сокчета, откога?

  • 1 497
  • 34
  •   1
Отговори
# 15
  • Мнения: 46 510
... само и единствено в България. Не може целият свят да е така, пък ние наопаки. Значи определено грешката е у нас  Wink ...


Не било само в България, но до сега така и не се намери някой, който да посочи друга държава, чакам от доста време  Grinning

# 16
  • Мнения: 27 524
... само и единствено в България. Не може целият свят да е така, пък ние наопаки. Значи определено грешката е у нас  Wink ...


Не било само в България, но до сега така и не се намери някой, който да посочи друга държава, чакам от доста време  Grinning

Да, докато го писах се сетих за твоите спорове по този въпрос, но понеже и аз не знам друго (а съм питала доста), затова си позволих да го напиша. Пък ако някой ме опровергае - публично ще се коригирам - само в България и еди-къде-си  Laughing

# 17
  • Мнения: 6 461
Най добре педито на детето да ти каже от кога да започваш да даваш сокчета

Да, особено ако е от педитата, които препоръчват сокчетата от 40-ия ден  Rolling Eyes
Аз например ще предпочета педиатър да ми каже какво и от кога се дава на детето ,защото както виждаш тук има мнения разни и разнообразни Simple Smile

Да, но съветите от нашите педита ги има все още (слава Богу вече не изцяло) само и единствено в България. Не може целият свят да е така, пък ние наопаки. Значи определено грешката е у нас  Wink

Който има желание и акъл - чете, пита и после сам преценява  Peace
Mr. GreenМи то така според теб много лесно се лекува чрез мнения  да взема да си отпиша децата от личната им лекарка ,а пък като се наложи да ги лекувам ще искам мнение  за лечение на децата ми .Малко ме съмнява,че ще прецениш как да изликуваш някое заболяване освен най - леките настинки .Та то ако било така ние  сме били голяма работа бе и намаше да има нужда да раждаме в болници нали щото света върви напред а ние  назад .щяхме да си раждаме в къщи . Mr. Green Laughing

# 18
  • Мнения: 46 510
Пак се стига до там, че си измисляме  Tired
дими, тези неща не са наша приумица  Grinning педиатърката на дъщеря ми не е препоръчвала сокчетата, а целите плодове  Grinning лекар е 100%, при това българка  Peace същото съветват и лекарите от другите държави, не майките, лекарите!
Никой не принуждава майката да прави нещо, само да потърси информация, ако иска от друг педиатър за минусите, защото плюсове няма.

# 19
  • Мнения: 27 524
Mr. GreenМи то така според теб много лесно се лекува чрез мнения  да взема да си отпиша децата от личната им лекарка ,а пък като се наложи да ги лекувам ще искам мнение  за лечение на децата ми .Малко ме съмнява,че ще прецениш как да изликуваш някое заболяване освен най - леките настинки .Та то ако било така ние  сме били голяма работа бе и намаше да има нужда да раждаме в болници нали щото света върви напред а ние  назад .щяхме да си раждаме в къщи . Mr. Green Laughing


По-спокойно, недей да се горещиш толкова, особено ако не си разбрала съвсем всичко. Кой говори за избягване на педиатрите и за лекуване на децата без тях? Никъде нито съм казвала, нито съм си помисляла такова нещо и не е хубаво да изопачаваш думите на другите, както и да правиш някакви неверни, генерални заключения. Нека не забравяме, че тук е форум за хранене и моите изказвания са съобразни с това. Пак ще повторя и стоя зад думите си, че, за съжаление, повечето педиатри в България, незнайно защо, но все още следват мноооого остарялата експериментална руска система на ранно захранване, за да се види до какво ще доведе тя. След като още преди години се видя, че не води до нищо добро, тя е прекратена. Но не и у нас, понеже за нашите педиатри е по-лесно да лежат на стари знания. Но ако поразпиташ и прочетеш как е навсякъде по света, ще видиш, че никъде не е така. Това визирах под интереусване и четене, а не лекуване на болести и раждане в къщи.  Wink
Поздрави  Simple Smile

# 20
  • Мнения: 5 103
Блонди и Никол още ли имате сили да спорите, аз вече нямам, ако искат да дават сок от раждането на детето техен си проблем, ама после да не хлнчат "аууу ама то реве от колики", "ай ака в зелено", "въй има алергия" Twisted Evil хем питат хем спорят, ох ядосах се #Cussing out

# 21
  • Мнения: 6 461
Разбира се че е така  момичета аз също съм си дала мнението ,от кога  съм давала  сокчета на децата ми.Но това е ставало тогава кога то педиатъра на децата ми е казал.ПОНЕ ПРИ МЕН БЕШЕ ТАКА.  Simple Smile
Поздрави Simple Smile

# 22
  • Мнения: 6 164
Прясно изцеден опитах на 50 дни - неуспешно (последваха колики). На 3 месеца опитах пак - неуспешно (пак колики). И на 3 и половина дадох купен на HIPP - успешно!
Ама аз давах и ябълка Shocked. И то половин час преди ядене! ooooh! Ужас! И аз да бях щях да имам колики. Sad

# 23
  • Мнения: 6 472
Нашата педиатърка не е препоръчвала сокчета, а и да беше не бих дала. Препоръча ни късно захранване и по тази причина сок дадох след 8-ми месец и след въвеждането на доста храни. За разлика от Никол, аз загубих интерес да споря на тази тематика Tired Който иска чете, който не иска не чете. Останалото е въпрос на личен избор и след едно дете с алергии, бих казала и на късмет Peace

# 24
Началото на 3-ти месец.
Давала съм сок от ябълка, морков, праскова.

# 25
  • Мнения: 3 500
Щом момичето пита значи не е сигурна и иска мнението от майчетата.Ако се доверяваше на педиатъра в това отношение, нямаше да пита тук.Така, че,  дими , не знам защо е спора.Аз лично сокове на детето си не съм давала, и няма да дам скоро, така съм решила.И педиатърката не ми е препоръчвала сок.Каза ми само мляко до 4м. пък после ще видим как върви детето.Аз обаче ще изчакам и със захранването, поне до 5 м.Поздрави на всички!

# 26
  • Мнения: 6 390
мами, кога започнахте да давате на бебчовице сокче, прясно изцедено имам в предвид?
Мисля че беше 19-20 месец когато пи за пръв път фреш
Сокове не давам

# 27
  • Мнения: 4 392
мами, кога започнахте да давате на бебчовице сокче, прясно изцедено имам в предвид?

Не давам. Mr. Green

# 28
  • Велико Търново
  • Мнения: 8 526
Божи е на четири месеца,само на кърма е.Сокчетата ги придвиждам към година и то пресни изцедени плодове Peace.За вас е много рано още!

# 29
  • Мнения: 324
Блонди е абсолютно права, аз сглупих като дадох сок на три месеца, защото послушах педито, а и имах вече тази практика с баткото. Резултат - колики и страховит рефлукс. Цял месец продължих упорито да давам прословутите сокове от ябълкаи морков и да мъча горкото бебоче, докато накрая не се плеснах по челото, че проблемите с връщането на храната са именно от там. Въпреки, че Явор си имаше рефлукс и преди това, установих, че със сока го провокирам още повече. До момента сокове не давам и не мисля, че ощетявам детето си с нещо

Общи условия

Активация на акаунт