домашни любимци и бебоци

  • 1 898
  • 43
  •   1
Отговори
# 30
  • Мнения: 1 101
Аз съм твърдо против съжителството на едно новородено с домашни любимци  Stop Но това си е лично мое мнение, изборът все пак си е твой.

# 31
  • Мнения: 1 403
И ние имахме ку4е и когато малката стана на 6 месеца я занесахме на  майка да го гледа. Еми аз едвам се оправях с детенце, а камо ли да бърша по цял ден косми  Shocked Мъ4но ми беше много за ку4ето но в крайна сметка детето ми е по важно.

# 32
Ами щом е ваксинирано и обезпаразитено, животинчето не трябва да е "опасно". Е, отначало контактите ще са ограничени и хигиената ще е на ниво, но иначе сигурно е забавно Simple Smile

# 33
  • в бяла къща с голямо дворче... след софийското околомръсно
  • Мнения: 908
Имаме куче, на което мислим да ограничим достъпа до стаята с бебето през първите месеци, ако не и година. И през ум не ми минава да го махам Naughty.

# 34
  • Мнения: 2 956
Избора си е твой, аз НЕ бих гледала животни в такъв случай  ..  Peace

 Peace

# 35
  • Мнения: 1 101
Имахме си кученцето 13 години преди да се появи Дени. Изобщо не можех да си представя да го махнем. Беше си с нас по време на бременността, като се роди бебчо се разбираха чудесно, много се радваха един на друг. За съжаление, кученцето ми почина когато Дени беше на 10 месеца. Много съжалявам, защото исках Дени да израсте с животинче до себе си, той обожава животните, особено кученцата.

# 36
  • София
  • Мнения: 508
За мен са несъвместими!!! Когато аз съм била малка сме имали и куче и в последствие котка и резултата сега е, че не мога да ги понасям - когато има животинка покрай мен се започва едно кихане, кървясали, подути очи, рев...  И сега ми е мъчно, защото моето дете даже и като порасне няма да може да си има домашен любимец заради моята алергия!!!

# 37
  • Мнения: 510
Аз не бих държала домашен любимец при бебето. От една страна от гледна точка на хигиена и от друга според мен се явяват силен алерген за незрелия бебешки организъм.

# 38
  • Мнения: 1 454
Аз мисля че всеки който има някакво животно от доста време не би се разделил с него/ освен ако наистина не се налага/. Ние имаме котка и тя е част от нашего семейство- като детенце ни е. Дай боже като си имаме бебче ние също не мислим да се разделяме с нашата маца Naughty

# 39
  • София
  • Мнения: 3 675
Племенника ми е с асма откакто се е родил и оттогава живее с котката ми - не е имал непоносимост към нея и според повечето доктори това се дължи на това че отначало са съжителствали заедно. PeaceА той има доста алергии-но не и към котки и кучета Peace
Сина ми го заведох при котето и го доближих до него още като беше на 6 дни/от родилното се прибрахме на 5 дни/
Котката ми е старичка и затова остана при нашите като се омъжих -не ми се искаше да я местя:cry:- но и досега винаги сме им позволявали да си играят с нея и не сме прекалявали с хигиената- само в границите на нормалното

# 40
  • Мнения: 85
Имахме котка много преди да заплануваме бебо и още я имаме. Първите 2-3 месеца след раждането я гледаха родителите ми, но сега си е при нас и много се разбират с малкия.

# 41
  • София
  • Мнения: 5 079
Не е лесно да вземеш подобно решение.
Имам и куче и персийка, взети много преди бебчо. Много обичам животните и изобщо не мога да си представя да ги махна - та те са като членове на семейтвото. Ако можех да се върна назад във времето, обаче, бих им намерила макар и временен подслон, защото с животно и новородено вкъщи е някакъв пълен цирк и ужас.  Crazy
Изцяло си ангажиран с бебо, куче трябва да се изведе, котката прави опити да влиза в стаята, където доскоро е била господарка, и на двамата им е скучно, не разбират зашо са изолирании пренебрегнати, започнаха да ревнуват и да правят големи пакости. Мисля си, че ако ги гледаха някъде, където да се чувстват по - щастливи щеше да е много по - леко и за двете страни. Когато детето порастне, вече е малко по -различно, но пак горката животинка ще бъде гонена, скубана и "тероризирана". А за чистенето изобщо да не споменавам. Party
Така, че се замисли за този вариант, както има една приказка да не питаш старило, ами - патило. Ако обичаш животинката си длъжна да мислиш и в неин интерес, а и в този на детето ти също.
Успех! Peace

# 42
  • Мнения: 5 026
 При майка ми има куче. Винаги, когато ходим там мъжът ми  ми дава наставления: затвори животното, опасно е за бебето, да не тичаме по болници, тении ......  прав е, но като го гледаме от 13 години няма да го изхвърлим, я!

# 43
  • Мнения: 104
  Нека и аз да се включа в тази така любиам темичка:)) Аз имам едно малко кученце от година и 10 месеца! Всеки който ме види с него ми казва"Като се роди бебето ще го махнете нали?" Никога! Сега съм решила да си го подстрижа че ми е малко рошав и да му обличам елече, и въпреки, че живеем в гарсионера оставаме в пълен състав:))

Общи условия

Активация на акаунт