имуностимулантите - забранени за деца?

  • 20 809
  • 150
  •   1
Отговори
# 15
  • Мнения: 6 390
На мен също няколко педиатри са ми казвали , че не се дава нищо имуностимулиращо до 3г , просто нямало какво да стимулираш . Hug
Миналата седмица точно за имуностимулатори разпитвах педито, тя каза че това е супер но за възрастни хора, за деца хич не им е фен, под 3г просто в изключителни случай - едва ли не детето да е нон стоп болно за да му се даде. Още каза че е добре все пак и да боледуват от време на време децата - хрема, кашлица - по естествен начин се стимулира и развива имунната система, просто ако това е често явление - чак тогава  Wink

Обяснението й беше, че организъма расте, развива се, има прекалено много задължителни ваксини - който са практически имуностимулатори, и при наличие на още един стимулатор - става множко...
Значи имунната система - расте, развива се, стимулира се от само-себе си, задължителните ваксини - стимулират, и като се даде и още стимулиране - за някой организми става доста опасно  Peace

При възрастните не е така, дори се препоръчва имуностимулатори  Peace

Ивa&Ави
моля ти се , детето ти е много малко, на своя глава не му давай нищо такова Peace

синевата,
витамините са друго, различно от имуностимулаторите  Wink

# 16
  • Мнения: 3 506
Мнението на любимата ми педиатърка, както и моето собствено, напълно съвпада с написаното от Eli_cz. Мога да допълня, че нещата стават още по-опасни, ако детето има или е предразположено към алергии. Не бих дала на моите деца на този етап. Мразя антибиотици, но между имуностимулант и антибиотик, предпочитам второто.

Между другото ползата от синтетичните витамини също доста се оспорва (напоследък), аз лично давам само ако са болни, без апетит,
т.е. нямат възможност да си набавят от естествени източници.

# 17
  • Мнения: 8 585
Разбира се че не се дават "имуностимуланти" на деца. И не само до 3, а изобщо...
Колко време пиша тези работи... но полза няма.

Дано Норвегия помогне... newsm78

Въпросите са:

*в болшинството от случаите давате АБ за вирусни инфекции. "Как да ги познаем?"-друг трябва да ги познава.
*от многото употреба на АБ, мнозинството от децата са с тежки железни дефицити и анемии, от които боледуват още повече.
*неползването на противо-грипната ваксина за определени категории деца Ви усложнява още повече зимите.
*значителна част от момчетата са с генетично заложен слаб имунен отговор до възраст 5-6г поради редица причини. Затова и боледуват често.
*детските градини са основен източник на зарази, поради лоша хигиена. Подовете на същите би трябвало да се мият 3-4 пъти дневно? Кой го прави?
*храненето в детските градини може да става само ако са налични жестоки мерки за стерилизация на всичко, което се докосва до детските уста и ръце-имам пред вид миялни машини за миене на приборите и контрол за чистотата на кухните.
*продавчите на всякакъв вид "Зелено-пембяни магии", "Боарон и не Боарон котешки и тигрови нокти" са си намерили истински рай в БГ...

С нетърпение очаквам лансирането на изсушена кожа от кобра в настойка от уиски за лечение на деменция и мозъчна уморяемост...

Последна редакция: пн, 09 окт 2006, 00:49 от Birdie

# 18
  • Мнения: 8 585
Аз давам,пролет и есен!незнам дали е позволено или не,правилно или неправилно определено по-малко боледуваме в тези сезони,а това е важно за мен.Всяко нещто има за и против въпроса е ти да решиш кое е правилно.
Как да боледува пролет, щом зимата сте изкарали 101 вирусни инфекции, от които има имунитет?
Как да боледува есента, щом през лятото не сте пили нито един от 100-ината АБ, които пиете през зимата, и които са оставили детето с железни запази пресушени до дъно? и с анемия от това?

Бисептол (Суметролим) е АБ! и то от най-нежеланите, предизвикващ анемии при деца. И с много ограничена ефективност. Не се учудвайте как след прием на Бисептол боледувате веднага пак...

# 19
  • София
  • Мнения: 1 098
Та какъв извод може да се направи?

Имуностимулатори - НЕ!

Витамини - ДА!  Hug   И по възможнос на естествена основа !!!! Hug Hug  Hug


# 20
  • Мнения: 375
Разбира се че не се дават "имуностимуланти" на деца. И не само до 3, а изобщо...
Колко време пиша тези работи... но полза няма.

Дано Норвегия помогне... newsm78

Въпросите са:

*в болшинството от случаите давате АБ за вирусни инфекции. "Как да ги познаем?"-друг трябва да ги познава.
*от многото употреба на АБ, мнозинството от децата са с тежки железни дефицити и анемии, от които боледуват още повече.
*неползването на противо-грипната ваксина за определени категории деца Ви усложнява още повече зимите.
*значителна част от момчетата са с генетично заложен слаб имунен отговор до възраст 5-6г поради редица причини. Затова и боледуват често.
*детските градини са основен източник на зарази, поради лоша хигиена. Подовете на същите би трябвало да се мият 3-4 пъти дневно? Кой го прави?
*храненето в детските градини може да става само ако са налични жестоки мерки за стерилизация на всичко, което се докосва до детските уста и ръце-имам пред вид миялни машини за миене на приборите и контрол за чистотата на кухните.
*продавчите на всякакъв вид "Зелено-пембяни магии", "Боарон и не Боарон котешки и тигрови нокти" са си намерили истински рай в БГ...

С нетърпение очаквам лансирането на изсушена кожа от кобра в настойка от уиски за лечение на деменция и мозъчна уморяемост...

Peace Peace
А има ли вируси в Норвегия или студа ги отрепва, а и сьомгата помага?!Ще  ми бъде интересно какво препоръчват лекарите в  Норвегия?

10х
 

# 21
  • в баира
  • Мнения: 861
*продавчите на всякакъв вид "Зелено-пембяни магии", "Боарон и не Боарон котешки и тигрови нокти" са си намерили истински рай в БГ...

Точно! Как не проумяха многото употребяващи тези бози, че това си е просто загуба на пари!

С нетърпение очаквам лансирането на изсушена кожа от кобра в настойка от уиски за лечение на деменция и мозъчна уморяемост...


Ей това ми хареса!  hahaha

# 22
  • Мнения: 3 506
значителна част от момчетата са с генетично заложен слаб имунен отговор до възраст 5-6г поради редица причини. Затова и боледуват често.

Бърди, случайно да имаш линкове, където може да се прочете повече за тези причини? Наистина ми е интересно, пък и ще ми е полезно, че мойто момче май влиза в тази "значителна част".

# 23
  • София и там където не се пуши
  • Мнения: 12 141
Знам, че е трудно когато си се завъртял в кръговрата от антибиотици и се хващат като удавник за сламка за т.нар имуностимулатори, но има и други начини за излизане от омагьосания кръг. Има вече доста доказателства на тезата, че човек който като дете е преболедувал много болести, вкл. варицела, рубеола... имунната му система е така тренирана, че не допуска в по-късна възраст развитие на сериозни болести като рак, диабет...
Ами не съм съгласна .И не смятам че трябва да се разболяват децата за да са здрави като големи ooooh!


И аз не съм съгласна имам пример до мен като дете от какво ли не е боледувал вкл. рубеола и варицела, а сега е болен от рак.



И пак питам имунизират ли ги в Норвегия. Защото знам, че имунизацииите са задължителни за цял свят. А имуностимулантите са
нещо като ваксина например Бронховаксома има помалко стрептококи и т.н, което зимата помага организма да се пребори с истинските, имунизациите са на същия принцип.

# 24
  • Мнения: 664
Да споделя за Франция, имунистимулантите са изтеглени изцяло от аптечната мрежа още преди няколко години, не само за деца, но и за възрастни! Витамините, както и естествените хранителни добавки остават, разбира се.

# 25
  • София
  • Мнения: 13 204
От един близък приятел, лекар в Норвегия, разбрах, че там имуностимуланти не се дават на деца. Смята се, че е много погрешно да се намесваш в имунната система на децата, особено в период, в който тя се изгражда. Смятало се също, че ако децата не боледуват като малки, ще боледуват по-нежко като възрастни
Това доста ме притесни, тъй като аз редовно си давам на моето детенце /3 години/. Какво ще кажат компетентните потребители по въпроса?
Дрън-дрън... само това мога да кажа по въпроса! Mr. Green

# 26
  • Мнения: 14 133
Та какъв извод може да се направи?

Имуностимулатори - НЕ!

Витамини - ДА!  Hug   И по възможност на естествена основа !!!! Hug Hug  Hug



# 27
  • Мнения: 1 858
Та какъв извод може да се направи?

Имуностимулатори - НЕ!

Витамини - ДА!  Hug   И по възможност на естествена основа !!!! Hug Hug  Hug




 newsm10



Ваксините имуностимулатори...хахахахахаххахахаха Вярвате ли си бе хора?!

# 28
  • Мнения: 2 211
Не давам имуностимулатори, не слагам и ваксини. Само плодове и зеленчуци. Това е.

# 29
  • Мнения: 184
[*значителна част от момчетата са с генетично заложен слаб имунен отговор до възраст 5-6г поради редица причини. Затова и боледуват често.
*[/quote]
Бърди, дай малко повече инфо защо точно момчетата-и моето наблюдение е такова, имам момченце на 3 годинки и доста боледува в сравнение с своите връстнички момиченца и то при положение че е кърмен до 6 месеца, захранен правилно и твърдя, че и сега се храни правилно. Мога ли за очаквам , че към 5-6 години ще се позакрепи. Благодаря за отговора

Общи условия

Активация на акаунт