за какво са шпатулките в крема за лице?

  • 764
  • 13
  •   1
Отговори
  • Мнения: 521
В последно време забелязвам, че в кутийките на кремовете за лице има и шпатулки. За какво служат?

# 1
  • Мнения: 13 512
За да се нанася крем с тях. Аз съм с дълги нокти/не много,но все пак  ми е неприятно да ми влиза под ноктите/.В кремовете,които аз ползвам няма такива и  все си търся шпатулка..

# 2
  • Мнения: 521
Мерси! В кремовете на Avon ги има. Аnew clinical, например.

# 3
  • Мнения: 1 353
Мерси! В кремовете на Avon ги има. Аnew clinical, например.
И аз се зачудих newsm78 като видях,че има шпатулка ама сега ми се изясни въпроса с шпатулките Mr. Green

# 4
  • Мнения: 5 317
За да се нанася крем с тях.
Peace

# 5
  • Мнения: 13 512
Особено е удобно при крема за очи,от който се слага по много малко и е гадно като ти влезе под ноктите

# 6
  • Мнения: 22 867
И не само за удобство, а и за да не се замърсява крема, когато се пипа с пръсти. Колкото и да са измити..........

# 7
  • Мнения: 13 512
И не само за удобство, а и за да не се замърсява крема, когато се пипа с пръсти. Колкото и да са измити..........
Е,предполага се,че преди да си сложиш крем си си измил лицето и ръцете

# 8
  • Мнения: 3 338
И не само за удобство, а и за да не се замърсява крема, когато се пипа с пръсти. Колкото и да са измити..........

Абсолютно. Убедена съм, че шпатулите се поставят именно от гледна точка на хигиената. Все пак се предполага, че шпатулата има досег единствено с крема, докато с ръцете - измити, неизмити, все си пипнал нещо, преди да стигнеш до крема.

# 9
  • Мнения: 6 167
не съм виждала такива кремове с шпатулки от поне 15 години
много романтично
баба ми ги използваше, за да нанася крема с тях.
но съм виждала и да гребва, като лъжичка и да го слага на дланта си и после го наняся нормално
сигурно и двете са валидни.

# 10
  • Варна
  • Мнения: 10 786
Нищо не разбрах - ръцете не са ни суперхигиенични, а въпросната шпатулка с какво я почиствате след всяко гребване от крема, нали пак я измивате с вода, като и ръцете си....  Rolling Eyes

Единственото логично обяснение за мен е да не влиза крем под ноктите, аз нямам маникюр, но пак не е много приятно.

# 11
  • България-Швейцария
  • Мнения: 2 535
Идеята май е да се избегне попадането на бактерии и др. подобни в крема, с което да се скъси трайността му.
Колкото и добре да си си измил ръцете - има си всякакви Crazy, които правят реакция.
Точно като акарите из матраците, които не виждаме с просто око Sick.
И аз много страдам, че в повечето няма шпатулки, ако е в кутийка, а не в туба с маникюра абсурд да бръкна вътре, всичко ще ми остане под ноктите Blush.
Сгъвам си пръста на две и така се докопвам до съдържанието или специално за целта дезинфекцирам дръжката на някоя пила Rolling Eyes.

# 12
  • София
  • Мнения: 35 897
....И шпатулката  трябва да се измие доста добре, след като си я ползвал , защото ако остане крем по нея си е 'гнездо' на 'микроби'.

# 13
  • Мнения: 2 161
В последно време забелязвам, че в кутийките на кремовете за лице има и шпатулки. За какво служат?
Много от хората в козметичната индустрия твърдят,че е по-добре да използваш крем от флакон,отколкото от бурканче.Явно е по-хигиенично,а и дозата се улучва по-добре.Досега не съм попадала на крем с шпатула.

Общи условия

Активация на акаунт