Има ли живот след смъртта...

  • 9 263
  • 40
  •   1
Отговори
# 15
  • Мнения: 2 040
Irena80 и аз така съм чувала но не се черпи а се подава  Peace

Може, незнам ... всъщност исках да кажа РАЗДАВА, а не почерпва, че много празнично звучи, а повода не е такъв ..  Peace

# 16
  • UK/София
  • Мнения: 7 681
Миналата нощ сънувах майка и детето ми, че бяха в метрото.Майка се подхлъзна и падна на релсите.Мина влака и я премаза.Детето седеше само на перона и я гледаше.След това един полицай я взе и я остави до детето.Още гледката е ред очите ми Sad
 Опитах да се свържа с майка, но тя е на вилата и там почти няма шанс да я открия поради лош обхват Confused

# 17
  • Мнения: 334
Биляна,аз също като теб сънувам баща си на датата на,която почина винаги, вече 17 години.
Последните два пъти ми каза,че е добре да не плачем за него и че той винаги ще бъде с нас.Когато поговори с мен,каза,че отива да види и майка ми .
В първите години след смъртта му го сънувах всеки ден,бях емоционално много зле, когато го сънувах не исках да се събуждам,защото знаех,че той няма да е при мен щом отворя очи.
След като се омъжих ,вече почти не го сънувах,помня само след като родих първото си дете /бях много зле/ беше през деня,лежах си в леглото,когато в рамката на вратата ясно видях татко като силует,реших,че е дошъл да види първото си внуче,но честно казано много се изплаших.
Аз вярвам,че не всичко свършва със физическата смърт .

# 18
  • Мнения: 704
Нещо положително във връзка със сънуването Simple Smile:

- когато сънуваш и осъзнаваш, че наистина е "на сън" - можеш да правиш страхотни неща  Wink

Не знам дали ви се е случвало - "съзнателно сънуване", но преживяванията са абсолютно истински, като в действителност; с малката разлика, че не си ограничен от "материалното"...

# 19
  • Мнения: 495
според мен няма живот след смъртта
но няма лошо да се надяваме  Wink

# 20
  • Мнения: 27 524
Мисля, че да. Не точно живот, но има нещо  Peace

# 21
  • Linz
  • Мнения: 11 619
Мисля, че да. Не точно живот, но има нещо  Peace
Бях чела преди време откритие на български физици... установили, че след смъртта на човека оставало нещо като информационно поле, но това не може да се нарече живот- нито можеш да мислиш, нито да чувстваш... т. е. все едно нищо.

# 22
  • Мнения: 5 468
Аз сънувам преди една седмица, че казвам на някой, че съм бременна и термина ми е на 26 юни. Само че нямам никакви намерения да раждам тогава... Подгониха ме мрачни мисли, че ще умра на тая дата Tired ... и някой от отвъдното са ми го изпратили да ми намекне за това. Ако се сетя - сетя, ако ли не - не.
Е на - сега го казвам на всеослушание. Ако хвърля топа на 26 юни Sad, да знаете, че има нещо Thinking.

# 23
  • София
  • Мнения: 4 423
Ню, стига глупости бе жена - тепърва ще живееш, какви са тези мисли? Hug

# 24
  • Linz
  • Мнения: 11 619
Абе Ню, гледай по-оптимистично... може да те чака нещо хубаво на тази дата... а ти мислиш най-лошото.

# 25
  • Балчик
  • Мнения: 9 220
Ню, много е гадно. Аз веднъж на шега използвах един алгоритъм за изчисляване на датата на собствената смътр- излезе ми 13 септември. Фатално число. Познай как ми отбиваше преди почти месец, на тази дата. Ужас, знам, че са глупости, но ми беше много гадно.

# 26
   Наистина има сънища , които са от значение, но те са много малко.Аз също месеци наред страдах след смъртта на баба ми, защото я обичах най-много на света и не можах да се сбогувам с нея Cry.А цяла седмица се канех да и се обадя или да я посетя на село.Постоянно сънувах , че стоя до ковчега и и казвам да стане и тя става.Бях убедена , че е трябвало да го направя.Отдавам го на факта , че съм вярваща.Вярвам в Бог, в задгробния живот, в Библията , в чудесата.От 10г. и обяснявах да се покае и да не ходи на църква само за да я опее после попа.Той така или инъче ще я опее като му платим, а не за туй че е била редовна посетителка.
   Знам също ,че мъртвите не могат да ни говорят, нито насън , нито наяве.Между нас и тях има огромна бездна, която не може да се премине нито от тук , нито от там.Нито пък може да се премине от ада в рая и обратно.Това са думи на Исус Христос в евангелията.Всъщност много от въпросите зададени из форума на тази тема имат отговор там.Четете Библията, ако щете за обща култура и ще намерите.
   Другото ,което знам, пак базирайки се на Библията е че дори не бива да правим опит да се свържем с умрелите.Бог го забранява, но знаете ли защо?Просто с цел да ни предпази от голеееееми проблеми, които можем да си навлечем с любопитство и безразсъдство.А именно какви...
   Понеже, мъртвите, както казах не могат да ни говорят, то е ясно, че все пак ни говори някой друг.Отивайки на врачка ,тя наистина прави контакт, но...изненада, не с нашия починал близък.Вярно, казва ни неща, които са верни , познати, истински и ние се хващаме.Това е целта.А всъщност от другата страна е демон, за когото не е тайна нищо от това , което искаме да чуем.Той е духовно същество , неограничено и с голямо познание за нещата, но зло.Бог именно от това ни предпазва , като забранява "да се допитваме до мъртвите".А тези демони влизат в човека и започват едни мъкииии.За жалост познавам много хора пострадали от недоверието си в Бога и доверието си в окултизма.
   Това е едната страна, а другата е ,че като се вържеш с окултизма и вече не търсиш Бог , та няма как да получиш спасението, което Той дава на всеки , който приеме жертвата на Христос на Голготския кръст.
    Това е в което вярвам аз.Доста съм се постарала да науча за това в което вярвам.Едно знам-има задгробен живот.Засега душата отива в рая или в ада, според собствения си избор още приживе.
     После ще има Съд, ново небе и нова земя и огнено езеро.На Съда всички/живите и умрелите/ ще бъдат съдени за делата си и ...едните с БОГ завинаги, другите с дявола и падналите ангели в Огненото езеро пак завинаги.Няма чистилище .Кой каквото е направил приживе, това е.Като умре и 1 тон свещи да му палят, файда няма.То си е за успокоение на живите роднини.
    И пак казвам, аз съм християнка и вярвам в това , а друг в друго.Чети и ще откриеш Peace
    Съжалявам , много дълго стана Embarassed
   

# 27
  • Мнения: 27 524
Нито пък може да се премине от ада в рая и обратно.

Не вярвам изобщо в Рая и Ада - това са спекулации на Църквата с цел манипулиране  Peace

Нека не звуча Богохулно, не съм дълбоко вярваща, но уважавам и почитам тези неща, но не си и затварям очите за Църквата като институция  Wink

# 28
  • Linz
  • Мнения: 11 619
Не вярвам изобщо в Рая и Ада - това са спекулации на Църквата с цел манипулиране  Peace
И аз. Супер елементарно, направо идиотско ми се вижда. Хората не могат да се делят само на добри и лоши, грешници и праведни, вярващи и атеисти... Почти всички сме някъде посредата  Peace

# 29
  • Мнения: 3 164
когато една душа, обитаваща едно физическо тяло, си свърши мисията на Земята, то тя(душата) се отделя от него(тялото) и настъпва физическата смърт (на тялото).но душата се връща от там, където е била  и преди. и чака реда си за ново тяло.всяко едно прераждане е мисия, начин да се научи урока от предходния земен живот в който малко или много сме извършвали грехове.а грях е дори и лошата мисъл.
вярвам в прераждането и в "живота" след смърта.сънувам.постоянно сънищата са ми показателни.но това си е тегло Cry

Общи условия

Активация на акаунт