НоЩното кърмене = лоШ навик

  • 1 769
  • 37
  •   1
Отговори
  • Мнения: 7 605
Днес водих Щерката при педито и споменах, 4е напоследък се кърмим преz 2 4аса ноЩем. Предвид колко е голяма (на месеци, см и кг), педито каzа 4е тя едва ли е гладна, а 4е по скоро сме съzдали лоШ навик.

Какво мислите вие по въпроса? Само да кажа, 4е в момента сме малко болни4ки, никнат zъби и сме в криzа на растежа  ooooh!  Но и ина4е спи около 5 4аса и от там нататък иска да су4е преz 2 4аса.

# 1
  • Анкх-Морпорк
  • Мнения: 3 475
Така ще каже лекарката, щото така са я учили, ама не забравяй, че кърменето е не само ядене, а и връзка с мама.

След като никнат зъбки и тн, сукането успокоява.
Смятам, че по-добре 10 мин кърмене, отколкото цяла нощ рев, вода, рев, вода, носене на ръце, рев, вода, носене на ръце, рев и така до сутринта....

# 2
  • Мнения: 169
Нищо не ни никне засега, но сме същата работа от една седмица... вече откачам, но това е положението - растем!

# 3
  • на село
  • Мнения: 1 028
И аз преди време по съвет на педиатърката се опитах да спра нощното хранене и се получи ситуацията за която firebird споменава - рев, вода, носене, рев и пр... В крайна сметка капнах и нищо не постигнах, та си седнах на д-то и го оставих детето да си суче на воля Grinning. Лошо няма! Wink

# 4
  • Мнения: 949
Аз по съвет на нашата лекарка спрях нощното кърмене още 2 месец и не се оплаквам.Не се буди нито за вода нито за храна....

# 5
  • Варна
  • Мнения: 4 818
При някои бебета сигур се получава да ги лишиш от нощното мляко, ама май са рядкост. Еми, ти замени ли с нещо кърменето?

Подкрепям горните твърдения. Винаги съм се хвалил, че докато бях в кърмачески режим успокоявах безобразното зъбоникнене с кърмене. То пък не е задължително да суче бебето, а просто да цмока и да мирише майчината гръд пък..
Тез дофтори бе...

# 6
  • Мнения: 393
небесна права си - аз все още успокоявам по всякакви поводи с цоцане Mr. Green
И мисля, че така е редно  bouquet

# 7
  • Мнения: 3 926
Аз бих искала някой да пусне тема - недоспиването=полезен навик Wink Казвам го, защото точно сега СТРАДАМ от недоспиване. И съм далеч от мисълта, че цокането й е лош навик. Така жално плаче, извива се и върти главичка, че дори гърдата не може да поеме. Чак като я насоча и й кажа - Сияна, ето го нинито, бе маме - и тя ме погледне, тогава захапва и се успокоява. Тия кътници, предкътници или каквито и да е там ...ътници - направо ми иде да крещя. Нощем понякога от нерви я тупвам един-два пъти по гъзето и после ми се ще да си отрежа ръцете... ама и аз съм човек, и аз душа нося, а тя плаче за сън Cry
Както и да е това не е лош навик. А недоспиването е полезно - ако успееш да скриеш сенките под очите, видимо стапяш килограми Wink И с едно кафенце сутринта няма и да се прозяваш на всяка втора дума Wink Ох, нека се успокояваме взаимно, че като предположа какво ще ме чака тази нощ Crazy

# 8
  • Мнения: 115
И аз кърмя вечер, и аз не си доспивам но вече свиканх и никак не ме интересува вредно ли е или не е нощното кърмене. Аз давам колкото пъти ми поискат. Wink

# 9
  • Мнения: 2 897
И аз кърмя вечер, и аз не си доспивам но вече свиканх и никак не ме интересува вредно ли е или не е нощното кърмене. Аз давам колкото пъти ми поискат. Wink

На това мнение съм и аз PeaceЩом като суче се успокоява,защо да не му давам,ако ще да е най-лошия навик.Не обръщам внимание на такива изказвания,в крайна сметка комфортът на бебчето ми е най-важен!

# 10
  • Мнения: 3 760
Поредният "бисер" изказан от лекар... Аман!
 Confused

# 11
  • Мнения: 293
И аз също искам да са ми спокойни децата =нощно кърмене.

# 12
  • Мнения: 4 399
Сигурно ще съм единствената в тоя форум, която ще ти каже, че лекарката ти е права, но наистина така мисля. На тази възраст детето няма вече нужда от нощно хранене и се буди просто по навик. Лошото е че създаде ли се такъв навик, с голяма вероятност остава до по-късна възраст. За справка виж всички теми за проблеми със спането пуснати от майки на по-големи деца. Моето бебе спря да се буди нощно време когато стана на 5 месеца и тогава започна да спи по 7-8 часа непробудно, като това време постепенно се увеличава и в момента спи по 10 часа. Не мисля че комфортът му страда от този факт. Истината е че сама си премахваше всички нощни хранения, но ако не го беше направила, щях да се опитам да и помогна.

# 13
  • Мнения: 56
Според мен си зависи от детето, колко време му трябва да свикне, моичкият сам започна да си прави по-голяма пауза през ноща още втория месец, само трябваше да разбере, че ноща е за спане защото първия месец по цяла вечер си играехме Simple SmileНо преди да започне да я прави тази пауза сам някъде към два месеца сме спали заедно и като даде сигнал,че ще става сменям памперса за секунди с мокра кърпичка (а през деня на течаща вода ) и му бутвам цицинце и той замаян Simple Smile си спи и тъй докато не стане ден и някой не ни събуди.
Сега прави две средни паузи вечер ама това е защото ние спим в една стая и аз като си лягам той се разсънва и затова си го взимам преди да се е разсънил много и си го нахранвам след това спим докато съмне (е понякога и по-Райничка ставаме де Simple Smile
Само не знам как ще се справя със спането през деня, че свикна в количката, а в къщи ми спи като зайче, а съм станала започва да се стряска Simple Smile ама и с това ще се оправим къде ще ходи като стане студено я   Laughing

Последна редакция: пт, 06 окт 2006, 01:43 от magito

# 14
  • До хладилника, който обичам
  • Мнения: 22 786
Чисто физиологически към 6м нуждата от нощното кърмене като източник на храна отпада - т.е. детето не се буди, защото е гладно.

(Тук една голяма скоба отварям, че това не важи за бебетата с обърнат режим - ако примерно майката денем ходи на работа или по една или друга причина детето не се кърми достатъчно често през деня, тези бебета сучат основно нощем, за да наваксат и да приемат количеството мляко, от което имат нужда.)

Това, че не се будят от глад, обаче, не означава, че нямат нужда да сучат. Особено в периоди на никнене на зъби - доста майки знаят колко болезнено са им никнали мъдреците...а на бебето му никнат цели 20 зъба, и ако ги боли даже наполовина толкова, блях  Rolling Eyes
Нощем много бебета се будят от физическия дискомфорт, който им причинява никненето на зъбите, даже през деня да не показват признаци, че ги мъчат. С кърменето се успокояват и обикновено заспиват доста по-лесно и бързо (макар че на много им се е случвало едно непрестанно висене в продължение на по няколко вечери при особено труден зъб... мен направо ме боляха гърдите няколко пъти по 2-3 вечери при прословутите предкътници/кътници  Confused хубаво, че минава и не е постоянно това).

Общо взето - ако на майката не й тежи, то може спокойно да кърми бебето. Повечето бебета не се будят често, ако нямат никнещи зъби. В период на не-зъби те наистина могат да се събудят 1-2 пъти по навик, но ако се будят по-често с хленч/плач, то вероятно имат причина.
Има и бебета, които не се будят - майките им да викнат 'ура!' - но въпреки това не означава, че будещите се го правят от проклетия. Просто си облекчават дискомфорта по най-познатия им и най-приятен начин.

Сега няма да се плашите от възрастовата граница - просто давам пример.
Мая спря да се буди на 2г. когато изби и четвъртият, последен кътник. Преди това (започнах да го правя като е била на, хм, не помня, но година и половина, да речем) нощем като се събудеше за моля, ам, й прошепвах няколко пъти както си спях, "ей сега", "след малко". Ако заспеше - значи се е събудила по навик и щом заспива, не изпитва особен дискомфорт. Ако не заспи обаче и я избива на плач - боли я. И давах да суче, за да се успокои и заспи. Когато изби последният зъб, разликата беше драматична - просто спря да се буди. Ей така - раз! и започна да си спи по цели нощи... значи - е имала защо да се буди преди това.
Този метод ми помогна да намаля нощните кърмения по навик, и едновременно ми позволи да й помагам да облекчава неприятното чувство от зъбите.

Успех на всички и лесно зъбоникнене!

Общи условия

Активация на акаунт