Нова тема (за старите петокласници)

  • 18 609
  • 356
  •   1
Отговори
  • София
  • Мнения: 4 866
насааааам, народееее!

а ето как започнахме петата си учебна година:
http://www.bg-mamma.com/index.php?topic=124996.0

# 1
  • София
  • Мнения: 5 828
Ние май все пак ще учим испански, госпожата се е преборила, сега да видя и там колко ще ме изръсят за учебници, че вече ми писна  Confused

# 2
  • София
  • Мнения: 4 866
а при нас все още се ослушват за учебници по руски.  чакам да им кажат какви ще са, че да ги поръчам заедно с няколко книги, които съм си набелязала.

# 3
  • София и там където не се пуши
  • Мнения: 12 141
Да се запиша в новата тема - при нас нещата съвсем се оправят. Свикват с кабинетната система и ми прави впечатление, че всичко си връщаме в къщи - не губим.

# 4
  • Мнения: 2 716
Кац! Нищо ново под слънцето.
Ойлеровата задача с 4 кръга е била наречена от госпожата "логическа" и аз съм успокоена.   Peace

# 5
  • Мнения: 6 243
Да се запиша и аз.

Моето злато днес не беше на училище - празник на Стара Загора и неучебен ден. Цял ден е вършал из квартала...

# 6
  • София
  • Мнения: 4 866
айде стига бе - какво празнуват старозагорци? сега остава да кажеш, че и родителите не са били на работа...
всъщност, то и 17 септември е ден на софия, ама не си бях давала сметка, че само децата в софия почиват. дали пък бат бойко не го е обявил за всенароден празник?

и аз в ойлеровата задача търсех логика, защото от кръговете ми се завива свят  smile3517
виктория всъщност пресметна колко деца въобще не могат да отговарят едновременно на всичките 4 признака
обаче тя тази вечер пак откри некоректно поставена задача в единия сборник. вече започвам да ставам подозрителна.... Thinking

# 7
  • София и там където не се пуши
  • Мнения: 12 141
  Yanita подтискаш ме, като разказваш как гледаш на детето в учебниците - аз ли съм лоша майка. Само гледам да ги доставя. И после да се оправя. Обаче с малкия ми се връща десеторно. Ако ще ходиш на срещата в неделя ще взимаш ли Виктория и аз да взема голямия да ги запознаем.

# 8
  • Мнения: 6 243
айде стига бе - какво празнуват старозагорци? сега остава да кажеш, че и родителите не са били на работа...
Работихме си като стой та гледай. Само учителите не работиха, и общинарите.

И аз не знам какво пише в учебниците на детето. Нямам нерви и за това.

# 9
  • София
  • Мнения: 4 866
маааалейй, взехте ма за каквато не съм!

значи вечеряме си преди няколко часа и се провежда следният диалог (с леки моно-забежки от моя страна)
АЗ: За утре чантата готова ли ти е?
ТЯ: Даааааа (самодоволно, един вид - няма за какво да ме пипнеш даже!)
АЗ: А домашните?
ТЯ: Готови са. Всичко е вече в чантата.
(след известна пауза)
АЗ: А по какво писа домашни?
ТЯ: Миии, по математика.
АЗ: (то пък в смг може ли да е по друго) Е, имаше ли нещо неясно?
ТЯ: Неееее! (с една бучаща интонация)
АЗ: (ама ме гложди отвътре, че не може да е толкова просто) И всичко ли реши?
ТЯ: Дааааа (пак бучене). Само една задача има сбъркана.
АЗ: (е сега те пипнах!) Е не може всеки път да има грешка в условието. Сядай и решавай, докато се получи.
ТЯ: (продължава да се храни невъзмутимо) Ми тая поне е грешна, за други не знам...
и естествено после измъкна сборника да ми показва...

всъщност, много се засрамвах предишните години, когато разни родители обсъждаха еди кой си урок и незнам каква си тетрадка, пък аз дори не знаех какво точно учат в момента... и реших да се поправя. снощи я питах (пак по време на вечеря - ще вземат да ме приберат за системен тормоз!) за географията и разбрах, че учат за колумб...

така че мога да ви снасям информация за учебната програма.

# 10
  • София
  • Мнения: 4 866
  Ако ще ходиш на срещата в неделя ще взимаш ли Виктория и аз да взема голямия да ги запознаем.
ако сме там, задължително ще съм с двете деца.

# 11
  • София и там където не се пуши
  • Мнения: 12 141
yanita ako e сборника на Просвета чух, че има много грешки.

# 12
  • София
  • Мнения: 4 866
yanita ako e сборника на Просвета чух, че има много грешки.
два сборника купих - в единия от двата е. те май и двата бяха на просвета  newsm78

# 13
  • София
  • Мнения: 4 866
ама че сте мълчаливи! аз ли да разказвам как е минал денят в смг?

правили са, разбира се, контролно по математика. този път - да не повярва човек - 4 задачи за 40 мин! (истинско разхищение на време). с друга учителка са били обаче. мама знае, нищо лично  Peace

ще се купува учебник по руски. в неделя ще го поръчам в пингвините, за да ми го доставят в офиса в понеделник. да поръчвам ли и за друг? цвета? (някакъв секс се мъдреше в новия ти ник май Wink)

и учителката по руски казала на виктория, че много прилича на ученичка от горните класове - красиво момиче - модел, питала дали не са сестри? това, доколкото схванах, беше най-силното впечатление от днешния час по руски

# 14
 newsm61 newsm61 newsm61
 Здравейте мами на петокласници. Включвам се в новата тема отново с надеждата да получа компетентен съвет и помощ и в нея да обсъдим трудностите при усвояване на материала в пети клас. Синът ми до миналата година не ми създаваше никакви проблеми с уроците - учеше, кога сам, кога с моя помощ и завърши 4 клас със шестици по всички предмети и една петица по руски език . Тази година е в пети клас и положението е трагично. Оказва се, че по новите разказвателни предмети - история и география нещата не се развиват добре. Оказа се, че в началния курс не са ги учили как да разказват уроците - задава ли са им въпроси и те са отговаряли, без да могат да възпроизвеждат в свързан текст урока.  Сега е голяма мъка - чете по 10 пъти урока и не може да възпроизведе нищо. Не че е тъп и не може да запомни, защото като чете футболната енциклопедия веднага запомня всички години, имена на футболисти и т.н., но урока не го запомня. Снощи го изпитвах по история и по география - едно изречение не може да върже. Каза, че бащата на историята се казва Пирдоп, вместо Херодот. Не можел да го запомни, а Ернан Креспо – футболист някакъв  помни. Изнервих се до крайност - щях да полудея, как може да се чете едно нещо 10 пъти и една дума не може да възпроизведе. Какво да правя, как да се справя с този проблем. В никакъв случай детето не е тъпо – напротив, но мисля че не намирам верния подход, а и нервите ми вече не издържат. Да не говорим за съпругът ми – той направо се отказа да помага при това положение с уроците, защото не може да изтърпи ситуацията   Помогнете newsm17

Общи условия

Активация на акаунт