бебешки дрешки преди раждането

  • 5 301
  • 93
  •   1
Отговори
  • Мнения: 160
Чували сте че не трябва да се купуват преди да се е родило бебето?
 newsm78Вие как сте постъпили? Simple Smile Hug

# 1
  • Мнения: 201
Купувай! Аз така направих, защото няма на кой друг да разчитам за това, а и друго си е да се прибереш от болницата и всичко да ти е купено, изпрано, изгладено и подредено по шкафовете. Но ако имаш известни съмнения под формата на суеверия, първо използвай търсачката, за да се (раз)убедиш. Има много изписано по темата. bouquet

Последна редакция: вт, 10 окт 2006, 16:52 от ver4e

# 2
  • Мнения: 11 003
Звучи ми като поредното суеверие. Но съм чувала, че могат да се купят предварително и до раждането да не се съхраняват вкъщи, а при роднини и приятели.  Peace
С предварителното пазаруване най-много да стане някое объркване - купуваш розови, а се оказва, че е трябвало да са сини  hahaha

# 3
  • Мнения: 2 211
Недей да се влияеш от суеверия. Като излезеш с бебето от родилния дом, ще имаш нужда от много неща и дрешки, които да са вече изпрани и изгладени. Хубаво е да купиш и подготвиш предварително всичко за първите ден, два предварително. Това ще ти спести много главоболия и най - вече ще избереш това което ти харесва на теб. Обикновено, докато майката е в болницата, роднините правят разни безумни покупки, да се чудиш после какво да ги правиш и как деликатно да прикриваш, че не харесваш комплекта за изписване, креватчето и т.н.

# 4
  • Мнения: 216
Аз мисля да се подготвя с някои основни дрешки и бебешки аксесоари, защото като се роди бебчето ще се затворя у дома и не се знае дали нещата, които ще набавим после ще ми допаднат напълно. Предпочитам да са по мой вкус и готови за обличане Mr. Green Wink.

# 5
  • Мнения: 242
Не вяврам в такива неща. Аз лично мисля, че трябва да си подготвен, когато бебето се роди. Купих му разни неща, които ми харесват, не искам да разчитам някой друг да направи това.

# 6
  • Мнения: 1 064
Аз купих основните неща, които са от първа неоходимост и малко дрешки (все пак трябва да се изперат и изгладят). Останалите работи ги оставям на мъжа ми и бабите... Peace...още повече, че предпочитам да ги изберем заедно с мъжа ми, а не някой друг...

# 7
  • Мнения: 1 986
  И аз мисля да съм подготвена за появата на бебчо Grinning-накупих дрешки-купувам в неутрални цветове/че винаги стават "грешки" Mr. Green/,останаха другите подробности,но и с тях ще се справя до раждането! Не искам после да се чудя къде да ги дяна всички неща/особено ако не ми харесат/,накупени от роднините,а и не искам да се лишавам от това огромно удоволствие - пазаруването за малкия човек Wink

# 8
  • Мнения: 7 474
От 5 мес. до края си купих абсолютно всичко  Hug Исках да си избера нещата сама , а и това ми беше единственното занимание тогава. Peace

# 9
  • В полите на Пирин планина
  • Мнения: 20 366
По-добре си купи основните неща. Кой ще свърши качествено тази работа като родиш?  newsm78 Аз напазарувах всичко, което прецених за нужно в началото на деветия месец. Освен това е много приятно да избираш за очакваното бебче - не бих се лишила от това удоволствие. Не знам от къде произтичат всичките тези суеверия - като се замисли човек в миналото жените е нямало от къде да пазаруват и всичко са приготвяли сами за децата - плели, шили и т.н. - едва ли са чакали раждането ... Peace

# 10
Общо взето това, че не трябва нищо да се купува на бебето преди да се роди са бабини деветини Laughing Как иначе майката ще усети радостта от последните дни на бременността, без да се подготви по някакъв начин за бебето? Не е казано че трябва да се пълни цял гардероб, но по 2-3 блузки, камизолки и комбинезончета едва ли е проблем. Ако пък мислиш че можеш да разчиташ на мъжа си му направи списък и докато си в родилното, нека той да купи необходимите неща, но трябва по някакъв начин да се организира прането и гладенето (примерно някоя от бабите). За първото си дете направих така, но сега смятам да си купя нещата предварително, защото най-добре мога да ги избера. Дрешките трябва да функционални, което не значи непременно скъпи и "маркови". Лично за мен много удобни бяха комбинезончетата, защото с една дрешка се облича цялото бебе.

# 11
  • варненка от София
  • Мнения: 4 881
Каквото ми хареса купих, да не говорим, че брат ми ми изпрати 4 кашоно с дрехи и аксесоари от Америка и всичко това преди да родя.

# 12
  • при палмите и алигаторите,FL
  • Мнения: 1 001
и аз си мислех да не купувам нищо преди беба да се роди, но добре че ме обхвана манията за пазаруване и в 8 месец си бях набавила доста дрешки, в средата на деветия ги изпрах/ всичко в пералнята/ и изгладих , и добре че го направих , родих 10 дни преди термина а и ме изписаха 1 ден по рано от болницата,Не виждам как таткото щеше да се справи и с пазаруване, пране и гладене покри цялата суматоха/ бабите бяха далече докато се организират да дойдат и ние се прибрахме от болницата/.

# 13
  • Мнения: 2 019
Не вяврам в такива неща. Аз лично мисля, че трябва да си подготвен, когато бебето се роди. Купих му разни неща, които ми харесват, не искам да разчитам някой друг да направи това.
наи-хубаво е когато спокоино ти сама си избереш всичко,аз исках всичко да си купя но не успях

# 14
  • Мнения: 8 917
Чували сте че не трябва да се купуват преди да се е родило бебето?
 newsm78Вие как сте постъпили? Simple Smile Hug
Седмица преди да родя - по-скоро да си харесам ден за секцио накупихме всичко Peace

Общи условия

Активация на акаунт