Питане за баните с душ-кабинка

  • 7 738
  • 61
  •   1
Отговори
# 45
  • Варна
  • Мнения: 1 571
sunshine3, защо пък трябва да е равен пода? Щом ще има сифон, нищо не пречи да си има наклон, да може да се мие. Да не би на майстора, да не му се занимава да прави наклон и за това така да ви е казал? По-красиво е без, но е по-практично със Peace

# 46
  • Бургас
  • Мнения: 6 322
Свекъра работи във фирма за ПВЦ и алуминиева дограма и направи в банята параван от 2 плъзгащи врати.С праг и разделено на 2.Много е удобно,а и по-евтиния вариант е това.Все едно е душ кабина.Харесва ми,и в новия ни апартамент ще искам така да го направи.

Имаш ли възможност да пуснеш снимка , и на мен ми се върти такава идея,защото банята е малка  

# 47
  • Мнения: 934
sunshine3, защо пък трябва да е равен пода? Щом ще има сифон, нищо не пречи да си има наклон, да може да се мие. Да не би на майстора, да не му се занимава да прави наклон и за това така да ви е казал? По-красиво е без, но е по-практично със Peace

Ми така е казал на мъжа ми....Щом има душ-кабина, значи пода ще е равен.... Thinking Naughty Thinking
И аз попитах защо така и мъжа ми ме прати да питам майстора.... Shocked
А знам със сигурност, че майстора не е от мързеливите и си изпипва нещата!

# 48
  • Мнения: 1 449
Имаме душ-кабина. Прекрасна е. Цялата от стъкло - без фуги и профили, нямаме "дъно", имаме камък като прагче.Такъв е модела. После ще я снимам. Струваше 600лв. и не я заменям с нищо друго.

Звучи много добре, ще е интересно да я видим!!!

# 49
  • Мнения: 10 604
Свекъра работи във фирма за ПВЦ и алуминиева дограма и направи в банята параван от 2 плъзгащи врати.С праг и разделено на 2.Много е удобно,а и по-евтиния вариант е това.Все едно е душ кабина.Харесва ми,и в новия ни апартамент ще искам така да го направи.

Може ли снимка, че ми се върти такава идея, но не си я представям ясно newsm78

# 50
  • Мнения: 2 013
sunshine3, защо пък трябва да е равен пода? Щом ще има сифон, нищо не пречи да си има наклон, да може да се мие. Да не би на майстора, да не му се занимава да прави наклон и за това така да ви е казал? По-красиво е без, но е по-практично със Peace

Ми така е казал на мъжа ми....Щом има душ-кабина, значи пода ще е равен.... Thinking Naughty Thinking
И аз попитах защо така и мъжа ми ме прати да питам майстора.... Shocked
А знам със сигурност, че майстора не е от мързеливите и си изпипва нещата!

И при нас не направи наклон, защото имало душ кабина. И сега се ядосвам на това, докато мия банята.
А по темата - аз съм за душ кабина, иначе много се мокри наоколо.

# 51
  • Мнения: 2 211
И при нас няма наклон. Майстора каза, че при вани и душ кабини не се прави такъв защото трябва да "стъпят " на равно, тъй като на тях вътре, фабрично им е даден наклон. Ама и аз го обясних...

# 52
  • София
  • Мнения: 2 044
И нямаме наклон,ама за какво ви е?Без наклон е по-хубаво PeaceПрактично е ако миеш стените с подвижния душ,а аз ги чистя с препарт и гъба,а после с микрофибърната кърпа.Пода го чистя с парцал-въже и от  никъде не се получават наводнения Wink

# 53
  • Мнения: 3 880
Добре де, zаЩо ви е тоzи наклон, след като Ще има дуШкабина? newsm78 Ние даже и сифон нямаме, но никога не ми е бил нужен. Пода на банята си го мия както всяка друга стая_ прахосмукачка и мокър парцал, няма смисъл от по_голямо миене и Шуртене на вода, zаЩото той дефакто не се цапа (освен праха, който е неиzбежен). Плочките по стените пък иzобЩо не се цапат, просто няма от какво, много рядко се случва да ги мина с влажен парцал. След като има дуШкабина всички мокрежи си остават в нея, а останалата част на банята си е обикновена стая, а не някакво мокро помеЩение, което периодично трябва да се полива с вода отгоре до долу Wink

# 54
  • в зоната на здрача
  • Мнения: 2 241
Имаме душ кабина и сме си доволни.Къпя и децата в нея и хич не стоя отвън.Не ми тясно -все пак не влизам в нея да правя гимнастика ,а да се къпя.

# 55
  • Мнения: 934

Имате ли представа колко парички е тази кабина? Хвана ми окото..И дали я има с матови стъкла?

# 56
  • В кошера...
  • Мнения: 527
Душ кабината е купена от Мартинели, но не съм сигурна - минаха две години. Със сигурност беше италианска. Няма ваничка - просто върху пода /плочките/ е залепен каменен праг. Няма грам пластмаса по нея - това което се вижда между стъклата е силикон - нещо като тънки гумени ленти. Вътре плочките са с наклон - естестествено. Всичко прави мъжът ми сам. Ето я, но извинявайте, че нямах време да махна коритото. Размерите и са 1/1м : [img=http://img71.imageshack.us/img71/6546/s3700001tx1.th.jpg]
[img=http://img161.imageshack.us/img161/9229/s3700002cs7.th.jpg]

# 57
  • София
  • Мнения: 1 244
Половин година съм "живяла" с душ-кабина и беше кошмар (а не съм с големи габарити  Mr. Green)
Не можеш да се къпеш спокойно - чупки в кръста, лактите свити, ако решиш да се наведеш, трябва да си завреш задника (с извинение) в ъгъла. Беше със стандартни размери.
Сега си имаме прагче и завеса  Peace Банята не се мокри по никакъв начин. Ако не броим парата, но нея я има и при душ-кабините.

# 58
  • Мнения: 1 564
С 2 ръце съм обаче за прагче + параван с плъзгащи врати. Пак се получава нещо като душ-кабина и не се мокри навсякъде, а и можеш да използваш цяла една ширина (т.е. да преградите от едната стена до другата).

 newsm10

Това е и моето мнение !!!
Така ще правим в новия апартамент.Като е готово ще пусна снимки и ще ви кажа дали е удобно.

# 59
  • Мнения: 1 449
Душ кабината е купена от Мартинели, но не съм сигурна - минаха две години. Със сигурност беше италианска. Няма ваничка - просто върху пода /плочките/ е залепен каменен праг. Няма грам пластмаса по нея - това което се вижда между стъклата е силикон - нещо като тънки гумени ленти. Вътре плочките са с наклон - естестествено. Всичко прави мъжът ми сам. Ето я, но извинявайте, че нямах време да махна коритото. Размерите и са 1/1м : [img=http://img71.imageshack.us/img71/6546/s3700001tx1.th.jpg]
[img=http://img161.imageshack.us/img161/9229/s3700002cs7.th.jpg]
[/quot


Мерси за снимките!!!   bouquet

Общи условия

Активация на акаунт