Кърмата ли намалява?!

  • 1 601
  • 31
  •   1
Отговори
  • Мнения: 1 704
нищо не разбирам вече.. от два-три дни беба има някви серии от 2-3 часа нон-стоп сукане (с изключение на малките почивки през които се опитвам да я спра  Rolling Eyes ) междувременно повръща, хълца, реве, пак иска, пак върне и така..
прави ми гърдите на мекици (не ми стига че са в рани, ами няма време и да починат)
значи първо беше от 6 до 8,30 сутринта, след това от 3 до 6,30 на следвщата нощ и тази нощ пак като захапа от 12 ч . та откарахме до 2,30.. въртя ги циците по сто пъти, но малката като че ли през повечето време само дърпа без да гълта ... освен това заспива, но като извадя цицата, веднага си буди, реве и иска още.. в един момент ми се струва, че вече няма нищо за сукане и тя само дърпа на празен ход..
през останалата част от деня се храни уж нормално.. не винаги давам и двете, щото след 15-20 минути от едната се е наяла.. та се чудя, ако по принцип има достатъчно кърма може ли в някои часове просто до намалява осезаемо, та да не може 2 часа да се нахрани или малката нещо се глезоти... и аз незнам вече какво да мисля  #Crazy

# 1
  • sofia
  • Мнения: 1 426
Май и ние имахме такьв период. Не е гладна, а просто те използва за зальгалка. Спомням си че по 3-4часа като захапе, няма отлепяне. Ако питаш мен, дрьж я не повече от 30мин. да суче, щото като свикне така направо ще се скапеш, като мен. Успех, и не се притеснявай, че е гладна, те бебоците просто обичат да сучат, дори и като са се наяли.

# 2
  • Мнения: 1 704
Е добре де.. ама като не мирясва  #Puppy dog  дере се като заклано докато не получи цица, не признава залъгалки и тем подобни екстри  Rolling Eyes а като и дам да суче накрая, се хвърла все едно не е яла от половин ден и 2-3 минути дърпа ожесточено  Sad  и после пак почва да се помайва и да заспива  ooooh!

# 3
  • Мнения: 419
Пробвай да се изцедиш на следващото кърмене, за да видиш колко ти е кърмата. Защото ми се струва, че не и стига. А и много се съмнявам, че след 30-тата минута гърдата ти пуска нещо.

# 4
  • Мнения: 7 106
Е това е все пак хубава новина, щом вече не се дърпа на гърдата, ами я търси Grinning .Може би е период на усилен расжеж, не се притеснявай за кърмата, точно това е начина бебка сама да си я увеличи според нуждите.Че е изтощително, изтощително е, но скоро ще се оправят нещата.Ние също сме ги имали тези моменти - висене по цели часове на гърдите и сукане по 12-13 пъти в денонощие.Единственото, което ти трябва е помощ от близък в домакинството, ти да не мислиш за нищо друго у дома, освен беба.Пий си достатъчно течности,хапвай си, почивай си и гушкай бебка.Всички тези неволи се изпаряват до към третия месец, после става наистина хубаво.
Вярвам, че ще се справиш !

# 5
  • Мнения: 7 106
Цитат на: Stani
Пробвай да се изцедиш на следващото кърмене, за да видиш колко ти е кърмата. Защото ми се струва, че не и стига. А и много се съмнявам, че след 30-тата минута гърдата ти пуска нещо.


Цеденето не е добра идея.Аз кърмя детето си вече девет месеца, но никога не съм успявала да изцедя кой знае какво количество от гърдите си.А в същото време бебка си наддава като по учебник.При кърменето на поискване, количеството на млякото в гърдите, не е постоянна величина, бебето си суче, колкото си иска, макар и да са 50 гр.На следващото кърмене си наваксва и така.Това само може да я обърка и да вземе погрешно решение.Бебето и казва най-правилно какво да прави.

# 6
  • София, Младост 3
  • Мнения: 410
Цитат на: Mags
нищо не разбирам вече.. от два-три дни беба има някви серии от 2-3 часа нон-стоп сукане (с изключение на малките почивки през които се опитвам да я спра  Rolling Eyes ) междувременно повръща, хълца, реве, пак иска, пак върне и така..
прави ми гърдите на мекици (не ми стига че са в рани, ами няма време и да починат)
значи първо беше от 6 до 8,30 сутринта, след това от 3 до 6,30 на следвщата нощ и тази нощ пак като захапа от 12 ч . та откарахме до 2,30.. въртя ги циците по сто пъти, но малката като че ли през повечето време само дърпа без да гълта ... освен това заспива, но като извадя цицата, веднага си буди, реве и иска още.. в един момент ми се струва, че вече няма нищо за сукане и тя само дърпа на празен ход..
през останалата част от деня се храни уж нормално.. не винаги давам и двете, щото след 15-20 минути от едната се е наяла.. та се чудя, ако по принцип има достатъчно кърма може ли в някои часове просто до намалява осезаемо, та да не може 2 часа да се нахрани или малката нещо се глезоти... и аз незнам вече какво да мисля  #Crazy


Не се притеснявай, и ние сме така. Аз също си мислех, че нямам достатъчно кърма вечер (и все още се съмнявам), но на последната консултация излезе, че сме наддали 1.100кг. Значи все пак си е било нормално. Но аз имам повече кърма сутрин и се изцеждам, като давам изцеденото вечер, когато положението стане вече нетърпимо  Grinning

# 7
  • sofia
  • Мнения: 482
Моля те, не се отказвай!!! Не прави моята грешка, да слушаш баби и тем подобни просветени...НЕ спирай!
Аз моята бебка до 4 месец съм си я кърмила само и всеки месец надаваше по 1 кг., но нали знаеш дойде прослолутата стачка и ми разказа играта, в комплект с поястоянното намилане че нямам кърма и бебето за това реве! И така вече сме само на формула, за което безкрайно съжалявам, защото съм имала кърма, но....
И аз като кърмех само, ме беше страх да се изцедя, защото знаех, че резултатите нямаше да са добри. Бебето и окситоцина са един невероятен дует и нищо не може да замени едното или другото.

# 8
  • София
  • Мнения: 1 845
Акушерките в болницата твърдяха, че не трябва да се држи повече от 20тина минути на гърда. Ние се наяждахме за 10 минути и това беше.Но имеше периоди/вероятно криза на разтежа, когато, седеше по час и си джакаше доволно.Имах чувството, че все гладна си седеше тогава, та и аз терзаех със същите въпроси.ИСКАМ ДА ТЕ УВЕРЯ, ЧЕ  ВСИЧКО ОТМИНА И НЕЩАТА СЕ НОРМАЛИЗИРАХА.
Можеш да пробваш да се изцедиш/ако трябва и от двете гърди/ и да видиш с колко се засища човечето. Имай впредвид, че бебето яде различно количество през деня. По принцип сутрин кърмата би трябвало да е най-обилна, а вечер-понамалява.На мен обаче винаги ми е било чудно, при положение, че бебето се храни и в 24ч. и в 3ч, как така сутрин има повече кърма?
Приположение, че много се притесняваш, опитай да се уговориш с педиатърката, да премерите бебето и да засечете как си наддава детенцето, например за седмица.
Иначе, наистина може да те ползва за залъгалка-в такива случаи зърното ми придобиваше един странен "биберонест" вид-продългават и сплескан, с формата на небцето.

# 9
  • Мнения: 1 704
Цитат на: Stani
Пробвай да се изцедиш на следващото кърмене, за да видиш колко ти е кърмата. Защото ми се струва, че не и стига. А и много се съмнявам, че след 30-тата минута гърдата ти пуска нещо.


Ами че пуска НЕЩО пуска.. ама колко е незнам, а цеденето не е много показателно.. като нямам хубава помпа кой знае колко не можех да изцедя дори и когато гърдите ми бяха подути от мляко, а сега вече са меки.. и на ръка е още по-трудно  Rolling Eyes

# 10
  • Мнения: 1 704
Цитат на: pilence_74

Не се притеснявай, и ние сме така. Аз също си мислех, че нямам достатъчно кърма вечер (и все още се съмнявам), но на последната консултация излезе, че сме наддали 1.100кг. Значи все пак си е било нормално. Но аз имам повече кърма сутрин и се изцеждам, като давам изцеденото вечер, когато положението стане вече нетърпимо  Grinning


Ние сме на първата консултация след 2 дни, определено ще съм по-спокойна ако видя че наддава добре.. не ми се ще да давам със шише, защото тъкмо се учим да сучем..до преди 3 дни го правех само със силиконовите зърна и беше голям зор беба да захапе и не искам да я обърквам.. тамън разбра що е туй чудо истинска цица и взе да суче нормално, не искам пак да и пъхам нещо друго в устата..  Confused  надявам се, да е някой `период` и да се нормализира до няколко дни, щото преди спинкаше нощем по някой и друг час, а сега ...  #Silly
а колко всъщност е нормално да е наддала за 1 месец?! да съм подготвена, ако педито започне да ми философства че трябва да я дохранвам с адаптирано мляко или нещо такова..

# 11
  • София
  • Мнения: 1 845
Дано има и по-компетенти и от мен.Мисля, че е нормално да наддава около 30-35 на ден, около 210 на седмица,значи около 840 на месец.Това май е към долната граница. Но всичко зависи от ръста и теглото при раждането. Например по-малките бебета наддавали повече.С две думи ако сте около 800 и нагоре сте си ок. Ние бяхме качили за 1 месец 1кило, а едно бебе,което срещнохме в консултацията-1,6 за 1 месец.

Все не мога да намеря таблица за точното наддаване.
Само така между другото. наложи ми се да купя сироп ефералгам за деца и бебета.В него има една чудесна мерително лъжичка-прилича на епруветка, която зъвършва с лжичка. Та си помислих, че ако се наложи да се дава нещо по-течно с лъжичка, тази би свършила работа.Иваче си имаме специална на Чико ,с извита дръжка, но доста се разливат от нея нещата.Обаче прекрасната ми лжичка малко се обезформи в стерилизатора, така че по-въпроса за стерилизацията, май не е особено подходяща за по-дълга парна стерилизация.

Да се похвалите калко сет наддали.

# 12
  • Варна
  • Мнения: 10 786
Дали пък не плаче от колики?? Моята беба като беше колкото вас, не признаваше залъгалката, плюеше я, ревеше, единствено слагането на гърда я успокояваше.

# 13
  • София
  • Мнения: 2 249
Няма защо да се притесняваш, напълно нормално е. Бебетата сучат не само от глад, а и за успокоение или защото просто искат да почувстват мама. Тези часове, в които казваш, че е сукала дълго, не се характеризират с намалено производство на  кърма, даже напротив, между 3 и 8 сутринта нивото на пролактина е най-високо и даже сучейки по това време бебка си осигурява нужното количество мляко за през деня. Не я ограничавай, на тази възраст бебето не се глези, то се нуждае. Гушкайте и се кърмете и гледай да я кърмиш легнала, че и да си почиваш. И никакви пробни изцеждания – те нищо не означават. Най-точно може да прецениш, че кърмата му стига по пишкането. Първите 6 седмици трябва да има на ден около 5-6 добре намокрени памперса  и 2-5 изхождания, след 6-тата седмица 4-5 намокрени памперса.
Ето и един линк за нормите на наддаване при кърмене на детето:
Average Weight Gain for Breastfed Babies

# 14
  • тук-там
  • Мнения: 5 674
И моята щерка често търси циацата за успокоение. Но аз не винаги я предлагам - не е нормално да се кърмим през половин час. Нося я на ръце, това я разсейва и почти винаги преспива. Пробвай да я разсейваш с друго, ако си си сигурна, че не е гладна, а я мъчи нещо други - я колики, я мерак за сукане.

Общи условия

Активация на акаунт