Мъжки парфюм - дайте идеи - какво взех в крайна сметка

  • 3 760
  • 49
  •   1
Отговори
  • До хладилника, който обичам
  • Мнения: 22 821
Знам, че сте 'пекани', затова ще ви питам за идеи директно преди да ида по магазини да душа.
Търси се парфюм от типа на Blue Jeans (Versace), 1881 (Cerruti), Intuition (E. Lauder)...

Нещо от сорта, демек. Да не е много тежко, че ще трябва да живея с него.

п.с. винаги има вариант да взема някой от горните, но все пак  Grinning

п.п.с. Т.е. аз знам какво харесва той, но все пак аз ще трябва да го душа... затова избирам според моя си вкус   Mr. Green
Аз, значи, харесвам изчистени, свежи аромати, класически - Куул Уотър, Хюго Бос (отпреди 10 години който беше актуален... кой беше), XS и прочие. Мъжът ми - тежки, задушаващи ме, та няма да стане на неговата... Приемам и средни варианти - маааалко по-плътни аромати, ама малко.


В крайна сметка избрах Булгари Блек и Версаче Блу Джийнс. Булгарито ми идва малко сладникав обаче...
Изненадата беше поднесена, приета с радост.

Азаро Хром, Акуа Булгари и прочие, които споменах като полу-финалисти, ги отсвири възмутено...а после му връчих списък с парфюми - да ходи да си души и да избира, като много знае  Crossing Arms

Последна редакция: пт, 13 окт 2006, 12:30 от Бу

# 1
  • Мнения: 4 978
Aqua di Gio, Davidoff cool water - класика в жанра, не са натрапчиви и са секси.

# 2
  • Мнения: 7 474
Това взех на мъжа ми  Crazy, сега ходя и го душа по цял ден Crazy



Paco Rabanne представя съвременната интерпретация на популярния мъжки аромат XS. Ярък, чувствен парфюм, създаден за страстните и мъжествени мъже. Връхната нотка е калабрийски лимон, сърцевината е кардамон, а основата на аромата е бразильско розово дърво, сив кехлибар, пачули и черно дърво.

# 3
  • Мнения: 1 986
  Класическия,син на цвят/не мога да му изнамеря снимката Confused/ парфюм на Булгари Peace

# 4
  • Мнения: 27 524
Chrome на Азаро  Peace

# 5
  • София
  • Мнения: 1 481
С подобни базови нотки на тези, които си споменала, са: Envy for Men- Gucci, Dolce & Gabbana pour Homme , Azzaro pour Homme , Allure Homme   Hug

# 6
  • Мнения: 870
Rochas - Aquaman, според мен е страхотен, много свеж и с характерен аромат. Ако вземете тестера излиза мноого изгодно  Peace
http://www.-spam292-/?L=products.details&id=291

# 7
# 8
# 9
  • Мнения: 1 950
AQVA на BVLGARI.

# 10
  • Мнения: 1 546
Препоръчвам да пробваш и Pleasures for men на Estee Lauder  и Happy на Clinique. Peace

# 11
  • Sofia
  • Мнения: 1 434
И аз гласувам с две ръце за CHROME на Азаро  Peace От както подарих на половинката преди около 4 години първия такъв не го е сменял, а и на мен ужасно ми харесва  bouquet

# 12
  • До хладилника, който обичам
  • Мнения: 22 821
Ъм, а за L'Eau par Kenzo - мъжкият? Някой знае ли?

# 13
  • Мнения: 313
AQVA на BVLGARI прекрасен парфюм, но всеки " стои " различно, така че зависи какво харесва човека, за който го избираш

# 14
  • До хладилника, който обичам
  • Мнения: 22 821
така че зависи какво харесва човека, за който го избираш

Аз затова съм написала какво харесва - за ориентир.

# 15
  • Мнения: 5 622
Най-великият за мен парфюм, е есенцията на Картие- Декларасион......  Heart Eyes

# 16
  • Мнения: 5 622
И аз гласувам с две ръце за CHROME на Азаро  Peace От както подарих на половинката преди около 4 години първия такъв не го е сменял, а и на мен ужасно ми харесва  bouquet


Съгласна съм. Парфюмите на Азаро са страхотни!

# 17
  • Мнения: 948
Парфюмите на Азаро нямат равни. Peace

# 18
  • Sofia
  • Мнения: 6 934
Това ще допадне на тези, които харесват леки, ненатрапчиви мъжки парфюми като  L'Eau par Kenzo !

http://megashop.bg/cshop/product_info.php?manufacturers_id=19&products_id=56

# 19
  • До хладилника, който обичам
  • Мнения: 22 821
...още едно условие: по възможност да не струва колкото малко царство Laughing

Идеята ми е да взема Blue Jeans, който не е скъп и още някакъв по така, защото като че ли се полива с тях или ги излива в мивката - не знам, но му свършват средно 4 пъти по-бързо от моите...

# 20
  • Мнения: 18 542
...още едно условие: по възможност да не струва колкото малко царство Laughing

Идеята ми е да взема Blue Jeans, който не е скъп и още някакъв по така, защото като че ли се полива с тях или ги излива в мивката - не знам, но му свършват средно 4 пъти по-бързо от моите...
Още едно гласче за Хромата  Peace

# 21
  • Мнения: 9 092
Я кажете цени, че като гледам марките, ми се струват направо колкото малко царство Laughing
За парфюми иде реч, нали, а не за тоалетни води.

# 22
  • Мнения: 389
Ако говорим за тоалетна вода ...

La Coste  Peace



Лек, запомнящ се ... един от най-страхотните парфюми, които някога съм помирисвала. Единствената причина да не оборудвам половинката с него е, че най-добрия ми приятел го има и тази миризма я свързавам твърде много с него. Не искам като се гушам, мъжа ми да ми мирише на ... друг мъж  Crossing Arms  Stop

# 23
  • Мнения: 1 146
И аз предлагам парфюмите на Азаро -  и Silver Black e много хубав Peace

# 24
  • Мнения: 1 629
Този ме радва извънредно. Подуши го някъде, струва си.

# 25
  • Мнения: 99
Предложенията до тук са много добри, ето още едно от мен http://megashop.bg/cshop/images/CH212m_c.jpg

# 26
  • Мнения: 573
Предложенията до тук са много добри, ето още едно от мен http://megashop.bg/cshop/images/CH212m_c.jpg
newsm10

# 27
  • Мнения: 388
Аз подарих на моя мъж този http://www.-spam292-/?L=products.details&id=573
и не съжалявам,следващия път отново ще взема същия.

# 28
  • Мнения: 372
Pi - Givenchy, както и Kenzo Pour Homme  Wink

# 29
  • Мнения: 812
Armani-MANIA,страхотен е ! Wink

# 30
  • До хладилника, който обичам
  • Мнения: 22 821
Благодаря на всички за идеите. Продължавайте Grinning
Имам няколко фаворита (гледахв Мегашоп) и ще избирам тези дни между тях (някой междувременно отмъкна наличния до вчера Блу джинс Close)

Още един въпрос: сайт, където да има описани парфюмите - основни тонове, нотки и т.н.? Да не търся един по един...

# 31
  • София
  • Мнения: 3 328
Добрия стар Фаренхайт на Диор, а също и Мания на Армани.

# 32
  • Мнения: 35 961
Още един въпрос: сайт, където да има описани парфюмите - основни тонове, нотки и т.н.? Да не търся един по един...

http://www.donna.bg/

# 33
  • До хладилника, който обичам
  • Мнения: 22 821
Bvlgari BLACK - свеж букет от черен чай, бергамот и палисандър в началните тонове, меко съчетание на кедър, дъбов мъх и ванилия в сърцевината, плътна дървесна основа: амбра, сандалово дърво, мускус.
AZZARO CHROME - Началните нотки са чисти цитрусови ухания, бергамот, мандарина, сърцевината е прохладна със зелената свежест на джинджифил, кардамон, върба, основата е плътно съчетание на сандалово дърво, дъбов мъх и палисандър.
L'EAU PAR KENZO - Връхните нотки са оригинално съчетание на японско юзу и палисандрово дърво. В сърцевината цъфти лотос и ароматна мента. Основата е фина комбинация на зелен пипер и бял мускус.
ULTRAVIOLET  Paco Rabanne - чувственият дървесен аромат на сива амбра е технологично пресъздаден и подсилен от свежестта на течната мента, силата на кристалите и мъжествеността на натуралния ветивер и класическия мъх.
Bvlgari AQUA - ?
EAU DE PACO RABANNE - ?
JAZZ за мъже от Yves Saint Laurent - ?
Cerruti 1881 - Ароматни съставки: бергамот, лимон, лавандула, хвойна, розмарин, кипарис, иланг-иланг, сандалово дърво, пачули, балсам от ела, мускус.

Те на тези ако можете да ми кажете основен аромат и нотки-мотки? Т.е. аз знам какво харесва той, но все пак аз ще трябва да го душа... затова избирам според моя си вкус  Mr. Green
Аз, значи, харесвам изчистени, свежи аромати, класически - Куул Уотър, Хюго Бос (отпреди 10 години който беше актуален... кой е  Blush?), XS и прочие. Мъжът ми - тежки, задушаващи ме, та няма да стане на неговата... Приемам и средни варианти - маааалко по-плътни аромати, ама малко.

Последна редакция: пн, 09 окт 2006, 16:33 от Бу

# 34
# 35
  • Мнения: 2 724
Jakomo, ако искаш по екзотичен.

# 36
# 37
  • Мнения: 377
Мисля си, че Blue Label на Givenchy е компромисния вариант.  Mr. Green
В началото е малко по-тежък, първия път като го подуших в магазина въобще не ми хареса, но след това е страхотен и аз лично съм влюбена в него.
Не знам само каква му е цената.

Higher Energy на Dior също мисля, че отговаря на изискванията, а и цената е горе долу добра.

Последна редакция: пн, 09 окт 2006, 16:46 от Tangerine

# 38
  • Севлиево
  • Мнения: 1 666

Ето това е номер едно. Харесвам също и Актив уотър на Серджо Тачини. / Embarassedмързи ме да сменям кирилицата /

# 39
  • Мнения: 337
Най-великият за мен парфюм, е есенцията на Картие- Декларасион......  Heart Eyes
Почти никой не споделя мнението ми,затова направо се учудвам,че на още някой му харесва този парфюм.Аромата е неземен просто newsm10

# 40
  • Мнения: 120
Джетълмен на Живанши и Truth на Келвин Клайн  Peace

# 41
  • Мнения: 3 323
Black Kenzo, BOSS( сиво-черната топка на Хуго Бос), Paradiso Inferno ( Бенетон)

# 42
# 43
  • До хладилника, който обичам
  • Мнения: 22 821

Toи Хюго Бос класира ли се още сред добрите? Много го харесвах навремето.

# 44
  • Мнения: 99
След последното предложение за Hugo Boss , се сетих за още един хубав ( по мое мнение) парфюм: Hugo Boss - Hugo Energise
http://www.-spam292-/files/products/81b7285c3b717e7cbefb260cff7a3f83Energise.jpg

# 45
  • До хладилника, който обичам
  • Мнения: 22 821
Разтълкувайте ми описанието му:

Връхни нотки: енергичен коктейл от сочни, свежи оттенъци на амирис, кориандър и пипер. Ярко цветно звучене осигуряват сърдечните нотки на фрезия, пъпеш и кумкат, които плавно преминават в чувствения шлейф от нотки на санталово дърво, амбра и черно какао.

# 46
  • Мнения: 952
и аз съм с две ръце за него Peace но аз харесвам предимно само на Армани парфюмите както за мъже така и за жени Laughing Женския Armani-MANIA, също е страхотен Peace

# 47
  • До хладилника, който обичам
  • Мнения: 22 821
В крайна сметка избрах Булгари Блек и Версаче Блу Джийнс. Булгарито ми идва малко сладникав обаче...
Изненадата беше поднесена, приета с радост.

Азаро Хром, Акуа Булгари и прочие, които споменах като полу-финалисти, ги отсвири възмутено...а после му връчих списък с парфюми - да ходи да си души и да избира, като много знае  Crossing Arms

# 48
  • София
  • Мнения: 35 941
Bvlgari - AQUA , моят мъж го ползва в момента - много е хубав

# 49

Общи условия

Активация на акаунт