Бебчо може ли да се откаже да суче заради биберона-залъгалка?

  • 1 909
  • 41
  •   1
Отговори
# 30
  • Мнения: 1 298
Няма проблем със сукането моя Галко  Thinking
Беше на 1 седмица като се научи да го цока.Мисля че се успокояваше с него като имаше колики.

Сега си го иска за да заспи.Заспива сам и си го цока задължително.После му го взимам.Или сам го плюе.
Според мен не му го давай като се събуди от сън.Защото бебчето като се събуди и е гладно,а залъгалката може да обърка бебето.  Аз бях забелязала че след залъгалката захапва зърното по друг начин и му трябват няколко сек. за да засуче от зърното ми  Wink

Успех и не се притеснявай.Бебето ще си покаже  Peace

# 31
  • Мнения: 1 298
Малее  ooooh! Selia как си позволяват тия акушерки да дават биберон на бебето ти.Ужас  #2gunfire Че и от тия гадните 100-тна употреба каучук...
Ами ако майката не иска да го обърква от самото начало бебчето.Аз например въпреки че си носех не му го давах нарочно в началото  Naughty

# 32
  • Мнения: 942
Не смятам, че заради биберона залъгалка може да се откаже от кърменето. Моята принцеса знае какво е беберон залъгалка от първите дни,но не се е отказала да суче Peace

# 33
  • Мнения: 3 500
Малее  ooooh! Selia как си позволяват тия акушерки да дават биберон на бебето ти.Ужас  #2gunfire Че и от тия гадните 100-тна употреба каучук...
Ами ако майката не иска да го обърква от самото начало бебчето.Аз например въпреки че си носех не му го давах нарочно в началото  Naughty
Ами хайде кажи ми - ето така.Хем ги предупредих и им казах, че не искам да й дават залъгалка, аз вкъщи й бях купила на Авент и нарочно не я взех, а те видя ли на снимката какъв биберон са й напъхали в устата, дето ние сме имали такива като сме били бебета. #2gunfire

# 34
  • Мнения: 1 298
Мда бе видях  ooooh!
Аз отказвах да му ги пъхам в устата на бебчо тия.Носих си мои шишета със силик. биби и пресипвах водата  Crossing Arms
Не че му давах вода.Само му плакнех устата.

Сори за спама  Peace

# 35
  • САЩ
  • Мнения: 323
По-добре изчакай с въвеждане на биберон, бебето е малко, а и както пишеш, трябва да наддава. Времето прекарано в смукане на биберон-залъгалка е време, което бебето би трябвало да прекарва в сукане на гърдата. Ти и сама виждаш, че като смуче биберона нямаш ясен знак кога трябва да го кърмиш. Кърми при всеки знак на безпокойство и дискомфорт, първия месец бебето прекарва основно в сукане и сън. А и противно на повечето мнения тук, възможно е бебето ти да се откаже да суче заради биберона-залъгалка. При дъщеря ми стана така, а тя не пиеше вода, чайчета или мляко от шише. Бяха необходими 2 седмици и много упоритост от моя страна, докато преодолея кърмаческата стачка която сама си бях натресла на главата давайки и биберон-залъгалка. По-добре спести си проблемите и не давай залъгалка поне първите 6 седмици.

# 36
  • До хладилника, който обичам
  • Мнения: 22 809
Аз също мога да потвърдя от личен опит, че залъгалката може да попречи на кърменето.
Дъщеря ми (доносена, родена 3,250) получи залъгалка на 5-ия ден след консултация с педиатърката - от курсовете за бременни знаех, че не е много добра идея през първите 6 седмици да смуче залъгалка, ама хора без работа... Нямаше залъгалка, питах докторката може ли - може. Бут! една красива залъгалка.
На 40-ия ден се оказа, че наддава много зле и започнах да я дохранвам с изцедена кърма - и така до 4м, когато намерих акуратна информация и реорганизирах кърменето. От сегашния си опит и гледна точка знам, че причината за лошото наддаване е била точно употребата на залъгалката - бебето изразходва голяма доза енергия, за да я смуче, отделно, че така задоволява силния си сукателен рефлекс (вместо да го прави естествено на гърдата, получавайки мляко) и после, като дойде време за кърмене, суче малко, защото е уморено и не му се суче.
Не е задължително биберон-залъгалката да попречи на кърменето, разбира се - при много не пречи. Но при някои наистина става голям проблем и понякога води до отбиване. Ще е жалко, ако майката сама си направи проблем (като мен) без нужда.
Изчакай още няколко седмици, ако можеш - ще имаш възможност да я дадеш Simple Smile

# 37
  • Мнения: 185
Аз имам 2 деца.Голямата съм я кърмила 6 месеца, а малкия 1год. и 4 мес. и съм им давала залъгалки още от 1 ден,но това по никакъв на4ин не им пре4еше на кърменето ,дори напротив-едва успях да ги отбия, особенно сина ми.Може би е индивидуално за всяко дете ,но при мен не е било проблем.Мисля, 4е трябва да си по-смела,не е толкова страшно колкото изглежда. Blush

# 38
  • Мнения: 6 461
Не се тревожи няма да откаже да суче  Wink, все пак едно е майчиното мляко, а съвсем друго биберона- щом не пуска мляко няма страшно Hug!Гладно няма да стои детето Heart Eyes!
И аз така мисля Simple Smile

# 39
  • под жаркото слънце
  • Мнения: 2 565
Аз дадох биберон- залъгалка на сина ми на 3 ден и ето, че вече почти 8 месеца се кърмим  Wink
И ние  Peace

# 40
  • Бургас
  • Мнения: 1 203
категорично, мисля че НЕ! Peace

# 41
Привет от мама с кърмаче на 13 месеца:)
Според мен не се притеснявай излично. Дани получи колики или каквото там беше дето го мъчеше на 8-ия ден, залъгалка някъде към 10-ия, и му трябваха няколко дни докато свикна с нея, след което изкара със залъгалка в устата цели 6 месеца почти всеки момент, когато устата не му беше заета с цица (и той сам си го искаше, не съм му я тикала аз). Към средата на 8-ия месец един ден просто реши че вече не го забавлява и край-никога повече не я погледна! За сметка на това се кърми като за световно.
Това, за което трябва да внимаваш е бутилката-биберон, защото той наистина обърква... Дани така за малко да му се развали кърменето през зимата: като го изведа - дойде време за хранене - с бутилка предварително изцедено, да не мръзна.. и след няколко дни взе да се пъне и мъчи на циците ми, спрях бутилката и веднага се оправиха нещата. Храни си го само ти, даже и да сте навън, хич не се смущавай! Никой няма право да ти каже нищо, а и забелязвам, че напоследък май посвикват хората с гледката кърмеща мама.
Няма да противореча на Бу - тя има много повече опит от мен, и щом го е преживяла - явно може и така да се получи, но моето мнение си остава такова: избягвай шишето, давай му бибата след кърмене ако не се е успокоил и за приспиване, храни си бебока всеки път като се разплаче докато е малък, поне до към 4 месеца; после ти сама ще усещаш кога трябва. Режими - няма такова нещо. Аз съм кърмила и през половин час. И най-важното - кърми с удоволствие - абсолютно съм убедена, че бебоците усещат това! Предаваш ли му твоя кеф, спокойствие, блаженство и любов - ще иска да се кърми дълго дълго!
Успех и наздраве!

Общи условия

Активация на акаунт