Давате ли вода на бебчетата си?

  • 5 897
  • 32
  •   1
Отговори
  • Мнения: 93
Здравейте майчета! Въпроса ми е главно към вас - тези който вече имате опит. По повод даването на вода на бебето съм малко раздвоена, защото от различни места съм чувала различни мнения от:
"Пробвай ти да живееш без вода!"
до: "На бебетата не трябва да се дава вода! Храносмилателната им система е още незряла и приема на вода само излишно подува коремчетата им и вероятността да страдат от колики е по - голяма!"
Включително попаднах и на младо семейство българи, живеещи в Англия - и там са им казали да не дават вода на бебчето си.
Ако има такива сред вас, които също не са давали вода на бебетата си ме интересува - до какво възраст на бебето не му се дава вода и после като започнете да му давате - тя преварена ли е, слагат ли й се някакви добавки?
С една дума ще съм благодарна на всяко едно мнение по въпроса - колкото по- изчерпателно - толкова по - добре!
Предварително ви благодаря!

# 1
  • Мнения: X
Аз давам вода, колкото ика, случвало се е с дни да не пие и други дни да пие доста. Доколкото знам бебетата, които са на кърма нямат нужда от вода, защото си я набавят чрез кърмата. Ния е на адаптирано мляко, така че пие.

# 2
  • Мнения: 854
Аз давам водичка, в момента подсладена заради жълтеницата, но не смятам после да му я спирам. Пие си детето, не е да го тормозя с шишето. Майка ми е давала и на мен, и на сестра ми вода, нямаме проблеми с бъбреци и подобни. Въпрос на избор. Пробваш бебето - ако иска му даваш, ако не то е ясно Simple Smile

# 3
  • Мнения: 46 477
В началото се опитвах да й давам вода, но като не ще, не ще, няма да я насилвам. Не мисля, че й липсва вода, пие 5 пъти на ден адаптирано мляко, в което има по 150-180 мл. вода, то аз на 3 дни пия една чаша, та на едно такова човече му е достатъчно, според мен Grinning

# 4
  • Мнения: 137
Аз и на двамата им давах вода, колкото искат да пият още от самото начало. След като изчезна жълтеницата им давах чиста преварена вода без захар.
Не мога да кажа че пиеха по много, но все пак поне по 50гр на ден средно.
Големият обикновено беше ужасно жаден след като го изкъпем.
Единият беше на кърма до 5 месец, другият на адаптирано от 2ия.

# 5
  • Мнения: 1 464
Значи зависи дали кърмиш или не.Ако е на адаптирано мляко, бебето задължително трябва да пие вода ,но ако е на кърма може спокойно да си мине без нея стига да го храниш на поискване.

# 6
  • Мнения: 3 367
здравейте,
бебешочка Ния-сега на 10м, не пи вода до 7 си месец.Живеем в  usa и тук не препорьчват изобщо,дори през лятото..нищо и няма,кара на формула, която се прави пак с вода..не сьм преварявала нищо,само през една брита кана пречистваме, че водата тук е гадна и за нас ..сокове не давам,излишна захар са според мен,яде плодове в реален вид
сега пие когато си поиска,макс.около 500мл на ден..
весели празници!
Анна

# 7
  • Мнения: 46 477
Цитат на: petiu6ka
Значи зависи дали кърмиш или не.Ако е на адаптирано мляко, бебето задължително трябва да пие вода ,но ако е на кърма може спокойно да си мине без нея стига да го храниш на поискване.


Уплашихте ме, дъщеря ми е на адаптирано, но не ще вода, а и много течности стават, нали трябва количеството да е под литър на ден???

# 8
  • Мнения: 411
Започнах да давам  вода един месец след раждането на Алекс , защото преди това му давах глюкоза заради жълтеницата. Когато започнах да му давам вода тя беше чешмяна , като я преварявах около 15мин. и след това и слагах 5% захар / което е около 1чаена лъжичка-непълна/ на около 150-200мл. вода.
Знам, че не е добре на малките бебета да се дава минерална вода , та била тя и преварена - съдържала много вещества които могат да дойдат в повече на бебока. Успех!!!

# 9
  • Мнения: 128
разбира се, че давам вода, то когато не е жадно бебчето плюва бибата.

# 10
  • Мнения: 717
Цитат на: nikol78
Цитат на: petiu6ka
Значи зависи дали кърмиш или не.Ако е на адаптирано мляко, бебето задължително трябва да пие вода ,но ако е на кърма може спокойно да си мине без нея стига да го храниш на поискване.


Уплашихте ме, дъщеря ми е на адаптирано, но не ще вода, а и много течности стават, нали трябва количеството да е под литър на ден???


Трябва да пие вода, за да няма запек ако е на адаптирано мляко, иначе както пише по-горе, ако е на кърма то само ще си реши дали иска.

# 11
  • Мнения: 46 477
Цитат на: Marina M
Трябва да пие вода, за да няма запек ако е на адаптирано мляко, иначе както пише по-горе, ако е на кърма то само ще си реши дали иска.


Ако намеря начин да ака по-малко направо ще се родя Grinning  От раждането си е на адаптирано мляко, ама такова акане пада, че не смогвам на памперси, запек ми звучи абсурдно за мойта щерка Grinning Ако само това е причината, да съм спокойна значи?

# 12
  • Варна
  • Мнения: 10 786
Ние бяхме на кърма, аз предлагах водичка, но беба не искаше - оказа се, че е нормално. Сега дори, когато яде твърда, обща храна пак пие малко вода - няма и 100 гр. на ден (като изключим сокчето и водата от супичката). Мое мнение е, че трябва да се предлага водичка, а пък бебето само ще реши дали му се пие или не.

# 13
  • Мнения: 3 146
Едно е да пие малко вода по собствено желание, друго е да не му даваш вода поради новата мода . Нечовешко е да не се дава вода. Мое мнение, разбира се.не съм чула някой да се е отровил само защото е пил вода.

# 14
  • Мнения: 2 000
Митко е все още на кърма и много рядко пие вода. Сега му давам чашата и той ако иска си пие. А като беше по-малък направо си отказваше водата, но аз и не го насилвах, защото съм чувала, че кърмените бебета могат и без вода.

Общи условия

Активация на акаунт