За месото в домашните пюрета

  • 1 394
  • 22
  •   1
Отговори
  • Мнения: 361
Мислите ли че 7 месеца е подходяща възраст за включване на месо към зеленчуковото пюре? И още един въпрос каква порция месо се слага в напр. едно бурканче от 190 гр. зеленчуково пюре?

# 1
  • Стара Загора
  • Мнения: 121
Аз включих месото от началото на 9-я месец,захранихме се на навършени 6 месеца.Месото го сварявам,пасирам и замразявам във формичките за лед,добавям по едно кубче в пюрето през ден,големината на кубчето е колкото малко по-едър орех.

# 2
  • София
  • Мнения: 1 457
Аз включих месото на вашата възраст, но отначало поне два месеца давах само купени пюрета и едва след като вече беше захранена с заешко, пилешко и пуешко се престраших да правя домашни пюренца с месо.

# 3
  • Мнения: 361
Благодаря ви момичета. И аз така мислех да слагам в зеленчуковото пюре през ден по една равна супена лъжица месо. Купешките пюрета ние не ги ядем, а освен това пилето е домашно и съм сигурна в качеството му.

# 4
Аз рядко слагам в зеленчуковите пюрета,но и дъщеря ми всеки ден яде готвено.Просто пасирам месцето със зеленчуците от манджата или супата и така Grinning

# 5
  • София
  • Мнения: 2 160
Количеството трябва да е 1 кубче (за лед).
Лично аз не правя домашни с месо, давам купени. Нещо нямам вяра на качеството на месото.
Захраних на 6 месеца с месо. smile3522

# 6
  • Мнения: 1 186
Ние към 7 месец започнахме с месните пюрета а за приготвянето и аз правя така с формичките за лед само че не ги пасирам като ги слагам във формата за лед ами после направо с зеленчуците иначе мисля че 1 супена лъжица е достатъчна за порция пюре- даже може малко по малко от това Peace

# 7
  • Мнения: 2 211
Количеството на месото трябва да е 10гр или 1с.л. Най - добре започни с пуешко.

# 8
  • Мнения: 2 897
Боби беше навършил 6 месеца,когато започнах да му давам месни пюрета.Започнахме със заешко и пуешко,но заешкото хич не го харесва,така че остана пуешкото,два месеца по-късно започна да яде и пилешко.До момента карахме само на готови месни пюренца,но мисля вече да му приготвям домашни,за това темата ми е много полезна.
Колко време се съхраняват замразените пасирани кубчета месо?

# 9
  • Мнения: 4 428
И мен ме интересува темата. Ние се захранихме с месо преди седмица. Започнах с пуешко, а тази седмица давам пилешко. Другата седмица ще дам заек.
Аз се чудя колко време да варя месото за домашните пюрета newsm78 Мисля да го варя о/о 30 мин, дали е достатъчно newsm78

# 10
  • Мнения: 361
Аз варих пилето почти 2 часа просто гледах да се свари много добре. Но не съобразих това, че от цяло пиле ще излязат доста порции месо. Това го разбрах чак когато пасирах месото. И сега аз също се питам колко време мога да го съхранявам във фризера???? А си мисля и друго има ли значение дали ще съхранявам месото сурово или сварено във фризера???

# 11
  • Мнения: 4 428
Аз тези 20 мин ги имам предвид за варене в тенджера под налягане. А и се чудя дали различните меса не се варят различно време newsm78

# 12
  • Мнения: 7 640
според готварските книги и от личен опит- 1 ч.л. смляно месо е достатъчно на 190-200мл. манджа

# 13
според готварските книги и от личен опит- 1 ч.л. смляно месо е достатъчно на 190-200мл. манджа

Да ви имах мерките и гледането на деца със супени лъжици! Sick

# 14
  • Мнения: 3 042
Да ви имах мерките и гледането на деца със супени лъжици! Sick

Аз пък меря в кибритени кутийки. Mr. Green

Съвсем сериозно по темата.
Ако месото не е смляно, може да сложиш месо колкото една кибритена кутийка и след това да пасираш направо всичко /месо и зеленчуци/ заедно.

Общи условия

Активация на акаунт