Лимфен възел.

  • 885
  • 7
  •   1
Отговори
  • Мнения: 832
Искам да ви питам - на моето детенце, както са му лимфите на вратлето, от едната страна има едно като топченце, така се роди. Питах докторката и тя каза, че просто такава му е структурата на лимфите - топчеста. Било нормално, но аз все пак искам и вас да питам, защо му е така топчесто от едната страна. Повече се забелязва като си завърти настрани главичката и изобщо има ли някой представа на какво се дължи такава структура на лимфите.

# 1
  • Мнения: 1 101
На твое място аз бих се консултирала с друг лекар (за всеки случай)   Peace

# 2
  • Пловдив
  • Мнения: 1 405
Преди месец свекито забеляза такова образование на лимфите на Ангелина. Осебено ясно си личи като е обърната настрани, както и ти казваш. Веднага се консултирахме с педиатър, който ни обясни, че това вероятно е уголемяване на лимфните възли в следствие на прекарано заболяване /грип/. Каза да наблюдаваме да не се увеличи. Ако това се случи - изследвания. Самото образувание се гледа и опипва при нормално положение на главата, а не обърната настрани.   bouquet

# 3
  • Мнения: 6 164
Кристиан е също с уголемен отляво. Съобщих го още преди първата ваксина, защото знам, че детето трябва да е напълно здраво. Прегледаха възлите по цялото тяло - врата, подмишниците, свивките на крачетата при слабините и няма други. Щом е единичен случай не е страшно. Крис изобщо не е настивал дори /да чукам на дърво/. Това било често срещано при бебета и нормално. Минава само.

# 4
  • Мнения: 1 942
От Боби знам, че нормално децата да имат уголемени лимфни възли на вратлето /в основата на черепа/ Не се бутат и натискат. Големина НАД големината на лешник е признак веднага да се отиде на лекар. Иначе може да стои с години топченцето.

# 5
  • на брега на Дунав
  • Мнения: 1 571
[... Това било често срещано при бебета и нормално. Минава само.[/color]
Вчера писах ама нещо ми се скапа постинга. Както и да е. И при мойта дъщеря има такъв везел малко над ключицата. Напълно съм съгласна с написаното от Мисти, защото на мъжа ми чичо му е лекар и той каза, че е често срещано при бебета и ако не се уголемява обикновено след няколко години само отшумява. Не е задължително да е свързано с настинка или грип. Все пак трябва да се наблюдава защото има период мисля, че до 6  или 10 години  newsm78, когато би трябвало да е изчезнало иначе се пристъпва към по-ззадълбочени изследвания.

# 6
  • Мнения: 4 978
Моята дъщеря също има изразени лимфни възли в основата на вратлето.
Дори правихме изследвания на кръвта, но няма отлконения.
Причини всякакви, настинки, зъби, всичко.
Просто трябва да се следят.

# 7
  • Мнения: 2 897
Имах нужда да прочета точно такава тема,седа съм вече напълно спокойна Peace Hug

Общи условия

Активация на акаунт