а при вас как е?...

  • 1 441
  • 38
  •   1
Отговори
  • София
  • Мнения: 2 100
имам проблем с режима на спане на мойта тригодишна Криси. става в 8ч със зор защото в 8.30 трябва да сме в детската. там спи по обяд 2 часа- от 12 до 14 и това й е съня за деня. вечер я слагам да ляга към 20.30- 21ч. но тя заспива чак към 23-23.30ч. просто не мога да си го обясня, как може да не й се спи. за мен не е нормално дете на тази възраст да заспива толкоз късно Naughty чудя се вече какво да правя по въпроса... ooooh! ако някой има подобен проблем, нека да пише, току-виж сме излезли от задънената улица. мерси на всички  Simple Smile

# 1
  • Мнения: 46 437
а при вас как е?...

Ляга 24-1 ч. и става на обяд 12-13 ч.
Смятам, че дете на 2-3 г. трябва да спи тогава, когато има нужда, затова я гледам вкъщи, за сега и за щастие имам тази възможност!

Ако ходи на градина- предполагам, че за 1-2 месеца ще свикне с режима, който се налага насила, но изведнъж няма да стане.

Успех!

# 2
  • София
  • Мнения: 6 522
Аз създадох режим, защото с 2 броя и различни режими, нямаше да стане работата  #Crazy #Crazy #Crazy
нощен сън от 20,30-21 до 7-7,30
следобеден сън от 13.00 до 14.30 - 15.00 - 15.30 (най-често около 2 часа)

# 3
  • Мнения: 2 731
Същото е и при нас Rolling Eyes

# 4
  • Мнения: 7 474
Ляга в 21ч.(не заспива веднага), става в 8ч. на обяд спи от 13ч.-15ч.  Hug

# 5
  • Мнения: 3 367
az съм привърженик на режима при деца и възрастни(има ред данни за ползата от което)
та-8-8.30 лягат и 2та
стават сутрин м-у 7 и 7.30
спят следобед от 2-4(4.30)понякога
ако не им се спи си правят каквото си искат в кошарите,оставям книги и по някоя игра1ка,но не влизам докато не стане време
има рутина какво правят сутрин 1е всяка смяна води до мрънкане безкрайно
децата у1ат режим бързо ако има постоянство от наша страна,това е моя опит

# 6
  • Мнения: 46 437
...
децата у1ат режим бързо ако има постоянство от наша страна,това е моя опит

А още по-бързо, ако сами го определят  Peace режимът на София е абсолютно твърд, спазва го с невероятна точност и никога не го нарушава, няма случай, в който да не й се спи и да седи наказана в кошарата  Stop
Замислете се, на вас всеки ден в един и същи час ли ви се доспива?

# 7
  • София
  • Мнения: 2 100
а, само да добавя, вече се опъва и не иска да спи като си е вкъщи през почивните дни, а до скоро, т.е.преди да тръгне на детска, си спеше всеки ден по 2 часа поне следобяд. и това, което най-много ме учудва, че липсата на сън не й се отразява изнервящо, хич не дава вид на уморена или отпаднала... почвам да я подозирам да не ми краде от буркана с нес-кафе  newsm78

 Grinning Grinning Grinning

# 8
  • Мнения: 3 575
Сутрин ставаме в 7, спи следобед от 2 до 5-6, а вечер ляга към 11-11.30
Като малък си имаше такъв хубав навик да заспива в 9, но откакто порастна.......няма начин да го вкарам в режим.

Да видим сега яслата как ще му се отрази, там може и да не заспива следобяд, дано да започне вечер по-раничко.

# 9
  • Мнения: 479
имам проблем с режима на спане на мойта тригодишна Криси. става в 8ч със зор защото в 8.30 трябва да сме в детската. там спи по обяд 2 часа- от 12 до 14 и това й е съня за деня. вечер я слагам да ляга към 20.30- 21ч. но тя заспива чак към 23-23.30ч. просто не мога да си го обясня, как може да не й се спи. за мен не е нормално дете на тази възраст да заспива толкоз късно Naughty чудя се вече какво да правя по въпроса... ooooh! ако някой има подобен проблем, нека да пише, току-виж сме излезли от задънената улица. мерси на всички  Simple Smile

Теди вечер ляга обикновено между 21 и 22 ч. (в зависимост от сезона). Следобедният сън трае различно (вкъщи и през ваканциите - 14 - 16:30/17:00 ч.; в детската градина 13:00 - 15:00 ч). Разбира се, има и изключчения. Но той определено има нужда от повече сън и обича да си поспива. Но пък непрекъснато виждам дечица, които, напротив - имат много по-малко нужда от сън. Децата са различни.

Това, че твоята Криси "става в 8ч със зор", както пишеш, ме кара да си мисля, че сънят й през нощта не й е достатъчен. А имате ли си някакъв вечерен ритуал преди лягане, който да я успокои и настрои за сън? При нас това е четеното на приказка.

# 10
  • Мнения: 3 367
...
децата у1ат режим бързо ако има постоянство от наша страна,това е моя опит

А още по-бързо, ако сами го определят  Peace режимът на София е абсолютно твърд, спазва го с невероятна точност и никога не го нарушава, няма случай, в който да не й се спи и да седи наказана в кошарата  Stop
Замислете се, на вас всеки ден в един и същи час ли ви се доспива?

да,на мен ми се доспива то1но м-у 9.30 и 10 и ако преско1а и не си легна после не мога да заспя и следвашия ден е ужасен;
всеки избира как да гледа дома си,това работи за нас а и има доста л-ра к го подкрепя
Анна

# 11
  • Мнения: 46 437
... всеки избира как да гледа дома си,това работи за нас ...

Разбира се  Peace Важното е да няма нерви и рев, тях двете не ги познавам и нямат място в дома ми, предполагам и във всеки друг Peace

# 12
  • София
  • Мнения: 2 100


Това, че твоята Криси "става в 8ч със зор", както пишеш, ме кара да си мисля, че сънят й през нощта не й е достатъчен. А имате ли си някакъв вечерен ритуал преди лягане, който да я успокои и настрои за сън? При нас това е четеното на приказка.

да, и приказки четем, и куклите приспиваме, и филмчета сме пускали анимационни, ама видях че ефектът е точно обратен на търсения Sad 

и аз съм на мнение, че сънят през нощта не й е достатъчен, ама още не мога да намеря начина да я карам да заспива по-рано  Cry

# 13
  • Мнения: 3 367
... всеки избира как да гледа дома си,това работи за нас ...

Разбира се, важното е да няма нерви и рев, тях двете не ги познавам и нямат място в дома ми, предполагам и във всеки друг Peace
то1но това се опитвах да кажа-1е за нас режима елиминира нерви/рева

# 14
  • София
  • Мнения: 6 999
Аз също съм за разумния режима за деца и възрастни.

Откакто се е родила Дариа я слагам в леглото в 8. От известно време бях започнала да го правя в 9, но сега не се наспива в градината и за това в 8 и 30 вечерта. Сутрин става, когато реши през уйкендите и в 8-8 и 15 през работните дни. На обяд спи и по 3 часа понякога, когато си е вкъщи. Толкова съм свикнала с режима й както и тя, че ако по някаква причина трябва да го наруша ужасно се изнервям. Последно ходихме с баща ми на ресторант и когато наближи 9 часа просто ми се изпари и настроението и всичко. Самата Дариа става нервна и раздразнителна ако по някаква причина не е в леглото в 9.

Desconocida, щом си лежи в леглото, значи си почива. Ако й се спи ще заспи. Въпросът е да не е придружено с гледане на ТВ. Вчера сложих Дариа в 9 в леглото /спа много на обяд/, а тя до към 10 си чете книжка. Днес обача я сложих в 8 и 30 и 5 мин. по-късно вече спеше сладко. Всичко е въпрос на умора.

Никол, при вас просто режима е изместен. Щом става в 12, значи тогава закусва, в 4 обядва, после спи и после следобедна закуска в 8 и т.н. нали? На мен лично не ми допада идеята, но виждам, че е доста масово. Особено ако съдя по това как, когато ние отиваме в София ленд към 10 - никой няма, а като си тръгваме в 12 децата идват на тълпи. Явно няма да обядват и спят в София ленд нали Joy



Общи условия

Активация на акаунт