Някой да знае, дали масаж

  • 538
  • 3
  •   1
Отговори
  • Германия
  • Мнения: 8 092
на перинеума в последните седмици на бременността помагат срещу разкъсвания по време на раждането? Една колежка-събременничка ми разказа с такова убеждение, че помагало, а в друг форум четох, че масажи-не масажи разкъсвания си имало.
Та някой има ли опит с това?

# 1
  • Мнения: 46 478
Аз съм чула за масажи с бадемово масло, но момичето, дето си ги правеше имаше много тежко раждане и се разкъса цялата, така че не е достоверен примера, може и да има ефект, не пречи да се пробва Grinning

# 2
  • Мнения: 1 975
мисля че сто процентов лек срещу разкъсвания няма....

# 3
  • Мнения: 2 452
Цитат на: pepelyashka
на перинеума в последните седмици на бременността помагат срещу разкъсвания по време на раждането? Една колежка-събременничка ми разказа с такова убеждение, че помагало, а в друг форум четох, че масажи-не масажи разкъсвания си имало.
Та някой има ли опит с това?


На моя курс за бременност също препоръчаха масаж с бадемово масло май че беше след 36 седмица, но аз в крайна сметка родих в 35 и то със секцио, та не мога да дам "първа ръка" информация за ефекта.  Laughing Иначе бадемовото масло още стои вкъщи, неразпечатано.  Във всеки случай, няма с нищо да ти навреди, така че бих те посъветвала да опиташ.

Общи условия

Активация на акаунт