Въпрос за спирала/гин./

  • 914
  • 7
  •   1
Отговори
  • Мнения: 658
Момичета някой слагал ли си е спирала след раждане със секцио! Исках да слагам, но  моя приятелка ми каза, че нейният лекар й казал че след секцио не бива да се поставя спирала. А преди ми беше толкова добре с нея - не мислех за нищо preggo

# 1
  • Мнения: 344
Мисля, че 6 месеца след секциото няма проблем да сложиш спирала. Но най-добре се консултирай с твоя лекар.

# 2
  • Мнения: 229
Аz исках да си сложа спирала след секциото....За съжаление попаднах на абсолутно некадърна лекарка.... #2gunfire Понеже не съм раждала нормалнмо трябвало да иzчакам да ми дойде и последния ден от цикъла да отида да ми я сложат(това ми го каzа после нормален доктор)а тя направо се опита да ми я сложи......ръга,бута,как ли не се опитва да влеzе в матката... Sad при което аz кре6тях от болки.....накрая не успя и иска6е да ми дава хапчета zа предиzвикване на иzкуствени контракции newsm78 че да получа раzкритие и т.н.....Аz само станах и буквално иzбягах от там,като се zарекох никога вече да не се опитвам да правя това отново.....Много внимавайте на какъв лекар 6те попаднете....

# 3
  • Мнения: 655
От личен опит (който ми костваше много притеснения и нерви) ще ти кажа, че няма проблем след секцио да сложиш спирала, но наистина трябва да внимаваш с гинеколога, защото поставянето на спирала в този случай е по-деликатно,отколкото при жените, които са раждали. Намери си добър гинеколог и няма да имаш проблеми.

# 4
  • Мнения: 5 103
Aз също исках да си сложа спирала, но моят доктор ми каза най-рано след 6 месеца и не ми препоръчва, защото при нормално раждане се разтваря шийката на матката при секцио не  и било все едно да си сложи не раждала жена и може да се получат сраствания/КАЗВАМ МОЖЕ , НЕ ПРИ ВСИЧКИ Е ТАКА/, моят съвет е намери си гинеколог на когото имаш доверие и той ще прецени Peace

# 5
доктора ме посъветва да не го правя ,защото матката е рязана /при мен два пъти/и може да се получи срастване.

# 6
  • Мнения: 7 640
доктора ме посъветва да не го правя ,защото матката е рязана /при мен два пъти/и може да се получи срастване.

не само срастване, може да ти перфорира матката.
Наистина е най-разумно да се изчака поне 6 мес., а и не мисля, че свестен лекар би се съгласил да ти я постави по-рано Rolling Eyes

# 7
  • Мнения: 2 498
Спирала след секцио естествено, че може да се слага .....само да минат ПОНЕ 6 мес. след  раждането......

Общи условия

Активация на акаунт