Нова тема (за старите петокласници)

  • 18 613
  • 356
  •   1
Отговори
# 345
  • София и там където не се пуши
  • Мнения: 12 141
А майка й ми каза, че класната и казала /на майката/, че ще и напише самоотлъчка /става дума за петък/. Аз нали бях информирана като отворих уста, че класните и учителите са съчувствували и тя нещо не е разбрала. На тази сцена присъствуваха  деца от Г клас и от В. Впрочем едно или две не познавам. Аз съм помолила единя родител да се обади на тяхната математичка, а аз ще действувам също като също се обаждам докато стигна до организаторите.

Последна редакция: нд, 03 дек 2006, 13:56 от dorothy

# 346
  • София
  • Мнения: 4 866
нещо не разбрах newsm78 с какво ти помага това, че знаеш задачите примерно половин час преди началото на състезанието? ще ги решиш и детето ще научи решенията? и какво като детето ти реши всички задачи на поредното състезание?
леле, колко съм далече от ния неща!
единствената полза, която аз виждам от състезанията е, че ми дават представа какво е приблизително нивото на виктория спрямо другите деца, защото текущите контролни в училище не винаги дават обективна оценка...
дали пропускам нещо съществено  newsm78

# 347
  • София и там където не се пуши
  • Мнения: 12 141
Янита това е факт, но за какво и аз не мога да си го обясня. Може би да я подготви, защото децата на тази възраст са разсеяни и не винаги прочитат условията докрай. А от това мнаго зависи. Ние например до четвърти клас не сме се интересували от на кое място е, току ни донесат някоя награда в училище. Е на тези от училище сме били уведомявани. Тези задачи и тези състезания показват, колко едно дете е концентрирано. А се търсят добре подготвени умни мислещи деца.

# 348
  • София
  • Мнения: 4 866
какво значи това, че се "търсят"? кой и за какво ги търси?
а за концентрацията е ясно, че не им е най-силната страна, ама не е ли целта да се научат от грешките си? докога някой трябва да "дъвче" вместо тях?

# 349
  • София и там където не се пуши
  • Мнения: 12 141
Ами имам наблюдение от едно съседче. Родителите медицински работник и филолог. Е от малко му си личеше уменията му към математиката - едно чудесно дете, който си го потърсиха и си го взеха в отбора по математика на България. Прекрасен младеж вече абсолвент след няколко месеца.

А майка и е в тези среди - не знам може би мои фантазии. Нямам обяснение. А определено добри математици се търсят, както казва моят съпруг от математик всичко става.

# 350
  • София и там където не се пуши
  • Мнения: 12 141
Сетих се има ли някой от вас възможност да ми изпрати задачите от вчера.

# 351
  • Мнения: 3 740
Камен ми даде листа със задачите, но как да ти го пратя? Да го препиша е дълго, а има и чертежи, няма да се справя на компютъра с тях.

# 352
  • София и там където не се пуши
  • Мнения: 12 141
ако някой има скенер имам предвид

# 353
  • София
  • Мнения: 4 866
аз имам скенер, ама не знам дали имам задачите.  newsm78
виктория вчера само каза, че три задачи са я затруднили и повече нищо не коментира. естествено, отново беше излязла по-рано. ама вече ми писна да повтарям, че трябва да стои до края, още повече, че и аз винаги излизах далеч преди края на изпитите си...

# 354
  • Мнения: 2 716
Започнах да пиша задачите и компа откачи  #Cussing out
Пиша, които мога.
1. Пресметнете 2007-207:(2+7)=
а) 200 б) 1974 в) 1984 г) 2024
2. Правоъгълникът ABCD  е сглобен от пет еднакви правоъгълника:
D                C
 _________
І____І____І
І      І   І      І
І      І   І      І
І___І__І___І    придстови си го  #Crazy
A                 B
Ако АВ =24 см, колко сантиметра е ВС?
а) 16 б)18 в) 20 г) 22
3. Баба имаше 18 чашки и 24 чинийки, но вчера неволно счупи третината от чашките и половината от  чинийките. Колко чашки сега са без чинийки?
а) 0 б) 3 в) 6 г) 7
4. Първите 4 квадратни числа са:
                                                     ****
                                      ***         ****
                        **          ***         ****
           *           **          ***         ****
         1               4           9             16
Кое е петото квадратно число?
а) 20 б) 23 в) 24 г)25
5. Пресметнете 49х49+49х18+52х52+52х15=
а)6767 б)737 в)4952 г) друг отговор
6. На чертежа отсечката АС е 3 пъти по-голяма от отсечката АВ, а отсечката ВС е с 30 см по-дълга от АВ
.__._________.
а  в                  с
Колко сантиметра е отсечката АС?
а) 45 б) 48 в) 60 г) 90
7. 9 юнака изпиват бъчва вино за 8 часа. За колко часа ще я изпият 12 юнака?
а) 4 б)6 в)7 г)9
8. има мнооооооооооооого сложен чертеж
9. Нарисуваните фигури се състоят от квадратчета със страна 1см
      **          *
    ****      *** (представи си ги)
Иво има 4 фигури от първия вид, а Яна има 4 от втория. Кой може да сглоби правоъгълник със своите фигури? (квадрата също е правоъгълник)
а)Иво б)Яна в) И двамата г) Нито 1
10. Франклин срещнал мечето Рошко по-рано отколкото срещнал гъсочето Гери. Рошко се срещнал с видрата Шуши по-рано отколкото с Франклин и с Гери. Шуши се срещнала с Гери по-рано отколкото с Рошко. Първо с кого се е срещнало гъсочето Гери?
а) Франклин б) Рошко в) Шуши г) Не може да се определи
11. Дон Кихот победил 5 вятърни мелници като на някои от тях счупил 2 крила, на други 3,
а на останалите счупил и четирите. Първите 2 мелници загубили общо 2 пъти по-малко крила отколкото всички останали. Общо колко крила е счупил Дон КИхот?
12. Една сутрин Робинзон и Петкан се разделили до счупена лодка и всеки от тях тръгнал на изток да изследва брега на острова. Всеки ден Робинзон изминавал по 23км а Петкан по 33. Ако обиколката на острова е 100км, на колко км от счупената лодка Робинзон и Петкан зда първи път ще бъдат отново заедно?
13. В сбора МА +ТЕ+МА+ТИ+КА на различните букви съответстват различни цифри, а на еднаквите букви- еднакви цифри. Нито една от цифрите не е 0. На колко най-малко е равен този сбор?
14. Сборът от четирите цифри, използвани за номериране на 2-те страници на последния лист на една книга, е 24. Колко са страниците на тази книга?
15. На един парад присъстват 30 генерала. Всичките с ордени. Генералите с поне 1 орден са 2 пъти повече от генералите с поне 2 ордена. А генералите с поне 2 ордена са 3 пъти повече от генералите с поне 3 ордена. Колко генерала имат точно 2 ордена?

# 355
  • София и там където не се пуши
  • Мнения: 12 141
А ние на Софийския математически за 15 мин  сме ги решили и в знак на протест сме бляли по тавана, защото не са ни пуснали да излезем в резултат на това две не прочетени добре задачи и съответно грешки.

# 356
  • София и там където не се пуши
  • Мнения: 12 141
Мама знае много благодаря.

Общи условия

Активация на акаунт