чести.

# 8
  • Мнения: 838
Всичко е възможно, но по принцип се среща много рядко. Не се шашкай толкова и другия път използвай презервативи, защото те предпазват не само от забременяване, а и от други неща. И все пак сексът по време на месечния цикъл не се препоръчва. По-добре да изтрайвате 2-3 дни.
.
да ама не-РЯДКО-:)-благодарение на такова се роди дащеря ми.внимавайте-:)

# 9
  • София, "Младост 3"
  • Мнения: 9 210
ако не искаш презерваив я пази, а ако рядко правите секс - можете да ползвате хапчета за след полов акт /напр. постинор-дуо/ - но първо, че той е скъп и второ - не е желателно приятелката ти да го пие често
предполагам знаеш, че постинор-дуо можете да пиете до 72 часа след половия акт
успех

п.п. то даваме съвети да се пазят хората, ма колко от нас самите ги спазват Wink
аз поне съм от групата на срамуващите се в ъгъла - тея дето се пазят ма не са се опазили Wink

# 10
Искам да напомня, че съществува т.н. спонтанна овулация, която се среща рядко, но може да бъде по всяко време.

# 11
  • Мнения: 7 716
Спонтанната овулация е често срещана и означава, че фоликулът узрява, разпуква се и отделя яйцеклетка без външна намеса.
Иначе може да се забременее по всяко време на цикъла, но при редовен цикъл правилото е 14 дни преди датата на предполагаемата следваща менструация.

# 12
  • София
  • Мнения: 6 360
Искам да напомня, че съществува т.н. спонтанна овулация, която се среща рядко, но може да бъде по всяко време.

ммм, нещо не е наред с термина. всяка естествена овулация е спонтанна!

Общи условия

Активация на акаунт