За фолиевата киселина

  • 6 310
  • 29
  •   1
Отговори
Тъй като смятам да забременявам трябва ли да започвам да пия фолиева киселина. Бихте ли споделили също на коя фирма и какъв вариант - чувала за прилошаване, напълняване и т.н.
Бихте ли споделили опит.

# 1
  • София
  • Мнения: 718
Виж тези двете теми:

http://www.bg-mamma.com/index.php?topic=122912.0
http://www.bg-mamma.com/index.php?topic=20668.msg396516#msg396516

А след като смяташ да забременяваш трябва да започнеш да пиеш фолиевата киселина. Аз използвах неофолик.

# 2
  • Мнения: 11 003
Някои момичета се оплакват, че им прилошава, но за напълняването - не е вярно, че повишава апетита. Ако това те притеснява, пий я вечер преди лягане  Peace

# 3
  • Бургас
  • Мнения: 3 158
Аз пия Folacid /за бъдещи майки пише на шишенцето/ по 1 таблетка на ден; лично на мен ужасно ми се гади; иначе, за напълняване - не знам, аз и без това понаддадох през последните 4 месеца /т.е. откакто започнахме бебеправенето/, защото организмът ми имаше нужда от стабилизиране след перманентния глад, на който го подлагам години наред. Но пък каузата си струва  Grinning

# 4
  • Мнения: 9 092
За гаденето - пийте я вечер, преди лягане.

# 5
  • Мнения: 560
Аз също пия Фолиацид по една таблетка на ден. Въобще не съм съгласна с Гигилче  , че не се напълнява - аз за три месеца качих 3 килограма и продължавам. Crazy. Пробвала съм да я пия и вечер преди лягане и резултата е, че или през нощта, или на сутринта имам вълчи апетит Mr. Green. Но наистина, има някои жени, които казват, че не са напълнели, но повечето са Mr. Green. Както и да е, не мисля, че това е толкова важно - пии я, защото наистина е много важна добавка, особено за първите три месеца от бременността. Успех!  bouquet

# 6
  • София
  • Мнения: 1 244
Щом ще забременяваш - задължително.

Мине не мине и се появи тема за страничните ефекти на фолиевата  Laughing

И аз от повече от 2 месеца пия Folacid. Пия я сутрин на гладно веднага като стана, понеже иначе забравям. НЕ ми се гади, НЕ съм напълняла.

Така и не стана ясно, но вероятно при различните организми е различно.

# 7
  • Мнения: 1 104
Аз вземах Неофолик - 1 таблетка дневно.Няма значение по кое време. Успех с бебеправенето!

# 8
  • Мнения: 3 154
Миа, сигурна ли си, че си напълняла заради ФК? Да не ти е някакъв "хапващ" период? От месец насам и аз нощем огладнявам, сутрин ставам озверяла от глад, но ФК не пия сега и не съм бременна. Просто ме лепна такъв период... Когато пиех ФК не съм огладнявала и напълнявала от нея.

# 9
  • Мнения: 560
Ами да, Сънчи Пънчи, сигурна съм, че е от фолиевата Simple Smile. Ама при мен дори е добре - аз две години се опитвах да кача тези килца /е, две исках, а сега са три Rolling Eyes/ и не можех. Пиех и разтворими витамини, за да качвам и други хранителни добавки, ама не качвах и после започнах фолиевата киселина и усетих разликата. Имаше и друга тема по този въпрос, ето я: http://www.bg-mamma.com/index.php?topic=128732.0
Не при всички действа така ФК, ама при мене - определено Embarassed Rolling Eyes

# 10
  • София
  • Мнения: 1 043
Да, започвай да пиеш. Мисля, че няма значение марката, трябва да е от 4 микрограма или 0.4 милиграма на ден. Аз пиех Folacid и не съм имала никакви оплаквания. Така и не разбрах каква е разликата между тези, на които пише "За бъдещи майки" и тези, на които не пише (За Folacid-а става въпрос). Количеството на фолиевата киселина е едно и също - 0.4 mg.
Това количество е в случай, че не си обременена от спина бифида. В противен случай количеството трябва да е по-голямо.

# 11
  • всъщност в Габрово, а в сърцето си в Берлин
  • Мнения: 2 975
Най- добре е да се пие фолиева киселина 3 месеца преди забременяване и до 3 месец от бремеността. Аз пия все още. Folacid.

# 12
  • София
  • Мнения: 56
Мили момичета, имам нужда от съвет!Взех най-после важното решение да имам второ дете!Повярвайте много трудно ми беше, но съм твърдо решила!Проблема ми е че искам да съм подготвена на 100% този път.Видях много статии за фолиевата киселина и искам да си взема но се притеснявам дали няма някакви странични действия, мога ли да я взимам с други витамини паралелно и от кога да почна да я пия- някъде пише да се започне приема няколко месеца педи зачеване?Моля дайте съвет ако вие сте минавали вече по този път?

# 13
  • София
  • Мнения: 35 937
Здравей  Grinning, поздравления за решението и скоро да се похвалиш с добра новина.
Фолиевата киселина е добре да се пие поне 3 месеца преди зачеването.
Няма странични действия, това е водоразтворим витамин /от групата В/ и не се натрупва в организма.
Аз го пия без прекъсване 4 години, наред с другите витамини.
Когато се цели зачеване дозата трябва да 0,4 мг, освен, ако не е предписана друга доза от лекар /генетик, имунолог/

# 14
  • Мнения: 295
Фолиевата киселина е много важна за жените, които искат да имат бебе. Независимо, че качвам от нея и съм си суетка, не бих спряла да я пия. Не съм забелязала да огладнявам повече, но определено качвам килограми- т.е. ям нормално, спортувам (дори в малко повече, откакто забелязах напълняването) и все пак наедрявам. Но ето и един вероятно добър ефект- напоследък чувствам кожата на лицето си и ноктите ми много по- красиви от преди. Ноктите са ми едни здрави и гладки (досега никога не са били такива!), а акнето ми силно намаля (почти изчезна). Отдавам всичко това на фолиевата киселина, понеже досега не ми се е случвало, а това е единственото ново нещо в живота ми. Освен това една приятелка каза, че си излекувала акнето (при това доста жестоко) като пие бирена мая- в която има витамини В.

Общи условия

Активация на акаунт