Какво действа разхлабващо???

  • 2 785
  • 35
  •   1
Отговори
  • 1
  • 2
  • 3
  • Всички
Моят мъник е почти на 5 месеца и никакво пюре и сокче не може да го накара да се изхожда всеки ден и без помоща на термометър.Какво да му давам?????

# 1
  • Мнения: 4 586
дай повече информация
аз съм на тази вълна откакто се е родил
какво му е менюто ?грамаж?как е апетита?какво мляко пие?
какви са му изпражненията?
колко дни можеш да го изчакаш?
корема подува ли се ?
газове има ли?
това с термометъра е страшна работа , няма отучване после

http://www.zadecata.com/vkuhniata/Zdr_diet_hranene/Zapichashti_r … bvashti_hrani.htm   това за храните

# 2
  • Мнения: 4 586
а и още откога е така?
спонтанно кога се изхожда?
ходили ли сте на гастроентеролог?
пил ли е нещо дуфалак например?

# 3
Газове си има ама не много, коремчето не се подува, а за лекар не съм мислила.

# 4
  • Мнения: 4 586
отговори на другите въпроси

# 5
  • Мнения: 7 803
и ако не се изходи един ден какво става? боли ли го? мъчи ли се детето? или ти си решила, че трябва да ходи всеки ден  Rolling Eyes
ако ползваш термометъра всеки ден скоро няма да има начин да се изходи само  Peace

# 6
  • Мнения: 7 640
и ако не се изходи един ден какво става? боли ли го? мъчи ли се детето? или ти си решила, че трябва да ходи всеки ден  Rolling Eyes
ако ползваш термометъра всеки ден скоро няма да има начин да се изходи само  Peace

абсолютно, има хора, които не се изхождат всеки ден, давай му повече супички и целулоза

# 7
Не го боли, но понякога и 3 дни не се напъва да се изходи.За супи ни е още рано.

# 8
  • Мнения: 7 803
ами до 5-6 дни не се води запек, а и твоята супер помощ с термометъра го кара да чака външна помощ за да се изходи. остави го детето на мира и ще се оправи. и възрастните не всички ходят всеки ден. давай му повече течности и храни, които разхлабват и спри термометъра

# 9
  • София
  • Мнения: 2 160
Незнам дали си въвеля плодовете , ако си: Давай сокче от круша(пресен). При нас има страхотен ефект..
 newsm74

# 10
  • Мнения: 514
Не мога да разбера какъв е този метод,щом не се изходи детето един ден и веднага термометър в дупето?! Rolling Eyes
Повече течности,избягвай запичащите неща и престани с термометъра Peace.

Последна редакция: пн, 02 окт 2006, 02:33 от Лисана

# 11
  • Мнения: 27 524
Прекрати с термометъра, това е напълно излишна и вредна манипулация  Peace

Какво друго даваш за ядене? Само на АМ ли е? С какво го храниш по принцип? Може би даваш запичащи храна? Махни временно една мерителна лъжица от млякото му, давай вода да пие. Пюре от тиква действа добре, давай пресни круши. Изчакай няколко дни и нещата ще се нормализират.

# 12
  • Мнения: 2 849
Виктор беше в началото така .Не съм помагала с термометър Stop(бяхме на АМ Фризовом -много му помагаше ) .Мисля ,че като започнахме пюрета и сокчета ,нещата се нормализираха .Давай сок от круша или грозде  ,ако сте захранени -пюре от спанак .

# 13
  • Мнения: 308
храни и сокове от круши, сини сливи, грозде, ананас, вода с мед и вода от сварени овесени ядки.

# 14
  • Мнения: 27 524
ананас, вода с мед и вода от сварени овесени ядки.

Твърдо не  Stop
За ананас е рано, за мед още повече, овесени (глутен) след 6-ия месец най-рано  Peace

# 15
  • Мнения: 7 803
мисля, че и за грозде е рано на 5 месечно да се дава

# 16
  • Мнения: 145
Здравей,аз също имах проблема с термометъра като бяхме на 3м.Първото за което се сещам е че му давах всяка сутрин по 3/4 капки преварен зехтин и това много ни помогна(но се посъветвай с лекар разбира се)Аз действам на свой глава,но.....Друго можеш да свариш овесени ядки и да му дадеш водичката,също може круши,праскови.Успех

# 17
  • Мнения: 7 803
абе стига с тая вода от овесени ядки  #2gunfire 2 постинга по-нагоре е обяснено и защо  #Cussing out

# 18
  • Мнения: 695
При нас много помагаше пюрето от Сини сливи.Освен това както са ти писали и другите мами сокчета от круша,тиква,а до колкото си спомням при нас и спанака ни действаше разхлабващо Peace

# 19
  • Мнения: 45
З дни неизхождане е запек. Дайте повече информация на какво мляко сте.За меда има и други теми, не се дава до 2 години. Повече течности

# 20
  • Плевен
  • Мнения: 1 418
Пюре от сини сливи и пюре от круша. Действат много добре - но ги търси в чистия им вариант без смеси с други плодове.

# 21
  • Мнения: 2 897
храни и сокове от круши, сини сливи, грозде, ананас, вода с мед и вода от сварени овесени ядки.

Само първите две от изброените,другите в никакъв случай-рано ви е Naughty
Особено медът-силен алерген е ,дава се най-рано след годинка,но аз бих давала доста по-късно дори.

Ти какви пюрета му даваш-купени или домашни,защото в купените добавят оризово нишесте най-често,а то може да спомага за запека допълнително.Пробвай с домашно приготвени(идеално пасирани,обаче)-зеленчукови,плодови-може добре да му повлияят.Моят дребчо откакто мина на домашни пюренца си ака по-често,а преди се запичаше и му беше по-трудно,въпреки,че не се се случвало да не ака за повече от два дена.
А пюрето от домашно приготвени круши върши невероятна работа,така че се присъединявам към останалите мами thumbsup

# 22
  • Мнения: 1 186
Круша-кайсия-сини сливи-овесени ядки Peace
За друго незнам Embarassed

# 23
  • Мнения: 5 288
На Семпер пюре от сушени сливи  е страхотно! Действа като реактивен двигател  Wink!

# 24
  • Мнения: 7 803
хайде пак с овесените ядки  Tired още колко пъти в една тема могат да бъдат споменати  newsm78

# 25
  • Мнения: 1 186
хайде пак с овесените ядки  Tired още колко пъти в една тема могат да бъдат споменати  newsm78
Защо?

# 26
  • Мнения: 7 803
изчети темата, не само първия пост  Tired

# 27
  • Мнения: 27 524
мисля, че и за грозде е рано на 5 месечно да се дава

Грозде може, ама не е чак толкова разхлабващо.

# 28
# 29
# 30
  • Мнения: 1 186
При нас много действа круша-и на пюре и прясна пасирана Peace Peace Peace
Ние сме вечно с запек и имам опит в разхлабването newsm62
Също помагат и кайсиите-ама нали няма вече пресни -само пюре
Обаче имай напредвид че вие сте малки за пресни плодове затова се ориентирай към пюретата
Дано съм била полезна  bouquet

# 31
  • Мнения: 2 653
... не може да го накара да се изхожда всеки ден и без помоща на термометър....
До колкото знам когато е използва чето този метод   с термометъра или с мушкато  детето се приучаава, че така му е по-лесни и започва да не е напъва само да си свърши работата.

# 32
  • pomorie
  • Мнения: 848
разхлабващо действа сокче от круша портокал и киви.прясно изцедени естествено.и ние сме така.и аз пробвах тернометара но разбрах че не е хубаво и спрях.сега давам сокче и го чакам сам да се справи.и ние сме на два месеца и няколко дни.и сме само на кърма.успех

# 33
  • Мнения: 7 803
как прясно изцеден сок от портокал и киви  #Crazy

# 34
  • София
  • Мнения: 15 219
la_chicita_linda  , много е рано за киви и портокал. Ако ще даваш сок за разхлабване, поне да е само от круша.

# 35
  • Мнения: 2 653
la_chicita_linda  , много е рано за киви и портокал. Ако ще даваш сок за разхлабване, поне да е само от круша.

Ние сме на Ам и 2 пъти на ден по около 60 мл кърма.ЗА разхлабване АЗ пия по 1 л ок от криша преди да е изцедя няколко часа и поле като и дам да пие кърмата , най-много до следващото хранене и е напълнила доволно памперса.

Общи условия

Активация на акаунт