Имате ли чувството, че вече сте се заринали...

  • 2 361
  • 51
  •   1
Отговори
# 15
  • Мнения: 3 447
Заринали сме се много отдавна... и то заради факта, че роднини и познати се скъсват да му купуват плюшени играчки, въпреки изричната ми молба Tired Имаме тонове плюшени идиотщини, които той не поглежда (много ясно) и само събират прах... ненавиждам ги Sick

# 16
  • Мнения: 5 877
Разпредели ги по бабите, дай тези, които не обича, на ДБМ, според мен плюшките са най-нефункционалната играчка, макар че вчера се сдобихме с ллюшено магаре при изричното настояване на Ането, че куклите искали да го яздят.

# 17
  • София
  • Мнения: 3 421
 
Баща ми каzва, че не трябва да се купуват толкова много играчки на децата, пренасищат се и не могат истински да им се zарадват, бърzо им омръzват, не ги паzят...

  И моят баща само това повтаря. И сигурно е прав.
   На Коледа тази година моите деца са получили общо 28 нови играчки(по 14 на всеки). Кой както дойде и носи играчка, че децата нали на това се радвали. Да, ама това вече на нищо не прилича. Те така или иначе не могат да си играят с всичките.
   Аз периодично разчиствам и доста смело изхвърлям. При майка ми и баща ми има няколко чувала и кашона с играчки. При нас също. Вече няма къде да ги държим. А плюшки колко имаме не е истина. Само ги нареждам и пререждам някъде, пречат ми, събират прах и никой не си играе с тях. Обаче ако реша да ги махна се надава вой до небесата.
  Доста от играчките на щерката вече бих изхвърлила, защото е голяма за тях, но пък сега започва малкият да си играе с тях и с нетърпение изчаквам още няколко години за да изхвърля повечето боклуци и да оставя по-едрите, здрави и смислени играчки.
 Като цяло си играят с всичко друго само не и с играчките или пък изсипват всичко на средата на стаята и го зарязват(да не би да остана без работа).

# 18
  • Мнения: 5 877
А какво в такъв случай бихте посъветвали близки и роднини да подарят на детето ви за Коледа?
Аз съм се замислила да им дам идея да й подаряват хубави тематични енциклопедии, тъкмо са на дневен ред, ще се ползват дълго и ще са някакво богатство в известен смисъл, а и ще им намеря място сравнително лесно.
От друга страна пък тя иска тротинетка и топка с уши за скачане... може пък това да й вземем ние.

# 19
  • с/у ОколоМръсТното
  • Мнения: 19 148
И в нас е така...
Докато бяхме само с щерката, тя не чупи и нищо не се хвърля. Сега обаче дойде баланса и малкия - терминатор от класа, поразреди редиците.  Flutter
Но пак имаме доста  ooooh! Прибрала съм в поне 2 плика и на 3 места по къщата... опс, на 4.
Но какво да се оплаквам, при положение, че нашите имат 2 чувала с играчки от нашето детство.  Laughing Децата се занимават цяло лято с тях.

Не обичам да казавам кой какво да ми/ни подарява... Stop

# 20
  • Мнения: 8 505
Дъщеря ми има точно половин кош (от тези по левче) с играчки.Никога не съм и купувала много,а и съм подарила по-бебешките на приятелки.

# 21
  • Sofia
  • Мнения: 2 869
И в нас е така...
Докато бяхме само с щерката, тя не чупи и нищо не се хвърля. Сега обаче дойде баланса и малкия - терминатор от класа, поразреди редиците.  Flutter
Но пак имаме доста  ooooh!

Да, и при нас е така/само че при нас са от баткото/. Направо съм в ужас като ги видя разпилени. Добре, че големият прибира и подрежда, че като се сетя какво беше когато беше малък...
 Колкото до подаръци - играчки получават само на Коледа.

# 22
  • Мнения: 11 607
Играчките, според пола, са разпределени в двете стаи - момичешките при Рая, момчешките при Вили и Йоан! Имаме от тези мрежите,които ги има напр. в детските магазини и тъй като се вижда през мрежата всичко - лесно се ориентираме коя играчка къде е, за да не се рови безцелно. Периодично ги преглеждаме, изхвърляме счупените и дребните и оставяме само тези,с които си играят. А тези,на които вече не им обръщат внимание и ги смятат за грозни - ги свалям долу на двора - да си играят с тях всички деца! Не, че играчките са грозни, но просто вече им е писнало от тях!

# 23
  • Мнения: 7 474
И при нас е заринато и лошото е, че наближават празници и ще има още  Laughing Правя чистки от време на време и изхвърлям счупените и скъсаните, ама не помага ooooh!

# 24
  • София
  • Мнения: 3 421
А какво в такъв случай бихте посъветвали близки и роднини да подарят на детето ви за Коледа?
Аз съм се замислила да им дам идея да й подаряват хубави тематични енциклопедии, тъкмо са на дневен ред, ще се ползват дълго и ще са някакво богатство в известен смисъл, а и ще им намеря място сравнително лесно.

Да, това е добра идея. Повечето приятели и роднини ме питат обикновено от какво имат нужда децата и вече ще започна да казвам. Ами то от щерката имаме вече почти всичко и за малкият е доста трудно да се избере играчка.
А и ние като Шани имаме доста играчки от нашето време(родителите ни са били прибрани) конструктори имаме почти всякакви видове и размери(от баща им).

Анда - топката с уши за скачане е много добър подарък. Сестра ми подари на щерката и пада голямо скачане(за малкият малко я спадаме, че е голяма и не му стигат крачетата до земята), обаче при майка ми, че апартамента е голям(има 20 кв.м. коридор). На вън обаче много се цапа и после трябва стабилно "къпане" в банята.

# 25
  • Мнения: 5 877
ами аз не казвам на всички.. само на майка ми, а това обикновено е достатъчно, защото тя организира закупуването на подаръци от страна на моя род - леля ми, баба ми, брат ми... значи поне четири подаръка ще са на място. Не казвам на приятелите, които каним на РД... но и те винаги подаряват хубави неща. Но баба ми примерно винаги отделя 20 лева за коледен подарък и ако няма жокер за какво да ги даде, може нейният подарък да не се радва на внимание... а би било жалко, като знам как ги е скътала.

# 26
  • Пловдив
  • Мнения: 2 141
Да, заринали сме се. С книжки и играчки. Наскоро имаше период, през който направо не ми се влизаше в детската стая - задушавах се. Моите не чупят и рядко повреждат играчки, та се събират много. Аз не хвърлям. Подарявам. Правя чистка на дрешки и играчки 4 пъти годишно и раздавам всичко.

Вече гледам да не купувам много играчки, но за РД и Коледа задължително се купуват, няма начин. Моите поне подреждат и из къщата няма разпиляни и разхвърляни играчки. 

# 27
  • Мнения: 1 134
Не е само чувство..., факт е! Mr. Green
Периодично ги разглеждаме, сортираме, тя сама отделя за децата в домовете, счупените - изхвърляме. И въпреки всичко, пак е пълно навсякъде.
Приемам го за нормално. Не истерясвам, не я тероризирам да подрежда всичко педантично, не правя драми и я оставям да си живее детството.
Най - странното е, че въпреки либералният режим, тя започва да става все по - подредена.  Rolling Eyes

# 28
  • Варна
  • Мнения: 11 340
Янис обаче откаzва да ми помага, камо ли сам да си ги събере. И хич и не zнам как да го накарам...  Rolling Eyes

И Мони много рядко се навива да прибира с мен... Някой има ли идея как може да се накара едно дете да прибира? Като каже "Няма!", аз какво да правя? Да ги прибирам ли или да ги оставя разхвърляни (няма да издръжа дълго!)? Понякога я заплашвам, че ще ги хвърля, но не го правя и тя не ме взема на сериозно... Пък и не й пука особено - даже вика "Аз ще ги хвърля" и понася някоя играчка към коша... Crazy

Гери не им обръща никакво внимание! Направо ме е яд, че продължаваме да й купуваме, като се тръшне пред някой магазин по очи и иска поредната дреболия... Все, айде, да не я лишаваме от нещо, което струва само 3 лева, айде, че струва само 5 лв. и накрая - пълни сме с боклуци, на които тя не обръща внимание.

Абсолютно същото е положението и при нас - понякога имам чувството, че задоволявам собствените си мераци по дадена играчка...  Close

да не говорим за идиотски идеи като "плюшен компютър"

 Joy На кой пък му е хрумнало да произведе подобна глупост?!!

Имаме тонове плюшени идиотщини, които той не поглежда (много ясно) и само събират прах...

И аз не харесвам плюшените играчки, а основно такива подаряват на Мони. Най-много се ядосвам, когато някой близък подари огромно нещо, което после да се чудя къде да тикам! Единствените плюшени играчки, на които Мони обръща внимание са 2 Мечо Пуховци - останалите съм ги натикала в гардероба  Rolling Eyes.

Jutoo, честит рожден ден на Таня (малко на патерици!)! С Мони й пожелаваме много щастие и усмивки!!!

# 29
  • Мнения: 5 877
за прибирането - има някакъв ефект да й организирам "боклукчийски камион" - слагам една торбичка на камиончето й и ходим да събираме боклуци, които после изсипваме в "депото", тоест кофата.
После камионът става пощенски, тоест слагам друга торбичка и обикаляме из къщи да го пълним с неща, които трябва да пътуват за детската.

Общи условия

Активация на акаунт