Костенурка...

  • 838
  • 11
  •   1
Отговори
  • Мнения: 1 403
http://club-aquarium2.hit.bg/lib/aquarium/2003/02/09.jpg

Някой гледа ли си такава костенурка? Малката много и се изкефи и ние и взехме. Ама нещо не ще да яде, гранулите и стоят във водата? Водата  ми се струва малко студени4ка newsm78 Някой ако знае нещо, моля да сподели  Praynig

Последна редакция: ср, 11 окт 2006, 01:29 от dorka

# 1
  • Мнения: 1 495
Ами аз имам такава костенурка повече от 6 години вече. Не сме полагали много грижи за нея, но тя на инат си расте ли расте. Сега вече нямам книжка за нея, но си спомням, че много важно водата да не е прекалено студена. На моя термометър има отбелязани подходящите температури с различни цветове. Значи водата трябва да е поне 20 градуса до 30. А най-оптималната е 23-27. На нашата като и е студено обикновено си излиза сама от аквариума (той доста и отесня вече и тя си излиза сама навън , разтъпква се и се прибира).
Другото за яденето, може би е стресирана, аз така преди няколко години като я носих моята при родителите ми и я бях сложила в един червен леген и цяла седмица не хапна нищо. Чак като се прибрахме почна отново да яде. Така, че може би трябва да свикне малко с обстановката. Доколкото разбирам е съвсем отскоро при вас.

# 2
  • Варна
  • Мнения: 25 236
Тези костенурки изобщо не са претенциозни:) Ние имахме такава и ядеше почти всичко - пробвай с парченце кашкавал или пилешко например. Но сигурно и гранулките си яде като не я гледате. Наистина много внимавай с температурата на водата, особено сега като идва зима - ако стане много студена, изпадат в летаргия и може да не се събудят - за съжаление с нашата се получи точно така Cry Сложете и нагревател.

# 3
  • Мнения: 1 462
От година гледам такова жувотно.

Най-опасно за тези същества е хлорираната вода.  Подуват им се очите.  Трябва капки витамин А да и капеш в очите, ако стане така.  Иначе умира просто.

# 4
  • Мнения: 114
И ние си имаме такъв любимец от 3г. .Честно казано не следя Т на водата , но не съм забелязала това да и се е отразило по някакъв начин . Много непретенциозно животинче...

# 5
  • Варна
  • Мнения: 4 818
Гергина гледам на водна температура 23-24 градуса. Хубаво е да се слага лампа, да излиза на сушина и да се пече там - обожават1 Стърчат крака и опашка, вирва дълга шия и слънчасва. Много се кефят!
Ако не яде гранули, в които не знам какво има, както у нас се случи, трябва да я храниш не с кашкавал и колбаси, а със сурово месо (е, може и варено), насекомки разни и червейчета от рибарския магазин - велик деликатес за бай Костенурка.
Питах, дали имат нужда от водорасли, да пасат, обаче никой не можа да ми оговори пасе ли червенобузата констенурка, затуй нямам трева в аквариума... Сеа прочетох в статията, че нямали против за ядет меки зелении.. Ще пробвам някой път.

И да кажа, че ако някой възнамерява да се отърве от такъв вид костенур, в никакъв случай да не го пуска в естествен воден басейн, защото застрашава местните видове!!

Ето чудесен сайт по въпросът за червенобузата костенура.

# 6
  • Мнения: 1 403
Е с тази вода ме притеснихте  Crazy Ние взехме от тези малките вани4ки с една палми4ка, сещате ли се? Как ще сложа вътре нагревател, те не са ли дълги newsm78

# 7
  • Мнения: 1 403
Леле небесна красТавица в този зайт пише, 4е хи4 не е подходящо тва леген4е с палми4ка Thinking

# 8
  • София
  • Мнения: 365
Здрасти, аз имах 3 такива нурки, едната снасяше и яйца:) ама ги изяждаше:(
Та, тъжно е да не й смърди водата, да има помпа/ако ти имаш как да я сложиш/ и да има лампа, на която да се припича. Моите бяха свикнали точно в 8 сутринта да се качват по стълбичката и да се припичат на слънцето от прозореца... дори и да са дръпнати пердетата, или да е мрачно времето:) биологичен часовник, какво да го правиш.
Моите си умираха от кеф, ако им давах тубифекс/купувам го за рибите и жабите/ или обезсолена цаца от рибарски магазин. Но трябва да се хранят с тези лакомства в отделен съд, защото многоооо цапа.
  bouquet

# 9
  • Варна
  • Мнения: 2 388
И моята живее в такъв терариум с палма. В зоомагазина ме увериха, че е много подходящ (първоначално имахме друг)-с острова, за да излизала на суша. Нито веднъж не се покатерила там. Сега питам в магазина как да постава нагревател, че май изпада в летаргичен сън-отговарят ми- ами, този не е подходящ терариум, вземете си по-голям. Докога да ги сменям? #Cussing out Да беше пораснала-добре. Мерси на небесна красТавица за сайта-поне информация си намерих лесно.

# 10
  • Мнения: 1 403
Да сайта е страхотен  Hug
Dahlia и нашта не се ка4ва там и само спи, и грам не яде  newsm78

# 11
  • София
  • Мнения: 365
Мами, по принцип нурките като им стане студено спят - ако искаме да ги поддържаме активни в студено време им трябва нагревател или топла вода по-честичко:) или пък ги мушнете близо до радиатора, но лампа трябва непременно, и то не луминисцентна, защото тя не топли!
  grinning039

Общи условия

Активация на акаунт