Как се казва "простор" или "простир"

  • 27 285
  • 146
  •   1
Отговори
# 105
  • Мнения: 1 028
Според мен щом се простира на него,значи е простир,а някъде бях чувала и термина"пържина",което ме смачка от смях Grinning

# 106
  • Мнения: 1 546
Аз смятам, че "простир" е правилно, не знам защо. Обикновено като се съмнявам и нямам откъде да проверя, пускам гугъл.

Още на първа страница вади простир, като джаджа за простиране, а простор до 5 страница не се среща в този смисъл, подозирам че и нататък ще е така.


newsm10

Не питайте Гугъла, а хубав български речник! Naughty Правилно е ПРОСТОР! Peace

# 107
  • Ланкър, планините Овнерог
  • Мнения: 10 341
ПростОр, естествено.

# 108
  • Все на втория етаж
  • Мнения: 5 894
простОр

# 109
  • Мнения: 588
простор  newsm10

# 110
  • Мнения: 156
Простор hang

# 111
  • Мнения: 7 640
Според мен щом се простира на него,значи е простир,а някъде бях чувала и термина"пържина",което ме смачка от смях Grinning

това пак въжета за простиране ли са

# 112
  • Мнения: 46 488
... някъде бях чувала и термина"пържина",което ме смачка от смях Grinning

А в монтанско е върлина  Grinning

# 113
  • Мнения: 268
и според мен е правилно  простОр .

# 114
  • в зоната на здрача
  • Мнения: 2 241
Простор

# 115
  • София-там нейде в западната част
  • Мнения: 2 050
аз го знам "простор"

# 116
  • Варна
  • Мнения: 1 037
Предполагам ,че от моята тема от къде да си купя въпросния простир,е тръгнал фундаменталния ти въпрос.Отговор-за всеки различно.Колкото до диалекта на всички е ясно,че в София се говори преди всичко на диалект и едва ли това ,
че сте преобладаващо мнозинство в този форум трябва да е мерило кой крив,кой прав.Относно речниците,аз нямам такъв за да проверя,но четейки тука няколко мнения по въпроса(чиито авторки са се консултирали с въпросните такива) в различните пише различно.Явно от значение авторът от кой край е и типично по български смята ,че точно там се говори правилно.Не знам как е правилно,но нека сме толерантни и си търпим диалектите

# 117
  • Резерват "Северозапад"
  • Мнения: 2 366
Простор Laughing...аз лично казвам, че простирам на терасата....

# 118
  • Мнения: 9 990
Предполагам ,че от моята тема от къде да си купя въпросния простир,е тръгнал фундаменталния ти въпрос.Отговор-за всеки различно.Колкото до диалекта на всички е ясно,че в София се говори преди всичко на диалект и едва ли това ,
че сте преобладаващо мнозинство в този форум трябва да е мерило кой крив,кой прав.Относно речниците,аз нямам такъв за да проверя,но четейки тука няколко мнения по въпроса(чиито авторки са се консултирали с въпросните такива) в различните пише различно.Явно от значение авторът от кой край е и типично по български смята ,че точно там се говори правилно.Не знам как е правилно,но нека сме толерантни и си търпим диалектите

Rosi, не се сърди, не се връзвай.И аз казах, че пипер е равно на чушка, ама глас в пустиня...
А колкото до мнозинството, на скоро имаше преброяване и като че ли  морските бяха повечко от шопкините тук Laughing
Свиркай си... Party

# 119
  • Мнения: 46 488
... Относно речниците,аз нямам такъв за да проверя,но четейки тука няколко мнения по въпроса(чиито авторки са се консултирали с въпросните такива) в различните пише различно ...

Не. Във всички пише простОр  Peace

Използвай си го, както ти е удобно, какво значение има  Grinning

Общи условия

Активация на акаунт