Идея за нов протест

  • 1 302
  • 20
  •   1
Отговори
# 15
  • Sofia
  • Мнения: 4 216
Лора, ами протест за завишаване на санкцията за майки-убийци.
Естествено...  Wink  Grinning Ненужен ми беше въпроса донякъде.
Добре, но мисля, че е необходимо да се изясни какви са санкциите сега и ако ще протестираме - какво е нашето предложение... 

НК
    Чл. 120. За убийство, извършено от майка върху рожба във време на раждане или веднага след него, наказанието е лишаване от свобода до три години.
    Чл. 121. (Изм. - ДВ, бр. 103 от 2004 г., в сила от 01.01.2005 г.) За убийство на току-що родена рожба с чудовищен вид виновният родител се наказва с лишаване от свобода до една година или с пробация.


Санкициите действително са ниски. Но имаите предвид, че задължително е в такова разследване да се направи съдебно психиатрична експертиза, която да установи психичното състояние на майката към момента на извършване на престъплението. В много от случаите е налице пост родилна депресия. Предполагам, че това са били основните мотиви на законодателите за подобни занижени размери на наказанието.
Макар, че аз лично смятам, че това би следвало да се установи в хода на разследването, а не да се приема по презумпция.

# 16
  • До хладилника, който обичам
  • Мнения: 22 767
Към писаното от додо-додо да добавя, че комай на майки, извършили такова деяние до 40 дена след раждането не им се налага наказание, ако се докаже, че страдат от следродилна депресия.
Действително има жени, които много силно страдат от нея.

# 17
Хм, интересно - след-родилна депресия има, а след-е*ална - няма newsm78
А, като се замисля - и след-станал-татко депресия няма...

# 18
  • Мнения: 1 671
как да постъпим, когато нежеланата бременност все пак е факт...

Ражда детето и го оставя в дом за осиновяване.
Само дето предпочитат да го изтъргуват, като че ли е стока  Sad


Воден, докато има социални институции за изоставени деца, ще има и изоставени деца. Ако няма такива социални институции, децата, чиито майки се отказват от тях, още от родилния дом ще бъдат обявявани /извинете за грозната дума, но друга не се сещам/ за осиновяване. Така и хората, които искат да осиновят, по-бързо ще могат да го направят.

А за търговията с деца - пак казвам, че това е криминално деяние, никакви санкции не могат да го спрат, докато не се повиши културата на самите майки. То и сега си има много строги закони за убийство, например, но убийства пак ставата често.

А тогава пък какъв ужас би настанало- не ми се мисли! Корупция, донорство, педофилия, продан, изнудвания.... Истински разцвет!

Ерика, права си. Но ако няма домове за сираци, ще има много по-голям контрол при оставяне на дете за осиновяване, мисля... Сега всяка майка практически може да се откаже от детето си и държавата е длъжна да се погрижи за него. И пак казвам, превенцията е най-важна в случая.

Хм, интересно - след-родилна депресия има, а след-е*ална - няма newsm78
А, като се замисля - и след-станал-татко депресия няма...


Воден дух, темата, която повдигаш, е много сериозна. Не се е**вай  Embarassed/използвам твоята дума/.

# 19
  • Мнения: 5 539
Санкциите в закона са смехотворни.
Предлагам да организираме акция и да съберем средства, за да закупим спирали срещу забременяване на всички циганки #Crazy

# 20
  • Мнения: 1 134
Понякога родният дом е много по - страшен, отколкото този за отглеждане...
НЕ може да няма такива домове. Дай Боже да са по - малко и по - качествени.

И какво, ако санкциите станат по - сериозни?! Това ще спре някоя от тези жени ли? Спорът е същият като този за смъртното наказание - ще се спре ли един изверг да убие дете, ако знае, че няма да лежи до живот, а ще го убият?!

Общи условия

Активация на акаунт