Колко време след отбиване имате "кърма"?

  • 8 682
  • 14
  •   1
Отговори
  • Мнения: 3 271
Здравейте!

Не знам за кой точно форум е, но реших да опитам тук, защото има много добре информирани и опитни мами. Уж и аз съм от тях, но това вече леко ме притеснява. Кърмих дъщеря си точно до първият й рожден ден на 13 март и все още имам капчици кърма като стисна, а много, много рядко и без това. Нормално ли е? Спомените ми са за около 6 месеца?
Споделете опита си. Много благодаря!

# 1
  • Мнения: 419
Мен също ме вълнува този въпрос.
Не кърмя от 2-3 дни. Кърмата ми е много малко-50мл за цялото денонощие. Но когато се изцеждам, стимулирам гърдите и те пак започват да се напрягат. Затова реших да спра изцеждането. Гърдите ми не са напрегнати, не ме болят, но все пак искам да знам така ли се спира кърмата? Да не взема да направя някоя беля

# 2
  • София
  • Мнения: 717
При мен продължи няколко месеца, след като спрях да кърмя, но доколкото знам не е абсолютно задължително да спре съвсем. Може и години да продължи прокапването, но е желателно да те следи мамолог.

# 3
  • out of space
  • Мнения: 8 569
При мен млякото изчезна окончатилно за една седмица. Нищо не съм правила- не съм изцеждала, пила хапчета или каквото и да било друго.
Леля ми имаше мляко 30 години след като е родила  Shocked
И не знам защо, но чак след толкова много време отиде да и бият някакви инжекции, та да и спре кърмата.

# 4
  • София-България, Израел - където си поискам
  • Мнения: 2 856
Първият път с дъщеря ми като спях да кърма,
няколко дни след това ми спря съвсем
/ за инф. кърмих я 1 месец и имах малко кърма/
сега със сина ми имах пове4е кърма кърмих го до 25.12 то4но три месеца.
Ходих на лекар и той ми изписа 2 хап4ета и каза ,
4е с това трябва да ми спре лактацията,
но до 1 месец може да продължа да имам в гърдите кърма. Сега имам все още , но не много. Лекарят каза в никакъв слу4ай да не се изцеждам.
Дано съм ти помогнала с отговора си.

# 5
  • Мнения: 3 394
Цитат на: Erica
Леля ми имаше мляко 30 години след като е родила  Shocked


Ихааааааааааааааааааа Stuck Out Tongue

# 6
  • Мнения: 1 517
Още нямам личен опит, но една позната с момиченце на 3 годинки казва, че още й излизат капки кърма като стисне леко. Кърмила го е само до 3 месеца.  Confused

# 7
  • София
  • Мнения: 2 249
Ето отговор на въпроса ти тук:
http://breastfeed.com/experts/answers/164.htm

# 8
Цитат на: Millena
Здравейте!

Не знам за кой точно форум е, но реших да опитам тук, защото има много добре информирани и опитни мами. Уж и аз съм от тях, но това вече леко ме притеснява. Кърмих дъщеря си точно до първият й рожден ден на 13 март и все още имам капчици кърма като стисна, а много, много рядко и без това. Нормално ли е? Спомените ми са за около 6 месеца?
Споделете опита си. Много благодаря!
Аз имах такива "капчици" докъм петата година на дъщеря ми!Гинеколог ми каза,че щом цикълът ми е редовен,няма място за притеснение!

# 9
  • Мнения: 673
Ако кърмата тече само при стискане, а не от самосебе си, тогава няма никакъв проблем.

# 10
  • Мнения: 18 542
Цитат на: Millena
Здравейте!

Не знам за кой точно форум е, но реших да опитам тук, защото има много добре информирани и опитни мами. Уж и аз съм от тях, но това вече леко ме притеснява. Кърмих дъщеря си точно до първият й рожден ден на 13 март и все още имам капчици кърма като стисна, а много, много рядко и без това. Нормално ли е? Спомените ми са за около 6 месеца?
Споделете опита си. Много благодаря!

Да, нормално е! Аз също имах до скоро, а не кърмя от година и 6 месеца.
Не се притеснявай за това. Една приятелка имаше до окло 2 години след раждането и пи някакви хапчета за спиране, но чак след 2-рата година от спирането на кърменето.

# 11
  • Добрич
  • Мнения: 3 223
Първото си дете кърмих (но не изцяло) само 2 месеца.
На втората му годинка още имаше капчици при стискане.
Лекарката ми каза, че може би пролактина ми е по- висок, но щом цикълът ми е наред, да не се притеснявам.
Сега не кърмя  от 4 месеца, пих хапчета за спиране на кърмата и дуфастон (защото кървих дълго), но лактация има, даже от едната гърда понякога като стисна и изхвърча на струйка.
На следващия преглед ще обърна внимание на лекарката си за това.

# 12
  • Мнения: 3 271
Много ви благодаря на всички! Да, вече е само като стисна, а цикъла ми се нормализира. Явно нямам основания за притеснения, сигурно е от пролактина. И очевидно няма връзка с продължителността на кърменето, както си мислех.

Благодаря за споделияеният опит  Sunglasses

# 13
  • assenovgrad
  • Мнения: 253
След отбиването на първото си дете, още 5 години след това когато стиснех зърното на едната гърда пръскаше мляко. Laughing  А за второто отбиване ще видим...

# 14
  • Мнения: 3 271
Цитат на: shazi
След отбиването на първото си дете, още 5 години след това когато стиснех зърното на едната гърда пръскаше мляко. Laughing  А за второто отбиване ще видим...


 Wink Явно всичко е нормално  Close-mas:

Общи условия

Активация на акаунт