Ядене и чудо

  • 1 420
  • 21
  •   1
Отговори
# 15
  • София
  • Мнения: 2 227
Да не би да има яко колики?
И това да му е начин за успокояване?
От дългкокърмилите мамчета знам, че кърмачетата ползват мама за успокоитек и при колики, и при зъбки.....
newsm10 newsm10 newsm10 + това съм чувала, че децата често бъркат коликите с чувството за глад.

# 16
  • Мнения: 144
Ние сме на 19 дни и имаме същия проблем от 1 - 2 дни. Бебчо яде много (на 12-тия ден бяхме на контролно кърмене и изсука 100 мл.   #Crazy) и често връща излишното през входа. По принцип ми казаха, че е нормално да връща излишното количество когато се оригва, но снощи в 9 ч. направо си повърна на фонтан, след което мрънка и рева цяла нощ и почти нищо не яде при нощното кърмене (на 2 пъти опитвах) - сучеше по 1 минута и заспиваше на гърдата, при все че преди това не можех да я накарам да си затвори очите или поне да спре да плаче. След като я отделях от гърдата и я сложех да спи отново се ококорваше и се разреваваше   newsm45  smile3514 newsm45. В чудо се видях цяла нощ незнам това колики ли са какво е, но и аз не мисля, че е нормално да държим нон-стоп бебетата на гърдите си и колкото и да е вредно давам залъгалка на малката, защото иначе просто не се издържа.

# 17
  • Мнения: 8 242
Нормално. И ние бяхме така първия месец. Не слизаше от циците  Mr. Green Яде, фонтанче и пак яде  Crazy
После се поуспокои човека. И сега ако се сети 4-5 пъти на ден да ме търси за ядене и то за 4-5 минутки максимум  Rolling Eyes

# 18
 Благодаря ви за мненията! Успокоихте и мен, и майката, за което сте безценни! Simple Smile

# 19
  • Мнения: 3 205
Нека и аз те успокоя  Mr. Green Абсолютно нормално поведение има кърмачето ви, моето също беше така в продължение на около 40 дни (без да има колики). Просто трябва много да помагаш на мамчето, да гушкаш и да люляш бебко от време на време, за да може и тя да се почувства човек (аз примерно открих колко разпускащ може да е един 10-минутен душ или просто да отида до тоалетната). Ядеше, уригваше се на гърда и повръщаше даже на гърда, само и само да не се пусне.
След месец-два даже няма да си спомняте за това време. Биберон-залъгалка аз лично въведох, когато Иво стана на 1 месец, но това не ми спести рева - когато човекът иска да яде, трудно ще го заблудиш с гума.

# 20
  • Мнения: 485
Подкрепям казаното от MammaEli   202uu
Само да добавя, че за да може майката да си почива, трябва да кърми в удобна поза, например легнала на една страна, бебето лежи с лице към нея. През това време може чете книжка или да си подремне.
Приятно кърмене на мама и да ви е живо и здраво бебчето  Hug

# 21
  • Мнения: 3 500
 юл4е напълно си права, че когато бебчо е гладен нищо не може да го залъже  Laughing Моето бебе го научиха на залъгалка още в родилното, всеки път ми я караха така : http://bgphoto.net/photos/20915/o632955666140312500.jpg

Общи условия

Активация на акаунт