Кома?

  • 2 208
  • 5
  •   1
Отговори
  • Сливен
  • Мнения: 382
Къде мога да получа повече информация за комата?
Пуснах гугъл, но намереното не отговаря на повечето ми въпроси.
Интересува ме също има ли някакъв установен срок през който се поддържа живота на човек изпаднал в кома? (Става дума за България. По филмите съм виждала, че с години стоят така.)

Поводът е, че синът на моя близка колежка и приятелка от 2 седмици е в кома след катастрофа. Бих искала да знам какво може да се очаква. И за състоянието на момчето и ... Абе всичко.

 Cry

# 1
  • София
  • Мнения: 974
Мой близък роднина беше в кома 3 месеца Cry  но докато беше в кома напрекъснато при него имаше човек и доколкото си спомням му правеха упражнения, заради раните които се получават от залежаването.
След 3-ят месец излезе от комата и след това започнаха рехабилитациите, и лечението на раните,....но продължителността на комата зависи много от конкретния човек и състоянието му.
Конкретно на въпросите ти може да отговори само лекуващият лекар на детето
Успех и дано по-бързо се оправи детенцето Praynig

# 2
  • Сливен
  • Мнения: 382
А впоследствие роднината ти възстанови ли се? Психически, физически...

Да, сигурно лекуващия лекар най-добре знае състоянието му, но до мен достига само откъслечна информация. И тъй като не мога да престана да мисля за това се хванах да потърся странична информация. Може би някаква надеждица, че момчето ще се възстанови и един ден целият този кошмар ще бъде само лош спомен.

И още нещо - престоя в болницата безплатен ли е или и за това се плаща? И колко, знаеш ли? Искаме с няколко колежки да съберем пари и поне по такъв начин да помогнем, но да си призная не знам как да подходим. Sad

# 3
  • София
  • Мнения: 3 421
 Доколкото знам трябва да има човек при тях, близък и да им се говори.

Дано да се оправи!

# 4
  • София
  • Мнения: 974
А впоследствие роднината ти възстанови ли се? Психически, физически...


Колкото по-кратък е периодът на кома толкова по-бързо е възстановяването. Но знам, че децата се възстановяват по-бързо .
Моята информация за болниците (безплатният простой и т.н) няма да ти върши работа, беше много отдавна преди 11 г.

# 5
  • Мнения: 412
не съм веща
ще споделя малкото,което знам
наш приятел изпадна в това състояние ,наречено кома след преживяна катастрофа
бе така може би близо 6 мес
и да е по-малко не е много по- малко
излезе сам от нея
може би никога няма да се възстанови напълно
не говори въобще
разбира
дава знак,че е разбрал
дотам
работят с него,постоянно
вярно е,че колкото по-кратка е комата толкова по-бърз е периода на възстановяване

Общи условия

Активация на акаунт