Поверие за бебешките дрешки???

  • 11 695
  • 103
  •   1
Отговори
  • Мнения: 5 026
 Още преди да родя ми казаха, че имало поверие, според което бебешките дрешки не трябва да "замръкват" на простора.  newsm78  Вие чували ли сте нещо подобно?

# 1
  • на североизток
  • Мнения: 285
И аз съм го чувала.

# 2
  • София
  • Мнения: 3 064
Повечето поверия се коренят в някаква логична мисъл Mr. Green
И тъй като вечер обикновено /не и в големия град/, пада някаква влага, която държи до сутринта, за мен това е обяснението. Т.е. ако оставиш дрехите вечерта, сутринта ще са неприятно влажни - няма да изсъхнат. Иначе... бабини деветини Peace

# 3
  • В полите на Пирин планина
  • Мнения: 20 370
Знам за това поверие. Моята свекърва тичаше всяка вече преди залез да ги събира ... Mr. Green Тя твърдеше, че щяли "да ги накачат дяволите"

# 4
  • софия
  • Мнения: 555
И аз сум го чувала и си го обяснявам с влагата, която я има и в големия град.

# 5
  • Мнения: 5 026
Знам за това поверие. Моята свекърва тичаше всяка вече преди залез да ги събира ... Mr. Green Тя твърдеше, че щяли "да ги накачат дяволите"
Аз съм чувала за "злите орисници"....

# 6
  • Мнения: 3 500
Чувала съм го, но не съм спазвала "предписаното" от поверието  Naughty

# 7
  • Мнения: 1 448
То ако спазваме всички поверияяяя ....... дълга и широка  Whistling

# 8
  • Мнения: 2 663
И на мен ми бяха казали ,че до 40 ден дрешките на детето трябвало да са само на дневна светлина ,когато са навън!Не съм го спазвала,това са глупости!

То ако спазваме всички поверияяяя ....... дълга и широка  Whistling
newsm10

# 9
  • Мнения: 2 274
   Хайде кака ви да ви светне  Mr. Green!
  Аз това никога не съм го спазвала! Дори свеки все вечер простираше  Mr. Green!
  Та сега за поверието / една съфорумка ме светна по въпроса преди няколко месеца - питала свещенник /: Едно време хората са живели в къщи и понеже много обичали да си правят мръсно  Twisted Evil можело някоя съседка или друга недоброжелателка да влезе нощем в двора да вземе дрешките и да ги омагьоса и така да урочаса бебето и то да се разболее! Но сега нали живеем в апартаменти в повечето случаи, та това вече не се спазва!

# 10
  • Мнения: 242
Повечето поверия се коренят в някаква логична мисъл Mr. Green
И тъй като вечер обикновено /не и в големия град/, пада някаква влага, която държи до сутринта, за мен това е обяснението. Т.е. ако оставиш дрехите вечерта, сутринта ще са неприятно влажни - няма да изсъхнат. Иначе... бабини деветини Peace

 Peace Подкрепям!
Не си вкарвайте подобни бабини деветини в главите! Дяволи, зли орисници... дрън та пляс  ooooh!

# 11
  • Плевен
  • Мнения: 1 418
Чувала съм за това. Но съм ги прибирала вечер не от суеверие, а защото моето бебе е зимно и през деня се изцеждат на простора, а през нощта се сушат на радиатора.

# 12
  • варненка от София
  • Мнения: 4 881
Ами аз го спазвах от суеверие стриктно до 40 ден. Идеята обаче е, че когато са под открито небе в двора могат да се вмъкнат самодивите и да го откраднат, такова е боли поверието. Иначе от практична гледна точка, тук във Варна на голямата влага не ги оставям да замръкват, да не си ги прибирам после влажни.

# 13
  • Варна
  • Мнения: 407
Да, чувала съм за това поверие, но никога не съм го спазвала. За мен това е пълна глупост, както и много други поверия  Crazy

# 14
  • под жаркото слънце
  • Мнения: 2 565
Чувала съм за това. Но съм ги прибирала вечер не от суеверие, а защото моето бебе е зимно и през деня се изцеждат на простора, а през нощта се сушат на радиатора.
  Peace

# 15
  • на кой му пука, майна
  • Мнения: 5 367
Не съм чувала такова нещо, но и да бях нямаше да го спазвам, за мен това са бабини...

# 16
  • Мнения: 137
И аз съм го чувала,но за мен за бабини-дивитини Peace

# 17
  • Мнения: 229
Какви ли не глупости съм чувала....Ама това и аz го zнам...не съм го спаzвала,zа6тото и моето бебе бе6е zимно Peace Иначе относно това да не се купуват дре6ки и бебе6ки работи преди раждането или да не си подстригва6 косата и да не си реже6 ноктите докато си бременна  newsm78 ей това са пълни иzми6льотини...

# 18
  • Мнения: 417
Аз съм го спазвала защото бебето ми беше зимно/роди се в края на ноември/ и дрехите съхнехе вътре.

# 19
  • Мнения: 1 858
Знам за това поверие. Моята свекърва тичаше всяка вече преди залез да ги събира ... Mr. Green Тя твърдеше, че щяли "да ги накачат дяволите"
И моята баба го казваше. Освен това казваше, че след залез слънце никой не трябва да идва на гости. Щуротии.

# 20
  • Ямбол
  • Мнения: 1 092
Това поверие ми се струва идва от факта, че буболечките и разните му там гадини се крият нощно време в дрешките на бебето за това НЕ трябва да се простират дрехи нощно време, а не защото някакви си "зли орисници" ще го омагьосат.  Peace 

# 21
  • Мнения: 8 505
Да,чувала съм това.Не вярвам.

# 22
  • Мнения: 6 164
Да, но важи до 40-я ден. Не вярвам на поверия, но ги прибирах... Ами те и съхнеха бързо. Забравяла съм ги 1-2 пъти и съм ги събирала по тъмно.

# 23
  • Мнения: 8 917
Още преди да родя ми казаха, че имало поверие, според което бебешките дрешки не трябва да "замръкват" на простора.  newsm78  Вие чували ли сте нещо подобно?
Да, чух от майка ми и свекърва ми....честно казоно - не вярвам в подобни неща, но все пак и досег аго спазвам Rolling Eyes

# 24
  • Мнения: 8 917
Както и това, че не се слагат "наопаки" бебешките дрехи никога - имам предвид обърнати с вътрешната част Rolling Eyes

# 25
  • Мнения: 6 164
Както и това, че не се слагат "наопаки" бебешките дрехи никога - имам предвид обърнати с вътрешната част Rolling Eyes

Това пък защо?  Thinking
Аз обръщам доста често дрехи (и мои и на детето), ако е силно слънцето и се страхувам да не избелеят...

# 26
  • Мнения: 8 917
Както и това, че не се слагат "наопаки" бебешките дрехи никога - имам предвид обърнати с вътрешната част Rolling Eyes

Това пък защо?  Thinking
Аз обръщам доста често дрехи (и мои и на детето), ако е силно слънцето и се страхувам да не избелеят...

Ами аз си го обяснявам с това да не се прашат отвътре, където ще се докосват до тялото на детенцето...или нещо такова...дрехи на Гери не простирам вън, но дори и вътре ги обръщам "налице"....не знам какво е обяснението на бабите Peace

# 27
  • Бургас
  • Мнения: 10 817
Не че съм особено вярваща,даже въобще,но ги прибирах вечер.

# 28
  • Кори Селести
  • Мнения: 5 538
 ooooh!
2006-та година е!

# 29
  • Мнения: 160
да чувала съм го...,с първото си дете -прибирах от простира  дрехите самокогато идваха вечер бабите(имах чувство ,че точно затова идваха късно за да ме проверят)  #Cussing out
 а сега с второто  - не приемам никакви доброжелателни съвети и не се съобразявам с техните желания  Crazy

# 30
  • при най-добрия мъж...
  • Мнения: 888
Чувала съм го това поверие, и колкото и да е смешно го спазвам и до сега.Живеем в къща и простирам на двора, и никога не съм оставяла дрешките на малкия да замръкнат на вън.

# 31
  • Мнения: 949
Да,чувала съм това.Не вярвам.
До ден днешен пера само вечер и тогава и простирам!

# 32
  • Мнения: 6 461
    Чувала съм ,че орисниците щели да орисат детето и за това дрешките му трябвали да се прибират преди да мръкне.Когато родих първото си дете моето свеки ми го каза това и  hahahaтърчахме двете с нея като луди по терасата да прибираме дрехи... Mr. Green
     Когато родих второто си дете вече нямаше кой да ми се меси в работите .И така прибирах ги защото малкия ми е роден август в най голямата жега и така или иначе всичко съхне много бързо ,но не с целта да го предпазя от"  ОРИСНИЦИТЕ.... Mr. Green"

# 33
  • Мнения: 6 164
Май спазваме толкова остарели поверия, че не останаха живи хора, които да ни ги обяснят, та се питаме из форумите тука... Laughing

# 34
  • Мнения: 522
Знам за това поверие. Моята свекърва тичаше всяка вече преди залез да ги събира ... Mr. Green Тя твърдеше, че щяли "да ги накачат дяволите"
Аха и мойта Joy.За мен това са глупости.

# 35
  • Мнения: 1 986
  Да,чувала съм,и още куп глупости съм чувала Mr. Green-някои познати ме охулиха,че съм купила вече дрешки/в  8 месец съм Crazy/,не било на хубаво и т.н.-не съм суеверна Peace

# 36
  • Мнения: 2 000
Чувала съм, но за мен това са глупости.

# 37
  • Мнения: 5 103
Чувала съм за това поверие.
Никога не съм го спазвала.
Баба ми ми обясни, че вечер излизали злите сили и урочасвали , за това не трябвало да замръкват на вънка.

# 38
  • Мнения: 3 478
Мдааа и аз съм чувала Mr. Green

# 39
  • Мнения: 3 611
Чувала съм го да, ама ми се струват големи глупости. Ако си толкова суеверна, съветвам те да си купиш сушилня.  Wink

# 40
  • Мнения: 2 211
Вчера ходих на погача и за пръв път чух за това. Аз не знаех и не съм го спазвала, но и да знаех, сигурно пак нямаше да го правя. Не съм много по традициите.

# 41
  • Мнения: 2 332
   Хайде кака ви да ви светне  Mr. Green!
  Аз това никога не съм го спазвала! Дори свеки все вечер простираше  Mr. Green!
  Та сега за поверието / една съфорумка ме светна по въпроса преди няколко месеца - питала свещенник /: Едно време хората са живели в къщи и понеже много обичали да си правят мръсно  Twisted Evil можело някоя съседка или друга недоброжелателка да влезе нощем в двора да вземе дрешките и да ги омагьоса и така да урочаса бебето и то да се разболее! Но сега нали живеем в апартаменти в повечето случаи, та това вече не се спазва!

Хихи, супер - ама я си представи някое особено зло бабе може да се изкатери по балконите...  Joy Аз пък не го знаех това поверие - не съм и спазвала такова нещо!  Peace

# 42
  • София
  • Мнения: 11 692
Със сина ми не го знаех и си простирах и си замръкваха и си пренощуваха на балкона.Научих го като беше на 4-6 месеца,но не спрях да оставям дрехите и по тъмно навън.
С дъщеря ми вече бях просветена,но тя се роди през лятото и дрехите и изсъхваха бързо и не се налагаше да замръкват.Като стана на 4 месеца,часовника отиде назад,времето се развали,съответно по-трудно съхнеха и започнах да ги оставям по цяла нощ на простора!

# 43
  • Мнения: 1 101
Чувала съм за това поверие, знам, че трябва да се спазва до 40-ия ден. Аз лично не съм го спазвала   Wink

# 44
  • Мнения: 2 274
   Хайде кака ви да ви светне  Mr. Green!
  Аз това никога не съм го спазвала! Дори свеки все вечер простираше  Mr. Green!
  Та сега за поверието / една съфорумка ме светна по въпроса преди няколко месеца - питала свещенник /: Едно време хората са живели в къщи и понеже много обичали да си правят мръсно  Twisted Evil можело някоя съседка или друга недоброжелателка да влезе нощем в двора да вземе дрешките и да ги омагьоса и така да урочаса бебето и то да се разболее! Но сега нали живеем в апартаменти в повечето случаи, та това вече не се спазва!

Хихи, супер - ама я си представи някое особено зло бабе може да се изкатери по балконите...  Joy Аз пък не го знаех това поверие - не съм и спазвала такова нещо!  Peace
  Ха ха, Роси, представям си как се катери 20 етажа специално заради моето пране  Joy! Чудна гледка ще бъде! Даже ще изляза с камера да я снимам таз' смелЪ бабка - алпинис'ка  Mr. Green!
  Иначе то и аз не го бях чувала това поверие, а го научих преди няколко месеца от една форумка с мало бебче, която всъщност и ме светна от къде идва  Mr. Green!

# 45
  • Мнения: 1 942
Чувала съм го и го спазвах  Mr. Green След 40-я ден го перефразирах "дрешките да са под покрив" така, че и на терасата ставаше  Mr. Green

# 46
  • Велико Търново
  • Мнения: 8 516
Чувала,но не спазвала!

# 47
  • Мнения: 2 498
Да, зная за това поверие...

# 48
  • София
  • Мнения: 1 252
Какво поверие бе хора, та това е чисто суеверие smile3516
То само тази простотия да беше... И до ден днешен все още се намират млади момичета да се връзват на подобни глупости...
Да са живи и здрави бебчетата, другото е бял кахър.

# 49
  • софия
  • Мнения: 1 745
Ох,то само тази глупост да е..,не знам как някой се връзва на такива дивотии smile3555.

# 50
Tova sa sueveria,gluposti.A i babeto ako osven tova e i s garbiza i s bastun i se kateri otvan do apartamenta,kakvo ste kajete?To babeto i po zemiata ne moje da hodi. Laughing

# 51
  • Ямбол
  • Мнения: 28 236
О, да - чувала съм и какви ли не още глупости съм чувала. Това го научих, след като се прибрах от родилния и си прострях някои дрешки на сина ми. Вечерта свеки излезе и ги прибра. Без да й казвам нищо, аз пак излязох и пак си ги прострях - казах, че все още не е влажно времето и дрехите могат и навън да съхнат.

# 52
  • Мнения: 270
И аз съм чувала за това поверие..Не знам дали да вярвам или не. newsm78

# 53
  • Мнения: 942
И аз съм чувала за това поверие..Не знам дали да вярвам или не. newsm78
Да вярваш в какво,че някой ще урчаса на бебо дрехите ли hahaha

# 54
  • Мнения: 359
Да има такова поверие но не го спазвам мъжът ми дори се беше скарал с майка си по този повод.

# 55
  • Мнения: 2 332
И аз съм чувала за това поверие..Не знам дали да вярвам или не. newsm78
Да вярваш в какво,че някой ще урчаса на бебо дрехите ли hahaha

Мхм, баби-алпинистки често се срещат... Wink

# 56
  • Мнения: 1 878
Да, чувала съм, имаше си и научно обяснение, но не помня подробностите  newsm78 беше нещо от сорта, че бактерийте, които слънцето убива през деня се развиват през нощта....та затова по-добре на съвсем малкото бебе да се прибира прането, но пък като се глади всичко  newsm78..............но и аз се опитвах да суша всичко през деня първите 2 месеца.

# 57
да 4увала сам за това аз ги брибирам но не защото вярвам в това а защото една ве4ер простия ни сасед от 3-ти я етаж реши 4е шумите от дурветат му пре4ел и ги беше запалил  #Cussing out на сутринта дрешките на беб4о бяха в окаяно състояние.Идваше ми да го #2gunfire

# 58
 Embarassed простете за идеалния ми "правопис" Развълнувах се като се сетих каква смрад бяха поели на беб4о дрешките #Crazy

# 59
  • Мнения: 903
Аз не ги оставям нокога вечер на простора.

# 60
  • Мнения: 2 897
Чувала съм го,но не го приемам NaughtyБабини деветини са това...

# 61
  • Мнения: 3 042
Още преди да родя ми казаха, че имало поверие, според което бебешките дрешки не трябва да "замръкват" на простора.  newsm78  Вие чували ли сте нещо подобно?

Чувала съм и понеже съм суеверна съм го изпълнявала. Grinning

# 62
  • Мнения: 69
Това за пръв път го чувам , но няма да го спазвам.

# 63
  • Мнения: 2 040
Бях го чувала, но не го спазвах ...  Peace

# 64
  • Mediterraneo
  • Мнения: 38 204
Баба ми все търчеше да събира дрешките след залез слънце  Laughing А поверието е точно заради лошите орисници или дяволи  newsm48

# 65
  • София
  • Мнения: 3 390
Аз твърдо се опълчвам на всички такива поверия и супер много ме дразнят.

# 66
  • Мнения: 2 271
И аз го спазвах известно време.Но дали е истина-надали!

# 67
  • Мнения: 357
Не бях го чувала това, ама и да бях, пак нямаше да го спазвам. Това са пълни глупости!

# 68
  • Мнения: 742
Да и аз съм го чувала - дори го спазвах до 40-тия ден. Сега, когато захладня и по-трудно съхнат дрешките, се е случвало да остане някоя дрешка на простира, но нашата тераса е закрита...така, че няма проблем.
Смятам, че хората са създали това поверие от гледна точка да не попадне някоя гадинка в дрешките...или нещо подобно или някой комшия да не си изтупа трохите отгоре...newsm78

Все пак си струва да си съхраниш прането чисто hahaha

# 69
  • Мнения: 888
Чувала съм!И хич не ми пука...те поверията са безброй ако се връзваме на всичко... ooooh!

# 70
  • София
  • Мнения: 5 605
И аз съм го чувала, но не съм го спазвала, защото пускам всичко в суширнята

# 71
  • Мнения: 3 929
Никога не съм чувала подобно нещо, а свекърва ми е от суеверните и постоянно ми "сервира" нещо от този род.

# 72
  • Мнения: 698
Аз не съм от най-горещите почитатели на поверия, суеверия и подобни щуротии, но във връзка с това конкретно ме гризкаше нещо отвътре, необяснимо защо. Та до скоро не оставях детски дрехи на простора след мръкване, въпреки че мойто бебе отдавна излезе от бебешката възраст.  Grinning

# 73
  • Мнения: 5 468
Тази глупост беше една от причините, поради които се изпокарахме със свекърва ми. Не обичам да ми се набиват в главата разни едно времешни поверия, които да ме тласкат към паранои.
Дрехите на детето ми си висяха и висят отвън по всяко време. Когато изсъхнат ги пребирам, без да гледам часовника.

# 74
 Да,чувала съм го и с първото дете го спазвах,защото съм суеверна и ме беше страх Wink
  Сега няма,да ми се налага,да висят дрехите по просторите,тук всичко се слага в
   сушилнята,а пък и няма,да има баби около мен,да ми дуднат Grinning

# 75
  • Мнения: 316
И моята майка тича да прибира дрехите, че като се стъмнело навън излизали злите сили  Joy
Аз пък я бъзикам да почне и тя да излиза щом трябва  hahaha

В стаята в болницата имаше няколко жени дето обменяха суеверия помежду си за това какво се слага на креватчето, под дюшечето, около креватчето, под него... и се наслушах...
Като започнаха да ме увещават да ги спазвам  ooooh! категорично отказах!  Naughty
Ако трябваше да ги слушам креватчето на бебка щеше да е като олтар на вещица - да виси кокоши крак, крило от прилеп, метла подпряна на него и още куп дивотии.  #Crazy

# 76
  • Мнения: X
да и аз го знам,но пък си ги оставям на простора по две причини:
1.Пера основно на нощна тарифа и простирам около полунощ,че ако ги оставя до сутринта ще се намачкат много в пералнята

2.Мисля,че през ноща въздухът е малко па-чист...поне на нашата улица,дето цял ден автобуси и,камиони и какви ли не МПС-та бълват пушеци...

# 77
  • Букурещ
  • Мнения: 1 236
Не вярвам в подобни глупости. Понякога се чудя защо хората сами си усложняват живота.  newsm78

# 78
  • Мнения: 992
и аз го знам това поверие, и в началото мама докато беше при мен постоянно събираше прането, аз не го спазвам пера предимно вечер

# 79
  • Мнения: 3 356
Да,до 40 ден  Laughing.
Само че никога не ми е влияло  Whistling

# 80
  • Пловдив
  • Мнения: 14 061
Аз го спазвах с първите двама. Дори беше много трудно - тогава нямаше памперси и ги гледах с пелени и парчета от тензух. И вместо да си ги изпера вечерта и до сутринта да са изсъхнали, аз чаках да стане сутрин и да ги изпера там. Направо се чудя къде ли би е бил акъла  newsm78 Сега с малката гледах да избягвам простирането вечер, но не чак толкова стриктно и с памперсите не беше чак толкова наложително Simple Smile

# 81
  • Мнения: 3 356
Според мен е напълно безмислено-защо посред лято да прибирам дрехите вътре,като могат да си изсъхнат бързо навън.Изобщо не се впечатлявам на тикива неща.

# 82
  • Мнения: 8 242
Баба ми се опитваше и за моите дрехи да го прилага  Mr. Green
А на бебока всичко простирам вътре, че вънка много боклуци падат, а сме на 1вия етаж  Sick Но си замръкват де  Crazy А от скоро пускам сушилнята  Whistling

# 83
  • Мнения: 6 441
Темата и без друго е за поверия ,може ли някой да ми каже дали се купува нещо за бебчо преди да се е родило(освен работите за родилното и най-важните неща).Примерно кум 6-7 месец може ли да се запасявам?То може,но вие правили ли сте го от по-рано или сте чакали??

# 84
  • Мнения: 3 356
little^cuttie, аз нямах само корито,леген и повивалка,като влязох да раждам.Всичко друго беше изпрано,изгладено и подредено.Щом влязох в 7 месец,започнах със сериозната подготовка.В началото на 9м. сака ми за болницата беше готов и до врата.

# 85
  • Мнения: 962
Да и аз съм го чувала,но това със замръкването на простора е до 40 ден,аз си го спазих.

# 86
  • Мнения: 6 441
Значи и това са някакви бабешки поверия.За да ви разсмея,последното такова,което чух,беше,че ако мамата и таткото мълчели относно появата на бебчо,то щяло да се роди нямо!Какво ли няма да се измисли!!

# 87
  • Мнения: 5 026
Темата и без друго е за поверия ,може ли някой да ми каже дали се купува нещо за бебчо преди да се е родило(освен работите за родилното и най-важните неща).Примерно кум 6-7 месец може ли да се запасявам?То може,но вие правили ли сте го от по-рано или сте чакали??
Като влезох в 9 месец си купих всичко.Не съм спазвала това поверие.

# 88
  • Мнения: 7 474
 doh Боже, кой ги измисля тия глупости  doh Само това не бях чувала още Laughing

# 89
  • Мнения: 1 555
Аз съм го спазвала, а и продължавам да го спазвам просто защото през нощта дрехите се овлажняват вместо да изсъхват  Peace

# 90
  • Мнения: 3 405
Още преди да родя ми казаха, че имало поверие, според което бебешките дрешки не трябва да "замръкват" на простора.  newsm78  Вие чували ли сте нещо подобно?

Да, от акушерките Shocked преди 8 години, когато се роди Ники.
Замръквали са. Grinning

# 91
  • Мнения: 3 405
В стаята в болницата имаше няколко жени дето обменяха суеверия помежду си за това какво се слага на креватчето, под дюшечето, около креватчето, под него... и се наслушах...

Я, я кажи, че ме заинтригува Wink

# 92
  • Мнения: 243
Не съм чувала подобно нещо, макар че свеки много обичаше да ме товари с подобни глупости Mr. Green

# 93
  • Мнения: 1 146
За простора това не съм го чувала.
Но знам, че когато се купи предварително бебешкото креватче, не трябва да седи празно, а в него да се постави някаква играчка.
А под дюшечето се слага скилидка чесън, да не боледува бебчето.

# 94
  • София
  • Мнения: 2 164
И какво, ако замръкнат?

# 95
  • София
  • Мнения: 44 041
не съм го чувала и доста пъти са замръквали и бебешки и наши дрехи на балкона Wink

# 96
  • Мнения: 1 029
И аз за първи път го чувам...  Rolling Eyes

# 97
  • при палмите и алигаторите,FL
  • Мнения: 1 001
Благодарение на свеки на беба дрешките все още не замръкват навън, а пък моята майка не дава да се прострат наопаки.

# 98
  • Мнения: 4 621
Поредната "бабина дивитина" Mr. Green

# 99
  • Мнения: 1 353
Не съм чувала подобно нещо no

# 100
  • Мнения: 1 104
И аз съм го чувала, но не знам дали има някакав смисъл да го спазваш. Излишни глупости са измислени и май единствената им цел е да ни затормозяват.

# 101
  • Мнения: 619
Прави се с цел да не овлажняват дрехите-все пак преди години е било по-различно от сега..Простирали са на двора,вечер става студено и ей такива работи,което в последствие се е превърнало в поверие.Защото посред лято,когато е 36 градуса през нощта,естествено няма как да овлажнеят въпросните дрехи.
Това е мое мнение,подкрепено от възрастни хора.

# 102
  • Мнения: 4 406
а пък моята майка не дава да се прострат наопаки.
моята пък точно обратното- държи всичко да е наопаки простряно

# 103
  • София
  • Мнения: 508
Чувала съм, но идеята е по скоро ако замръкнат да не ги сваляш вечерта, а на другия ден по светло.

Общи условия

Активация на акаунт