За местна или пълна упойка при операция на бебе

  • 4 430
  • 27
  •   1
Отговори
# 15
  • София
  • Мнения: 2 104
според мен за самото детенце ще е ужасно стресиращо, ако му се направи предстоящата манипулация с местна упойка, я само си представи да гледа разни бели престилки и маски как кръжат около него #Crazy аз съм ЗА местната анестезия в този случай, пък още повече, че и докторът така казва... но ти си преценяваш, разбира се

# 16
  • Торонто
  • Мнения: 837
според мен за самото детенце ще е ужасно стресиращо, ако му се направи предстоящата манипулация с местна упойка, я само си представи да гледа разни бели престилки и маски как кръжат около него #Crazy аз съм ЗА местната анестезия в този случай, пък още повече, че и докторът така казва... но ти си преценяваш, разбира се
То е на 5 мец. какво разбира от бели манти а и доктора каза че ще я омаят с някакви капки (не пълна упойка) и тогава ще сложат местната. Става въпрос за една нищо и никаква кожичка, която ако хванеш една нижица ще я отрежеш за 1 секунда, но все пак не мога аз да го направя. Притеснява ме само както казах че отделението не е детско и анестезиолога не работи всеки ден с деца както в Детските хирургии.
 Ще видим ...след малко тръгваме (може и да се върнем ако нещо не съм сигурна и да отидем по-нататък)

# 17
  • Мнения: 4 150
Не ми каzахте zа каква кожичка става дума...
Едно 5 месе4но бебе не мьрда чак толкова...Освен това то Ще бьде фиксирано на операционната маса,и да иска,няма как да мрьдне.Дават се успокоителни капки и местна упойка zа подобни малки операции.Пьлна упойка zа подобно неЩо е пьлна беzотговорност.  Peace

# 18
  • София
  • Мнения: 558
..Освен това то Ще бьде фиксирано на операционната маса,и да иска,няма как да мрьдне.Дават се успокоителни капки и местна упойка zа подобни малки операции.Пьлна упойка zа подобно неЩо е пьлна беzотговорност.  Peace
Как се фиксира 5 месечно бебе на операционната маса? Каква е местната упойка която може да се ползва в такъв случай? И какво значи "пълната" упойка /анестезията се нарича ОБЩА/ ще е "пълна безотговорност"?  Sick 
Ще чакам отговор, много ми е интересно... Може би искаш да използваш спинална или епидурална анестезия   Mr. Green

Последна редакция: вт, 10 окт 2006, 12:27 от tala

# 19
  • Мнения: 4 150
Професията ми е анестеzия.Лекар анестеzиолог сьм.
Вие все оЩе не ми каzвате zа каква интервенция става дума,а искате да ви дам отговор,а и се опитвате да ме ирониzирате.Мислите ли,че zаслужихте по тоzи начин отговор?

# 20
  • Торонто
  • Мнения: 837
Професията ми е анестеzия.Лекар анестеzиолог сьм.
Вие все оЩе не ми каzвате zа каква интервенция става дума,а искате да ви дам отговор,а и се опитвате да ме ирониzирате.Мислите ли,че zаслужихте по тоzи начин отговор?
Все пак допуснете, че tala може да не знае за каква интервенция става дума, авторката на темата (аз) не е конкретизирала точно дефекта (казала съм го на лични ма този който ме е питал и освен това е лекар - иначе не искам да се знае от всички. А Вие не казахте преди това че сте лекар...)
Както и да е, и аз съм ЗА локална, но операцията вече мина - направиха я с "комбинирана" - така ме омайваше доктора смятайки че му вярвам. Доколкото разбрах са й направили инхалации в много малки дози не колкото за коремна операция или сливици и след това са поставили локалната. Наистина е била малка дозата - докараха ми я будна и в настроение. Докато миналата година оперираха голямото ми дете с пълна упойка и доста време след това спеше и се събуди с викове.

# 21
  • Мнения: 4 150
Сьжалявам,явно обьрках вас с Тала.Помислих,4е тя е авторката на темата. Peace
Радвам се,4е детето е добре.  bouquet

# 22
  • София
  • Мнения: 558
Както и да е, и аз съм ЗА локална, но операцията вече мина - направиха я с "комбинирана" - така ме омайваше доктора смятайки че му вярвам. Доколкото разбрах са й направили инхалации в много малки дози не колкото за коремна операция или сливици и след това са поставили локалната. Наистина е била малка дозата - докараха ми я будна и в настроение. Докато миналата година оперираха голямото ми дете с пълна упойка и доста време след това спеше и се събуди с викове.
Въпросът е, че всичко е наред  Grinning Трябва да имате повече доверие в лекарите. Другото ще ви докарва само повече притеснения. Peace

# 23
  • София
  • Мнения: 2 104
радвам се, че всичко е минало успешно, поздравления Wink

# 24
  • в мъжки прегръдки
  • Мнения: 3 574
..Освен това то Ще бьде фиксирано на операционната маса,и да иска,няма как да мрьдне.Дават се успокоителни капки и местна упойка zа подобни малки операции.Пьлна упойка zа подобно неЩо е пьлна беzотговорност.  Peace
Как се фиксира 5 месечно бебе на операционната маса? Каква е местната упойка която може да се ползва в такъв случай? И какво значи "пълната" упойка /анестезията се нарича ОБЩА/ ще е "пълна безотговорност"?  Sick
Ще чакам отговор, много ми е интересно... Може би искаш да използваш спинална или епидурална анестезия   Mr. Green

Съгласна съм с Кристиян. Понеже скоро правиха на сина ми изследвания и трябваше да не мърда за да го снимат на рентген му дадоха нещо да пие и той се закроти. Не заспа напълно но взе да се хили на всички и явно не го болеше като го боцкаха. Освен това го държахме аз, баща му и две сестри. При първия ми постинг не се бях сетила за този начин на упояване.

# 25
  • Торонто
  • Мнения: 837
Както и да е, и аз съм ЗА локална, но операцията вече мина - направиха я с "комбинирана" - така ме омайваше доктора смятайки че му вярвам. Доколкото разбрах са й направили инхалации в много малки дози не колкото за коремна операция или сливици и след това са поставили локалната. Наистина е била малка дозата - докараха ми я будна и в настроение. Докато миналата година оперираха голямото ми дете с пълна упойка и доста време след това спеше и се събуди с викове.
Въпросът е, че всичко е наред  Grinning Трябва да имате повече доверие в лекарите. Другото ще ви докарва само повече притеснения. Peace
Ние всички тук също искаме да имаме повече доверие на лекарите, но точно те са ни докарали до това положение постоянно да се съмняваме в тях и да търсим странична информация  Peace (присъстващите правят изключение Wink)

# 26
  • Мнения: 7 640
операция на клепача с местна упойка на двегодишно дете Confused
Не смятам, че ще е възможно без стрес...
И какво се разбира под местна

# 27
  • София
  • Мнения: 558
 Rolling Eyes

Последна редакция: ср, 11 окт 2006, 08:31 от tala

Общи условия

Активация на акаунт