Едрички сега сме всички, но през НОЕМВРИ - с бебета в ръчички!

  • 12 577
  • 284
  •   1
Отговори
# 120
  • Отвъд алеята зад шкафа
  • Мнения: 7 316
benighted, Доки само ме провери за разкритие, то оставаше и да ми прави, направо ще го  #2gunfire Слава богу нямам кървене след прегледа, че нали някои мами получават след подобна "проверка". А то ако реши да го прави разкритието не ми се мисли какво е усещането  #Crazy

За срещата аз съм "за" с две ръце (какви ръце, то са си направо лапи), нямам претенции за мястото и часа, че и без това друга работа нямам по цял ден.

# 121
  • Мнения: 325
ох мацкиии от 19ч като ме хванаха едни контракции ту болки в кръста и сякаш ми се ходи по голяма ту някакво втвърдяване на целия корем та така чак до сега,не ги мерех ама бяха през около 5-10мин:(
  Тъкмо днес обеснявах на мамите как немога да разбера кога ми се втвърдява корема и кога е просто тялото на бебо-и тая вечер добре го разбрах smile3518дано спрат че да мога да се наспя  sleepuu,а колкото до срещата съм с две ръце ЗА ама аиде да не е по-тъмно,че както падаме по светло в тъмното съвсем ще я оплескаме( да си призная вече ме естрах да ходя по-тъмно за това)  tiptoe

# 122
  • Мнения: 289
Здравейте, момичета!
Отново благодарности към Мерелин, която се изявяваше кята безукорен шофьор из цяла София - мини-срещата ни беше невероятна приятна и полезна!  bouquet
Ако искате да организираме едно виждане в "Уго" във вторник след лекцията в "UP stairs"? Или другаде, по друго време - казвайте на кой къде му е удобно.
benighted, аз миналият път раждах със секцио, та не са ме оставяли да се мъча - като ми изтекоха водите свикаха екипа и 3 часа по-късно бях мама!
Клюки, пази се и дано ти се разминат други такива емоции!

 Благодарности за доброто инфо  Бебонина - аз много му се плаша на кърменето в началото, докато се регулира лактацията. А за водичката - струва ми се, че е добре да се предложи на бебчо неподсладена, пък той ще си прецени дали има нужда или кърмата му  е достатъчна. Всяко бебе е различно - едно не проявява никаква потребност от допълнителни течности, друго си е жабче от началото...Ради почти не е пил вода докато го кърмих (1г3м), а сега пие нон стоп.
До утрешната лекция - който сколаса да дойде!
Лека нощ!

# 123
  • Отвъд алеята зад шкафа
  • Мнения: 7 316
Не знам дали ноемврийските мами са попадали на това инфо в една от темите на августинките, но за всеки случай го копипействам за тези, които още не са си избрали количка и се чудят като мен.

Ето обобщената информация за КОЛИЧКИТЕ

1 група: Bertoni, Cangaroo, Chipolino, MagEngland, Moni и TCM.
-   Всички те са private label на българска фирма (TCM на немска) и са произведени в Китай при не много високи изисквания към качеството за сметка на цената.
-   Много рядко такава количка е единствена покупка за нуждите на детето. В повечето случай след закупена една такава количка се купува и втора от същата група и дори марка. Обикновено първата е комбиниран модел, а след това се купува лятна количка.
-   Класиране на мамчетата от bg-mamma:
1. Chipolino – най-предпочитаната количка от мамчетата във форума (всяка 5-та мама има Chipolino)
2. Mag England – втората най-предпочитана
3. Cangaroo
4. ТСМ
5. Bertoni (едва 6% от мамчетата имат Bertoni)
-   Предимства(+) и недостатъци(-) по марки:
Bertoni – Пикадили
(-) “едно желязо, което поддържа коли4ката сдаде много бързо багажа”
Bertoni – Имола
(+) “Супер доволна съм”
Cangaroo – Круизер
(+) “Ултра доволна”, “Много си го харесвах”
Chipolino – Бевърли
(+/-) “много издръжлива, но тежка”
Chipolino - Виола
(+) “много съм доволна”
Chipolino – Каролина (няма я в новия каталог)
(-) “Ужас,ужас,три пъти я ремонтирахме”, “Тъпа количка, ама се свиква”
Chipolino – Кампионе
(+) “много съм доволна, не е тежка и лесно се сгъва”
MagEngland
(+/-) “Маг ингланд с помпащи гуми, в последствие сменени с каучукови. Помпащите постоянно се пукаха”, “Тежка и обемна, иначе пък си е всевъзход. Гуми до сега не сме пукали.”, “Комбинираните модели са достатъчно широки”
ТСМ
(+) “Доволна съм-много по-евтина е от чиполино дори,но поне е здрава и проходима”, “Лятна - бих казала че съм по-доволна, отколкото от чиполино”
(-) “тежка”
TCM – триколка
(+/-) “много съм доволна - като един танк е, не усеща дупки и дупчици”

2 група: ABC Design, BabyMax, Bebe Confort, Cam, Maxi – Cosi, Play, Hauck, NeoNato, Peg Perego и др.
-   Европейски марки на цени около и над 1000лв. Някои части или елементи са произведени в Китай, но под строг контрол на качеството и материалите.
-   Не рядко такава количка е единствена покупка, но често пъти се купува и втора лятна или по-удобна за пътуване, компактна за багажника. В повечето случай и втората количка е от тази група марки, но също така се купуват Chipolino и Mag England
-   Hauck води по предпочитания на майките в тази група и след това е Peg Perego.
-   Предимства(+) и недостатъци(-) по марки:
BabyMax
(-) “тежка”
Bebe Confort - High Trek
(-) “Помпащи се гуми. Сгъната е много маломерна ако се свалят гумите”
Bebe Confort - Allegro Plus
(-) “удобна е само като лятна и за пътуване”
Evenflo – Ellipsa
(-) “огромна и не се сбира в багажника на колата”
Maxi – Cosi
(-) “малък багажник”
Nania (единствена покупка, виж каталога на Premaman)
(+) “Най готиното на тази количка е че може да се ползва за количка за шезлонг за столче за кола и за стол за хранене на всичкото отгоре е супер лека защото е пластмасова и много здрава, купих я за дъщеря ми и сега и малкия в нея си го возя. А най странното е че не беше скъпа някъде около 150 евро.”
(-) “За мен много по-добър вариант от нея е Quinny Zapp с кошница за кола Maxi Cosi, защото не е количка, а столче за кола с колелца като екстра!”
PegPerego – Pramette (единствена покупка, 790лв. в Пакостник)
(+) “много е лека и функционална”
Peg Perego ARIA
(+) “Лека, широка, удобна, голям кош за багаж, амортисьори”
Play – Prada
(+) “ползвах и съм много доволна”
Play - S4 (единствена покупка, виж магазин Малечко)
(+) “Много сме доволни. 1080 лева, което включва и зимния кош, който става и за столче за кола до 13 кг и има 3 положения на облегалката. В цената влиза и дъждобран. http://www.bg-mamma.com/index.php?topic=107260.msg1949904#msg1949904
(-) “Доста е тежичка - казват 17 кг, може би е малко по-малко”
Hauck
(+) “сгъваема и удобна”
(-) “огромна и тежка, като за малко бебе е перфектна”
Mini Star by Hauck
(+) “Ужасно съм доволна от нея, обичам я тази количка.”
ABC Design
(+) “много съм доволна)

3 група: Chicco и Quinny – “доживотните колички”
-   Лидерите на европейския пазар с доказано качество и поддръжка. Комбинираните системи с такава марка са единствена покупка за нуждите на детето и не рядко се ползват и от второто дете. Мамчетата от форума предпочитат Chicco с малка преднина пред Quinny
-   Предимства(+) и недостатъци(-) по марки:
Chicco - 3 WD Tech
(+) “Минава от всякъде по всяко време. Огромен кош за багаж”
(-) “предното колело не се върти”
Chicco - CT 01 (600лв в http://www.family-bg.com/catalog/prX_679.htm?= или 530лв в http://www.pakostnik.com/productdetails.php?id=1434)
(+) “МНОГО съм доволна от нея”
Chicco - S3 (690лв в http://www.pakostnik.com/productdetails.php?id=1292)
(+) “колкото повече я ползвам, толкова повече я харесвам”
Chicco - Pick up
(+) “Много съм доволна от нея и не бих я сменила”, “Идеално съчетание на цена и удобство”, “Невероятна комбинация е хем зимна, хем лятна и най-важното е че е много лека за комбинирана”
Quinny – Buzz (880лв в http://baby-market.911.bg/a2/offers.asp?p=1764903)
(+) “Много съм доволна”, “Моят Buzz  е с кош долу.Събира доста неща и съм страшно доволна от модела.”, http://www.bg-mamma.com/index.php?topic=107260.msg1940081#msg1940081
Quinny Speedi SX
(+) “много е маневрена и удобна, много съм доволна от нея”
Quinny Zapp (лятна количка)

Снимки на количките от група 2 и 3:
http://www.snimka.bg/album.php?album_id=28158&photo=19  до
http://www.snimka.bg/album.php?album_id=28158&photo=40

# 124
  • Мнения: 48
Здравейте и от мен!Реших и аз да се впиша в бъдещи мами LaughingТерминът ми беше за 03.11,но днес като ходих на преглед лекарката ми каза да се подготвям,че до няколко дена най-много една седмица ще родя newsm68.Явно малката (ТЕЯ или АНДРЕЯ все още не съм решила,кое от двете имена да избера)много бърза да излезне да се запознаем[smilie=smile3522.gif] Two Hearts

# 125
  • Мнения: 3 034
benighted,Честит ти рожденник ! Да ти е жив и здрав и много да се обичате !  loveuuu

lavizata1000 и iremka, Добре дошли !  bouquet
Като гледам маи скоро ще имаме ново щъркелово попълнение  Peace

bebonina, мерси за инфото за кърменето.  202uu

В тази връзка мамите, които бяха на лекцията за следродилната депресия могат ли да споделят малко от нея? Praynig  Що е това чудо и как да се справяме с него, ако се появи? Аз не съм изпадала в подобни състояния първия път, но това не ме прави имунизирана срещу тях, така че ще ми е интересно да разкажете. Peace

# 126
  • София
  • Мнения: 549
Добро утро на всички lovekiss и добре дошли на новите майчета lavizata1000 и iremka  bouquet
Леко доизкарване на бременността и скоро да се радваме на добри новини за нови попълнения на редиците от бебчета  Laughing Praynig
Надявам се целия ден да е слънчев и да ни носи много настроение днес!!!

# 127
  • Мнения: 1 986
  Добре дошла,Iremka HugПриятно добременяване Wink и леко и успешно раждане Peace
  Я кажете-кога се проверява за разкритие Embarassed и болезнено ли е Confused-аз досега бях/и все още съм напълно спокойна за предстоящото раждане,но на моменти ме хваща един страх... Confused-обяснимо е,предполагам-нямам си и на идея какво ме чака Thinking
  Лек ден на всички,до после Peace

# 128
  • Мнения: 73
Лек ден на всички!  Nature Partly Sunny Аз съм на доктор - стискайте палци!  love001

# 129
  • Мнения: 1 328
Ако искате да организираме едно виждане в "Уго" във вторник след лекцията в "UP stairs"? Или другаде, по друго време - казвайте на кой къде му е удобно.

Весе, къде по-напред да отидем във вторник - на тонове или на хапване  cook Simple Smile
Ако искате да отидем на тонове в четвъртък, че тогава ще съм с кола и аз и ще мога да взема още някоя желаеща мама дебелана. А в центъра с кола повече не Simple Smile - това е моята оферта.  Mr. Green

# 130
  • Мнения: X
.Аз имам мастни бучки (не ,че нещо ме подмина де) и доки ми каза,че няма проблем да си кърмя,то за момента не мога и друг преглед да си направя,само ме гледаха на ехограф.Явно съм си ги имала и по-рано,но сега като ми пораснаха гърдите и те пораснаха и се усещат осезателно  #Crazy  Rolling Eyes

Евита,
разбира се че ще можеш да кърмиш. Аз съм живия пример- Бобо го кърмих 15 месеца, а преди да родя имам сериозна мамологична операция, по време на кърменето имах и кисти и мастни топчета.
На кърменето му трябва упоритост и много желание. Това е.

# 131
  • Мнения: 1 064
Здравейте, мадамки! Flowers Bouquet Напоследък трудно заспивам вечер, мисля за какво ли не и в резултат на това си поспивам по-докъсно  sleepuu
iremka, добре дошла в нашите редици! smile3525 Леко и безпроблемно добременяване! Аз също съм се спряла на името Тея, евентуално ако слончето се окаже без хоботче...  261uu
bubalina, радвам се, че ви е харесал любимия ориз на мъжа ми...  chef

Момичета, и аз като SOPHI се интересувам как се проверява дали имаш разкритие newsm78 Днес ще ходя при доки точно затова, а някак не ми се ще да "ми бърка" (с извинение) Embarassed с някакви железа... no

Хубав октомврийски ден! Kissing Heart

# 132
  • Мнения: 2 274
  Хе, хе, Деничка, какви железа  Mr. Green, не ходим при светата инквизиция  Wink! Нормален вагинален преглед е, но може да те позаболи, защото вече сме по чувствителни! Мен в началото на 7м. не ме заболя като ме гледа доки, в началото на 8м. обаче си ме заболя! Другата сряда като отида се надявам да не ме заболи много , а и разкритието ми да не е станало повече  Praynig!
  Ох, мацки, тази сутрин съм станала в 7:15 и като изпратих малкия и мъжо и пуснах колета с подаръка за племенницата, така се развихрих из къщи че едва преди малко седнах  ooooh!! Голямо чистене му дръпнах, а сега трябва и да готвя, че като се върне ученика, ще пита за обяд  Mr. Green! Поне да беше ящен, а той само чопли и ме хваща яд че съм си правила труда  Tired!
   Добре дошла на новата мама  Hug!
   Иве, за следродилната депресия, това което чух беше, че може да те "налегне" и след година от раждането и обикновенно мамите които раждат за втори път по рядко изпадат в следродилна депресия! Доколкото помня начините да се справим с нея е да намерим малко време само за себе си / зарязваш бебето на тати или баба и беж да се разкрасяваш  Mr. Green или малко шопинг терапия  Mr. Green/, разговори с хора, които могат да те разберат / в частност психолог / и според мен - по-бързо връщане на работа или работа от дома, за да се чувстваш по -пълноценна  Peace!
   Ако някой помни нещо друго, да каже, че ние с Мерелин малко се бяхме забърборили  Blush!

# 133
  • Мнения: 2 332
...
Момичета, и аз като SOPHI се интересувам как се проверява дали имаш разкритие newsm78 Днес ще ходя при доки точно затова, а някак не ми се ще да "ми бърка" (с извинение) Embarassed с някакви железа... no

Хубав октомврийски ден! Kissing Heart

Спокойно - проверка за разкритие се прави с пръст, не с железа Wink. Не че е много приятно де - викат "Отпусни се", ама как да стане тази работа? То мен сега не са ме проверявали де, но от миналия път знам как е.

    Ох, мацки, тази сутрин съм станала в 7:15 и като изпратих малкия и мъжо и пуснах колета с подаръка за племенницата, така се развихрих из къщи че едва преди малко седнах  ooooh!! Голямо чистене му дръпнах, а сега трябва и да готвя, че като се върне ученика, ще пита за обяд  Mr. Green! Поне да беше ящен, а той само чопли и ме хваща яд че съм си правила труда  Tired!
   

Браво - аз спах днес до 10:30 - ех, че обичам! Но и пред мен стои въпроса "готвене" и се чудя какво да направя... щото щерката яде навсякъде другаде, само не в къщи - освен ако не е: спагети, леща или пица... Мъка, мъкааа! О, щях пак да забравя  Embarassed - да ти е жив и здрав мъжа, много да те обича и глези!!!   bouquet
Клюки, Мина - много гадно, че са ви налетяли болежки... стискам палци скоро да не ви повторят!

Добре дошли на новите мами!!! Леко доизкарване на останалите седмици!

# 134
  • Мнения: 87
Мишенце ,сега ще ми е по-спокойно.Благодаря ти,че на мене какви ли не мисли ми минаваха през главата Cry  bouquet

Общи условия

Активация на акаунт