Колко време след раждането подновихте половите контакти?

  • 4 530
  • 55
  •   1
Отговори
  • София
  • Мнения: 12 225
    Интересува ме колко време след раждането се чувствахте комфортно да се подновят половите контакти и имахте желание за това. Интересува ме и при нормално раждалите и при секцио.
    Аз лично съм раждала секцио, което понесох изключително добре и вече почти нямам спомени от него. Лохиите ми спряха отдавна.
    Докато бях бременна имах огромно желание за секс, може би защото ми беше забранен накрая и нямах търпение да може да го подновим. А сега нито имам желание, а при опит да се поднови изпитах лека болка дори и се отказах. На какво може да се дължи при условие че дори не съм раждала нормално, въпреки че бях с доста голямо разкритие и чести контракции преди секциото.
    Да споделя че кърмя, може ли да е нещо на хормонална основа и кога ще се нормализират нещата?

# 1
  • София
  • Мнения: 290
Първия опит беше около месец и половина след раждането(нормално раждане - имам само един външен шев). И при нас беше само опит, много болеше и дори си помислих за момент дали не са ме зашили напълно или да съм зараснала  Joy
След това си взехме овлажняващ гел и с няколко опита и доста болка се получи. Чувството за дискомфорт изчезна около три месеца след раждането. Сега и за двамата е както преди.
Доколкото знам на хормонална основа е липсата на овлажняване в първите месеци.

# 2
  • софия
  • Мнения: 495
Раждах секцио и веднага щом ми спряха лохиите(15-20 дена)подновихме половите контакти LaughingНе съм имала неприятни усещания Peace

# 3
  • Мнения: 4 621
След 20 дни. Раждах секцио Hug

# 4
  • Мнения: 8 505
След 6 седмици.Нормално раждане с епизиотомия.

# 5
  • Бургас
  • Мнения: 1 203
Чела съм, че на хормонално ниво се дължи нежеланието за секс, което изчезвало след около 5-6 месец след раждането, независимо дали е било секцио или нормално. Аз все още нямам никакво желание, дори не ми харесва, както преди. Казаха ми, че и кърменето допринасяло за това.  luvbed smile3506

# 6
  • Мнения: 2 211
След 4 месец

# 7
  • Стара Загора
  • Мнения: 1 715
Раждах секцио и веднага щом ми спряха лохиите подновихме половите контакти LaughingНе съм имала неприятни усещания Peace

# 8
  • София
  • Мнения: 12 225
  Да и аз открих нещо подобно..
"Нивото на естроген във вашия организъм веднага след раждането не е възстановено, още повече ако кърмите. Поради тази причина е възможно да изпитвате сухота във влагалището и неприятно дразнене, които да правят сексът неприятен. Докторите препоръчват използването на различни кремове и желета по време на секс, за увеличаване на влагалищната секреция. Запомнете, че дори и да кърмите възможността за ново забременяване е достатъчно висока, затова използвайте различни противозачатъчни средства - таблетки или презервативи са най-подходящи."

# 9
  • Мнения: 2 891
След 40 ден се опитахме, но аз имах много шевове и при все голямото ми желание, не ми се получи, защото много ме боля. Да ти кажа, успяхме чак на 3 м., но си ме наболваше и след това. Мисля, че зависи от това, как ще се подходи към "упражнението" Simple Smile . Аз като че ли се пренавих и изживях малко разочарование Simple Smile

После всичко си беше ОК

# 10
  • Мнения: 314
на 40-я ден от раждането ходих на гинеколог,който ми даде зелена светлина за секса и ние веднага се възползвахме Embarassed.не съм имала неприятни усещания.родих нормално,с няколко шева.

# 11
  • Мнения: 1 353
За мен това е от хормоните. Правих без особено желание секс ~ 45 дни след раждането. Истинско желание се появи като ми дойде за пръв път когато малката беше на пет месеца и 10 дни. Но след около седмица луд секс, че както казваше мъжът ми се чувствал изнасилен, така го преследвах, няма и помен от желание. Но всичко е до нагласа и се оправя. Сега е малко трудно, защото дъщеря ни спи при нас и не заспива без гърда, но аз ще почакам още малко и ще трябва да се измисли нещо smile3503.

# 12
  • Мнения: 5 026
 Около 3 месец-имах доста шевчета и ме болеше.

# 13
  • Мнения: 3 334
След 6 седмици.Нормално раждане с епизиотомия.
и при мен така Wink

# 14
  • Мнения: 3 500
1 м. и имах огромно желание.Раждах нормално, но нямах шевове /никакви разкъсвания,никакви епизотомии/ и за това за мен беше удоволствие. Peace

Общи условия

Активация на акаунт