Овлажняване на въздуха през зимата ?

  • 3 355
  • 20
  •   1
Отговори
  • Мнения: 216
Здравейте майчета !
Нашето бебче ще бъде зимно и ме интересуват алтернативните начини, чрез които може да се овлажнява сухият въздух в стаята на бебето, освен със стерилизаторите, които се предлагат на пазара: http://www.family-bg.com/catalog/prX_606.htm ?
Моля да споделите как беше при вас...

# 1
  • В полите на Пирин планина
  • Мнения: 20 370
А защо не с плитък съд с вода поставен върху източника на топлина ... newsm78

# 2
  • Мнения: 109
А защо не с плитък съд с вода поставен върху източника на топлина ... newsm78
Wink

# 3
  • Мнения: 1 986
  Ние ще се отопляваме с радиатор,и мисля да поставя купичка с вода върху него newsm78

# 4
  • София
  • Мнения: 508
Продават се овлажнители за радиатор които стуват 5 лева а не 81!!! Идеята е като на плиткия съд с вода, но се закрепят между ребрата, имат капак и няма опасност от случайно разливане

# 5
  • Мнения: 510
Ние слагахме метален съд с вода. Другото, което ми хрумва е влажна кърпа.

# 6
  • Мнения: 8 917
Преди близо 2 години купих от Бриколаж овлажнител- представлява пластмасова кутийка с решетъчен капак, коятос е прикрепя на радиатора. Доволна съм Peace

# 7
  • Мнения: 273
ами аз сега през два часа отварям прозореца за половин час и затварям че е жега в стаята ми и неможе да се спи.
Но мисля да слагаме метален съд с вода

# 8
  • Мнения: 5 393
  Ние ще се отопляваме с радиатор,и мисля да поставя купичка с вода върху него newsm78
Точно Peace.Ние сме с маслен радиатор и отгоре слагам съд с вода.

# 9
  • София
  • Мнения: 1 877
хубавото на пингвина на солак, какъвто имаме ние е, че през нощта равномерно разпределя влажността според както нагласиш степента. ние следим влажността с дигитален уред, който е часовник + процент на влажността, показва с едно човече кога е нивото на комфорт (50-60 %), кога се е превишило, т.е. е мокро вече в стаята, и кога е сухо (човечето става тъжно).
дигиталния часовник хич не ескъп 20 лв беше мисля, но пингвина наистина е 80, но поради формата му, забавен е за деца. има и други на чико мисля, поне такив асъм виждала, но цената е 50-60, а нямат вид за деца.
пс. пингвинът не се разсипва, дори да го обърнеш, това го оскъпява предполагам. въпрос на избор. може да се види във family.bg.

# 10
  • Мнения: 278
Преди близо 2 години купих от Бриколаж овлажнител- представлява пластмасова кутийка с решетъчен капак, коятос е прикрепя на радиатора. Доволна съм Peace

Каква е цената на този уред? Иначе и аз мисля да купувам от тези на чико, но ако и това върши работа пък е по-евтино, защо не.

# 11
  • UK/София
  • Мнения: 7 681
А защо не с плитък съд с вода поставен върху източника на топлина ... newsm78
Rolling EyesЕфекта от купичката с вода, в сравнение с овлажнителя е огромен!Казвам го от личен опит!Овлажнителя е страхотен уред особено при парно, препоръчвам го с две ръце.Ползвах този на  Чико и съм доволна.

# 12
  • Мнения: 595
А защо не с плитък съд с вода поставен върху източника на топлина ... newsm78
Rolling EyesЕфекта от купичката с вода, в сравнение с овлажнителя е огромен!Казвам го от личен опит!Овлажнителя е страхотен уред особено при парно, препоръчвам го с две ръце.Ползвах този на  Чико и съм доволна.
Ние с овлажнител хванахме мухъл(явно сме се престарали).От опит ще ти кажа,че полза от овлажнител има само,когато детето е болничко респираторно.

# 13
  • Мнения: 481
Въпросът ми е противоположен и не е точно по тази тема, но бих искала да попитам за уловител за влагата. При нас поради здравата изолация се получава конденз на прозорците и влажността се повишава. Знаете ли решение на проблема?

# 14
  • Мнения: 2 498
Аз слагам влажна хавлия на парното в спалнята, а в др. помещения се овлажнява като се сушат дрехите ни ...

Общи условия

Активация на акаунт