Бебето на ясла.....или как ще ви спрат майчинсm

  • 4 023
  • 117
  •   1
Отговори
# 30
  • някъде ... тук ...
  • Мнения: 8 181
Относно датата на влизане в сила, аз не съм убедена, че е 01.01.2007 Confused
От това, което аз виждам в КСО, за 315-те дни (чл.50) си пише изрично:
Цитат
изм. - ДВ, бр. 68 от 2006 г., в сила от 01.01.2007 г.
а за спирането на обезщетението и 50-те%(чл.53, ал.4 и чл.54, ал.3) няма написано нищо друго, освен
Цитат
ДВ, бр. 68 от 2006 г.

За това си мисля, че промяната влиза в сила от обнародването в ДВ, т.е. ДВ. бр.68 от 22 Август 2006г. Thinking
Нека тези, които разбират - да обяснят, моля.

# 31
  • Мнения: 412
анджелина,ако съм самотна майка,няма кой да ми гледа детето,не го пускам на ясла да не ни вземат хляба,стария ми работодател не ме иска вече
как да си намеря работа
да влача детето с мен по интервюта и пробни периодчета

Това е недомислието в случая, ще трябва да преработват промените, или да поставят самотните майки в друга графа (как само звучи Sad), в смисъл, такъв, че за тях да има някакя вратичка.


И аз се обърках вече...
бясна съм от това,че те като правят промените не ги доосмислят
а пък аз и ти и да го мислим.....
оф, не нямам думи
хабят ми емоциите и радостите с глупостите си

# 32
  • Мнения: 412
Относно датата на влизане в сила, аз не съм убедена, че е 01.01.2007 Confused
От това, което аз виждам в КСО, за 315-те дни (чл.50) си пише изрично:
Цитат
изм. - ДВ, бр. 68 от 2006 г., в сила от 01.01.2007 г.
а за спирането на обезщетението и 50-те%(чл.53, ал.4 и чл.54, ал.3) няма написано нищо друго, освен
Цитат
ДВ, бр. 68 от 2006 г.

За това си мисля, че промяната влиза в сила от обнародването в ДВ, т.е. ДВ. бр.68 от 22 Август 2006г. Thinking
Нека тези, които разбират - да обяснят, моля.

и з така разбрах,затова попитах по-вещите

# 33
  • Мнения: 2 070
Ами блазе им на тия, които си имат работа и им се пази мястото, ние дето си търсим работа трябва да търсим и варианти кой да ни гледа детето, докато ходим по интервюта... Голяяям купон се заформя.. Micsture е днешната Mamica.... Почна се! Честита нова тема и успех на ощетените...

# 34
  • Мнения: 3 405
ние дето си търсим работа трябва да търсим и варианти кой да ни гледа детето, докато ходим по интервюта...

И няма безплатни детегледачки.

# 35
  • Мнения: 412
Ами блазе им на тия, които си имат работа и им се пази мястото, ние дето си търсим работа трябва да търсим и варианти кой да ни гледа детето, докато ходим по интервюта... Голяяям купон се заформя.. Micsture е днешната Mamica.... Почна се! Честита нова тема и успех на ощетените...
newsm78
абе,аз съм нова и малко не схващам още
какво е дншна маица
добро или лошо
а пък на тея,дето мъдрят горе тез големи яйца за българските майки и децата им,съответно
да им се връща,каза Миксчър, с любов

# 36
  • Мнения: 1 000
Днешната Мамица.....ще ти кажа
Мамица е ник на една сладурана която без да иска.....или по-точно попита защото искаше да знае.....като е без брак има ли право на 50% от таксата за детската градина......това беше вчера.....
за отрицателно време се изписаха ужасно количество страници....и то не с отговор има или няма право..... а трябва ли да си го ползва или не......етично...морално.....абе.....всякакво......та понеже и тази тема е сравнително гореща Simple Smile

# 37
  • София/Сливен
  • Мнения: 1 194
Да попитам нещо. Сори, че се меся в темата!  Confused
Чух, че в неплатено майчинство може да се излезе само за 6 месеца, не за година както беше преди. Това вярно ли е?

Да мила, в момента съм в тези 6 месеца. Другите 6 са за бащата. 1 година ползват само самотни майки, разведени или вдовици - мисля че така пишеше. Тези 6 месеца можеш да ги ползваш до 8 годишна възраст на детето или на части, не по-малки от 5 дни, или наведнъж - по-желание. Същото важи и за 6-те месеца на бащата.

# 38
  • Мнения: 2 070
Вики е права, не само заради горещата тема, ами защото и ти като Мамица се палиш много и силно преживяваш нещата, нищо отрицателно не вложих, да знаеш....   Hug

# 39
  • Мнения: 992
за мен това е пълна глупост да се спира майчинството заради яслата. Значи те могат да си прибират пари, да си строят вили по последна мода, а ние какво да не можем поне докрай да се въползваме от майчинството. И другото което е мисля си , че 1 месец е твърде кратък срок да се прецени дали детето ще свикне с яслата или ще боледува ли много или малко. Ми ето една позната сега нейния син тръгна на ясла, ходи 10 дена , разболя се, две седмици в къщи и сега пак ще го дава, ми той месеца поти си мина, аз не мога да преценя какво ще се случи с детето ми , дали след този път ще спре да боледува или какво ще стане. Простоооо пълна глупост от всякъде, нямам думи. И това съвсем не е защото чакам всичко да ми е на готово. Просто си мисля че тази символична сума пари си е заслужава всяка от нас

# 40
  • Мнения: 1 072
Изобщо не мисля, че текстът "на пълна държавна издръжка" е пропуснат случайно. За съжаление, ако решим да се възпротивим, ще ни наврат -

ако детенцето не ходи на ясла, а си го гледаш у дома, проблем май няма.
ако той тръгне на ясла, имаш време да потърсиш работа преди да настане около-коледното мъртвило на пазара на труда.
при всички положения, ако работиш и плащаш такса за ясла, ще си финансово по-добре, отколкото ако разчиташ на майчинството. а и ще получаваш още половин майчинство отгоре - ще ти покрива разхода по яслата, че и повече.
С 2 думи, като походи детето около месец, за да видите дали ще свикне, или не, дали ще боледува, или не - уведомявате работодателя!
НЕ е длъжна държавата хем да ни "отглежда децата" хем на нас да плаща уж да си ги гледаме (нали това е идеята на майчинството все пак). Стига сме чакали някой друг да мисли за нас! bouquet
Не го пиша за да се конфронтирам с когото и да било, просто това е моето мнение! bouquet

в очите.

yanita, правда_z, не че не сте прави, но това са евентуалните думи на управляващите. Същите, които си мислят, че не бива да подпомогнат младите родителки с колосалната сума от 170 лв.

Последна редакция: ср, 04 окт 2006, 20:57 от letia6tata_krava

# 41
  • Ямбол
  • Мнения: 28 236
Забравяте нещо друго......
докато ви черпят с 80-те лева....или 85-те от януари Simple Smile
иначе казано 50-те процента които ще ви дават от държавата...
ЩЕ СИ ПЛАЩАТЕ ДАНЪЦИ като попове....и тия 80/85 няма да ги усетите Simple Smile

Ако плащате данъци де .....ама това е една друга тема

Какво трябва да означава това? newsm78 Че и 80-те лева и тях ли ще ги облагат с данъци, защото на мен сега не ми ги облагат, дават ми ги чисти, само заплатата ми е обложена с данъци.
На всичкото отгоре - работя и детето ми не е на ясла.

# 42
  • София
  • Мнения: 6 558
Забравяте нещо друго......
докато ви черпят с 80-те лева....или 85-те от януари Simple Smile
иначе казано 50-те процента които ще ви дават от държавата...
ЩЕ СИ ПЛАЩАТЕ ДАНЪЦИ като попове....и тия 80/85 няма да ги усетите Simple Smile

Ако плащате данъци де .....ама това е една друга тема
те не се облагат с ДОД

# 43
  • Мнения: 2 614
Предполагам, че 90% от всички ще ми наскачат, но нали си давате сметка, че 40-50, или 60 лв такса за ясли и детски градини не са реални, а останала сума идва от държавата под формата на някакви дотации, не съм много запозната. Та излиза, че веднъж държавата отделя пари за децата в яслите, и втори път, за да може майката да си стои вкъщи, и да взима майчинство без реално да си гледа детето, защото то е на ясла!
Ами това е!
Надявам се да не ме разпертушините Mr. Green, затова че и аз като вас изразявам мнение!

# 44
  • Мнения: 6 167
1. Майки, които пуснат детето си на ясла / детска градина преди да им е изтекло майчинството нямата право да продължават ползването на отпуск за отглеждане на дете до 2 год. възраст и да вземата обезщетение.
2. Майки, които започната работа и пусната детето на градина / ясла имат право на 50 % от майчинството до навършване на две години от детето.

http://www.mlsp.government.bg/bg/faq/faq.asp?qid=23793


има логика.

Общи условия

Активация на акаунт