Нормално ли е в 3 месец да усещам леки болки в корема?

  • 18 885
  • 20
  •   1
Отговори
Искам да попитам дали е нормално да имам леки болки в корема. Дали не се пренатоварвам с домашната работа или е обичайно явление

# 1
  • Бургас
  • Мнения: 1 203
Здравей! Незнам какво разбираш под "леки болки". Естествено е да чувстваш лек дискомфорт и опъване тук-таме. Кое точно наричаш "корем"? Опасно е ако чувстваш болки ниско долу в корема и в кръста. По-добре се консултирай с лекар и не оставяй така нещата / за твое успокоение/.  newsm10Аз почти през цялата бременност пих но-шпа защото и аз имах болки и определено това ми помагаше. Може би не трябва да се пренатоварваш. Почивай повече и лежи на дясна страна. Така бебето ти получава достатъчно кислород от кръвообращението.
Пожелавам ти безпроблемно износване и раждане на бебока!

# 2
  • Мнения: 106
Аз също имам леки болки почти непрекъснато.На мен лекарят ми каза,4е това било нормално, но аз се чувствам много притеснена.Очаквам с нетърпение първия ми термин в болницата,за да попитам и там дали всичко е наред, а и си мисля,че ще ми обърнат повече внимание .Аз също съм в края на третия месец.

# 3
  • Мнения: 27
Леките болки при мен се оказаха контракции. Посети лекаря си , той ще ти каже най-добре. Аз и сега от време на време пия нош-па и магнерот. Желая ти лека и безпроблемна бременност.

# 4
  • Мнения: 1 986
  Наистина зависи от това,къде точно те боли-консултирай се с наблюдаващия те доктор,че с  тези работи шега не бива Naughty

# 5
  • София
  • Мнения: 3 064
Mle4ko, на ЛЯВАТА страна Peace

# 6
  • Бургас
  • Мнения: 1 203
наистина, трябва да се лежи НА ЛЯВО. В бързината съм сбъркала, въпреки че цялата бременност така лежах!!! rotfImbo rotfImbo smile3501

# 7
  • Мнения: 10 983
Имам едни такива болки, предимно ниско долу вдясно. Пия дуфастон и папаверин, и не ми дават да вдигам тежко.

# 8
  • Бургас
  • Мнения: 1 203
в ляво или в дясно - болките не са опасни, тъй като те се дължат на стари хронични възпаления на тръбите / така поне ми беше казала моята докторка /, а и доста литература съм чела. Опасни са болките ниско долу и в кръста, както преди да ти дойде. Все пак трябва да се пазиш много, щом така са ти казали и да си почиваш. На мен при тези болки ми помагаше НО-ШПА, а и след 3-4 месец вече нямах болки. Тогава пък започнаха контракции..... абе изобщо... трудно беше. Пожелавам ти безпроблемно раждане и СЕ ПАЗИ!!! 1crib

# 9
  • Мнения: 1 104
Ако са леки болките или по скоро чувстваш дисконфорт не мисля, че има проблем.Това е нормално и се дължи на разтягането на матката или някакви си там връзки, които я придържат. Май не мога да го обясня добре. При опасения се консултирай с лекар. Той ще ти каже най-добре дали е опасно или не.

# 10
  • Мнения: 8 917
Консултирай се все пак  с лекаря си, но болки странично долу са нормални и са в резултат от разтагяне на мускули и нарастващото ти коремче Peace

# 11
  • На погрешната планета
  • Мнения: 2 762
sexyto_v ,току що изчетох другата ти тема и си мисля, не ти ли идва на ум, че там се крие отговора за болките Thinking?
 

# 12
  • Мнения: 6 164
sexyto_v ,току що изчетох другата ти тема и си мисля, не ти ли идва на ум, че там се крие отговора за болките Thinking?
 


Аха! И аз това си помислих... Не ще да е домашната работа... Tired

# 13
аз точно за това питах дали по принцип е нормално или не.Явно не е

# 14
  • Мнения: 517
и аз в началото на бремнноста имах леки болки тук и там..нормално е..органите се разместват и т.н. няма нищо страшно  Peace

Общи условия

Активация на акаунт