имуностимулантите - забранени за деца?

  • 20 808
  • 150
  •   1
Отговори
# 45
  • Мнения: 114
Ами не са достатъчни аргументите  Crossing Arms.Имаш ли деца ? И ако твоето боледува всеки месец какво би избрал антибиотик или имуностимулатор newsm78

# 46
  • Мнения: 8 585
Не-не бих избрал.
Бих го завел на педиатър, можещ да помогне, в смисъл да не му дава АБ за вирусни заболявания. Бих давал всичките си пари за свястен педиатър (както и правя-аз не лекувам детето си).
Бих го спрял от детска градина.
Бих го записал на друга детска градина.
Бих му направил противогрипната ваксина.
Бих (както и съм му) направил всички възможни ваксини по най-добрият календар.
Лично му готвя всичко от собствените ръце и оставям готова храна на жената, която го гледа-никога не съм давал "бурканчета"...
Събота пазарувам за детето всичко прясно...

От там нататък бих имал търпение-но ако всичко по-горе съм направил ще ми е по-лесно.

Може би е въпрос на възможности? да, може би... но не само.

Последна редакция: пн, 09 окт 2006, 23:58 от Birdie

# 47
  • Мнения: 114
Виж от там явно нямаш представа как стоят нещата в България .Прав си че няма свестни педиатри особено в провинцията .А запитвал ли си се колко могат да си позволят отглеждането на дете в къщи без да посещава детско заведение ?А за смяната на градината те са толкова малко на брой че едва го записваш в една а какво остава да го прехвърля ooooh! Confused

# 48
  • Мнения: 8 585
Съгласен... но това ли е оправданието за "имуностимулант"?
Добре-витамини и поливитаминни сиропи...

И аз работя, и всички тук работят...
Когато имам визити вечер и неделя на кого да оставя детето си? намерил съм начин-винаги има...

# 49
  • Мнения: 114
ок няма да споря ,а и няма смисъл.Аз не си търся оправдания .Просто за момента смятам че при моето дете има ефект от тях .Не искам да се повтаря периода в който боледуваше през две седмици и беше все на АБ

# 50
  • Bristol
  • Мнения: 9 363
... Защото знам, че имунизацииите са задължителни за цял свят. ...
Грешна ти е информацията. Има много страни, в които имунизациите са препоръчителни, а не задължителни!
В къщи сме свели ползването на лекарства и витамини до минимум (понякога се чудя дали сме прави). Имуностимуланти и хранителни добавки въобще не използваме.
Тук има една кампания за здравословно хранене, Five a day, всеки ден трябва да консумираш поне 5 различни пресни плода или зеленчука. Мъж ми им е голям фен Wink

# 51
  • Мнения: 1 878
 newsm78 чета и се чудя Есберитокса дали е имуностимулатор от сорта на охулените тук, не за друго ама сме го ползвали и като бебе  newsm78

# 52
  • Мнения: 742
Малеее няма да дам на детето си такова нещо. Бях се замислила по едно време, но разболяхме. А и това лято ходихме на море и на балкан и си мислех, че те ще са ни достатъчни.  Дано тая зима да не е като миналата....

# 53
  • Мнения: 8 585
Грешно сте разбрали-не се охулва.
Просто се изложи мнение че в Норвегия не се дават и препоръчват препарати от групата на "имуностимуланти". Нещо, което аз също подтвърждавам за страната, в която живея и работя.
И нещо, срещу използването на което, винаги съм писал остро.

Господстващото мнение в педиатрията днес е че, тези неща не се дават на деца, защото не работят, описваният ефект от приемането им е несъществуващ, и защото цялата търговия на такъв тип неща е извън логиката, манипулирайки майките с цел икономическа изгода.

Последна редакция: вт, 10 окт 2006, 01:06 от Birdie

# 54
  • Мнения: 2 082
Не давам имуностимулатори, не слагам и ваксини. Само плодове и зеленчуци. Това е.
   Peace

# 55
  • Стара Загора
  • Мнения: 514
Изчетох всичко и тъй като ми се вижда логично ще ви попитам та да ми се изясни съвсем  - Кое точно имате предвид като казвате "имуностимуланти"?. Това което аз съм чувала и си мисля 4е влиза в тази група са Респивакс, Есбиритокс(Ехинацея), Саменто. Последните две са билкови и ги бих нарекла хранителни добавки.
Аз лично давам и аз пия сироп от черен бъз или боровинки с цел имуностимулиране, но смятам 4е това не са лекарства а храна като плодовете и зеленчуците само дето неможе цяла година да са сурови... И си мисля 4е е изключено да навредя на имунната система на детето като му давам боровинки ..

# 56
  • София - Варна - Бургас
  • Мнения: 4 107
Цитат
От един близък приятел, лекар в Норвегия, разбрах, че там имуностимуланти не се дават на деца. Смята се, че е много погрешно да се намесваш в имунната система на децата, особено в период, в който тя се изгражда. Смятало се също, че ако децата не боледуват като малки, ще боледуват по-нежко като възрастни

 - Интелигентен подход, и не случайно Норвегия са една от най-развитите страни в света и като доходи и като екология, а сега ми се издигат в очите и като Медицина. Peace

# 57
  • София
  • Мнения: 472
... Защото знам, че имунизацииите са задължителни за цял свят. ...
Грешна ти е информацията. Има много страни, в които имунизациите са препоръчителни, а не задължителни!
В къщи сме свели ползването на лекарства и витамини до минимум (понякога се чудя дали сме прави). Имуностимуланти и хранителни добавки въобще не използваме.
Тук има една кампания за здравословно хранене, Five a day, всеки ден трябва да консумираш поне 5 различни пресни плода или зеленчука. Мъж ми им е голям фен Wink
От кои плодове и зеленчуци даваш на твоето дете? От тези, които са генно модифицирани? И какви витамини ще си достави от 5 различни "плода"за да достигнат до всяка клетка на тялото - на практика никакви. Или трябва по цял ден да дъвчи плодове и зеленчуци, което също е невъзможно. Природата, въздухът, храните, стресът не са това, което са били преди 10, а да не говорим 20 години. Затова организма трябва да се подпомага. И защо да не купувам естествените хранителни добавки, а трябва да поддържам фармацевтичната промишленост с грипни ваксини, антибиотици и Саностол произвеждан още преди 30 години. Защо се правите, че не знаете какво са модерни технологии. Затова ще си взимам хранителни добавки, но не и синтетични имуностимулатори. И нека пиейки коралов калций, коластра, люцерна, ехинацея, гинко билоба и много други бъда здрава без да се ваксиниран с измислена грипна ваксина, а пък вие си влачете хремите, кашлиците и прочее вирусни заболявания и си мислете, че така си стимулирате имунитета.

# 58
  • Мнения: 1 858
maya50 зарадва ме! И аз като теб ще си давам хранителните добавки на детето и ще съм спокойна, че даже и да се разболее всичко ще е ок много скоро. Колкото до плодовете и зеленчуците- така е наистина в днешни дни те не съдържат това, което са съдържали някога (като витамините). Съдържанието на желязо в спанака е спаднало драстично (само пример). Да не говорим за това с колко допълнителни "екстри" са бъкани плодовете- екстри, които никому не са нужни!
Пък който иска нека се тъпка с ваксини (които повишават имунитета хахахаха) и антибиотици и разни синтетични боклуци. Пълнете гушите на фармацевтичните концерни и бъдете спокойни - те ще са доволни!


В никакъв случай не твърдя, че плодове и зеленчуци не трябва да се ядат! Но всеки казва, че точно с тях се предпазва от болести. Плодовете и Зеленчуците не са това, което бяха!

# 59
  • Мнения: 5 539
Съдържанието на желязо в спанака е спаднало драстично (само пример).
Даа, и ето защо Laughing
Цитат
Легендата, че спанакът съдържа много желязо, се ражда след печатна грешка. Американски специалист по хранене съставил през 1890 г. таблица със съдържанието на желязо в различни храни. Когато стигнал до спанака, неговата секретарка написала 30 вместо 3 mg. Оттогава тръгнала славата на „железния“ спанак и хората започнали масово да го консумират.

Общи условия

Активация на акаунт