Тези болници заслужават СЪД!!!

  • 8 416
  • 84
  •   1
Отговори
# 45
  • Мнения: 5 468
Не мога да разбера, как така позволявате да се държат така с вас? Прочетох толкова изказвания, за грубо отношение, неотговаряне на въпроси и небрежно отношение... Никога не бих го позволила на никоя тъпа акушерка! Лежах в болницата 6 дена и ме носеха на ръце. Говориха ми на ВИЕ, усмихваха ми се и ме учеха да кърмя. Ходила съм посред нощ при педиатърката да я питам, моето ли бебе реве така гръмогласно, искала съм си го по никое време и съм си го взимала... дори веднъж се намърдах при бебетата, за да видя, че моето е оставено до отворената врата и му преместих кошчето навътре в отделението, да не стои на течение:). Ако бях срещнала грубо отношение, такъв скандал щях да вдигна, че да ме заобикалят като ме срещнат. Щях да се оплаквам на завеждащ отделение, да ходя при директора на болницата, ако трябва. Няма да лежа в леглото и да "стискам зъби"!!! Аз не съм отишла там, за да ме подтискат, а  да изживея някакви вълнуващи мигове - ставам майка!!! Изписаха ни без инфекции, без жълтеница, леко подсечена бебка, но то пък без хич нямаше да е интересно Wink
Не се плашете от персонала, а им дайте да разберат, че не могат да се ебават с вас и няма да го правят. Незнам, какво би могла да ти направи една проста акушерка или която и да е друга?! На бой ли ще скочи, какво ли? Просто не се плашете.

# 46
  • Мнения: 704
New, много си права - и аз имах голямо желание да се оплаквам, но без малко да се оплача на Свети Петър. Shocked
 Сега сериозно - как да се оплача на завеждащия родилно отделение, като родих при самия него? Thinking  А как да не се оплача като тъпото ми раждане продължи 23 часа, тук няма упойки, нямах ефективна родилна дейност, бебето ми беше извадено с форцепс, 3 дни след раждане ходих в друга болница, защото получих алергична реакция от антибиотик прилаган ми в родилното отделение, въпреки изричната ми информация, че имам такава алергия към лекарства??? А как да не се оплача като тъпата акушерка #Sniper , задави бебето ми с добавка без да съм й я искала и се наложи в 4 часа през нощта да го аспирират, защото беше спряло да диша? А как да се оплача от нея Thinking , при положение, че е акушерка в частния кабинет на същия завеждащ родилно отделение, на който аз си платих за раждането си???
И до сега -2 години след тъпото ми раждане не мога да си отговоря?

# 47
  • Мнения: 5 468
Цитат на: Vali
New, много си права - и аз имах голямо желание да се оплаквам, но без малко да се оплача на Свети Петър. Shocked
 Сега сериозно - как да се оплача на завеждащия родилно отделение, като родих при самия него? Thinking  А как да не се оплача като тъпото ми раждане продължи 23 часа, тук няма упойки, нямах ефективна родилна дейност, бебето ми беше извадено с форцепс, 3 дни след раждане ходих в друга болница, защото получих алергична реакция от антибиотик прилаган ми в родилното отделение, въпреки изричната ми информация, че имам такава алергия към лекарства??? А как да не се оплача като тъпата акушерка #Sniper , задави бебето ми с добавка без да съм й я искала и се наложи в 4 часа през нощта да го аспирират, защото беше спряло да диша? А как да се оплача от нея Thinking , при положение, че е акушерка в частния кабинет на същия завеждащ родилно отделение, на който аз си платих за раждането си???
И до сега -2 години след тъпото ми раждане не мога да си отговоря?

Ужас! Верижна реакция, така ли? Ами при положение, че и си им платила, би трябвало да имаш думата... Или е верно това, че си е чист късмет?! Аз родих без да плащам и съм доволна...
Незнам. Понякога просто няма какво да се каже.

# 48
  • Мнения: 3 777
Аз също родих в Св. София преди 7 дни и съм много доволна.
С избран от мен лекар, на който платихме и който се грижеше за мен повече от страхотно. Може би това че платихме и че мъжът ми му каза че очаква лично отношение към мен или това че доктора наистина беше добър и адски човечен, но за мен престоя не беше кошмарен.
Само педиатрите от 5 етаж просто един с един не даваха еднакви съвети, но аз и толкова ги слушах. Взех си бебо при мен и не им го давах освен за къпане, отказах и тяхното адаптирано мляко и шишета, ако дадеш собствени шишета те ги стерилизират и можеш да ги ползваш

# 49
  • Мнения: 2 232
Слънце, кой беше лекаря при който ражда ?И не се ли плаща вече 500лв. на касата ако искаш твой избран лекар?Или още е по старому.....

# 50
  • София-България, Израел - където си поискам
  • Мнения: 2 856
За мен няма никакво извинение за грубо, лошо и непрофесионално отношение от страна на лекари,
акушерки и друг персонал към майките и бебетата.
Ти се оставяш в техните ръце, доверяваш им се и
те се длъжни да направят вси4ко възможно да се роди
живо и здраво беб4е с най-малко усложнения и стрес за майката. Така мисля аз. Мъ4но ми е като, 4ета за с4упени клю4ици , заразени с разни коки и т.н . , дано все по-рядко се слу4ват такива неща.
По повод това което е написала Бени, 4е като те изписват не знаеш какво му е състоянието тук този въпрос е уреден много добре като те изписват на майката и на бебето дават писма в които пише подробно за състоянието им от раждането, за престоя в болницата и в деня на изписване.

# 51
  • Мнения: 2 489
Истината е, че повечето майки не си правят изследвания непосредствено преди раждането и после се започва едно люто обвинение към цялото лекарско съсловие заради тези коки.
Това за счупената ключица пък изобщо няма смисъл да се коментира, защото се случва постоянно навсякъде по света.
Постоянно чета само колко са тъпи акушерките, колко са некадърни лекарите и как не се държат с вас като с принцеси.
Рядко може да се прочете благодарност, само обиди и закани.
Повечето жени си мислят, че са единствените, които раждат на тоя свят и им се полага някакво специално отношение само на тях.
Отстрани изглежда доста грозно.


P.S. Честито бебче! Дано скоро да забравиш неприятните емоции, пожелавам ти да се настроиш положително и да се радваш на едно здраво детенце!

# 52
  • Мнения: 3 394
Цитат на: new*
Не мога да разбера, как така позволявате да се държат така с вас? Прочетох толкова изказвания, за грубо отношение, неотговаряне на въпроси и небрежно отношение... Никога не бих го позволила на никоя тъпа акушерка! Лежах в болницата 6 дена и ме носеха на ръце. Говориха ми на ВИЕ, усмихваха ми се и ме учеха да кърмя. Ходила съм посред нощ при педиатърката да я питам, моето ли бебе реве така гръмогласно, искала съм си го по никое време и съм си го взимала... дори веднъж се намърдах при бебетата, за да видя, че моето е оставено до отворената врата и му преместих кошчето навътре в отделението, да не стои на течение:). Ако бях срещнала грубо отношение, такъв скандал щях да вдигна, че да ме заобикалят като ме срещнат. Щях да се оплаквам на завеждащ отделение, да ходя при директора на болницата, ако трябва. Няма да лежа в леглото и да "стискам зъби"!!! Аз не съм отишла там, за да ме подтискат, а  да изживея някакви вълнуващи мигове - ставам майка!!! Изписаха ни без инфекции, без жълтеница, леко подсечена бебка, но то пък без хич нямаше да е интересно Wink
Не се плашете от персонала, а им дайте да разберат, че не могат да се ебават с вас и няма да го правят. Незнам, какво би могла да ти направи една проста акушерка или която и да е друга?! На бой ли ще скочи, какво ли? Просто не се плашете.


Аха, само така #2gunfire

# 53
  • Мнения: 3 394
Цитат на: sunny_zt
Истината е, че повечето майки не си правят изследвания непосредствено преди раждането и после се започва едно люто обвинение към цялото лекарско съсловие заради тези коки.
Това за счупената ключица пък изобщо няма смисъл да се коментира, защото се случва постоянно навсякъде по света.
Постоянно чета само колко са тъпи акушерките, колко са некадърни лекарите и как не се държат с вас като с принцеси.
Рядко може да се прочете благодарност, само обиди и закани.
Повечето жени си мислят, че са единствените, които раждат на тоя свят и им се полага някакво специално отношение само на тях.
Отстрани изглежда доста грозно.


P.S. Честито бебче! Дано скоро да забравиш неприятните емоции, пожелавам ти да се настроиш положително и да се радваш на едно здраво детенце!


Недей така Съни! Помисли:
1. На бъдещите майки трябва да им назначават изследвания, а не да си ги правят сами. За това би трябвало да отговаря наблюдаващия ги лекар и изсладванията да са безплатни, като част от програмата на Правителството за насърчаване на раждаемостта. Поне така трябва да бъде!

2. Акушерите и лекарите наистина не са в крак с последните световни тенденции в тази област, да не говорим, че нямат достъп до И-нет, не ползват чужди езици, най-малкото нямат и желание за това-корупцията е навсякъде в резултат от немотията, която народа ни търпи нон стоп от 1989г. насам

3. Естествено ,че всяка бъдеща майка си мисли, че е единствената, предполагам и ти така. Специалното отношение се полага на всяка бременна, независимо от кога-та това е бъдещ живот. Не е важното да се чувстват принцеси, а да им бъдат засвителствани съответните грижи и внимание, за да се даде добър старт в живота на мъничето и за ад се намалят трудностите.

Просто трябва едно добро отношение и никаква корупция!!! Имаме чудесни лекари, но немотията и лесния начин за изкарване на така необходимете пари затварят човешкото сърце и подклажзат завист към щастието на другите!!!

ПОМИСЛИ ПЪК ТОГАВА СЪДИ Rolling Eyes

# 54
  • София
  • Мнения: 438
Цитат на: Slunce
Аз също родих в Св. София преди 7 дни и съм много доволна.
С избран от мен лекар, на който платихме и който се грижеше за мен повече от страхотно. Може би това че платихме и че мъжът ми му каза че очаква лично отношение към мен или това че доктора наистина беше добър и адски човечен, но за мен престоя не беше кошмарен.
Само педиатрите от 5 етаж просто един с един не даваха еднакви съвети, но аз и толкова ги слушах. Взех си бебо при мен и не им го давах освен за къпане, отказах и тяхното адаптирано мляко и шишета, ако дадеш собствени шишета те ги стерилизират и можеш да ги ползваш

Слънце, и ние си платихме... И аз бях много доволна от отношението и вниманието на лекарката , която ми направи секциото и то втори път..., но не платих за ВИП и повярвай ми отношението към простосмъртните и към ВИП-а е коренно различно. Бях свидетел на няколко меко казано грозни сцени и изблици от страна на персонала, а и на завеждащата на Родилно , а какво остава за другите тогава?...

# 55
  • Мнения: 1 671
Бени,  искрено ти съчувствам и се надявам да се оправите бързо. Аз самата знам за какво става въпрос, моя син също го изписаха със стафилококи в носа и гърлото. Уверявам те , че счупената ключича е по-малкият проблем, тя ще заздравее бързо, защото костите на бебетата са много еластични и се възстановяват лесно. По-зорно стоят нещата със стафилококите, които не се лекуват лесно и са много упорити

ЗА ДА ЗНАЕШ КАКВО ТОЧНО ДА ПРАВИШ, ЗАДЪЛЖИТЕЛНО НАПРАВИ АНТИБИОГРАМА НА ТВОЕТО БЕБЧЕ. ЛИЧНИЯТ ЛЕКАР ТРЯБВА ДА ТИ НАЗНАЧИ ТОВА ИЗСЛЕДВАНЕ, КОЕТО СТАВА ЗА НЯКОЛКО ДНИ. ПОСЛЕ СЕ ПОВТАРЯ ПАК, ЗА ДА Е СИГУРНО.
След като направиш антибиограмата, ще знаеш точно на какви антибиотици реагира стафилококът на бебенцето ти. Товага вече ще можеш да го лекуваш по-успешно.
Междувременно можеш да слагаш в нослето един препарат, който се нарича ХИБИТАН - това е вид дезинфектант, но в концентрация 1 към 1000. Има го в аптеките, макар и по-рядко, там където правят лекарствата на място търси.

Стафилококът е много упорита инфекция, вярно е всяко родилно отделение го има, НО НЕ Е ВЯРНО, ЧЕ СЕ ПРЕДАВА НА БЕБЕТО ОТ МАЙКАТА. Това ми го каза лично един професор от Пловдив, шеф на най-голямото родилно в града.

БИ БИЛО НЕВЕРОЯТНО ДА СЪДИШ БОЛНИЦАТА, СТИГА ДА ИМАШ ВЪЗМОЖНОСТ. АЗ СЪЩО ИМАХ ТОВА НАМЕРЕНИЕ. ОБАЧЕ ЖЕСТОКО СЕ СЪМНЯВАМ, ЗАЩОТО ТЕЗИ "ПОДАРЪЦИ" НА ТВОЕТО /А И НА ВСЯКО ДРУГО/ БЕБЕ НЕ СЕ ДОКУМЕНТИРАТ.

Сигурна съм, че не са ви дали никаква епикриза, когато са ви изписвали, така че практически ти няма как да докажеш, че заразата е от родилното.
ИМА ДРУГ НАЧИН - АКО СЕ СВЪРЖЕШ С ОЩЕ МАЙКИ СЪС СЪЩИЯ ПРОБЛЕМ ОТ СЪЩАТА БОЛНИЦА И ВСИЧКИ ВИЕ ЗАЕДНО ЗАВЕДЕТЕ ГРАЖДАНСКИ ИСК СРЕЩУ БОЛНИЦАТА. ТОГАВА НЯМА ДА МОГАТ ДА ШИКАЛКАВЯТ.

ИЛИ ПЪК СЕ ОБАДЕТЕ НА ДЕЙВИД ОТ "ГОСПОДАРИ НА ЕФИРА" -  ТОВА Е СЪВСЕМ СЕРИОЗНО ПРЕДЛОЖЕНИЕ.

ЖЕЛАЯ ВИ БЪРЗО ВЪЗСТАНОВЯВАНЕ, СТИСКАМ ПАЛЦИ ЗА ВАС.

# 56
  • Мнения: 3 777
Цитат на: doroty02
Цитат на: Slunce
Аз също родих в Св. София преди 7 дни и съм много доволна.
С избран от мен лекар, на който платихме и който се грижеше за мен повече от страхотно. Може би това че платихме и че мъжът ми му каза че очаква лично отношение към мен или това че доктора наистина беше добър и адски човечен, но за мен престоя не беше кошмарен.
Само педиатрите от 5 етаж просто един с един не даваха еднакви съвети, но аз и толкова ги слушах. Взех си бебо при мен и не им го давах освен за къпане, отказах и тяхното адаптирано мляко и шишета, ако дадеш собствени шишета те ги стерилизират и можеш да ги ползваш

Слънце, и ние си платихме... И аз бях много доволна от отношението и вниманието на лекарката , която ми направи секциото и то втори път..., но не платих за ВИП и повярвай ми отношението към простосмъртните и към ВИП-а е коренно различно. Бях свидетел на няколко меко казано грозни сцени и изблици от страна на персонала, а и на завеждащата на Родилно , а какво остава за другите тогава?...


Това е положението, и понеже знам че е така не разчитам на случайности. Става въпрос за мен и бебето. Бих се лишила от всичко, но пари за раждане и за бебето винаги ще дам. Не ме интересува, че някой ще каже че така се предизвиквала корупция. Не желая цял живот да се терзая за лекарска грешка или т.н. лошо стечение на обстоятелствата.
Така мисля, така действам и нямам проблеми и оплаквания.

# 57
  • София
  • Мнения: 13 203
Цитат на: koala
Сигурна съм, че не са ви дали никаква епикриза, когато са ви изписвали, така че практически ти няма как да докажеш, че заразата е от родилното.


Коала, недей така... епикриза се дава ВИНАГИ!!!! Ако на теб не са ти дали и ти не си я потърсила е друг въпрос, но недей да правиш прибързани заключения за другите!
Аз раждах в същата болница преди близо 2 години, без уговорка, не съм била във ВИП. Детето ми няма стафилококи, дадоха ми епикриза без аз да я изисквам! Доволна съм от отношението и престоя си там... както виждаш обаче не пиша по темата, въпреки, че много съжалявам за случилото се!!! Просто ме подразни сигурността ти, че НЕ са дали епикриза, без изобщо да е споменавано нещо подобно...
Хайде да не нажежаваме обстановката допълнително!

# 58
  • Мнения: 1 616
Цитат на: new*
Не мога да разбера, как така позволявате да се държат така с вас? Прочетох толкова изказвания, за грубо отношение, неотговаряне на въпроси и небрежно отношение... Никога не бих го позволила на никоя тъпа акушерка! Лежах в болницата 6 дена и ме носеха на ръце. Говориха ми на ВИЕ, усмихваха ми се и ме учеха да кърмя. Ходила съм посред нощ при педиатърката да я питам, моето ли бебе реве така гръмогласно, искала съм си го по никое време и съм си го взимала... дори веднъж се намърдах при бебетата, за да видя, че моето е оставено до отворената врата и му преместих кошчето навътре в отделението, да не стои на течение:). Ако бях срещнала грубо отношение, такъв скандал щях да вдигна, че да ме заобикалят като ме срещнат. Щях да се оплаквам на завеждащ отделение, да ходя при директора на болницата, ако трябва. Няма да лежа в леглото и да "стискам зъби"!!! Аз не съм отишла там, за да ме подтискат, а  да изживея някакви вълнуващи мигове - ставам майка!!! Изписаха ни без инфекции, без жълтеница, леко подсечена бебка, но то пък без хич нямаше да е интересно Wink
Не се плашете от персонала, а им дайте да разберат, че не могат да се ебават с вас и няма да го правят. Незнам, какво би могла да ти направи една проста акушерка или която и да е друга?! На бой ли ще скочи, какво ли? Просто не се плашете.

На думи е много лесно, но ако 3 нощи не си спала от болки и нямаш сили да се изправиш дори,ще те питам как ще се разправяш с разни прости добичета и дали ще си толкоз борбена...

# 59
  • Мнения: 4 242
Цитат на: jakinik
По повод това което е написала Бени, 4е като те изписват не знаеш какво му е състоянието тук този въпрос е уреден много добре като те изписват на майката и на бебето дават писма в които пише подробно за състоянието им от раждането, за престоя в болницата и в деня на изписване.

Тук също дават епикризи за майката и детето, но колко е верно това което е написано там? Crossing Arms  На моята пишеше че водите ми били бистри и са изтекли час преди раждането а всъщност бяха зелени та чак тревисто зелени и изтекоха 3 часа преди да родя Thinking . По скоро си измиват ръцете с тези хвърчащи листи. Thinking  

Общи условия

Активация на акаунт