За свикването с детската

  • 733
  • 14
  •   1
Отговори
  • Мнения: 5 877
Лятото пробвах всичко - навивки, торта, фуния с подаръчета, сутрешен ритуал, бонбони под езика, джудже, което оставя подаръци в шкафчето... успехът беше повече от променлив.

Обаче! Сега, след като сменихме групата (лятото беше сборна, но изрично исках да не е при същите учителки), тя почна да ходи с желание и си намери две-три приятелки, които май командари  Embarassed

И какво беше изумлението ми, когато преди няколко дни й казах на шега, че ако не слуша, ще я накажа да не ходи на детска градина, и тя ревна с глас. Снощи опитах предпазливо да повторя експеримента - пак се разстрои, че чак хълца детето ("И непослушните деца ги пускаааааат на градинаааааа")

# 1
  • Мнения: 3 576
На твое място много бих се радвала, ако детето ми ходи с такова желание на детска.  Hug

# 2
  • Мнения: 5 877
Ми... радвам се, чак не мога да повярвам. А може би и възрастните имат роля с "очакването си за плач", защото сега като се сетя - като тръгна първия път, всички непознати лелки и чичовци я питаха следните неща:

- Ау, какво сладко детееее... на колко си годинки?
- На тли.
- А ходиш ли на детска градина?
- Да (колебливо, току-що беше тръгнала, леко самохвално).
- А плачеш ли?  #2gunfire #2gunfire #2gunfire

Също си мисля, че може би моите навивки имаха обратен ефект - щом толкова ме навиват, че и награди ми дават, значи това не ще да е нещо хубаво...
втория път тръгнахме дюс, без торти-морти и фунии-мунии, само с китки за учителките и някакви сладки за децата.

# 3
  • Мнения: 412
И аз ще се включа, за да разкажа за вчерашната ни случка на крайно свикване с детската  Laughing
Съпругът ми отива да вземе Мати към 17ч и той категорично отказва да си тръгне...но не с доводи, познати от преди - искам още да си играя и т.н. Снощи беше - моя приятел Сашо го вземат последен в 6 и половина и аз искам винаги да стоя с него, за да не е сам, така че ме вземайте от детска предпоследен  Laughing Много мило ми стана...
А като си спомня драмите от първа група  ooooh!...една реплика на полуразревания и отчаян дребосък "Не го оставяй, не го оставяй там, ще му бъде мъчно, ще му бъде много мъчно за майка му  Cry"
Да...и тогава се опитваше да се държи мъжки, да не ни тревожи  Wink и т.н.
Наистина предварителните ни нагласи са много важни   bouquet

# 4
  • Мнения: 5 877
Имаш страхотно дете!!!   bouquet

# 5
  • Мнения: 3 161
Поздравления за Ането! Все пак има значение, че сте сменили госпожите, а и явно е намерила приятелки, с които се чувства добре. Мога само да ви завиждам!

Но това за очакването за плач не го вярвам. Аз не очаквах Ирина да плаче, защото цяло лято гледа към детската под нас и казва "това е моята градина" и като чуе децата навън, казва "децата ме викат". И като тръгна беше абсолютно спокойна - първите ден-два, и после все по-трудно става воденето и все повече плаче. Тази нощ плака няколко пъти насън и съм убедена, че е свързано с детската, защото предния ден я водих след дълго прекъсване и доста е плакала, след като я оставих.

От друга страна, още на родителската директорката ни предупреди, че децата ни ще плачат първите дни и седмици. Те самите подготвят родителите, че плачът е нещо нормално, рутинно и тривиално. И съответно го игнорират и учат родителите да не го вземат насериозно. А не мисля, че трябва да е така. Не е редно да се игнорират детските емоции в такива случаи. Да, понякога мрънкат, за да получат своето, но в много случаи са истински разстроени и е по-добре да им се обърне внимание, отколкото да се правим, че нищо им няма и да се надяваме, че рано или късно ще свикнат. Така поне мисля аз  Simple Smile.

# 6
  • Мнения: 179
На твое място много бих се радвала, ако детето ми ходи с такова желание на детска.  Hug



И аз така

# 7
  • Мнения: 5 877
А с какво настроение е, като я вземаш? С какво настроение е през остатъка от деня?
Какво ти разказва за самата детска? Може би има някакъв реален (или на нея да й се струва реален) проблем там, който можеш да отстраниш?
Така като мисля, имала е повод да се дърпа през лятото - наистина тогавашните й учителки не бяха за харесване. И май от момченцата има двама побойници. Тя не говореше за тези неща на времето - следобяд от щастие, че съм дошла ли, от що ли, но все ми казваше, че всичко било "много добйе" и че утре пак ще иде. На другата сутрин -хленч. Месеци след това чувах кой какво бил казал, тя какво си помислила, кой я бил ударил.
или за нейната измишльотина, че зъбите на големите деца били паднали и тя мислела, че е от храната в детската градина... ами това също беше проблем, на кого да му дойде наум...

# 8
  • София
  • Мнения: 4 866
поздравления за аника! Simple Smile
пожелавам й още много весели и изпълнени с приключения дни в детската градина, а също и бодри и усмихнати сутрини! сега като започнат и тематичните занимания по програма ще й бъде още по-интересно...
а ти, анда, най-после ще можеш да продължаваш деня си без онази горчилка в гърлото....

габа започна новата учебна година с плач и сърдене. от няколко дни обаче сутрин скача от леглото и се приготвя много бързо за детска градина. дори се уговарят с няколко момичета с какво да са облечени на следващия ден...4470

преди я взимах малко след 18:00 ч. и тя все си играеше с Павката - даже чакахме да дойдат и него да го вземат, че да тичат заедно до улицата. от известно време я взимам пред 18:00ч., но тя все не е готова да си тръгне, дори вчера искаше да остане последна, че да си тичали пак с Павел... е, убедих я, че има още деца в групата и има кой да прави компания на Павел...

# 9
  • Мнения: 1 077
поздрави на всички първогрупови майки!  Mr. Green
И Ида вече е на градина... доста неща ми харесват, някои вече - не. Например явно използваната "утешителна" фраза, която досега никой не беше използвал в яслата, а именно "мама ще те вземе първа"...ми, хм, няма да я взема първа... ами ако използват за сплашване "мама ще те вземе последна!" ?!?!!??? о, ужас!?!!! Mr. Green

И, да, Бу, имат телевизор .... ЕЕЕЕЕЕЕЙЙЙ- ТАКЪВ голям, и работеше от 8.30 днес. Вярно беше някакво индианско детско, но...... Thinking

та, така, и аз още свиквам с градниски привички.....

# 10
  • Мнения: 7 474
И аз съм от късметлиите. Детето ходи с огромно желание при децата и не иска да си тръгва ooooh! Но за съжаление толкова боледува,че не може да ходи на градина Tired Е това , ако не е проклетия просто не знам ooooh!

# 11
  • Мнения: 412
Имаш страхотно дете!!!   bouquet
 bouquet Анда, помамило се е, милото, да дойде точно при нас...
Някой ти беше казал, че това е най-хубавата молитва, измисляна за дете  Heart Eyes
Сега ти го казвам и аз   bouquet
Ако ти нямаш литературни амбиции, мисля, че тук твоите почитателки ще се организираме и ще направим малка книжка "избрано от Анда"   bouquet Трябва да пишеш - за деца, за големи...
И за да не съм съвсем встрани от темата - нашите госпожи в детската са страхотни...извън базата, бюджета, телевизорите и т.н...мисля, че това е, което кара Мати да ходи с желание, те им дават усещането за група...А колко са сладки, когато обикалят цялата група квартала (срещала съм ги) - гспожата ги разхожда им обяснява банални уж неща - ето тук е железарията, влизат вътре, гледат какво се продава, как е...Толкова просто, но когато човек си е намерил призванието прави и простите и незначителните неща вълшебни и интересни  Simple Smile Браво на г-жа Врачева и г-жа Червенкова   bouquet

# 12
  • Мнения: 5 877
Благодаря  Blush

ей, много хубава градина, коя е?

А ти ми даде идея... аз госпоицата съм я водила в пожарна и в пекарна, но като цяло трудно се присеща човек за такива неща... можем да си правим редовни форумски екскурзии.

# 13
  • Мнения: 412
Благодаря  Blush

ей, много хубава градина, коя е?
Изчервяването Ви отива  Wink
Май ти казах за градината...цдг17 в Младост, съвсем обикновена...но и не толкова обикновена, защото 1/2 от сградата им е Дом"Надежда", с обща директорка са и може би това дава на учителките по-друг поглед...или просто е привлякло свестни учителки. Тържествата са им общи с децата от дома, имат и разни други общи инициативи, някои дечица от дома ходят в групите и т.н. а има и дечица с леки говорни или други проблеми...което пък дава и на нашите "обикновени" деца по-друг поглед...И така  Simple Smile

# 14
  • Бу-у-урга-а-ас
  • Мнения: 2 705
Анда, страхотно е това, което споделяш. Мисля, че във вашия случай, както и в нашия, че ключовата дума е "смених госпожите"  Peace
И Крис е доволен от детската. Играе с всички деца, когато го вземам възторжено ми разказва всичко. Сутрин обаче продължава за протокола да отбелязва недоволство като си поплаква малко (по-скоро мрънка), но и това отшумява.
Истината е, че съм дълбоко убедена, че ако го бях оставила в старата детска градина и до ден днешен щеше да ни е проблем ходенето там.

Общи условия

Активация на акаунт