Помощ, момичета! Пада ми косата...

  • 2 429
  • 16
  •   1
Отговори
  • 1
  • 2
  • Всички
  • Мнения: 169
... намирам мои косми навсякъде... в леглото, в кърпите, в устата, дори в памперса на Ани!  Cry

Все още сме само на кърма... Както смятам да захранвам чак след Нова година, без коса ли ще остана до тогава  Shocked  По време на бременността нищо ми нямаше, сега какво стана напоследък  Cry

От време на време се поливам с отвара от копривени корени... Но говорих с фризьорката си и тя каза да не очаквам чудеса  Cry

Моля, помагайте! Приемат се всякакви идеи, бабини деветини и щуротевини
 Praynig

# 1
  • София
  • Мнения: 480
Съвсем нормално е и няма нищо общо с кърменето- падат косите на всички скоро раждали жени, без значение с какво хранят децата си  Grinning При повечето се случва точно в този период- 4-5 месец след раждането, и отшумява с времето. Значи, трябва ти само търпение   Peace

# 2
  • Мнения: 15 619
Защо не се посъветваш с джи-пи-то си да ти предложи някакви витамини, подходящи за кърмачки?!
По време на бременността си пиех Матерна и косата ми беше страхотна, нямах проблеми и след като родих.

# 3
  • До хладилника, който обичам
  • Мнения: 22 786
Съвсем нормално е и няма нищо общо с кърменето- падат косите на всички скоро раждали жени, без значение с какво хранят децата си  Grinning При повечето се случва точно в този период- 4-5 месец след раждането, и отшумява с времето. Значи, трябва ти само търпение   Peace
Ъхъм Simple Smile
И аз се скубах на кичури, но бях чела за това явление и не се притесних особено (само е досадно).
През бременността косата почти спира да капе, често става много жизнена и лъскава. След раждането (3-5 месец) при почти всички жени, без значение как хранят, космите, които не са падали тези 12-15 месеца, започват да падат и изглежда страшно, без всъщност да е.
Прави си някаква маска на косата за подхранване, каквато обичайно ползваш и това е. 100 косъма средно падат от главата на всеки човек всеки ден (и се заместват с нови), а докато ти окапе 'бременната' коса, ще са повечко от 100...

# 4
  • Мнения: 182
И при мен положението е същото. Джипито ми препоръча някакви вит.Фитовал, но още не съм си взела - струват около 10 лв. и стигат за  20 дни. Пият се около 2 месеца. Дано има ефект!

# 5
  • Мнения: 9 894
две рецепти знам като много ефикасни - главата да се маже с кашичка от счукан чесън/не съм го пробвала!само съм чела/ и маски с бадемово масло. Аз лично съм много доволна от бадемовото масло на Икаров, виждам къси косъмчета са ми пораснали по цялата глава, а и не цъфти. Скоро мисля да взема и Фитовал за допълнителен ефект.

# 6
  • Мнения: 1 547
Лале, само предупреждавам, че ако решиш да се мажеш със счукан чесън, домашните ти трябва да  те заобикалят отдалеч. Много силно мирише и миризмата остава с дни. Мазала съм се с чесън години преди да забременея, не помня точно за какво беше, но нова коса така и не ми поникна.  Crazy

А не се бой от косопада. Не е необходимо да вземаш специални мерки. Може да се подстрижеш малко по-късо, за да не ти правят такова впечатление падналите коси. Пълноценното хранене също има значение. Имай малко търпение. Скоро ще престане.

# 7
  • Мнения: 4 915
Косата, която не е паднала по време на бременност, ще падне сега. Никакви маски няма да я спасят.  Wink
Сигурно си забелязала как добре е изглеждала косата ти и почти си нямала дори нормалния косопад през бременността - както ти е писала и Бу.

За сметка на това, сега освен нормалното количество коса, ще паднат за 2-3 месеца и онези коси, които не са, докато си бременувала.

Можеш да си правиш маски, но те ще подобрят принципно вида на косата ти, няма да избегнеш усиления, но нормален за този период косопад.

Само не се шашкай, всички сме минали през този малък космат ужас. 
  Crazy Mr. Green

# 8
  • Мнения: 1 321
Аз също съм ползвала Фитовал - шампоан нямам опит косопада от бременноста ли е или не понеже и на мен тепърва ми предстои но ако искаш пробвай този шампоан.
Ако не помогне пострижи я малко.
Успех  bouquet

# 9
  • София
  • Мнения: 2 100
Съвсем нормално е и няма нищо общо с кърменето- падат косите на всички скоро раждали жени, без значение с какво хранят децата си  Grinning При повечето се случва точно в този период- 4-5 месец след раждането, и отшумява с времето. Значи, трябва ти само търпение   Peace

 Stop спокойно, и при мен беше така, нищо не помага на този етап, препоръчвам ти да спреш да се боядисваш (ако го правиш) и да подрязваш връхчетата всеки месец, прави си и някакви маски, на мен лично много добре ми действаше едно подхранващо масло на Ейвън за коса, ма май вече го няма newsm78

# 10
  • Gabrowo->Sofia
  • Мнения: 1 444
Та значи, и моята коса капе като за последен път. Наистина през бременноста беше станала по-различна и не е падала, но сега от няколко месеца лека, полека, после по-засилено започна да пада. Всъщност, направо се скубя..... купих си въпросния шампоан Фитовал, но не мога да преценя дали помага. На капсулите Фитовал не съм ползвала, но ми се върти в главата, че не е добре да е приемат от кърмещи и бременни. На път съм да приложа това с чесъна, но веднъж като ученичка съм го правила и имам лош спомен, че сташно мирише поне месец всеки път щом се навлажни глават, а сега идва един такъв дъжделив сезон...

# 11
  • Мнения: 8 242
Welcome to the club  Crazy
Мойта ако знаеш кви топки с космаци прави.. че е дъъъъълга пущината  Embarassed
Ама.. чакам си търпеливо да си откапе, кво да правя  Tired

# 12
  • Мнения: 169
ясно. благодаря ви
 Hug

# 13
  • Мнения: 5 026
 Моята пада от 3 месец след раждането и чак сега косопада понамаля, но не е спрял. Всичко е от хормоните, ще се оправиш от самосебе си!

# 14
  • Варна
  • Мнения: 5 499
Освен нормалното опадване след раждането според моята фризьорка има връзка и със сезона. Тя казва, че през такъв преходен сезон е нормално да пада косата, да се чупят ноктите и да се лющи кожата. Просто трябва да се вземат някакви витамини.
Наистина както са ти казали момичетата, защо не питаш личния си лекар и не пробваш да пиеш някакви витамини.

# 15
  • Мнения: 127
Освен нормалното опадване след раждането според моята фризьорка има връзка и със сезона. Тя казва, че през такъв преходен сезон е нормално да пада косата, да се чупят ноктите и да се лющи кожата.
Напълно съм съгласна с тази част от мнението. Когато косопадът след бременността се съчетае с есента, настъпва ад под небето. Но витамините и разните други мерки няма да ти помогнат особено!  Naughty Преди да забременея с дъщеря ми имах спонтанен аборт. Около месец след това косата ми усилено започна да пада, но аз не направих връзката с хормоните, тъй като отново беше началото на есента. Колежките ми (които не знаеха, че съм била бременна) ми препоръчаха ампулите на "Виши", които били чудодейни. Дадох сума ти пари, но ефект нямаше. После забременях и косата ми стана прекрасна!  bowuu На третия-четвъртия месец след раждането започна невиждан косопад, но вече бях подготвена  Mr. Green Другите майки в кварталната градинка (повечето от които вече успешно отбили Cry) изкупиха аптеките, но и при тях падането спря, когато и при мен. Търпение му е майката  Wink

# 16
  • Мнения: 2 282
Косата, която не е паднала по време на бременност, ще падне сега. Никакви маски няма да я спасят.  Wink
Сигурно си забелязала как добре е изглеждала косата ти и почти си нямала дори нормалния косопад през бременността - както ти е писала и Бу.
За сметка на това, сега освен нормалното количество коса, ще паднат за 2-3 месеца и онези коси, които не са, докато си бременувала.
Само не се шашкай, всички сме минали през този малък космат ужас. 
  Crazy Mr. Green
Напълно вярно!

Когато започна много да ми капе косата след това раждане, си купих витамини Мерц. Започнах да ги пия не по 2 на ден, а по 1, въпреки че нямаше никакви противопоказания. Резултата - малко след като изпих 1 опаковка, фризьорката ми каза: "Какво си правила с косата си? Някак се е поуплътнила, станала е по-здрава и гъста..." Вервай ми, от години не съм се кефила толкова на комплимент  Laughing

Общи условия

Активация на акаунт