Майка ми ме използва!

  • 4 797
  • 41
  •   1
Отговори
# 30
  • Мнения: 4 806
Miranda, лош съвет си дала. Не е добре да се лъже, особено, когато е с такъв вид лъжи.

Наивна, знам колко често се дават тук напътствия, че трябва да се говори. Е, добре, няма да наруша тадицията. И в този ред на мисли = защо при поредната "закачка" от страна на майка ти, не кажеш точно това, което каза на нас. Нещо от типа: "Да, мамо, ще се опитаме да помогнем, както е било досега. Майка си и това го разбирам. Но, ние сме заети, ходим на работа. Това, което искаш не може да стане веднага." Преход към една друга тема "Какви са ти основанията да наричаш така мъжа ми? Той ти помага много в рамките на възможнистите си. Той осигурява моя живот, това без значение ли е за теб. Нали всяка майка иска най-доброто за детето си. За мен това е най-доброто." И т.н. Иначе казано, действително тя ти е майка, и като на всяка такава детето дължи помощта за онези дни, когато е било напълно безпомощно пред света. Но неговият живот му принадлежи изцяло. Нещо, което трябва без спир и без свян да обясняваш на майка си. И никакви лъжи, никакво криене на главата в пясъка. Нервите не могат да служат за оправдание. Нещо повече, най-добре е точно в такива ситуации да покажеш, че държиш на мъжа си и оценяваш това, което той прави.

# 31
Асса, мила, хиляда пъти съм и казвала, милион пъти сме говорили,  питала съм я - дай да намерим човек да му платим, не можем да се отзовем на момента, заети сме, на работа сме .....
Отсрещната реакция е крещене, сълзи и блъскане на телефони!
Много пъти съм казвала, че сме болни например - което изобщо не е било лъжа!
Е не се разбира от дума - като я видя и изпитвам злоба вече, толкова ми е неприятно!  Tired
Miranda34 все още нямаме дете, планираме такова, може би догодина, но не мисля че и то ще я промени!
Прави сте момичета, с годините човек се овълчва повече - особено ако е единак и превъзпитаване или промяна няма!!!
Говорих, говорих, изчерпах се окончателно!
Можеш ли да обясниш нещо на някой, който не те слуша, навил си е нещо на пръста и си го повтаря като малоумен - извинявам се за израза!
Ще се опитам да не обръщаме внимание доколкото можем!
Честно да Ви кажа обмисляла съм да продадем апартамента и да се преместим в по-далечен град, но знам, че ако избягам няма да реша проблема, по-скоро ще го задълбоча, знам ли и аз!
А познавам такива родители, които за децата си дават живота ...  Tired

# 32
  • Ботевград
  • Мнения: 2 289
Тая твоя майка много ме дразни!
Опазил Господ от роднини!
Пожелавам ти догодина едно живо и здраво детенце, да запълни приятно и пълноценно времето Ви!
А майка ти ако си няма работа и само се чуди за какво да Ви прихване - да ходи да бачка нещо!  #2gunfire

# 33
  • Мнения: 44
Научи се да ка3ваш НЕ.

# 34
  • София
  • Мнения: 1 638
Опитай по нейния начин. Опитай в разговора си да я накараш тя да се почувства неудобно. Ако това не помогне (не ми се вярва да се получи), спри контактите си с нея за няколко месеца. Нека оцени това, което и даваш и когато поне малко се поукроти я потърси пак. Грозно е, но от това, което описваш не виждам друг вариант.

# 35
  • Мнения: 196
Според мен,без да се обиждаш ти си виновна майка ти да го използва така.Просто й кажи че ти е неприятно,а мажо ти да спре да й ходи по свирката и така.Но това е мое мнение вие сами трябва да решите какво да направите Peace

# 36
  • Мнения: 1 615
До болка позната история. Детайлите могат да са различни, но уви, установих, че това е много често срещана ситуация (родителският егоизъм), колкото и да е странно това. Уж душа дават за децата си, а... Под една или друга форма преживях същото с родителите си, но те поне са двама - дистанцирах се сериозно и ги зарязах да пръскат злоба, докато се уморят. То луд умора няма, ама поне малко от малко мирясаха... Не знам какво може да е решението, истината май е, че окончателно такова няма Sad Просто трябва да се попритъпят реакциите.
Като имате дете, как ще тичате "на повикване"?! Трябва да я пресечеш преди това. Иначе има опасност да изкараш ужасна (или, не дай, Боже, неуспешна) бременност, да нямаш капка кърма (моята така спря) и пр. Какво като реве и треска телефона? Като не идеш, какво ще стане? Абсолютно нищо. Просто трябва да се отърсиш от втълпеното ти чувство за вина, каквато съвсем очевидно нямаш. За мен беше много трудно, а и до сега не съм се отърсила докрай, но най-важното е да направиш първата крачка. Тогава ще осъзнаеш, че не е невъзможно и ще успееш да продължиш напред. От своя страна, майка ти ще схване, че има и друг начин, а докато реагира (изненадата, повярвай ми, е огромна и е в твоя полза), ще е изтървала контрола от ръцете си. После вече не трябва да има връщане назад. Това също ти го казвам от собствен опит,м защото винаги когато реша да бъда по-мека, съжалявам. Подавам пръстче, а ми налапват ръката до лакътя...
Моля се само да не постъпя с дъщеря си така един ден!!! Молете се и всички вие с мен!!!
Naivna! Регистрирай се като "Помъдряла" и успех, мила!

# 37
Maika ti pravi tova za da vi tormozi
Moje da revnuva che ti imash saprug i sobstven jivot
Neiniat jovot e protekal po drug nachin.
Triabva da badetet mnogo tvardi v pozitziite si i da ne s epodavate na sradnite i, kato osaznae che ne minavash, shte spre. Edva li shte se promeni mnogo no pone moje d aprestane da vi tormozi. Ima takiva roditeli


a otnosno "lajite"- kogato nishto ne pomaga i tova e variant. vse pak chovek triabva da se sahrani po niakakv nachin, inache takav roditel moje da te otrovi s toksichnostta si.

# 38
  • Мнения: 4 806
Някак ме докосва тема и аз не знам защо. Моята рядко има прояви на егоизъм, но затова пък са потресаващи. Но това е една друга тема.
Наивна, важното е твоята съвест да е чиста. Щом си сигурна, че правиш нужното, ами тогава след поредна такава егоистична атака, най-добре е просто да си казваш, "Майка ми е, разбирам я, но няма да се поддам на истериите и шантажа и, защото правя онова, което е по - силите ми". Сигурно бих била по - рязка, ако вече нямах дете. Сега мисля по - различно.

# 39
  • Мнения: 1 006
Мъжа ти наистина трябва да е доста търпелив за да позволява подобно отношение ooooh! Аз бих провела един сериозен разговор с нея и бих и казала ,че ако подобни забележки и отношение се повторят ще и е за последно. Ако продължи, ще сведа контактите до минимум, докато не се осъзнае  Tired  Много сложна ситуация, но някой трябва да тропне по масата , иначе ще продължи  Crossing Arms
Мисля, че аз бих постъпила така Peace

# 40
  • Някъде на път....
  • Мнения: 10 351
Мъжа ти наистина трябва да е доста търпелив за да позволява подобно отношение ooooh! Аз бих провела един сериозен разговор с нея и бих и казала ,че ако подобни забележки и отношение се повторят ще и е за последно. Ако продължи, ще сведа контактите до минимум, докато не се осъзнае  Tired  Много сложна ситуация, но някой трябва да тропне по масата , иначе ще продължи  Crossing Arms
Мисля, че аз бих постъпила така Peace
И аз също!    newsm78

# 41
  • Мнения: 953
то май всичко е казано до тук,но все пак.ако тя като майка е била задължена да те гледа,то ти като дъщеря не си.това й го припомни.ти ще си длъжна към своите деца.къде се е чуло и видяло Крава да сучи от Телето.това е глупост и ако не го спреш може мъж ти да не издържи някой ден и последствията да ги отнесеш ти.така че не тичай при всяко нейно позвъняване, не й обръщай внимание,да си говори каквото ще.това че е отделно е във ваша полза ,изплозвай го.колкото повече остаряват стават по-капризни,така че пресечи сега тези неща.

Общи условия

Активация на акаунт