Странно усещане при допир на кожата

  • 21 393
  • 8
  •   1
Отговори
  • Мнения: 242
Много ми е трудно да го опиша. Опитах се да го обясня сега на мъжа ми и той каза че не може да си го представи и не ме разбира. Така че ако не сте го изпитвали вероятно няма да разберете какво имам предвид и моля да ме извините.
Та - усещането е за болка по кожата на целия ми крак; болезненост дори при допира на дънките ми по кожата.
Няма обрив. Не е зачервено. Няма никакви други симптоми. Просто като мравучкане или силно пощипване като че ли по нерва ли... и аз не знам.
Във всеки случай много неприятно усещане и трудно търпимо.
Знае ли някой какво е? Да го мажа ли с нещо?

# 1
  • Мнения: 9 063
Отзад на крака ли е? Имаш ли болка в кръста?
Това е нещо като невралгия, аз го имам отзад на бедрото, но при мене е ишиас Blush Усещането е същото, по-болезнено обаче, самият нерв ми е опънат, но по кожата го усещам като парене. Понякога ми се появява и по целия крак, и по ръцете понякога, на мъж ми също.
Мисля че няма с какво да го мажеш, не се притеснявай, не е нищо особено, ще мине само Simple Smile

# 2
  • Мнения: 2 082
има вероятност да имаш и разширена вена-моят съпруг беше със същите оплаквания и се оказа това

# 3
  • Мнения: 242
Ами днес е малко по-добре но пак го има.
При разширени вени и ишиас не би ли трябвало да е непрекъсната болката?
На какъв лекар трябва да отида - кожен или невролог?

# 4
  • Мнения: 3 322
Имала съм такова усещане - оказа се херпес зостер. При мен беше на гърба и болката се придвижва по нерва чак до крака. Иди на лекар ако е това с някакво мазило се оправих за около седмица.

# 5
  • Мнения: 161
При мен се появява понякога нещо като свръхчувствителност на определена област от кожата.Дори леко докосване е болезнено,но обикновено отминава само най-много за ден.Ако се задържи отиди на кожен лекар Peace

# 6
  • Мнения: 9 063
При ишиаса не е постоянна болката, сега например ме боли кръста заради влажното време и от вчера ме заболя и ишиаса (звучи малко просташко, ама как да го кажа иначе..). Така че болката не е постоянна.
Явно при теб не е това, защото не казваш да имаш проблеми с кръста. Ако продължи повече от ден-два, иди на кожен лекар.

# 7
  • Мнения: 242
Имала съм такова усещане - оказа се херпес зостер. При мен беше на гърба и болката се придвижва по нерва чак до крака. Иди на лекар ако е това с някакво мазило се оправих за около седмица.
Ама при херпес зостер би трябвало да има пъпки като на варицелата, температура...а аз нямам такива.
Само болезнена свръхчувствителност - днес от средата на крака до кръста.
Странна работа.

# 8
  • Мнения: 9 063
Не се притеснявай, не е нищо сериозно,и на мъжа ми често му става така на ръката и бързо изчезва...и на много хора така йм става, неприятно е, но не е повод за притеснение. Ако толкова ти пречи или притеснява, наистина иди на лекар, най-много той да ти обясни защо аджеба понякога се получава това кофти усещане Simple Smile

Общи условия

Активация на акаунт