красива мама след 40 г.

  • 4 749
  • 23
  •   1
Отговори
  • 1
  • 2
  • Всички
  • Мнения: 88
мами, отварям една нова темичка, защото от опит знам, че по-трудно се поддържат килограмите и красотата след 40 години. Помня как отслабвах за дни на 25 г., за седмица-две на 30, за месеци - на 35 и т.н. Айде, включвайте се с опит и наблюдения и нека темата не се приема като конкуренция на тези чудесни теми за отслабването, в които и аз пиша чат-пат. Нали и ние над 40 искаме да сме красиви за нашите настоящи и бъдещи слънчица!!!

# 1
  • Мнения: 5 622
Според мен, за да е хубава една и жена на 40, тя трябва да започне с поддържането, много преди тази възраст. А не като е станала вече на 40 да се чуди от къде и е дошло (повече килограми, както и сама каза се смъкват и по-трудно; грижа за кожата- бръчките също са необратими вече  на 40..)


За останалото не знам. Може би като стана и аз на 40, ще имам повече инфо по въпроса как се поддържат жените на тази възраст  Wink

# 2
  • Мнения: 4 806
определено идеята е супер. Може би ,ако има смъкване на границата (30 или 35) ще има повечко мами за тази тема. А, че възрастта има значение съм съгласна и с удоволствие бих се включила в идеята Simple Smile

# 3
  • Мнения: 6 167
мами, отварям една нова темичка, защото от опит знам, че по-трудно се поддържат килограмите и красотата след 40 години. Помня как отслабвах за дни на 25 г., за седмица-две на 30, за месеци - на 35 и т.н. Айде, включвайте се с опит и наблюдения и нека темата не се приема като конкуренция на тези чудесни теми за отслабването, в които и аз пиша чат-пат. Нали и ние над 40 искаме да сме красиви за нашите настоящи и бъдещи слънчица!!!

да те хвърля в оркестъра, но аз с нетърпение очаквам 40тте и 50тте ми години!!!!

20тте бяха много зле - не разбирах нищо , освен учене и работа.
в 30тте влязох заредена за нови преживявания, голямата любов, хубавата работа, преместването ми в Италия, ... усещам се все по-добре и .. красива.
да, имам килограми за сваляне, космите са постоянен тормоз,
но пък нямам кой знае какви ограничения финансови,
за да си позволявам козметика  от добро качество.

40тте мисля да съм по-красива,
поддържана, дори ако ни даде Бог едно късно дете..
ще е чудесно!
а 'есента' ми ще е секси и спокойна до любимия ми съпруг

Имам и пример пред себе си - кръстницата ми!!!

ще следя темата ти и ще казвам туй онуй от видяно у жени-примери  Wink
не чуствам никакъв страх - става все по-добре!

# 4
  • гр. София
  • Мнения: 1 887
Според мен, за да е хубава една и жена на 40, тя трябва да започне с поддържането, много преди тази възраст. А не като е станала вече на 40 да се чуди от къде и е дошло (повече килограми, както и сама каза се смъкват и по-трудно; грижа за кожата- бръчките също са необратими вече  на 40..)


За останалото не знам. Може би като стана и аз на 40, ще имам повече инфо по въпроса как се поддържат жените на тази възраст  Wink

Напълно съм съгласна с Буба,но с тово уточнение,че когато бях на 25г. имаше теории,че такава млада кожа няма нужда от козметика.Да не говорим,че пък козметиката за акне беше нещо напълно неизвестно.Е не съм виновна че съм се родила отдавна.Но нямам начин да запълня пропуснатото.

# 5
  • Мнения: 2 386
Lennie  smile3501 smile3501  
 Възхищавам се на хора като теб!Дано повече хора прочетат поста ти..Аз съм едва на 23,но съм мноого по-отчаяна от живота/има защо/.Но ти ме накара да се позамисля..
Сори за оффтопика.

# 6
  • Кацнала на едно дърво.
  • Мнения: 3 192
И аз като Лени се чувствам най-добре в момента - след някоя и друга седмица ще стана на 34.
Вярно е, че е хубаво да се започне с грижите отрано. Но според мен, козметиката съвсем не е най-важното. Даже колкото по-късно откриете кремовете и грима, толкова по-добре (това не е моя теория).
Грижите, според мен, трябва да включват спорт (този, който ви е най-приятен, а не този, който приятелките ви смятат за модерен), здравословно и умерено хапване и винаги, когато е възможно почивка на открито, много занимания с децата и още повече - с любимия.
И все пак, никога не е късно да се започне нов живот.
Днес нали е понеделник?  Laughing

# 7
  • Мнения: 6 167
моя 'идол' в това отношение кръсницата ми, която е около 55г
фигурата й е на 30 годишна жена.
ходи 3-4 пъти седмично на джим ( както тя го нарича)
без оправдания, без изключения.
изградила е този навик преди 15ина години
през последните 3-4 г. се преместиха да живеят на вилата им,
тя там направи фитнес салон и всеки ден слиза ( не като мен  Sad)

започнаха да хапват с кръстника ми само разделно
яде плодове, пие вода.

ходи на козметик, има козметика, имат доста възможности,
но не мисля, че там е ключа от бараката Wink

тя е просто заредена с позитивизъм, енергия и планове!
и е обичана от този човек, все едно е на 22.
.
да се интересуваш според мен е много важно - от здравето си, красотата си, мода, изкуство,
да имаш сексуален живот...да не губиш младежки дух, но да трупаш жизнен опит и мъдрост.

нещата всъщност стават все по-комплексни и това им е хубавото - ако на 20 си се интересувала само дали зад..ти е вдигнат, на 30 , 40, 50 стават все по-... задълбочени ..

# 8
  • Мнения: 2 487
     На 42 съм. В съзнанието ми съм на 20. Като се погледна в огледалото изобщо не съм аз.
      Заела съм се съвсем сериозно да срещна душата и тялото си точно там където трябва -  на 42.

# 9
  • Мнения: 239
мами, отварям една нова темичка, защото от опит знам, че по-трудно се поддържат килограмите и красотата след 40 години. Помня как отслабвах за дни на 25 г., за седмица-две на 30, за месеци - на 35 и т.н. Айде, включвайте се с опит и наблюдения и нека темата не се приема като конкуренция на тези чудесни теми за отслабването, в които и аз пиша чат-пат. Нали и ние над 40 искаме да сме красиви за нашите настоящи и бъдещи слънчица!!!

Правете каквото знаете, само не ставайте като една водеща от финансовия канал сиенбиси, която половин Уолстрийт е кръстил 'Мумията 3'. Става дума за фейса. По-добре фейс оф, отколкото маската на жоро.

# 10
  • Мнения: 160
много хубава тема! Аз съм на 43, последното си дете родих на 39 и успях да отслабна благодарение на това, че много обичам да ходя. И сега гледам, когато мога, след работа да ходя из квартала, а събота и неделя - поне по един час. Вегетарианка съм от 8 години, много внимавам какво ям, но от чашата вино с вечерята не мога да се откажа! Blush Иначе козметиката ми е хоби от край време - на слънце не съм се пекла от 20 години, 2 пъти седмично маски и т.н. Всичко това май си казва думата, но не се старая да изглеждам по-млада или да се обличам като дъщеря си. Не си крия годините, не се страхувам че годинките си минават - чувствам се по-добре сега и имам един куп планове за бъдещето!

# 11
  • Мнения: 1 680
много хубава тема! Аз съм на 43, последното си дете родих на 39 и успях да отслабна благодарение на това, че много обичам да ходя. И сега гледам, когато мога, след работа да ходя из квартала, а събота и неделя - поне по един час. Вегетарианка съм от 8 години, много внимавам какво ям, но от чашата вино с вечерята не мога да се откажа! Blush Иначе козметиката ми е хоби от край време - на слънце не съм се пекла от 20 години, 2 пъти седмично маски и т.н. Всичко това май си казва думата, но не се старая да изглеждам по-млада или да се обличам като дъщеря си. Не си крия годините, не се страхувам че годинките си минават - чувствам се по-добре сега и имам един куп планове за бъдещето!
smile3501

# 12
  • Мнения: 88
Ау, joro01, бе като сме на 40, да не сме на 140 г Mr. Green!!!Каква е тази нотка на "есен", дето се прокрадва в някои подтекстове по-горе....Я стига бе, една жена е хубава, ако ИСКА да е хубава. И това значи хубавото да извира от кожата, от всяко движение и т.н.Та с повече позитивизъм давайте акъл за поддържане /а не поправяне, за отслабване /или напълняване/, за разни хитринки и пр.

# 13
     На 42 съм. В съзнанието ми съм на 20. Като се погледна в огледалото изобщо не съм аз.
      Заела съм се съвсем сериозно да срещна душата и тялото си точно там където трябва -  на 42.
smile3501 newsm10

# 14
  • Мнения: 4 806
е, хайде сега... добра идея, а не се развива.
Така, предлагам да изборим нещата, по които требе да се работи Simple Smile
Първо - килограми и линия. Това са диети и спорт. Давайте в тази посока. Всъщност има един нюанс, който даже си струва да се оформи като отделна тема и той е изчистване (периодично) на организма от боклуци. Има ли идеи в тази посока?
Продължаваме отгоре - надолу:
Коса - цветове и прически
Лице - оооо, тук е море, но ще раделим на бляскава кожа и грим.
Шия (или врат) - какво правим с него?
Ръце - е, тук май най-често правим пропуски. Давайте идеи за поддържане на ръцете. Как да запазим кожата...

# 15
  • Мнения: 2 147
Здравейте дами Simple SmileДа се запиша и тук (41),но едно голямо НО....поне 7-8 год. по малко изглеждам,любимата мама съм на всички приятели на децата ми (16г. близнаци момче и момиче) ....та за рецептата
много усмивки-всичко приемам с усмивка,само положително мислене ,
имам си един ден от седмицата само мой...с приятелки ,фризьор и т.н
а за килцата по трудничко се свалят да ,но това не трябва да ни притеснява... Hugще се справим newsm78...Кой го каза ... Simple Smile

# 16
  • София
  • Мнения: 205
Мисля, че едно одухотворено и усмихнато лице изглежда винаги красиво, дори и с малко бръчки. Simple Smile

# 17
  • Мнения: 88
Здравейте, наборки. Явно малко от нас си признават годините. Да ви кажа какъв номер си спретнах вчера. Грешка в боята за коса и от естествено руса /е с доста посивяло, но ген/, станах средно кестенява, към тъмно. Домашните животни не бяха доволни особено, но като се сблъсках с разни познати всеки изрева - я ми ти си като момиченце. Не знам доколко е куртоазия, но ето ви една промяна, която ми създаде настроение. Асса, чета аз из другите теми за твоите килограмови подвизи, но много сте писали и не разбрах за колко време постигна тези зашеметяващи резултати. И още - мисля да се почна с Дюкан, но ме е страх /поради годинките/ да не почне някакъв холестерол и пр. И още питане - колко време след раждането мога да се надявам на някакви резултати в минус килата, щото бебе е на 3 месеца и много ми е далечна целта.

# 18
  • Мнения: 4 806
отговарям направо и по темата - след две седмици моята малка госпожица ще става на 2.
Пика на килограмите беше преди година и половина.
Интензивни (разбирай стриктни) режими от април тази година (стартирах от 74-76).
Днес - 55.5
Не мисля, че има връзка с възрастта режимът. Но ще попочета тази вечер пак, че там имаше писано по въпроса за холестерола.
Може и да не е от куртоазия. Наистина да те харесват хората, а домашните реагират така, защото повече са свикнали с предишния ти външен вид.

# 19
  • Велико Търново
  • Мнения: 279
Аз съм на 37, но темата ме интересува, защото когато минах 35 ,нещата станаха доста по-различни от тези на 30.
А и аз родих на 35 ,което е от една страна  е приток на хормони , което е добре, но от друга  си е износване на организма.
Докато родя 7-8 години ходех много редовно на фитнес и после на степ-аеробика, чувствах се много добре. Сега не мога    Sad  и това определено ми липсва. Работя в посока пак да тръгна на степ, защото освен върху фигурата имаше много благоприятно влияние върху кожата ми,върху тонуса изобщо.

Друго по тая тема , което мисля сега е -  дали и колко трябва да сменим стила си ??  Thinking
Аз ходя спортно облечена, почти само дънки имам в гардероба. Но напоследък като харесам някоя дрешка се замислям дали повече няма да подхожда на дъщеря ми, отколкото на мен, дали няма да е вече неуместна, такива работи.

И още питане - колко време след раждането мога да се надявам на някакви резултати в минус килата, щото бебе е на 3 месеца и много ми е далечна целта.

При мене резултатите дойдоха като спрях да кърма, т.е. след 6-тия месец , дотогава никакви ограничения и диети не действаха .

# 20
  • Мнения: X
Много готина тема.
Казват, че на 40 имаш кожата, която си си заслужила... Аз специално се грижа за моята от около 20 годишна, като от 15- годишна някъде започнах да   Blush След около 10-ина години ще видим какво съм спечелила. Mr. Green
Определено основна поддръжката, като колкото по- рано осъзнаем този факт, толкова по- добре. И то говоря за поддръжка от типа на редовно посещаване на козметик, масажи- лице и тяло, здравословно хранене- било диета, съставена от специалист, или спазване на определен режим, спортуване и т.н.
Друго важно според мен е душевния комфорт- когато си в хармония със себе си, нищо не може да ти се опре, или да свали усмивката от лицето ти.
Ще следя темата с интерес.

# 21
  • Мнения: 2 863
Хе, хе, браво за темата:)
Аз съм на кръгли 40.... изглеждам на 33-34... заслугата обаче май не е моя, просто гена ни е такъв- младолики сме...Родих преди 3 години и отказвам някой да ми говори за критическа в близките години Joy
Сега по темата:
1. Кожа- грижата се промени опрделено- купувам по -качествени кремове, задължително грижа за около очите вечер... има видим ефект.
2. Коса- още не боядисвам, че нямам бели косми, но  гледам с добри шампоани да я мия и да не допускам косопад.
3. Килограми- 56, свалих ги на два пъти след раждането...  с много ходене, малко гимнастика като не ме мързи( по-често ме мързи де) но ходенето е супер
4. Дрехи- с ужас признавам че имам само дънки, фанели до кръста и панталони с виснали талии и безчет джобове... не съм се замисляла дали са подходящи за "преклонната ми възраст".... понеже целия ми вид си е такъв.. е, само спрях да нося къси поли, нещо не ми е комфортно вече, само по това май се идентифицирам с възрастта си...

# 22
  • Мнения: 88
Ние си имаме една традиция за хубава кожа /за съжаление и за добър апетит/ - маркираме си един от дните през уикенда и хукваме на преходи в планината. Сега ще почакам бебо да седне за по-дълго в кенуру и тогава. И аз, и таткото сме младолики, ама на мен всяко килце отгоре ми показва годините. Хич не вярвам на това, че жената от един момент избирала или лице или д..е. Каня се да си купя някакъв домашен тренажор, защото нямам време за ходене по салоните, но за момента няма място в къщи от колички, шезлонги, столчета и пр. Имах такъв като родих баткото, но той ми го разглоби до болтче и после частите изчезнаха незнайно къде. А, до миналата есен ползвах една страхотна козметичка и масажистка, но доколкото разбрах избяга в тоя фитнес и спа център на околовръстното "дрийм" или нещо такова. Нямаше такова нещо като ширпотреба за нея - маски и масажи според кожата, целта, типа и пр.Та сега си търся пак такава, ама да е някъде в региона на Бояна, че нямам време да пътувам.

# 23
  • Мнения: 113
MNOGO, MNOGO HUBAVA TEMI4KA smile3501
Az sam na 41,no 4estno da vi priznaq ne se 4ustvam na tolkova , a i nikoi ne mi vqrva 4e sam na 41. Otnosno podrajkata 6te vi spodelq v kakvo se sastoi:
         1. 3-4 pati na sedmitsa trenirovki vav fitnes zalata po edin 4as
         2.Mnogo hodene pe6 - nikakvi taksita ili koli/samo v kraen slu4ai/
         3.Kozmetik - zadalgitelno 2pati mese4no
         4. Vsqka sutrin sled banq grija za tsqloto tqlo - podhranvane s lek masaj
          5. Kozmetikata za litse q podbiram mnogo vnimatelno i sam na printsipa malko po - skapi4ka,no ka4estvena
          6.Redovno eksfoliram kojata si.I tuk iskam da vi spodelq 4e za tqlo ne si kopuvam nikakav exfolira6t produkt,a si go prigotvqm s utaika ot kafe,1s.l. kiselo mlqko,malko zehtin i limonov sok i kojata stava meka i gladka kato koprina.Optaite
           7.Ratsete - te kakto i 6iqta sa parvite izdainitsi na godinite ni, zatova redovno gi maja s krem,podhranva6ti maski,topli rakavitsi i t.n
      No nai - vajnoto e duhovnata harmoniq i lubovta vatre v nas i da ne se vzemame prekaleno na seriozno 4e sme na 40 .I Privetstvam damite nose6ti danki s padnala taliq - nqma po udobna dreha  bouquet
     p.s. Zabravih da vi kaja 4e piq mnogo voda

Общи условия

Активация на акаунт