Досадните киселини!

  • 1 734
  • 39
  •   1
Отговори
  • 1
  • 2
  • 3
  • Всички
  • Мнения: 101
Здравеите,мам4ета!
Искам да ви попитам,как се справяте с киселините.Аз сега сам в на4алото
на 8-мия месец и от скоро имам този проблем Sad
Благодаря ви предварително! Wink

# 1
  • Мнения: 1 183
Здравей от мен!Аз ги имам много отдавна,още от третия месец,напрово е ужъс,вечер немога да спя,но все още не съм пила нищо за това.Май така ще си търпим до края Cry

# 2
  • Мнения: 1 259
Аз лично съм нямала киселини,но съм чувала че Стопацид помага Peace

# 3
  • Мнения: 581
А вярно ли е, че наличието на киселини означавало че расте коса на бебето? newsm78

И при мен отскоро се появиха.

# 4
  • Мнения: 101
Благодаря ви за отговорите Wink
Между другото и аз сам 4увала,4е когато имаш киселини,
расте косата на бебето.  newsm78

# 5
  • Мнения: 962
Аз спасявах положението с газирана дова-сода  Peace

# 6
  • Анкх-Морпорк
  • Мнения: 3 472
На мен ми помогна спане на висока възглавница - всъщност 2 големи възглавници - така стомашните киселлини по-трудно се изкачват по хранопровода.
Помага и пиене на малко разреден лимонов сок - малки количества.
Пиенето на сода неутрализира временно киселините, след което се образуват още повече, затова не се препорычва.

# 7
  • Мнения: 1 680
Стопацид и белени ябълки Peace.
Никаква газирана вода и кисело мляко със сода Naughty

# 8
  • Мнения: 1 440
На мен ми помагаше Rennie, но ми го носиха от Англия...иначе е супер ефикасно, даже полочин таблетка като сдъвчех и моментално спираха и аз не знам как  Peace
А по въпроса с косата, аз имах сравнително рядко киселини, а беба се роди с голяма коса.

# 9
  • Мнения: 2 096
Аз се сблъсках рано с киселините и ги туширам с много кисело мляко. След всяко ядене изпивам по 1/2 бурканче. А и между другото също. Събират ми се 3 кислели млека на ден. Много ми е добре така.

# 10
  • Мнения: 203
Няма спасение....И аз имах последните месеци. За косата не е вярно, синът ми се роди с много малко коса. Колкото и да е невероятно не мен ми помагаха тиквени семки.

# 11
  • София
  • Мнения: 3 064
Сода на върха на лъжичката ми помага, но гледам да не прекалявам.
И бира Mr. Green

Вече избягвам всякакви сокчета поради този проблем.

# 12
  • Бургас
  • Мнения: 537
Ядки бадеми - сурови. Много помагат и са полезни - съдържат мазнини, заместител на месото.

# 13
  • София, ж.к. Стрелбище
  • Мнения: 163
На мен абсолютно нищо не ми помагаше - бяха толкова силни и гадни, че почти всяка вечер повръщах. Последните 2 месеца карах на картофи, макарони, ябълки, банани, хляб, прясно мляко и минерална вода - всяка друга храна ме  Sick

А бебчо се роди почти плешив Laughing

# 14
  • Мнения: 6 164
Талцид /Talcid/ Peace - само това ме оправи мен, никакви соди, лимони... целия форум обърнах, всички съвети опитах, но нищо... Confused

Между другото и аз сам 4увала,4е когато имаш киселини,
расте косата на бебето.  newsm78

hahaha Ама, разбира се! Това е причината... Joy

# 15
  • Мнения: 2 849
Talcid или прясно мляко на малки глътки .Ефекта е минимален ,ще минат гадните киселини след раждането .

# 16
  • Мнения: 510
Пиех Талцид и вечер избягвах обилната храна. Получавах киселини основно от въглехидратни храни.

# 17
  • Мнения: 8 505
При мен бяха леки и ме спохождаха рядко.Изпивах едно безалкохолно и се оправях.

# 18
  • София
  • Мнения: 137
и аз съм точно като теб в началото на 8-ми имам от време на време киселини и моето доки ми изписа stopacid даже днес си го купих ,че все отлагах не ми се виждаха голям проблем ама мъж ми имаше във вторник ден,ден и се нагостихме подобаващо та цяла нощ почти след това не можах да спя.Днес си ги купих хапчетата  струват 1,10 и се хрускат при нужда дано помагат  bouquet

# 19
  • Мнения: 2 271
И на мен ми помагаше киселото мляко.Освен това избягвах храните и напитките,които бях забелязала,че ги образуват!

# 20
  • Мнения: 8 917
Здравеите,мам4ета!
Искам да ви попитам,как се справяте с киселините.Аз сега сам в на4алото
на 8-мия месец и от скоро имам този проблем Sad
Благодаря ви предварително! Wink
При мен действаше Мезим.

# 21
от самото на4ало имах киселини ядех кисело мляко като луда но минаваха киселините зависят и от това 4е бебто притиска стомаха когато нарасне но маи зависи и от растежа на косата и ноктите поне и аз така сам 4увала Thinking

# 22
  • somewhere over the rainbow
  • Мнения: 3 049
О,дааа,ще си ги носите докрая Wink Последните два месеца при мен беше ужас-повръщах от киселини. Дъвчех Талцид и Антацид. Еднакво действат,но второто е българско и 2 пъти по-евтино. Помагат временно,2-3 часа,но пак е нещо. Като спре действието,дъвчеш ново и готово. Мисля,че до 12 на ден са позволени /за Антацид-а/. Иначе оправия има-раждането. ВЕДНАГА изчезнаха Peace

# 23
  • Мнения: 851
Здравей и от мен!Това за съжаление е абсолютно нормално и без да те плаша но е възможно с времето да става по-страшно.Но не прави моята грешка да търпиш и да се притесняваш че ако пиеш нещо за киселини можеш да направиш нещо на бебо. Моят доктор ми каза че няма никаква опасност защото хапчетата за киселини първо са соли /т.е. не са гадна химия/ и второ са с локално действие и трябва да изпиеш тонове за да се насити кръвта с тях и да стигне поне една част от съставките им до плацентата. Пък и ако въобще стигне пак ти казвам това са соли и не са опасни. Не се мъчи, пии си или Талцид или Стопацид и не му мисли. Една от мамите, раждали в Шейново ми каза че накрая е взимала и по 10-тина хапчета на ден щото не издържала. Не е нужно да стигаш чак до там, но не се и притеснявай. Wink

# 24
  • в бяла къща с голямо дворче... след софийското околомръсно
  • Мнения: 908
Аз имам жестоки киселини, но не съм сигурна дали са от бременността. Искам да кажа, че и преди си имах чат-пат, но сега разбира се са много по-силни и най-гадното - редовни.
Единственото, което помага при мен е като легна да не мърдам. Появяват се няколко силни, от които ми спира дъха, но след това всичко е поносимо, но пак казвам - това докато не мръдна. В началото явно се бях заблудила, че от прясно мляко минават, та се наливах доста, но ефект няма. Талцид-а ми действа за максимум 10мин.
Единственото сигурно  като започнат, особено вечер, след обилно хапване е да отидеш и да повърнеш Sick.

Последна редакция: нд, 08 окт 2006, 19:52 от Муцуна

# 25
  • Мнения: 1 416
Аз имах зверски киселени, но ги озаптявах с "Талцид"...  Peace Успех ти желая!  Hug

# 26
  • Мнения: 942
Талцид /Talcid/ PeaceИ аз бях с много гадни киселени,но с Талцид се родих Peace

# 27
  • Мнения: 3 478
Между другото и аз сам 4увала,4е когато имаш киселини,
расте косата на бебето.  newsm78

Не е вярно, аз киселини не съм имала,а беба имаше коса за 3-ма.

# 28
  • Мнения: 348
Божеее, само като си помисля, че някой може да търпи киселини и лошо ми става  Sick Има толкова видове хапчета, които са безвредни и за нула време ти минава, а и други начини. Аз например пия сода за хляб с лъжици, обаче пък си спя като пич. При всички случаи е за предпочитане содата, колкото и да е  Sick отколкото да се будиш давеща се в собствените ти слюнки  Mr. Green

# 29
  • Мнения: 888
И аз имам киселини с тази бременност, докато с предното бебе нямах никакви, а Теа се роди с доста коса, така че май няма много общо...

# 30
  • Мнения: 1 353
Пиех сода и ми помагаше.

# 31
  • Мнения: 903
Почти през цялата бременност си имах киселини (никога не ми се е случвало преди)... сега продължават пак, но единственото нещо, което ми помагаше беше газираната вода и тоника ...
Лека бременност и сладко, здраво бебче на финала   bouquet

# 32
  • Мнения: 3 425
Аз започнах да дъвча дъвки...доста ми помогна!!!

# 33
  • Мнения: 2 039
Оооох  ooooh!,нищо не помага!Понякога пиех малко сода за хляб,разтворена в малко вода,ама ефектът бе моментен  Tired Като се роди сладкишът,всичко изчезна  Peace

# 34
  • Мнения: 143
При мен киселини се появиха още в 3-ия месец Close, първоначално от кисели храни, а в по-късните месеци, от каква да е храна SickБеше ужасно, нямах единствено в изправен стоеж Close.В началото помагаше прясното мляко, което пиех преди лягане.После обаче взе да не ми действа особено и минах на Талцид.Горе-долу положението се търпеше.Последните два месеца обаче, само хлябната сода ми помагаше.Пиех я в промишлени количества, но иначе спасение нямаше Confused.Относно газираната вода, не ми я препоръча гинеколога, защото увеличавала киселените Sick.Друго изпитано средство е Ранитидин, обаче не е много подходящо. Rolling Eyes
 Относно дали киселините оказват влияние на растежа на коса на бебето, ще кажа че според мен нямат нищо общо.Вярно бебето ми се роди с доста дълга коса, , но първия ми син се роди с два-три дълги косъма на темето,  абсолютно плешив Wink,при все, че пак се давех от киселини

# 35
  • Мнения: 4 621
Пиех сода... това единствено ми помагаше Hug

# 36
  • Мнения: 11
Здравейте и от мен
аз съм в началото на шестият месец и от една седмица и мен почнаха да ме измъчват киселините. Приятелка ми спомена че използвала хапчета талцит, но не съм се консултирала с лекарката ми и ме е страх да ги взема. Някой пил ли е от тях.

# 37
  • Варна
  • Мнения: 841
Дааа, и алмагела помага  Grinning

# 38
  • Мнения: 742
И аз имах ужасни киселини още от третия месец, но установих, че се получават от домати и тем подобни храни! Пиех прясно мляко и ограничавах киселите сокове Hug

що се отнася до растежа на косата и аз съм го чувала-Криската се роди с не много коса, но за сметка на това с много дълъг маникюр! така, че може и да има някаква зависимост!

Леко бременеене  bouquet

# 39
  • Мнения: 1 117
С първата бременност ми бяха изписали Алмагел.
Сега киселините не са толкова страшни и ми помага содата / имам предвид -газираната вода/

Общи условия

Активация на акаунт