Освежаване на цвета на косата

  • 2 029
  • 9
  •   1
Отговори
  • Мнения: 267
Здравейте, момичета !
Не знам дали е имало точно такава тема, доста съм изчела за боядисването тук, но все пак реших да пусна тема.
Идеята ми е следната - от години се правя на кичури, но все повече ме изморява и ми писва това. Харесвам се с руса, шаренка коса, но мразя момента, в който косата се изтощава, губи блясък и цвят, корените се показват. На снимки изглежда доста зле всъщност, пред огледалото някак си се  понасям, защото косата ми по принцип е по-светла и не стои никак грозно.
Можете ли да ми дадете някакъв съвет как да направя цвета по-жив, но в същото време да не се забърквам в някакви сложни процедури като боядисване всеки месец ? Много искам да си оставя косата да израсте жива и здрава, но видът и не ми харесва така. Има ли нещо "леко" за поддържане на цвят и..изобщо каквото ви хрумне, все ще ми е от полза. За сега съм се спряла на кичури, но не с обезцветител, а с боя.


Целувки Hug

# 1
  • Пловдив / София
  • Мнения: 1 287
Ами аз не те разбрах всъщност искаш да си махнеш кичурите и просто да поддържаш "жив" и блестящ цвят или да запазиш кичурите? Thinking
Ако е първото се сещам за шампоан-оцветител. Той май не е толкова агресивен като обик. боя.
А ако е втората опция, не знам. По принцип поддържането на кичури си е трудоемка работа. И по мое скромно мнение е най-добре периодично да се прави само във фриз. салон.

# 2
  • Мнения: 267
Ами не знам какво искам Wink
Като цяло искам да си изравня цвета на косата, т.е. заради корените, но не мога да реша дали да е пак с кичури или наистина с оцветител. А иначе аз всеки път се правя в салон, това е ясно.

Може ли да ми препоръчаш добър оцветител ...и още - някой правил ли си е руси кичури с боя ? Но тънки, като с шапка, не с фолио ?

# 3
  • Пловдив / София
  • Мнения: 1 287
За съжаление не мога да ти препоръчам добър оцветител, поради факта, че спрях да си боядисвам косата преди може би 4 год. В момента не знам изобщо какво има на пазара като бои, оцветители и т.н.
Ползвала съм преди шампоан-оцветител, но не помня каква марка, пък и моят беше червен.
Може би и други мами ще се включат. Simple Smile

# 4
  • Мнения: 167
аз бях на кичури 2 години и по същия начин ми писна а и косата ми много исъхна.Отидох на фризиор.Боядисаха ме в естествения ми цвят а сега я подържам с L'oreal casting много съм доволна

# 5
  • Мнения: 2 897
Ами не знам какво искам Wink
Като цяло искам да си изравня цвета на косата, т.е. заради корените, но не мога да реша дали да е пак с кичури или наистина с оцветител. А иначе аз всеки път се правя в салон, това е ясно.

Може ли да ми препоръчаш добър оцветител ...и още - някой правил ли си е руси кичури с боя ? Но тънки, като с шапка, не с фолио ?

Ако искаш да си изравниш косата с корените, с кичури няма как да стане,пак ще остане небоядисана част от корена.Ти руса ли искаш да си,че и аз не разбрах нещо newsm78Ако е така,може да си изсветлиш цялата коса,като преди това си обезцветиш корените,да не стоят жълти после.Където са били кичурите ще има други нюанси косата.Изглежда добре,поне при мен е било така.

Колкото до втория ти въпрос-не ти препоръчвам да си правих руси кичури сама,а само с боя не знам дали ще стане добре Thinking

# 6
  • Мнения: 5 622

 Аз не мога да се понасям постоянно с една и съща коса- прическа, цвят. ЗАтова от време на време правя разни промени. От известно време насам съм с кичури, много съм доволна. Вчера пак си ги поднових. В началото са даоста тъмни, но се поизмиват с времето и цветът на косата става много приятен. Но определено е свързано с боядисване и изтощаване на косата най-вероятно. Мен това, обаче не ме спира. коса е в крайна сметка, расте  Wink  Peace

# 7
  • Мнения: 2 897

 Аз не мога да се понасям постоянно с една и съща коса- прическа, цвят. ЗАтова от време на време правя разни промени. От известно време насам съм с кичури, много съм доволна. Вчера пак си ги поднових. В началото са даоста тъмни, но се поизмиват с времето и цветът на косата става много приятен. Но определено е свързано с боядисване и изтощаване на косата най-вероятно. Мен това, обаче не ме спира. коса е в крайна сметка, расте  Wink  Peace

Бубе,пусни снимка,да те видим с новата коса Wink Heart Eyes

# 8
  • Мнения: 448
Косата ми е кестенява, но аз и казвам "светло бозава". Обикновено съм боядисана и предимно гравитирам от светло червено до черно. След раждането, косата ми падаше и фризьорката ми ме накара да си направя кичури с боя за по щадящо. Каза че има специални бои за кичури, избрахме три цвята:тъмно русо, светло кестеняво и леко медно червеникаво. Стана супер,  не исках да стоя дълго за да не станат натрапчиви цветовете. Аз не мога да се похваля с кой знае каква коса: тънка и без обем, но буквално оживя, без да блъска на шарения. Можеш после да ходиш само да ти ги освежават в корените, Хубавото че, е като ти писне (както на мен) минаваш отгоре едно светло кестеняво и си готова.

# 9
  • Мнения: 5 622
 Aми аз сега само поднових кичурите и сега косата е малко по-тъмна, от това, което се вижда на аватара. След около 2-3 седмици ще стане същата, която виждате в ляво  Peace

(Бих пуснала снимка и сега, но не съм се снимала. Мързи ме, но ще го имам предвид  Peace)

Общи условия

Активация на акаунт