Литературен клуб - анкета

  • 2 328
  • 60
  •   1
Отговори
# 30
  • out of space
  • Мнения: 8 573
Предлагам 2 раздела.

Класика - да се обсъжда определен известен автор.
Нови книги - всеки да споделя какво ново е прочел. В смисъл не само най-новите издадени, а нещо, на което се е натъкнал и му е направило впечатление.

Много добра идея!
Записвам се в клуба, макар че напоследък не чета много усилено.

# 31
  • Мнения: 3 342
Аз май като някакъв коментатор го раздавам...
Гласовете за това да се обсъжда определена книга, определен автор, както и всеки да представя определена книга са почти изравнени. И какво ще правим? Thinking
Ами нищо не пречи да имаме книга и автор на месеца, а отделно всеки да представя нещо интересно, което е прочел...

Ясно е, че класен ръководител няма да има - тук поне гласуването е сравнително категорично.
В такъв случай някой няма ли да се жертва за общото благо и да се самопредложи за автор на темите и анкетите.
Ако ме искате, поемам задължението за две седмици, но пък после трябва да го завещая на някого Flutter
Така че, ако някой е готов, да казва и да започва направо сега...

# 32
  • Мнения: 186
Гласувах за презентация и за анкета без лидер, а може и с лидер - не мога да преценя, кое ще е по-удачно. newsm78

# 33
  • Мнения: 148
Гласувах за книги с определена тематика, така ми се струва по-интересно. Без лидер, а определяне на тема чрез анкета.

# 34
  • Мнения: 1 258
Аз пак нещо не разбрах.Тежка е процедурата,тежка.
Кой сега като няма да има лидер(или техническо подставено лице) ще определи какво ще се съдържа във предстоящата анкета?
{Тони},ти ли?
Или пак три дена дебати.По-зле сме от Парламента. Wink

# 35
  • Мнения: 3 342
Аз пак нещо не разбрах.Тежка е процедурата,тежка.
Кой сега като няма да има лидер(или техническо подставено лице) ще определи какво ще се съдържа във предстоящата анкета?
{Тони},ти ли?
Или пак три дена дебати.По-зле сме от Парламента. Wink

Уф, и аз това го мъдрех току що...
Какво измъдри изтерзания ми от първокласнически неволи мозък...
В момента, в който анкетата приключи, се вижда кои са двете предложения, събрали най-много гласове. В момента това са да се обсъжда определена книга и да се прави "Презентация" на книга. Което предполага, че ще се гласува само за книга - определяме да кажем час, в който могат да се правят предложения за книга, след изтичането на този час се пуска анкета с предложените заглавия. И това е. До утре ще сме приключили.
А, да, всеки да предлага по едно заглавие моля, защото не се виждам как ще пускам анкета със сто предложения, а и едва ли възможностите на системата го позволяват.

Обмислям и дали да не спирам анкетата. Доста гласове се събраха. Настроенията и желанията вече са изяснени. Все пак нека тук се включи някой по-врял и кипял от мен във форумните работи и да вземе отношение...

Пропускам ли нещо?

# 36
  • Мнения: 5 877
Конкретно предложение:

1. Всеки месец има тема. Да речем, родители-деца. Един човек - първият може да е Hey ya - избира темата и човека, който ще посочи следващата тема, за другия месец. Предлагат се книги по посочената тема, прави се анкета (да не продължава повече от три дни) и първите четири книги влизат за обсъждане, по една на седмица. Който иска, се включва.
Няма нужда от водещи на дискусията за конкретните книги.

# 37
  • Мнения: 3 342
Момичета, трябва да ставам от компютъра - написахме домашните и е време за излизане.
На въпроси по техническата част и относно анкетата няма да мога да отговарям, поне докато малчовците не заспят довечера. Ако е нещо важно, обръщайте се към модератор - те могат да правят промени в темата и анкетата.

Анда, идеята ти е добра, но обезсмисля цялото ни гласуване. Освен това има книги, които трудно можеш да ги вкараш в "тема" и по този начин бихме се лишили от ценни открития.
Но пък всъщност това бе и един от отговорите в анкетата - за тематични месеци.
Можем да редуваме отговорите, събрали най-много гласове:
Месец на определена книга.
Седмица на определена тема и т.н.

Хайде, до довечера. Засега няма да спирам анкетата, ще видя резултатите и това дали сте решили нещо друго междувременно и ще преценя да пускам ли анкета вече с предложения на книги, автори, теми...

# 38
  • Boston, MA
  • Мнения: 3 105
Гласувах с две сравнително непопулярни опции - за тематика и лидер (харесва ми предложението на Анда).

Хайдееееее.

# 39
  • В светлината на слънцето
  • Мнения: 7 912
Ами нищо не пречи да имаме книга и автор на месеца, а отделно всеки да представя нещо интересно, което е прочел...

Доста разумно казано.   newsm10
На мен лично би ми било интересно да чета и разговарям както за конкретно заглавие, така и за даден автор. Което не изключва презентация на нова или интересна книга, наскоро прочетена от някой. Но да се ограничаваме само с презентация май не е много добре. Просто в един момент нещата ще опрат до изброяване на интересни книги, които като се изчерпат какво? Ами темата ще загине. Идеята на всеки клуб - бил той литературен, спортен или музикален, е да се обсъждат неща, които са ни впечатлили в една или друга степен. Доколкото разбрах май това беше и първоначалната идея за създаването на литературен клуб.
Що се отнася до лидера, то аз тук съм на по-различно мнение. Според мен е добре да има човек, който да движи и грубо казано да надзирава темата. Нищо не пречи авторите и книгите да се избират с анкета, но нека има и някой, който да отговаря за финалната черта. Иначе ще стане като при предложението за клуба - анкета, безброй идеи и в крайна сметка още обсъждаме как точно да бъде организирано. Страхувам се, че ако няма някой, който да ръчка, нещата прекалено ще се разводнят. Може и да не съм права, само изказвам мнение.

# 40
  • В светлината на слънцето
  • Мнения: 7 912
Ами нищо не пречи да имаме книга и автор на месеца, а отделно всеки да представя нещо интересно, което е прочел...

Опс, грешка. Това е цитатът на Тони, който конкретно подкрепям. Останалото си е лично мое мнение.

# 41
  • Мнения: 235
Аз също бих се включила и следила с интерес дискусии по дадена тематика.   Heart Eyes

# 42
  • Мнения: 5 539
Дами, мисля, че се оплетохме в процедурни въпроси и вече ми е съвсем неясно накъде точно отива цялото начинание. Rolling Eyes

# 43
  • Мнения: 3 342
И така анкетата приключи.
Най-много гласове събра предложението всеки, който пожелае, да направи "презентация" на определена книга и само глас по-малко има предложението да се обсъжда определена книга. Мисля, че за начало можем да започнем именно с тях. Другите идеи - за автор и тематика също са много добри и когато видим как ще потръгне клубът, може да се обърнем и към тях. Реално нищо не пречи наред с конкретна книга да се обсъждат и книги на друга, предварително определена тематика.

Ръководител няма да има, в тази връзка резултатите са категорични.
Но отново МОЛЯ някой да изяви желание да поеме функциите на "технически ръководител". Той просто ще пуска темите и прави анкетите.

Имате думата за предложения коя книга да се обсъжда. Не забравяйте - по едно предложение от потребител.
Ако желаете, посочете и автор, както и тема - отново по едно предложение. Евентуално с една анкета да определим поне за месец напред какво ще се обсъжда.
Тъй като предполагам, че ще се получат доста предложения, има два варианта:
-да включим в анкетата само първите десет предложения или
-някой да избере от получените предложения десет, които да включим в анкетата.

Ами това е засега...

Започвайте и да пускам следващата анкета.



Последна редакция: ср, 11 окт 2006, 21:39 от {Тони}

# 44
  • Мнения: 3 342
Дами, мисля, че се оплетохме в процедурни въпроси и вече ми е съвсем неясно накъде точно отива цялото начинание. Rolling Eyes

Мда, май така се получи. Ами като сме се събрали всички със собствено мнение Mr. Green

Ето моето предложение:



Елегантна, проникновена творба за идентичността, културната асимилация и товара на миналото.
Ашок и Ашима Гангули се преместват от Калкута в Кеймбридж, щата Масачусетс. Там им се ражда син, който поради странно стечение на обстоятелствата бива наречен Гогол.
Драматичен роман за емигрантството, приспособяването към чуждата култура и пропастта между родители и деца с различна родина...


"Името" е интимен семеен портрет, който неусетно се разгръща в широка социална картина. Какво печелят и какво губят емигрантите и децата им в преследване на американската мечта?

Общи условия

Активация на акаунт