Помощ за една депресарка

  • 7 833
  • 97
  •   1
Отговори
Здравейте, моля да ми простите, че не влизам с ника си, но се опасявам някой познат/не някоя от вас, а страничен да не го прочете/.
Искам съвет, подкрепа, акъл, няколко шамара, кой каквото даде, защото не ми е много ясно как да постъпя.
Историята е следната... и доста объркана в главата ми, затова ще я напиша в телеграфски стил: преди години почина баща ми; не влязох да уча медицина/ те не ме и приеха де, но аз не се опитах отново, защото вече мразех лекарите/;влязох да уча в 2 университета, коренно различни неща-сега мъча бак., искам маг. защото имам амбиция да мога и да знам, но не виждам смисъл, защото медицината беше единствената мечта за мен; имам връзка с един момък от години, но не върви, голям особняк е, винаги да се съобразявам с него и да рева и да моля за прошка, ако то реши, че съм сбъркала, да се виждаме ако е на кеф, не излизаме, само до домовете ни си ходим, с родителите си не говорим, защото той е потаен и не иска да знам нищо за него... а това са вече 6 години, нямам бъдеще с него и много ме боли; в резултат на по-горните неща, които написани изглеждат глупави и лесноразрешими проблеми, аз се чувствам зле - без желание за нищо, без цел, без амбиции, без любов, и без каквито и да било перспективи. Общо взето се чувствам доста непълноценна, а това тормози майка ми, защото го вижда всеки ден. Започнах да се отпускам във всяко отношение, и килца качих, и работата си я мотая до последния момент и често закъснявам със сроковете и се налага да си измислям идиотски оправдания-само защото не съм имала желание за нищо... или пък ме е мързяло Thinking
Не знам какво иска, като пиша това, може би вашето мнение дали има избавление, и какво е #Crazy Много е тежко да си неудовлетворен т живота си и да нямаш цели.... Аз имам, но нямам мотивация да ги постигна. Ужасно се дразня, защото хора, които познавам и бяха .... посредствени, постигат повече от мен, защото аз съм в някаква измислена черна дупка, или депресия. А да, ходих и на чичко психолог... нъцки, не ми помогна. Пих антидепресанти... нямам спомен за ефекта им. Но освен недоволството от живота ми имам и ежесекунден страх от това, че ще се случи нещо лошо... мания, ужасно е, много натоварващо психиката. Понякога вместо да направя нещо, аз седя и се тормозя, че може нещо да не е наред, или че с някой мой близък може да се случи нещо. /от както почина татко доста ходихме по болници за различни членове на семейството ми, и доста съм ревала пред реанимация или интензивно/
Съжалявам, че поста ми е дълъг, и може би несвързан, но моля, кажете си мнението. Как да се мотивирам отново, м момъка да му бия ли шута /и как, защото други покрай мен няма, а някак не ми се ще да си остана стара мома/; как да преборя страховете си, маниите и произтичащите от тях суеверия и т.н. глупости, които тровят живота на всеки здравомислещ човек, който съзнава че нещо не е наред. А се случва и да ми минават други, ощ по-черни мисли - саморазрушителни...
ПС/ защо не влязох с ника си - момъка преди следеше сайтовете, в които влизам, като ми хакваше компютъра... Имаше една друга мома, но той не говори за тези неща! Не бил влщбен в мен, но му се ще да сме заедно, а пък и ако иска да си хойка при други, Скоро разбрах, че тази е дошла в София и учи медицина... е това ме побърка съвсем!!!
Моля, моля, моля Hug

# 1
  • Мнения: 235
Слушай сега
1.Зарязваш момъка от раз , без да му се оставяш да ти спрята драми и да те депресира повече
2.Тръгваш на спорт - аеробика или каквото там решиш,ходиш всеки ден без да те мързи.
3.Купуваш си една хубава книга
4.Опитваш се да бъдеш непукист - много е важно
Те това са моите предложения за теб , вряла и кипяла съм в депресиите , страховите неврози и всички подобни случаи.Не ми се споделя точно сега откъде съм придобила опит , но лично според мен това са едни от стъпките ,които ще ти помогната да се почувстваш по-различно.
Успех и дано се оправиш скоро , ако си от Пловдив ще се радвам и да пием по кафе ако искаш.

# 2
  • Мнения: 588
Имах много подобен случай преди 6-7 години, бих му шута в момента в който си помислих горното което ти си написала (най - накрая съм си го помислила  Rolling Eyes )

Една година ревах, тръшках се, след това започнах нова работа и се запознах със сегашния ми мъж, той ме нави да завърша че предния 5 пари не даваше, родихме си страхотно детенце.

От тогава само си викам: "Ох, ква съм късметлийка че съм се отървала от оня"
Според мен цялото неудовлетворение при теб е от този мъж, разкарай го, намери си нова работа (или кандидатствай пак медицина), намери си нов мъж, ходи по купони (не с неговите приятели, а с твоите), и работата ще е на 6, гаранция!

# 3
  • Стара Загора
  • Мнения: 1 448
Нямам идея какво бих могла да ти напиша и с какво бих могла да ти помогна.
Относно медицината-щом ти е била такава страст, не е трябвало да се отказваш, а да продължаваш да пробваш да те приемат.ЩОм сега учиш други-завърши си.След време нещата може да се обърнат коренно и да се окаже, че е голям плюс, задето си учила това Peace.
За работата-май има такива моменти при всеки.Опитай се да я направиш интересна за теб, да е все едно е вид игра (нямам идея какво работиш, но би трябвало да има начин да се променят нещата).
За момчето-ами май не е за теб (поне аз мисля така).
Цитат
Не бил влюбен в мен, но му се ще да сме заедно, а пък и ако иска да си хойка при други
Мисля, че той незнае какво иска и е неориентиран, някак недорасъл ли, незнам как да го обясня.Ти си решаваш все пак.Но за тези 6 години, които сте заедно съпостави "+" и "-" на връзката ви, какво ти е дал, какво сте преживели, как си се чувствала...
Успех и не се отчайвай.Живота е като приливите и отливите(винаги се редуват и идват).
  bouquet

# 4
  • преди Варна/сега Горна Оряховица
  • Мнения: 4 258
   Flowers SunflowerСменяш си прическата
    261uuтръгваш на аеробика или нещо подобно
   byeзарязваш тоз хубавец
  newsm26 стегни се-ако ти не си помогнеш  ooooh! няма кой
   yesи си повтаряй-аз съм важната
 Stopнепропилявай живота си ,а го вземи в ръце
 newsm78 трябвало е да учиш това,което ти е харесвало,тъкмо си щяла да имаш възможност да бъдеш добър медик и да помагаш на болните  Flowers Rose Flowers Roseмоите съболезнования за загубата на баща ти
...няма да останеш стара мома  Naughty когато се вземеш в ръце,промениш външният си вид,започнеш да се движиш в нова среда ...ще се усетиш нов човек,готов за нови подвизи
 newsm10 newsm51

# 5
  • Мнения: 86
Здравей!Не обичам да давам съвети и да поучавам,но и аз съм в някаква депресия и знам колко е важно да усещаш нечия подкрепа,пък било и от непознат.
Имаше някаква поговорка "По-добре сама,отколкото зле придружена",това по отношение на момъка.След като сама казваш,че не е за теб какво се чудиш,и разбира се че ще намериш друг,но трябва да мислиш по-позитивно и да се огледаш.Щом е такъв от сега няма да се оправи,а ми се стува,че с него си нещастна.Е,какво следва-разкарай го.
 Казваш че си се отказала от медицината,след като си се разочаровала от лекарите,ами докажи на другите и на себе си,че има и друг вид лекари,които дават и сърцето си в работата и съм сигурна,че ще бъдеш от тях.
 Нямаш нужда от анидепресанти,кажи че си силна жена и вдигни глава,защото има за какво да се живее-заради близките ти,приятелите,заради себе си и не на последно място заради самия живот.Той ще е такъв какъвто си го направиш.Излез погрижи се за себе си,пий едно кафе с приятелка и се огледай на масата до теб може да стои твоя човек.
 Пожелавам ти по-бързо да разкараш тези черни мисли от главата си и веднага се усмихни.
 Целувки.Чао

# 6
  • Мнения: 83
Мила моя, твоите кахъри са бели. Знам, че отстрани е много лесно да се говори, но съм преживяла доста неща, а и сега ми е доста труден живота, изпълнен с проблеми от различно естество, вследствие на което съм стигнала до един извод: ако ти сама не си помогнеш, не очаквай някой друг да го направи. Имай предвид, че веднъж се живее и не прави евала на тоя и оня, на разни мухльовци, дето те дърпат надолу. Според мен всяка близост с някоя личност трябва да ти носи някаква удовлетвореност и емоция, а ако не е така -  аз лично се отдръпвам.Моята мечта също беше да завърша медицина и до ден днешен също съжалявам, че не ми достигна смелост и куп други неща за да поема по този път, но пък завърших нещо близо до медицината, коете също си има своя чар. На този господин му бий шута без да се замисляш, излизай по-често с приятели, колеги, прави нещо, което ти харесва - фитнес, аеробика, плуване или нещо от сорта и си избий от главата черните мисли. Аз когато съм зле си казвам, че на света има толкова нещастни хора - ама наистина нещастни - които няма какво да ядат, къде да спят, неизлечимо болни или дечицата им, така, че твоите болки не са за умиране, зачеркни стария си начин на живот и започни нов - с нови хора, приятели и скоро ще видиш, че ще срещнеш някой готин пич, който ще те обича и уважава и ще си кажеш "Как можах да си губя 6 години от живота с тоя мухльо''. Желая ти успех и горе главата - ние жените сме силни.  bouquet

# 7
Благодаря на всички ви, ще остана днес цял ден във форума и с интерес ще следя мненията ви, защото ми се иска да направя някаква промяна вече Praynig но и да е за добро:)
За медицината си го мисля... обаче на 25 да започна медицина, с 2 други образования завършени... ще си уча цял живот, не знам дали психически ще издържа, но истината е, че не влизането ми в МА ме накара да се чувствам непълноценна още навремето, и сега се чудя защо сами и бак. и магистратурите, ако нямам цели в тази насока... глупаво, а?
Момъка... знам си аз, че "-" са много повече от"+", но ми  е трудно, а и като повечето жени ме е страх да не остана сама.
Работя като преводач на филми... да се изфукам, че сега по БТВ върви мой филм Embarassed- няма нищо общо с ученето ми... биолог съм. И е много кофти, когато не успея да се справя навреме, защото работата ми харесва, не ми се иска да я загубя, защото нямам тонус и желание за справяне навреме.
Приятели и купони..... няма, все едно са потънали в дън земя. Имам само единични приятели които не искат да излизат общо, а да сме поотделно, все едно да ме използват за кошче за душевни отпадъци, а не за компания и забавления... А негови приятели не познавам - само момчето, което ни запозна. От тук произтича и затворения кръг - депресия-нежелание за излизане-липса на компания-няма къде да го срещна новия-оставане със стария-липса на приятели-депресия)
Колко съм сълзлива... я пратете и по един-два шамара:)

# 8
Напълно съм съгласна, че има много по-тежки проблеми от моите... когато татко почина бяха много тежки времена, може би от тогава сега ми се отразява, и в такива елементарни поводи намирам повод за нещастие. Точно защото осъзнавам колко е абсурдна ситуацията моля за поглед отстрани, защото докато ми седят в главата нещата са ужасни, кажа ли ги... мога и да им се посмея... н факт е, че душата ми се разяжда от непрестани терзания за нещо лошо.
Благодаря ви, много сте мили, затова си харесвам форума smile3525 smile3521

# 9
  • Стара Загора
  • Мнения: 1 448
Нещо, което бях прочела от някой потребител и ми хареса (не мога точно да го цитирам, но ще пробвам Embarassed става въпрос за теб и момчето : )
Това е като да си в автобус.Седалката до теб да е заета и никой няма да седне, защото не си сама.
Млада си и живота е пред теб (както се казва).Той не е единствения.Има толкова мъже.Работата ти е страхотна, това, което си учила е супер, както казаха и другите-зарежи го, направи си нова прическа, тренирай, намери си хоби, радвай се на прекрасната си работа, а след време ще се появи и твоята половинка, ще видиш!
Вече си видяла, че той не е за теб.Тогава защо още си с него и си губиш времето.Те така ще минат още 5 год., ти ще си  на друга възраст, него "вятър ще го вее на бял кон" и какво...До като си с него може да те харесва друг, но да не смее да ти го покаже.Не си губи времето, а действай!!!Мъжът на живота ти е някъде около теб, но просто за момента не се засичате.
Не си пропилявай времето с някой, който не го заслужава, а работи върху щастието и бъдещето си!!!

# 10
  • Русе
  • Мнения: 762
Много хубави съвети са ти дали момичетата преди мен  newsm10, от всяко мнение можеш да вземеш по нещо и ще си нов човек. Какво мога да добавя- запиши се на някакъв курс- шофьорски, език, компютри(нищо, че може би нямаш нужда), йога или каквото и да било за да попаднеш в нова среда, търси възможности за социалн контакти и за срещи с нови хора, без намиранито на "принца" да се превръща във фикс-идея.Всяко ново начинание обогатява с опит и нови приятели.Но не се затваряй сама в къщи да чакаш този момък, който ще те използва докато си му удобна.Ти си ЧОВЕК и се грижи за себе си и за близките си(майка ти).УСПЕХ!

# 11
  • Мнения: 107
Мисля, че този човек не гледа   сериозно на връзката ви! Как така на 25 години никъде не ходите?! За шест години  познаваш само един негов приятел Sad Според мен не е човека, с когото ще си щастлива... Започни промените от него, спорта ще те тонизира, наистина ще се почустваш мноооого по-добре. Завърши си тези образования и запиши медицина. Какво им е на годините ти? Те сега записват на по 30-35 години да учат.
Дано да не съм прозвучала много наставнически, ама наистина го мисля Embarassed
Успех ти желая Simple Smile    

# 12
  • Мнения: 293
липсва ти компания!! ми че тоя форум за какво е   Party

ако си от сф и обичаш бира ...  Hug  Laughing


да, бе, това си беше откровена свалка от моя страна  Mr. Green
предложението ми беше предпазливо, па знам ли, мо'е да не ми харесваш компанията  Grinning

Последна редакция: ср, 11 окт 2006, 13:23 от Чесън

# 13
  • София
  • Мнения: 978
Разкарй младежа колкото се може по скоро. Няма от какво да се страхуваш, че ще бъдеш сама. Излизай повече с приятели и се забавлявай.
Всичко ще се нареди, просто трябва малко да се стегнеш и да довършиш започнатото. Успех и горе главата.  bouquet

# 14
Simple Smile прави сте, прави... сега остава да намеря малко смелост.
Хм, ама защо всички ми говорите за спорт, та нали ме мързи Embarassed Шегувам се,  за това сте прави...
Ама ако ми кажете и как, според вас, да се отърва от негативните мисли... може би пък като съм прекалено заета няма да мога да мисля... да, ама не, защото ми се случва да седя и да работя денонощия /у дома/ без да спя... ами, дори и тогава мисля за глупости, за смърт, за нещастия, много е трудно...

Мдам, от София съм... мдам, обичам бира:) т.е. навита съм и на светски живот с която от вас си предложи щедро компанията:)

# 15
  • Мнения: 1 495
Здравей и от мен,
аз също ще покрепя другите за момчето, така както си го описала, наистина нямаш бъдеще с него. Трябва ти човек, който да ти е опора и да те вдъхновява да успяваш в живота, а този твой приятел явно не е такъв.
За образованието е труден въпрос, дори да се решиш да почнеш да учиш медицина, мислиш ли че си преодоляла, това което те е спряло навремето (че мразиш лекарите, както си писала) ?  Няма ли друго, което дори и малко да те влече.
Аз ти предлагам компания за спорт Wink (плуване, фитнес, мисля да почна да ходя и на народни танци Wink).

# 16
  • София
  • Мнения: 4 866
отиди в подфорум "клюкарник". там намери темата, в която се обсъждат срещите на форума. виж дата, час и място на следващата среща и се постарай да не я пропуснеш. след това няма и да си спомняш за времето, когато си била без приятели... можеш да заведеш и майка ти  Wink

а момъка го пращай да пасе...

# 17
Прегръщам ви, много сте милички

Спорт... ами хайде, явно ако си нямам компания за него няма да се мотивирам сама. Кажи смао кога и къде, и ще си размърдам мързеливото дупе, за да започна все от нкъде... преди тренирах редовно... фехотвка, но имах здравословни проблеми и спрях, сега много ми липсва:(

# 18
  • Мнения: 6 472
От описаното придобивам някакво смътно усещане, че източник на проблемите ти е основно младежа. Бий му шута и след като преодолееш първоначалния стрес от роздялата (е няма как - неизбежен е, та ако ще и да го мразиш) ще се почувстваш по- лека, по- жива и по- истинска. Направо съм убедена, че тази връзка в момента не задушава, защото не отговаря на твоите виждания и разбирания. Не ти е проблем нито медицината, нито страха от това нещо да не се случи. Те ще изчезнат сами.
В периода на стрес бих ти препоръчала вече описаното от някои - спорт (всяко свалено килце е голям гъдел по самочувствието Mr. Green ), приятелки, книжки и филми (весели, разтоварващи, щомедиини). Изобщо всичко онова, което в момента искаш да направиш, но приятеля ти не споделя Grinning

# 19
  • Мнения: 1 243
Миличка,ти си толкова млада още...Най-хубавото,което можеш да направиш за близките си-майка ти- е да се отървеш от лошите мисли,защото така викаш дявола. Майка ти като те гледа така унила,сигурно се тревожи за теб,а това може да и навреди и после ще се чувстваш още по-виновна.
Първо- направи нещо за себе си.Купи си някои секси дрешки.Това че сега си малко по-пълна от нормалното,не значи,че не можеш да изглеждаш добре! Naughty Направи си нова прическа,иди на масаж,абе с 2 думи почувствай се жена.промяната понякога е много необходимо нещо!
Второ- разкарай го както са ти казали вече другите твоя младеж-тип: Ще се видим когато на мен ми е удобно! В любовта такива номера няма!!!
Трето - имаш чудесна работа и трябва да се гордееш с нея.Помъчи се да спазваш сроковете и бъди по-ведра - сама ще видиш как всичко ще потръгне.
Не разбрах от къде си? Ако нямаш приятели,има много сайтове за запознанства...Можеш да си початиш с някой,да се видите-защо пък не
И най-важното - опитай се да си по-позитивна,колкото и трудно да звучи.Не забравяй,че имаш майка на която можеш да разчиташ!
  bouquet

# 20
  • Мнения: 1 495
Зависи какво ти се спортува, щом си от София, възможности много.

# 21
  • София
  • Мнения: 18 679

Мдам, от София съм... мдам, обичам бира:) т.е. навита съм и на светски живот с която от вас си предложи щедро компанията:)
Цял форум те кани на ежемесечни срещи, последвани от караоке изпълнения в клуб, където /забележи!/ има и мъже Mr. Green Какво повече чакаш?

# 22
  • Мнения: 8 917
Каквото сама си направиш, никой не може да ти го направи. Предполагам, че искаш най-доброто за себе си. Е, тогава се стегни, разритай "приятеля" си, защото не само, че не ти помага, а те депресира още повече; престани да измисляш глупави оправдания, защото когаот имаш наистина нужда, никой няма да ти вярва и разчита на теб; престани да гледаш другите - кой докъде стигнал и се съсредоточи върху живота си, защото когато решиш да го направиш по-нататък може и да е късно и да си "пропаднала" още повече - направи го докато имаш сили да си осъзнаеш проблемите и живота, както го правиш в момента. Следващата стъпка е да се отпуснеш по течението, а от това по-страшно няма.Успех. Hug

# 23
Аз мисля че самото желание да промениш нещата вече е истинска победа  Simple Smile

Остава да избереш някои средства:
1. Зарежи го този - и без приказки че те е страх да не останеш сама, нали не си на 60 г. ?  Simple Smile
2. Спорта е чудесно средство за пречистване от лоши мисли и междувременно и за оформяне на тялото. Без приказки че няма с кой да идеш, аз лично от години си ходя сама и никой не ме е изял, дори се запознах със сумати хора. Направо се ядосвам на жени дето не спортували защото нямало с кой  Shocked
3. Не съжалявай за медицината, това е минало, концентрирай се върху настоящата професия. Ако решиш да учиш пак- няма лошо.  Simple Smile
4. Намери си хора с които да споделяте еднакви интереси и започни да излизаш.
5. Шопинг, смяна на прическа и т.н. - това си е класика  Simple Smile

Успех и много усмивки  Hug

# 24
  • Мнения: 9 990
И аз в списък- Grinning
1.Запряташ ръкави и залягаш над химията и биологията-тамън за юни-юли ще си готова!На 25 е идеално да запишеш медицина, никак не е късно даже.Когато аз ходех на уроци с нас идваше едно момиче на 25 и я приеха Hug
2. Зарязваш момъка-ако знаеш само какви готини медици имаааа, не ти трябва този депресар! Laughing
3.Започваш спорт задължително-ако не всеки ден, то през ден-каквото ти е нужно-аеробика, йога-каквито са ти предпочитанията.
Останалото ще дойде от самосебе си...... Hugсама ще поискаш ноива прическа и ще стане спонтанно, когато минеш покрай някой салон...така че това не е на първа линия!  bouquet

# 25
Леле, чак сега виждам че си на 25 ! Живота е пред теб бе жена, каква ти депресия, имаш време и да учиш и по мъже да ходиш Simple Smile
Стегни се и докладвай после как е новия ти живот  Simple Smile
Искам и аз да съм на 25

# 26
  • Мнения: 2 211
Ако те мързи да спортуваш, може да се запишеш на латино танци - хем е удоволствие, хем и нови контакти ще създадеш.

# 27
  • Мнения: 552
Понеже темата ти ми е много близка... тоест, била съм неведнъж (включително и сега, до съвсем скоро) в абсолютно същата ситуация - да ти кажа какво си мисля  Simple Smile
Първо - колебаеш се дали да учиш... Изобщо не му мисли! При мен например така се оказа, че специалността ми при следването не ми послужи за нищо, дори не съм се дипломирала... завърших само семестриално - професията, с която се занимавам към 15 години вече, няма нищо общо с образованието ми, а в нея имам доста умения, но никаква тапия - което обаче в днешно време не е реален проблем...  Whistling Но - има нещо много важно: въпросното следване се оказа един решаващ период в живота ми, когато може да се каже, че разцъфнах... във всеки смисъл - и за теб има голяма вероятност да стане така... Разбира се, професията, която си харесала, е престижна и благородна - дай боже да се дипломираш успешно, да практикуваш и да намираш удовлетворение в нея. Но дори само като повод да ходиш всеки ден на място, където ти е интересно, да се срещаш с нови хора... непременно го направи! Ето къде ще срещнеш приятели - включително мъже, съответно потенциални гаджета - тогава вече от само себе си ще дойде желанието ти да изглеждаш добре - още не е открито по-добро средство за отслабване от влюбването  Crazy а дори преди да ти е харесал конкретен мъж, самият факт, че всеки ден се срещаш с доста хора, които повече или по-малко те гледат и преценяват, ще ти подейства стимулиращо да се обличаш по-добре, да се гримираш, да си по-стройна и т.н. Мотивацията е невероятно важно нещо...
После - за спорта... Аз съм абсолютно същата като теб, както се описваш - първо, никога не съм била спортна натура... като дете не съм тренирала нищо, мислех, че изобщо не ставам за това, мързелива съм и т.н. - но преди 3 години почнахме да ходим с една приятелка на фитнес и се почувствах невероятно! Не става дума само за естественото удовлетворение от свалените килограми... Наистина, отначало е много трудно за нетренирани хора - но в един момент неусетно те обзема истинска еуфория - бях чела разни статии откъде идва, имаше си там физиологични причини някакви - но го знам вече от опит... колкото повече се движиш, толкова по-добре се чувстваш.
Разбира се, не е задължително да е фитнес... има разни видове екзотични танци например - в момента ходя на такива и е страхотно  Sunglasses И аз дълго се измъквах с куп оправдания, от типа на - липса на пари, няма кой да гледа детето, и куп други... но сега просто реших и тръгнах - а ефектът е страхотен... както винаги е бил Simple Smile
Иии, в заключение на предългия си постинг - и аз си предлагам услугите за бира... ако искаш, ми пиши на лични - мога да ти предложа и няколко лично изпробвани места за фитнес, плуване и разнообразни танци  Sunglasses

# 28
  • в къщи
  • Мнения: 467
Каквото сама си направиш, никой не може да ти го направи. Предполагам, че искаш най-доброто за себе си. Е, тогава се стегни, разритай "приятеля" си, защото не само, че не ти помага, а те депресира още повече; престани да измисляш глупави оправдания, защото когаот имаш наистина нужда, никой няма да ти вярва и разчита на теб; престани да гледаш другите - кой докъде стигнал и се съсредоточи върху живота си, защото когато решиш да го направиш по-нататък може и да е късно и да си "пропаднала" още повече - направи го докато имаш сили да си осъзнаеш проблемите и живота, както го правиш в момента. Следващата стъпка е да се отпуснеш по течението, а от това по-страшно няма.Успех. Hug
Вземи се в ръце и не се оставяй на течението!Не тъпчи на едно място.Ходи на срещите на форума и ще си намериш нови приятелки newsm10.Оня го зарязвай! smile3513

# 29
  • у дома
  • Мнения: 965
Да ти споделя моята история, защото е много близка до твоята, само, че в моя случай приятелят ми беше жаден за живот. Бяхме от 6 год. заедно и накрая ми каза, че искал да спи и с други жени! Останах сама на 25 г., бях имала само него, завърших доста съмнителен университет, защото бях луда по него и ме мързеше да уча. Загубих много от приятелите си, защото бяха общи...
Сега - 6 г. по-късно, живея с мъжа когото обичам и ме обича, работя си хубава работа по специалността,  и имаме съкровище на 1 год и 7 мес. ТОЙ работи престижна работа в София, но в личния си живот е меко казано нещастен... Всичко се връща един ден! Но ако ти не си помогнеш сама, ни форуми, ни чудо могат да ти помогнат. Вземи се в ръце, направи се красива, спортувай и най-важното според мен - да знаеш какво искаш и да работиш, за да го постигнеш! А не, да мрънкаш - ох, мързи ма да си мръдна г.за..., ще остана стара мома...Еми, глупости са това и да ги приказваш на 25 год. ми се струва смешно. На тази възраст трябва да летиш, да не пука от нищо, да гориш...
Ай остани си със здраве и по-смело.

# 30
  • София
  • Мнения: 512
Здравей и от мен  Hug
Присъединявам се към казаното от момичетата преди мен и към техните съвети. Искам да разкажа и моя горчив опит от подобна ситуация Sad Имах подобен приятел и когато бях на 25 точно като теб! Не исках да го оставя въпреки, че виждах че хич не върви между нас. Загубих 3 години с него вместо да събера сила да го оставя и да срещна някой свестен. Моя съвет е да го оставиш, защото времето лети и не е на наша страна. Ако един мъж на 30-35 може да се подмотава и да е далеч от мисълта да нещо сериозно за една жена не е така.
Желая ти късмет от сърце  Hug

П.С. Ако искаш ми пиши ще се радвам  Simple Smile

# 31
  • Мнения: 822
Шест години са прекалено много време,страшно много време...Един ден ще се обвиняваш,че си загубила толкова ценни години от живота си.Аз съм За драстичните промени.Радвай се,че имаш възможност да се отървеш от този мъж,защото с едно или две деца,щеше да ти бъде много по-тежко...Приеми го,че си щастливка по тази причина,тоест усетила си се навреме... Laughing
Аз съм почитателка на танците и също не долюбвам много силовите упражнения.В един такъв клуб ще срещнеш много приятни хора...
И не на последно място...Защо трябва да изоставяш мечтите си?Лекар вече може и да не станеш,но защо не опиташ като медицинска сестра,някакъв терапевт,хомеопат...Пак ще бъдеш близко до тази област и ще помагаш на хората,а това изпълва живота ни неимоверно много...Зависи и какво търсиш в професията си де...Успех! Peace

# 32
  • Мнения: 1 065
за приятеля ти няма да коментирам- момичетата са казали достатъчно. по повод чувствата ти към близките ти (за нещастия, опасност...), мисля, че знам за какво говориш. преди години в невежеството си и аз ходих на психиатър дори, не на психолог. дълго време се "лекувах" медикаментозно, при все че не усещах това да е моята терапия. един ден срещнах "моя" терапевт- хомеопат и съм благодарна за това. понякога за да се вземе човек в ръце, му трябва мъничък тласък. ако не си посещавала хомеопат- опитай. надявам се да ти бъде от полза. успех!

# 33
Здравей, толкова си млада, животът е пред теб, какво му мислиш, кажи "до тук" с гаджето, до тук с излишните тревоги, почни нещо ново, наред с довършване на започнатото образование, не разбрах завърши ли бакалавър, ако си, спокойно можеш да се откажеш от магистратура на този етап, щом специалността не ти харесва  много, по-добре си намери работа,  и ако промениш мнението си, тогава продължи с магистратура, смени обстановката, запознай се с нови хора, ходи на спорт, фитнес, новата любов ще те споходи, толкова по-бързо, колкото по-малко се тормозиш по въпроса с обвързването, хвърли усилията си в нова дейност, спорт и приятни занимания и всичко ще се оправи. Пожелавам ти го.

# 34
Аз какво да кажа, като не се разбирам с мъжа си и със сина си. Всеки живее сякаш собствен живот, в една къща сме, но не сме такова семейство, за каквото съм мечтала, само дето заедно се храним и то в компанията на новините по Нова или БТВ, след това всеки се прибира в отделна стая и си се занимава с нещо свое. Почти не разговаряме, или когато няма накъде веднага изникват разногласия, последвани от ново прибиране в отделна стая. Никой никого не разбира, все едно не сме се обичали, нямам вече желание за нищо, за разлика от теб моите години са доста повече, и сега все повече се отчайвам, че нещата могат някога да се подобрят.
Затова те посъветвах да се вземеш в ръце, докато си млада, защото след това е все по-трудно и по-трудно.
Аз също имам нужда от съвет какво да правя, омръзна ми да прикривам неудовлетвореността от отношенията в семейството, пред никого не се оплаквам, защото не искам да ме съжаляват, но това таене в себе си съвсем ме съсипва, иска ми се да споделя, но нямам с кого. Какво да правя?

# 35
  • Мнения: 235
Разведи се

# 36
  • Мнения: 293
тъкмо мислех да спомена за танци, гледам - вече са ти споменали Simple Smile

защо да не идваш на срещите на форума, най-добре, сигурна съм, ще намериш мн нови приятелки  Laughing

и ти не си по-добре и нямаш с кого да споделиш?? Ами споделяй  Hug
може би за теб има и друг изход, освен "драстичната промяна" ..

# 37
  • Мнения: 2 040
Най- първо от всичко ЗАРЕЖИ тоя дето се води твой приятел ... от раз и веднага ... не те заслужава и ти пречи да срещнеш твоя човек ...  Peace
Ходи на фитнес поне 2 пъти в седмицата ...  Peace
Излизай с приятели и приятелки повече от често ... не се застоявай в къщи, когато си млада и живота е пред теб ...  Peace

Не мога да проумея, как един млад , необвързан човек може да падне така духом ... хей момиче, сега ти е времето да живееш и да не ти пука от нищо ...  Peace

И още нещо: запиши медицина, щом ти е толкова любима ... не се отказвай от мечтата си и направи всичко възможно като завършиш това дето в момента учиш, да я реализираш  Peace

Успех и следв. ти постинг дано е много по- положителен   Hug

# 38
  • С питане до Цариград, стига се, но с ... отзад!
  • Мнения: 6 406
Здравей! Ха-ха - не си сама! Съвсем до скоро, аз бях и по-зле от тебе. Не знам какво ми беше станало (то един проблем на главата ми да беше), ама така се бях сдухала, че очите ми постоянно бяха пълни със сълзи, никъде не излизах и си мислех някакви ужасни глупости. Още не съм се оправила съвсем, но се лекувам. Прилагам следния метод:
 1- зарязах мъжа (по-скоро той си ме заряза, ама аз го зарязвам официално, което ми повдига самочувствието)
 2- излязох и на бърза ръка си намерих 2-3 приятели  за да има с кого да излизам (то след няколко години затворен живот никой не беше останал, странното е, че сега като живнах и старите приятели взеха да се обаждат- абе нареждат се нещата)
 3- започвам да уча (в процес на подготовка за кандидатстване лятото съм, който не е учил когато е трябвало, така става)
 4- намерих си гадже (не, че е нещо особено или си падам много по него, но пък ми запълва част от от дупката и ме разнообразява.

Ами горе-долу така се справям аз. И понеже казваш, че си самичка, ако искаш можем да си се лекуваме заедно. Ако не друго поне ще ни е забавно, а и щом пиеш бира ще се разберем! Hug

# 39
  • София
  • Мнения: 1 621
След всичко прочетено ми се иска да ти кажа да се вземеш в ръце и да не се отпускаш толкова. Човек свиква така и още по-трудно ще излезеш от положението, в което си сега. То всеки ги има тия моменти, ама ми се струва, че при теб не е само момент. Трябва да намериш нещо, за което да се хванеш и да ти помогне да излезеш от това състояние. Ти си знаеш какво. Безперспективния момък явно още повече усложнява нещата, затова май ще ти е по-добре без него. Много от момичетата преди мен са ти дали хубави предложения, опитай с някои от тях. Успех!  Hug

# 40
  • Мнения: 811
Докато се гледаш и оценяваш през неговите очи все ще си депресирана,вЕрвай ми.
Разкарай го и иди с Чесън и Adara да пиеш биричка  cheers

# 41
Ей ма на, тук съм.
прочетох много старателно мненията на всички ви и мноооого ви благодаря smile3525
Наистина е добре да чуеш, че някой те подкрепя, а тук е повече от някой... много сте:)
Тази нощ работих цяла нощ и ми хрумнаха разни неща... докато заспивах над клавиатурата:)
Сложих си един списък на монитора... оказа се, че имам 5 срещи с приятели следващите дни, започвам курс на Норбеков във вторник и отново започвам да уча немски. Знам, че изглежда като "спасяване", но аз винаги съм дейна, а после съм толкова натоварена, че пак съм сдухана... оправия няма. Дано поне да успея да си избия лошите мисли от главата, пък за момъка ще видим... нали първо трябва да гои видя, че да мога да го ритна, където си поискам newsm48
Прочетох предложения за биричка... ами, ако мамите от София, писали тук, не искат да чакат до следващата форумска среща може да измислим нещо. Само не го приемайте като спасяване на удавник, навън гледам да не мрънкам:)
Отново ви благодаря.

# 42
  • С питане до Цариград, стига се, но с ... отзад!
  • Мнения: 6 406
 Предложението за среща важи, а и нямам нищо против удавниците, сламките и мрънкането. Тамън ще споделим опит и методи за лекуването на мъките си. Аз лично след няколко бири ставам много дружелИУбна и разговорлива, а и весела да ти кажа.
 Та, направо да си спретнем една среща на лекуващите се от разни депресии дами (може и кавалери, ако има такива дето да се осмелят де) и да си се повеселим въпреки всичко. (То аз си го правя де, ама друго си е да знаеш, че и другите около теб са на същото дередже.)

# 43
  • Мнения: 1 495
Моето предложение за компания за спорт също важи, само дето имам около 1 седмица до предаването на дипломната ми работа и след това съм насреща Wink. Можеш да ми пишеш на лични.

# 44
  • Мнения: 3 760
Душичке, я ми драсни едно писъмце на ЛС и ако си навита  - да се видим. Била съм в подобно положение...

# 45
  • Варна
  • Мнения: 974
Звучиш като разумен човек, това значи че си премислила доста неща, очевидно не ти стига смелост да направиш крачката...е бих казала че много от нас които ти даваме съвети сме били, или сме в ситуация на "безсмелостност"....ДАВАЙ СМЕЛО НАПРЕД!
В момента в който вземеш решението да се отърсиш от всичките си страхове и компелкси по отношение на живота и на момъка, ще ти олекне!!
Съветите на другите момичета са много хубави, направи поне 10% от това което са те посъветвали и ще видиш светлина в тунела (няма да е от насреща идащия влак, обещавам)
С тебе сме, мила!
Относно Баща ти, съжалявам много...това не минава! Praynig

# 46
  • Мнения: 3 760
Душичке, разчисти си кутията - препълнена и не мога да ти пратя ЛС!

# 47
Почистих я... май
току-що видях, че има среща на форума на 20-то, дали да не взема да ида, а?
ама не сте ли само мами, и същества като мен да гледат странно, като изтърсаци? beer

# 48
  • Мнения: 3 760
Почистих я... май
току-що видях, че има среща на форума на 20-то, дали да не взема да ида, а?
ама не сте ли само мами, и същества като мен да гледат странно, като изтърсаци? beer
Споко, там всички сме като извънземни - никъде не се събират толкова готини ексцентрички на едно място  Laughing

# 49
  • Мнения: 2 040
Почистих я... май
току-що видях, че има среща на форума на 20-то, дали да не взема да ида, а?
ама не сте ли само мами, и същества като мен да гледат странно, като изтърсаци? beer

Ще идеш, разбира се ... аз какво желание има за тия срещи, всеки път ще ходя, ама пусто не живея в София  Laughing

# 50
  • Мнения: 293
не сме само мами, споко Simple Smile

колебаех се за тая среща, но вече не  Flutter

можеш да ми се обадиш, следвай вонята на чесън  Joy Шегичка  Mr. Green

# 51

  Весела Вътева - аналитичен психотерапевт
8435335, 0888 454782, e-mail: vhvme@yahoo.com
Дипломирана във “Вест Дойче академи” , Логано - Швейцария, сертифицирана като аналитичен психотерапевт. Невротични състояния (тревожност, фобии, депресия, хипохондрия), личностни разстройства, сексуални проблеми, зависимости, разстройства на храненето, разрешаване на проблеми в работни колективи, брачна консултация

  Жулиета Кузманска - аналитичен психотерапевт
0888 505714, e-mail: kuzmanska_psh@abv.bg
Специализация в Швейцария. Настояща месторабота - Студио за аналитична психотерапия. Личностен дискомфорт, стрес и кризи, неврози, депресии, анорексия, булимия, семейна и групова терапия, подобряване на имиджа.

  Мария Рачева - психолог
0899 967196, e-mail: advise@abv.bg
Специализации в Германия и САЩ. Организационна и трудова психология, подбор на кадри, антистрес и релаксация, оценка и мотивиране, индивидуално психологическо консултиране

  Петя Хорозова - детски психолог
0888 354558, e-mail: petia_h@yahoo.com
Проблеми в поведението, детски страхове, затруднения в обучението, стресови преживявания

  Тинка Митева - психотерапевт
0898 600813
Психодиагностика, невротични, депресивни и страхови състояния, семейна и групова терапия, формиране на екип и оптимизиране на работата в организациите

  Маргарита Стефанова - психолог педагог
9897260, 9817182
София, бул. Дондуков 5
Психотерапия - проблеми с партньора, депресии, проблеми с общуването, трудни деца

  Владимир Бостанджиев - психиатър
9884625, 0898 664255
Завеждащ центъра за психотерапия на Александровска болница. Практикува терапия чрез решения.

  Румен Бостанджиев - сексолог
9584925, 0888 924369
Сексологичен институт "Интеракт" - www.erbos.com
Специализирал е сексология и сексуално образование в Холандия и Белгия. Психодрама, личностно-центриран подход и системна психотерапия. Проблеми в сексуалното общуване и интимните отношения

  Наталия Кючукова - психолог
0887 963300
Семеен психотерапевт, консултации по психично здраве

  Юри Кацаров - психолог консултант
8585137
С дългогодишен опит в областта на детско-юношеското консултиране и терапия на деца. Семеен консултант и терапевт

  Илия Врабчев - сексолог
9866859, 048 923873, е-mail: ilia_vrabchev@abv.bg

  Ани Хаджиева - психолог
526180, 0889 493805

  Анета Атанасова - психолог
0898 944050, 749057
психологически изследвания, психологически тестове

  Анелия Янева - училищен психолог
0888 733349, e-mail: agga@abv.bg

  Александър Хаджигеоргиев - психотерапевт
0888 643955

  Анна Александрова - психолог
Научен център "Психология и здраве"
9719686, e-mail: hprc@europe.com; www.healthpsych-bg.org

  Венета Младенова - училищен психолог
8317032, 0898 766842

  Веселина Асенова - клиничен психолог
0887 559197, e-mail: veselina_asenova@hotmail.com
Хипноза и хипнотерапия

  Даниела Митева - психолог
0889 783875

  Ирина Драголова - психолог
9706269, 088 839 59 70
Специалист - психолог в Училище за бъдещи родители „Вита” и водещ на Клуб на младите майки на сп.”Моето бебе”, подготовка на бременните за справяне с настъпващите промени и създаването на нужния психологически комфорт, преподавател в СУ “Св. Климент Охридски”

  Мая Младенова - психоаналитик
0887 968507

  Милена Манова - психолог
8703405, 0899 175517, e-mail: milenamanova@abv.bg
Индивидуални и групови психотерапевтични консултации. Игрови терапии. Позитивна психотерапия.

  Теодора Гергинова - психолог
0898 751694, e-mail: toshka_mish@mail.bg
Групи за личен опит - психодрама, възможност за опознаване на себе си, експериментиране на нови поведения, екипно взаимодействие, развиване на спонтанност и креативност.

  Йорданка Тонинска - психотерапевт
0897 250 352
Работила е дълго в Медицинска академия. Работи с деца и възрастни, особено с деца с хронични заболявания постига страхотен успех, също и в семейната терапия.

  Райна Тузлукова-Вецова - магистър по психология
e-mail: rvetzova@yahoo.com
Има специализация по психоаналитична клинична психология. В момента работи в Психологически консултативен център на Американския университет в България. Участва в множество проекти в областта на психичното здраве.

  Димитър Германов - психолог, клиничен социален работник, психотерапевт
983 59 85, e-mail: germanov@psihichnozdrave.com
Има следдипломно обучение по психосоциална рехабилитация към център "Storm"- Холандия. Настояща месторабота и длъжност: водещ на случай на хора с хронично психично заболяване в Групова практика за специализирана психиатрична помощ “Адаптация”.

  Д-р Ирина Лазарова - психиатър, психотерапевт
983 60 23, e-mail: adaptacia@abv.bg
Завършила е медицина през 1996 г. в Медицински университет – София. Работи в Амбулатория за психично здраве “Адаптация” и в Държавна психиатрична болница “Св. Иван Рилски”. Лицензиран когнитивен психотерапевт и психодрама-терапевт.

  Яна Кацарова - бакалавър по психология и магистър по клинична социална работа
02/ 983-60-23, 983-59-85
e-mail: ykazarova@yahoo.fr
Настояща месторабота и длъжност: социален работник в Групова практика за специализирана психиатрична помощ “Адаптация“ - София; психотерапевт в клиничната служба на Фондация “П.У.Л.С.” - Перник.

  д-р Данаилов - психотерапевт
02/763420, 0887/60 52 42
Неврози, депресии, психични разстройства, алкохолизъм, наркомании

  Милен Николов - психолог
02/544515, e-mail: milen_n@techno-link.com, www.hypnoza.hit.bg
Хипноза и хипнотерапия

  Венцислав Томов - психолог
02/724130
Психологическо събеседване за младежи и възрастни

  Доц. д-р Борислав Нинов
02/9818807, 8567919
София, ул. Хан Крум 10, ет. 1
Психози, неврози, депресии и тревожни състояния

  Димитър Тодоров - психолог
0887/129133, 0898/770608, e-mail: demetra_sai@yahoo.com

  Лилия Ахтарова
Българска асоциация за музикотерапия
9801387, 0898 665 578, e-mail: lilyach@mail.orbitel.bg
Музикотерапия, арттерапевтични техники


Пловдив

  Радка Цонкова - психолог
032/641622, 032/647334, 0886 866609
Работи с възрастни и с деца. Психологическо консултиране и говорна терапия, проблеми в общуването и самоконтрола, задълбочаване на самопознанието.

Варна

  Цвета Стоянова - психолог
052/641782
Специализира в областта на трудовата и организационна психология, психодрамата, позитивната и кратката терапия, интерактивните (тренинги) техники за формиране на социални умения у младите хора. От 12 г. е психолог в Детския комплекс във Варна. Програма за овладяване на рисковото поведение на подрастващите;Психологични консултации за млади хора и родители; Зависимо поведение и поведенчески стратегии за преодоляването му

  Д-р Даниела Овчарова - психиатър-психотерапевт
088 82 57 792
052/503 276 ул. Младежка № 39
052/609 932 ул. Ген. Колев № 66 Мед. център "Надежда"
e-mail:  ovcharova_dr@abv.bg
 
« Последна редакция: неделя, 12 март 2006, 02:15 от premaman » 

http://www.snimka.bg/album.php?album_id=69721

 

# 52
  • Мнения: 293
bobi_mixi , инфото ти е полезно, но лепнато в тая тема ми изглежда пошло. Аз какво, да избацам списък на хомеопати ли??

Всички тук се опитахме да помогнем, ей така - по женски, и ние сме били така, справяли сме се. Ако имаше желание да търси психологическа помощ, щеше да си каже.

Моят съвет е (не знам откъде си взела списъка, може и от форума да е), да го сложиш където му е мястото, а именно в "здравен справочник"

# 53
  • Мнения: 953
хей девойче ,я се стегни.никога не позволявай страха да е водещ при теб.не ти трябва такъв човек като тоз.той те кара да се унижаваш и да молиш.Я се горе глават-шут на тоз хубосник.
Нови приятелки,купони,прически,спорт и ще видиш че ще се успокоиш.пък и човека ще срещнеш така.

# 54
  • Мнения: 2 891
Слушай сега
1.Зарязваш момъка от раз , без да му се оставяш да ти спрята драми и да те депресира повече
2.Тръгваш на спорт - аеробика или каквото там решиш,ходиш всеки ден без да те мързи.
3.Купуваш си една хубава книга
4.Опитваш се да бъдеш непукист - много е важно
Те това са моите предложения за теб , вряла и кипяла съм в депресиите , страховите неврози и всички подобни случаи.Не ми се споделя точно сега откъде съм придобила опит , но лично според мен това са едни от стъпките ,които ще ти помогната да се почувстваш по-различно.
Успех и дано се оправиш скоро , ако си от Пловдив ще се радвам и да пием по кафе ако искаш.

Напълно съм съгласна с този списък!!! Дерзай!!!  newsm10

п.п. Това за рейса и седалката е мое дело  newsm03

# 55
  • Мнения: 412
Здравейте, моля да ми простите, че не влизам с ника си, но се опасявам някой познат/не някоя от вас, а страничен да не го прочете/.
Искам съвет, подкрепа, акъл, няколко шамара, кой каквото даде, защото не ми е много ясно как да постъпя.
Историята е следната... и доста объркана в главата ми, затова ще я напиша в телеграфски стил: преди години почина баща ми; не влязох да уча медицина/ те не ме и приеха де, но аз не се опитах отново, защото вече мразех лекарите/;влязох да уча в 2 университета, коренно различни неща-сега мъча бак., искам маг. защото имам амбиция да мога и да знам, но не виждам смисъл, защото медицината беше единствената мечта за мен; имам връзка с един момък от години, но не върви, голям особняк е, винаги да се съобразявам с него и да рева и да моля за прошка, ако то реши, че съм сбъркала, да се виждаме ако е на кеф, не излизаме, само до домовете ни си ходим, с родителите си не говорим, защото той е потаен и не иска да знам нищо за него... а това са вече 6 години, нямам бъдеще с него и много ме боли; в резултат на по-горните неща, които написани изглеждат глупави и лесноразрешими проблеми, аз се чувствам зле - без желание за нищо, без цел, без амбиции, без любов, и без каквито и да било перспективи. Общо взето се чувствам доста непълноценна, а това тормози майка ми, защото го вижда всеки ден. Започнах да се отпускам във всяко отношение, и килца качих, и работата си я мотая до последния момент и често закъснявам със сроковете и се налага да си измислям идиотски оправдания-само защото не съм имала желание за нищо... или пък ме е мързяло Thinking
Не знам какво иска, като пиша това, може би вашето мнение дали има избавление, и какво е #Crazy Много е тежко да си неудовлетворен т живота си и да нямаш цели.... Аз имам, но нямам мотивация да ги постигна. Ужасно се дразня, защото хора, които познавам и бяха .... посредствени, постигат повече от мен, защото аз съм в някаква измислена черна дупка, или депресия. А да, ходих и на чичко психолог... нъцки, не ми помогна. Пих антидепресанти... нямам спомен за ефекта им. Но освен недоволството от живота ми имам и ежесекунден страх от това, че ще се случи нещо лошо... мания, ужасно е, много натоварващо психиката. Понякога вместо да направя нещо, аз седя и се тормозя, че може нещо да не е наред, или че с някой мой близък може да се случи нещо. /от както почина татко доста ходихме по болници за различни членове на семейството ми, и доста съм ревала пред реанимация или интензивно/
Съжалявам, че поста ми е дълъг, и може би несвързан, но моля, кажете си мнението. Как да се мотивирам отново, м момъка да му бия ли шута /и как, защото други покрай мен няма, а някак не ми се ще да си остана стара мома/; как да преборя страховете си, маниите и произтичащите от тях суеверия и т.н. глупости, които тровят живота на всеки здравомислещ човек, който съзнава че нещо не е наред. А се случва и да ми минават други, ощ по-черни мисли - саморазрушителни...
ПС/ защо не влязох с ника си - момъка преди следеше сайтовете, в които влизам, като ми хакваше компютъра... Имаше една друга мома, но той не говори за тези неща! Не бил влщбен в мен, но му се ще да сме заедно, а пък и ако иска да си хойка при други, Скоро разбрах, че тази е дошла в София и учи медицина... е това ме побърка съвсем!!!
Моля, моля, моля Hug
разкарай го максимално бързо
финалната и трудно поправима глупост е да се ожениш за него/омъжиш/
не ме питай
бягай бързо напред и го остави някъде зад гърба си да се чуди:"Какво аджеба се случи,че я изпуснах'
тези хора не се поправят никога
важното е хората,които ги търпят да се осъзнаят овреме
успех

# 56
Момичета, благодаря за списъка и за новите мнения. Списъкът е полезен, ако реша да търся специализирана помощ ще го гледам много по-подробно.
Това за рейса ми хареса:) но при мен е много особено, аз винаги съм си сама, някой ако толкова реши да се лепне за мен няма да види, че "онзи" го има... абе, мани - мани.
Някой беше казал, че иска отчет за промените, и дали се възползвам от идеите ви.
1. Видях се с 2 приятелки, с които не бях от много време;
2. Ходих на кардио-комбо в стад. "В. Левски";
3. Прибрах се пеша... 1,5 часа ходене, болят ме краката, ама бях с компания:)... като никога;
4. Правих си разни мазила по лицето и косата;
5. Не мрънках!
6. Утре имам час по немски /уредих си го вчера/;
7. Във вторник започвам курс на Норбеков за махане на цаките;
8. С майка ми започнахме диета;
9. Обадих се на учителката, която ми водеше уроците по биология за медицинска академия... ама тя направи всичко възможно да ме разколебае да кандидатствам отново. Та май ще се науча да си харесвам биологията... ще се наложи.

Ще кажете "Еха, че на теб не ти е трябвало много ръчкане." Мдам, ама кажете как да задържа правенето на тези неща... може пък и да изляза от меланхолията, налегнала ме от години, не месеци, за да е просто кофти настроение. smile3514

# 57
  • Мнения: 8 917
..................

Ще кажете "Еха, че на теб не ти е трябвало много ръчкане." Мдам, ама кажете как да задържа правенето на тези неща... може пък и да изляза от меланхолията, налегнала ме от години, не месеци, за да е просто кофти настроение. smile3514
Не мисли за после - като ти стане ежедневие не го мислиш, защото вече е част от теб. А засега получваш шестица Mr. Green Hug

# 58
  • Мнения: 191
Цял форум те кани на ежемесечни срещи, последвани от караоке изпълнения в клуб, където /забележи!/ има и мъже Mr. Green Какво повече чакаш?
Абе бургаски мами при нас няма ли такива срещи -хем радост за очите,хем се разпяваш.
Стрхливке,остави сълзите и сополите в къщи и марш да се забавляваш cheers dancing

# 59
  • София
  • Мнения: 2 967
Първото нещо, което трябва да направиш е да се разделиш с този момък. Оттам нататък нещата ще се развият по друг, по-различен и цветен начин. Сигурна съм!!!

# 60
  • София
  • Мнения: 365
Хайде, да изляза от неизвестността... аз съм мрънкащото същество. Едва ли някоя от вас ме познава, но... знае ли се, знае ли се:)
Днес се видях с "adara" и се оказа, че видях 10-тина познати навън... то било хубаво да се излиза. Shocked
Момичета, имам зверска мускулна треска от вчерашното ми спортно и пешеходно/около 7км/ изживяване.
Днес се чух с момъка и ... ще видим как точно ще се развият нещата.
Хайде, подкрепяйте ме, защото колкото и прозрачни да изглеждат проблемите, едва ли ще ги реша толкова лесно. Дори да се хиля и шегувам, онова гадно усещане, че ще се случи нещо лошо си остава, и смехът е горчив... малко като на клоуните smile_clown Clown #Silly

# 61
  • Мнения: 6 164
Abigail, докато си свободна, няма защо да се депресираш. Да си съпруга с рушащ се брак и майка на 2 деца да се чудиш "А сега накъде?" е за депресия. Ни да го зарежеш, заради децата, нито да останеш... Сещаш се нали. Grinning Аз като бях в депресия - сменях гаджето. Виж сега не знам как ще ги лекувам вече депресиите, което само по себе си е повод да се депресирам! Crazy Joy
Исках да кажа - наслаждавай се на свободата си, бъди егоист и прави, каквото ти се прави на теб, няма нужда да се съобразяваш с никого!

# 62
  • преди Варна/сега Горна Оряховица
  • Мнения: 4 258
Подкрепям Misty HugДавай смело напред  Hug ние сме с теб ,а живота е пред теб Stop от тебе зависи как ще го изживееш  Party

# 63
  • Пловдив
  • Мнения: 2 102
Abigail, сега виждам темата ти и прочетох почти всичко. Момичетата са ти дали страхотни съвети. Зная че може би си мислиш как отстрани изглежда по-лесно и вероятно си права, но от тази позиция нещата се виждат по трезво и това определено е полезно.
Ти си направила първите стъпки, няма да ти е лесно, от сърце ти желая успех.
По повод на това, че според теб времето минава без да си намерила подходящ човек искам да ти кажа че на 25 години, в днешно, време да говориш за себеси като за стара мома е смешно. Моя съвет е бъди отворена към другите и уважавай себе си. Дали ще останеш с човека който е в момента до теб или не, времето ще покаже.

# 64
[quote
2. Ходих на кардио-комбо в стад. "В. Левски";
[/quote]

Какво се прави на това кардио-комбо ? И аз съм му хвърлила око

# 65
  • София
  • Мнения: 365
Ами, не съм много запозната с другите видове аеробика, но да кажем, че прилича малко на тае-бо. Доста е динамично, леко танцувално. Инструкторката /моя адашка:)/ каза, че сама си го е измислила.
Общо взето има доста рипане smile3532
Малко силови упражнения с лост/!!!/;
коремни преси.
Зарежда с енергия, и ако после изминеш около 7 км пеша до вкъщи /както направих аз, да ме пита човек защо/ ти едно такова хубаво, ама хубаво - нито можеш да седнеш, нито можеш да станеш.
Ако решиш да идваш, аз смятам от др. седмица да съм там 3 пъти - пон. сряда и петък от 19ч. 4 лв е тренировката за 1 час- ще се радвам да се обадиш предварително, за да се запознаем:)

ПС: по повод поста ми... вчера имах сериозен разговор с момъка, в който му обясних, че така няма да го бъде. Да се съобразява с мен, или да се маха. Уж каза, че съм права, ама да видим.

Послушах съвета на повечето мами и започнах със спорта, и с грижите за външния вид... ха дано стан апо-красива #Silly
за момента се чувствам малко по-добре от преди, само се тревожа, че това ми състояние е моментно от 2-3 дни и веднага да пиша тук, а е от години... дали просто не съм си сдухарка по природа? newsm78
Облепих Монитора си с бележки за деня и по-точно такива, с помощта на които да не закъснявам със сроковете в работата си. Скоро ще гледате мое анимационно филмче, а иначе.. ако някой се кефи на ситкома в петък вечер по БТВ с Памела Андерсън да знаете, че е мое.
Ха така, да се похваля сама, че ако чакам друг, не похвалена ще си замина.
Хайде, здраве от мен и до скора среща.  bouquet

# 66
  • С питане до Цариград, стига се, но с ... отзад!
  • Мнения: 6 406

ПС: по повод поста ми... вчера имах сериозен разговор с момъка, в който му обясних, че така няма да го бъде. Да се съобразява с мен, или да се маха. Уж каза, че съм права, ама да видим.

Послушах съвета на повечето мами и започнах със спорта, и с грижите за външния вид... ха дано стан апо-красива #Silly
за момента се чувствам малко по-добре от преди, само се тревожа, че това ми състояние е моментно от 2-3 дни и веднага да пиша тук, а е от години... дали просто не съм си сдухарка по природа? newsm78
Облепих Монитора си с бележки за деня и по-точно такива, с помощта на които да не закъснявам със сроковете в работата си. Скоро ще гледате мое анимационно филмче, а иначе.. ако някой се кефи на ситкома в петък вечер по БТВ с Памела Андерсън да знаете, че е мое.
Ха така, да се похваля сама, че ако чакам друг, не похвалена ще си замина.
Хайде, здраве от мен и до скора среща.  bouquet

Браво момиче! Само така, и от сега нататък никакви компромиси!
И не, не си сдухарка по природа, нали те видях! Такива готини, симпатични момичета като теб не са сдухарки! А за състоянието ти е виновно онуй момче дето  явно не знае какво иска, а и със сигурност не те заслужава.

 п.п. Сестра ми му се кефи на филмчето с кака Памела, така че си заслужаваш похвалите!  bouquet Hug
 Продължавай в същия дух и ще те чакаме на срещата в петък.  bouquet

# 67
  • София
  • Мнения: 365
Благодаря за похвалините думи:) дано да успея да дойда на срещата, ще се радвам да се запозная с другите, макар, че и тук не ги познавам, но все от някъде ще започнем Hug

# 68
Abigail, ще ти пиша на лични ако мога да дойда на тренировката, принципно засега нямам ангажименти, ама не се знае до другата седмица.  Simple Smile

# 69
  • София
  • Мнения: 365
Здравейте, ново включване от мен с цел отчет на досегашните резултати от терапията:)
1. Говорих многократно с момъка... ще видим;
2. Завърших семинара на Норбеков и се чувствам доста по-добре;
3. Чукнах си едни срещички с хора, които не бях виждала години... включително и с мъже:)
4. Вчера бях на среща на старата компания и се събрахме поне 30 човека, обменихме си координатите да не се губим пак /не се бяхме виждали поне 4 години/ Heavy metal forever  superuu;
5. От утре тръгвам на кардио-комбо с една приятелка, която обеща даже да се прибираме пеша newsm44;
6. Слушах доста класическа музика Flutter;
7. Направих си шопинг терапия:
   *купих си разни нови гримове;
   *купих си 10-тина цветни блузи /аз нося саааамо черни дрехи, и този пазар беше истинско                   
     изтезание, защото ме заболя глава от цвят, като на въртележка/;
   *купих си една книжка за фотография и сега се ограмотявам за това хоби smile3509;
   *в петък /живот и здраве/ съм на концерт, в неделя на театър... а вчера бях в парка
То било хубаво да се излиза Embarassed ама кой да знае:)
8. Мисля да започна да ходя на йога!!!
9. Ентусиаст съм да си взема изпитите:))) smile3529
10. Готвих smile3532
11. Как можах да забравя... започнах да полагам много повече усилия и грижи за външния си вид /маски, грим и т.н. глупости/;
а и....  Embarassed Embarassed за малко да си сваля един таксиметров шофьор, ама викам, хайде.... Joy

Ами, изглежда, че терапията ми включва безумно харчене на таз месечната ми заплата, но какво пък, веднъж съм го направила. newsm47 Може да ви се стори елементарно, и леко налудничаво, но поне засега ми действа добре. На семинара се запознах с една много положителна жена, /на 35 с дете на 7 години, а изглежда като кукла. Прилича на мутреса, но е много готин човек, била е в моето състояние преди да се омъжи и сега полага усилия да помогне и на мен/.
Т.е. с две думи "стискайте палци".

# 70
  • Мнения: 2 673
  Ex, браво радвам се за теб!! Пожелавам ти обаче още нещо, ама ...ново..Няма да казвам какво!! Laughing Laughing Laughing

# 71
  • Sofia
  • Мнения: 6 929
 Обгради се с позитивни личности, които те стимулират да се развиваш! Разкарай хората , които те дърпат надолу!
Видях какви промени си започнала, чудесно!
Не се отказвай от мечтите  си! Иначе остава неудовлетвореност за цял живот. Отиди при друг учител по биология ! Може първия път да не си влязла именно защото тази не вярва в теб (и в  себе си)!
За младежа - ти имаш връзка с него от 6 г., но той май не. Много е притеснително, че не излизате заедно, нямате общи приятели и не те представя на семейството си, много! Това показва, че не чувства ангажимент към теб. Много е вероятно да си има  друга приятелка, официална, а теб да държи за резерва. Не се страхувай да останеш сама, нали и без това се чувстваш сама с него! Всеки  има право да е щастлив, обичан и уважаван. Търси своето щастие и не се оставяй да бъдеш подценявана! Светът е пълен с мъже, които могат да те направят щастлива, позволи им! Млада си, интелигентна, свободна - не си губи времето в мрачни мисли, а го ИЗПОЛЗВАЙ пълноценно!
 
Предлагам ти и моята компания! Мога да споделя опит в доста насоки!  Grinning

# 72
  • София
  • Мнения: 365
, благодаря ти:)
Момъка... да, друг си търся, но за др. му приятелка не е така, просто той е особняк... както и да е.

Приемам всякаква компания, и тук, и на лични и... аз изтървах срещата, ако някой се навие да си направим по-мъничка,... да си видя благожелателите:)  bouquet

# 73
  • Мнения: 293
Страхотно! Признавам, не очаквах действително да се вземеш в ръце толкова бързо!

Много ме радва развитието на нещата при теб   bouquet

Темата ти може да послужи за пример на много жени, които пишат тук  Laughing
Включително - кой знае, може и аз да се "разболея" някой ден, никой не е застрахован, ще я имам предвид, да ми вдъхва сили, ако се разкисна Mr. Green

# 74
  • София
  • Мнения: 365
Ами, то и аз не очаквах, и още не очаквам. И преди съм имала подобни моменти на ремисия:). Предполагам, че семинарът ми помогна, вие също много:)
Само се надявам да успея да задържа това чувство и нагласа към живота по-дълго време.
Но приемам и всякакви други предложения, крава си, че може да послужи за пример на други "депресарки" Embarassed

# 75
  • Мнения: 293
разхилих се -
Цитат
крава си
  Mr. Green Mr. Green

# 76
Радвам се за тебе.Изчетох почти всичко тук.Искам да ти пожелая от тук нататък да имаш само щастие в живота и да продължиш напред с високо вдигната глава.Аз съм винаги на синия ако ти се прииска да пием кафе заедно ида си поговорим за трудностите в живота.Мисля,че можем да научим много една от друга.

# 77
  • София
  • Мнения: 365
 smile3532 rotfImbo rotfImao
КРАВА-ПРАВА:)

Благодаря за предложението, "Мама М", когато си на линия пиши на лични и ще се радвам да се видим. С Чесъна също, защото пропуснах срещата.

# 78
  • Мнения: 1 615
Здравей и от мен! Радвам се на вече бодрите ти постове!
Момичетата са ти дали чудесни съвети и е добре, че веднага си ги последвала! Само едно, което пак ще повтори някои тези, но държа да те подкрепя в най-трудната част. Казвала съм го на много дружки, колебаещи се дали да прекратят (или започнат) някоя скапана връзка: "По-добре цял живот сама, отколкото с МЪЖ НА ВСЯКА ЦЕНА!"
Курсът по език е чудесна идея - там срещаш хора с твоите интереси. Ако си музикална, запиши е на курс по танци - там ще срещнеш много нови ВЕСЕЛИ хора с твоето хоби.
Животинка или цветя също много помагат. Аз лично залагам на второто и като изпадна в дупка, ги поливам, опощвам, подстригвам и много се разсейвам и успокоявам Wink
И най-важното: успех с медицината!!!

# 79
  • Мнения: 885
На първо място отърви се от момъка.Какви са тези криеници и така нататъка.След това нещата сами ще се подредят.Казвам ти го от опит.Трябва да се стегнеш и да продължиш напред.

# 80
  • С питане до Цариград, стига се, но с ... отзад!
  • Мнения: 6 406
Еййййй, виждаш ли, лека полека нещата се нареждат! Браво на теб, знаех си аз, че си борбено момиче готово не само да признае и сподели проблемите си, но и да се справи с тях! Ако продължаваш в същия дух скоро ще намериш някой който наистина те заслужава и тогава просто ще забравиш за тъй-наречения момък. Hug  bouquet Hug

# 81
  • Мнения: 2 039
   Flowers SunflowerСменяш си прическата
    261uuтръгваш на аеробика или нещо подобно
   byeзарязваш тоз хубавец
  newsm26 стегни се-ако ти не си помогнеш  ooooh! няма кой
   yesи си повтаряй-аз съм важната
 Stopнепропилявай живота си ,а го вземи в ръце
 newsm78 трябвало е да учиш това,което ти е харесвало,тъкмо си щяла да имаш възможност да бъдеш добър медик и да помагаш на болните  Flowers Rose Flowers Roseмоите съболезнования за загубата на баща ти
...няма да останеш стара мома  Naughty когато се вземеш в ръце,промениш външният си вид,започнеш да се движиш в нова среда ...ще се усетиш нов човек,готов за нови подвизи
 newsm10 newsm51
Ей туй то  newsm51

# 82
  • София
  • Мнения: 5 605
   Flowers SunflowerСменяш си прическата
    261uuтръгваш на аеробика или нещо подобно
   byeзарязваш тоз хубавец
  newsm26 стегни се-ако ти не си помогнеш  ooooh! няма кой
   yesи си повтаряй-аз съм важната
 Stopнепропилявай живота си ,а го вземи в ръце
 newsm78 трябвало е да учиш това,което ти е харесвало,тъкмо си щяла да имаш възможност да бъдеш добър медик и да помагаш на болните  Flowers Rose Flowers Roseмоите съболезнования за загубата на баща ти
...няма да останеш стара мома  Naughty когато се вземеш в ръце,промениш външният си вид,започнеш да се движиш в нова среда ...ще се усетиш нов човек,готов за нови подвизи
 newsm10 newsm51

 Praynig newsm10

# 83
  • Мнения: 3 760
Браво на теб!!!!! Продължавай в същия дух!!!
Кога ще се видим?  Hug  Heart Eyes   bouquet

# 84
  • София
  • Мнения: 365
МНого ви благодаря, момичета.
Да ви кажа, освен това, че изкуствено се зареждам с добро настроение и полагам гооолеееми усилия да променя нещата вие сте ми много необходими, и от помощ, защото се чувствам длъжна всеки път да пиша все по-ведри постове:)
 newsm47
Днес отивам да си купя карта на "кардио комбо" и "каланетика" във "Васил Левски".
А да ви кажа как ми се запали главата да ходя къде ли не... на катерене, на йга, на копоейра, на... каквото ви хрумне. Едва ли ще направя всичко, но поне имам желание, има някакъв хъс в мен.
Момъка не ме ядосва по-малко, но на мен сякаш по-малко ми дреме на пуловера.
Може да ви се струва, че съм се оправила ей така, и не е имало нужда да пиша и да рева тук, но... явно е имало полза, а smile3501
Видях се с две мамаи от орума, и съм им много благодарна, че се занимаваха с мен.
Ама, хайде стига с благодарностите, че ще се възгордеете.
Дано постовете ми послужат за благоденствието:) и на други.

ПС: "Темерутче", "Мъни"... хайде де, хайде да се видим. През седмицата, а?

# 85
  • Мнения: 552
"Темерутче", "Мъни"... хайде де, хайде да се видим. През седмицата, а?
Ааа, и аз искам  Cry Mr. Green и без това с Мъни не сме се виждали от сто години...  Crazy

# 86
  • София
  • Мнения: 365
Само напишете кога и къде:)

# 87
  • София
  • Мнения: 365
Мрън, пак съм тук... и пак сдрухана. Дали има повод за това, или причина не знам, но важното е, че не ми е готино настроението от няколко дни.
каквото имахд а се оплаквам се оплаках в началото на темата, сега само мога да повтарям, а това не ми се прави.
Напоследък, тъй като работя у дома, съвсем не излизам, или ако стане то е с някоя приятелкап о индивидуално, а аз искам хора... ама няма. Само работа, неспане заради работата, на следващия ден /дни/ съм като сушена слива и се мразя за режима си.
Момъкът... прасе Animal Pig, ама това е защото аз съм  newsm57, та му позволявам. Не се държи лошо, напротив, просто не каквото искам от живота, за момент добре, но този момент е вече 6 г., а друг на хоризонта няма. Как така на някои им се лепват по 3-4 едновременно, та могат да си избират, не ми е ясно. А, може би причината е, че вече съм... 83 кг 261uu Кофти, а?
Опитах и понаправих част от нещата, които ме бяхте посъвевали, но чвно неврозата, и страховете няма да се махнат така, а с лекарска помощ... дали? Как мислите? Или може би един от страховете ми е да не остана сама, или този момък да ме зареже? Възможно, възможно. Успокоявам се, че не съм се побъркала, с това, че още осъзнавам положението, което съгласна съм, не е най-лошото на света, но нали на мен ми е гадно... другото няма значение.

Знам, че никоя от вас не може да ми каже кое е най-добре да наравя, но да ви питам за мнението ви по ощще един въпрос.

Имам 7 изпита в двата университета реди завършване. Какво ще кажете, да прекъсна ли работа, докато ги взема /те ще са различни сесии/, да прекъсвам само по време на сесиите, или да се опитам да се справя с двете едновременно. Въпроът с отпуската не е актуален,. защото е достатъчно да кажа на шефовете "имам изпити, искам малко почивка" и да я получа, и да мога да се върна, когато съм готова... Какво е мнението ви?

ПС: Съжалявам за дългия пост, ама пиша като ми дойде музата, и явно съм станала многословна.

Хайде, по живо, по здраво. smile3525

# 88
  • С питане до Цариград, стига се, но с ... отзад!
  • Мнения: 6 406
Първо, ако мислиш, че може да ти помогне иди на доХтор (ама не знам какъв точно ти трябва - психиатър, психоаналитик или психолог, а може и на психар Mr. Green) Аз лично мисля в близко бъдеще да се заведа, че уж се държа ма и аз избушвам на моменти, а това не говори добре за психясалата ми тиква.

За изпитите си вземи почивка. Не мисля, че сега е момента да се претрупваш с ангажименти. Да сигурно за известно време покрай задълженията ще игнорираш проблемите, но после ще се сдухаш двойно. Давай лека полека.

И преди да решаваш каквото и да било изчакай и други мнения. Щото аз не съм наред, ма да се направя и аз на сведуща. Mr. Green

Много   bouquet Hug  bouquet Hug  bouquet Hug

# 89
  • София
  • Мнения: 365
"Не съм", ти си съкровище, дали си наясно с това? Grinning

# 90
  • С питане до Цариград, стига се, но с ... отзад!
  • Мнения: 6 406
"Не съм", ти си съкровище, дали си наясно с това? Grinning

Аз да, ма другите не са  Mr. Green Еййййй ша вземе да ми порасне самочувствието и после какво ще го правя? То поне да се ядеше, ама на!

А ти се взимай в ръцеможе и в крака, а в краен случай нека те вземе някой млад левент (не прасе, да сме наясно) и давай по-ведро!  bouquet

# 91
  • Мнения: 1 615
Abigail, миличка, щом нямаш проблем с отпуските, не си и помисляй да си зарязваш работата!!!
По-добре зарежи прасето, наистина!!!
Какво като няма друг??? Писах преди, ще повторя и сега: "По-добре цял живот сама, отколкото с мъж на всяка цена!!!"
Ако не вярваш, влез в "Родители, отглеждащи сами децата си"!
Пък и сама не означава самотна. Можеш да бъдеш по-щастлива сама, отколкото завинаги с мъж, който не е за теб. Пък и ако си наистина сама, по-лесно ще срещнеш друг. Сега той ти "виси" на шията, повече или по-малко, признай си го - не пред нас, а пред самата себеси...
И уверявам те, килата нямат нищо общо. Познавам сами красавици, познавам и щастливо омъжени дебеланки. Само трябва да повярваш, че ценната си ТИ!!!
Целувки и прегръдки!

# 92
  • София
  • Мнения: 365
Здравейте отново. Честита нова година и много здраве, и щастие.
Не съм писла от много време, защото смятах, че нещата са се кротнали, но не е така.
Новата година не я посрещнах в добро настроение. Отново бях скофтена, че съм сама на партито... разбираемо защо, защото ТОЙ е кретен. Не ми отговори на съобщенията, не си вдигна телефона, а днес /след като може би го издразних със здъненето си/ ми написа "повече да не съм те чул".
Трябваше аз да сложа край, не той /въпреки, че не се знае дали това е краят/.
Много ми е гадно. На ред с всички други работи, с всичките ми бръмбари в главата той да се държи така... Какво да правя? Т.е. знам-"зарежи го!" Но после какво да правя? Трудно ми е да създавам нови контакти, трудно ми е въобще да изляза от нас. Трудно ми е да си създам планове за еня, да не говоирм за живта. Вече съм много отчаяна от живота си, не само от "любовта". Напоследък всичко ме боли, направо съм като развалина. Честно казано по Коледа ми идваше да се ударя в някоя стена и да си разбия главата. Знам, че има много по-зле от мен, но като ми е криво какво да правя? Мисля си, че вече проблемът е наистина много сериозен, и ако не намеря помощ отнякъде ще се побъркам.
Хм, знам какво ще ми отговорите, няма да меизненадате със съветите да му тегля една, но поне да си се оплача в писмен вид... Ако някой има конструктивна критивка и предложение с удоволствие ще ги чуя. А ако някой има предложение за биричка или кафенце, с още по-голямо удоволстие ще ида:)

# 93
  • С питане до Цариград, стига се, но с ... отзад!
  • Мнения: 6 406
А ти като ти е кофти защо не свиркаш, а си трайкаш, свиваш се в ъгълчето си и си ревеш самичка а? Можеше да свирнеш и на 29 да те водим на маскенбал!
 Сега няма да те съветвам да го зарежеш момъка щото той тъй или иначе те е зарязал, а да му теглиш една майна му е малко според мен. Ако бях по-яка щях да предложа да му хвърлим един бой на тоз малоумник, ама не съм, а и съм миролИУбива, та затова ще ти предложа просто да не се сдобряваш с него. Когато отново те потърси и поиска (което неминуемо ще стане) му кажи, че щом новата година е започнала без него така и ще продължи.
 На предложения за бира (водка, вино, ром, виски и какъвто и да е алкохол, а и за хапване разбира се) не мога да устоя. Крайно време е да се съберем депресарките и подкрепящите депресарките на колективна терапия и дружно да оплИУем депресиращите ни елементи. Mr. Green

# 94
  • Мнения: 1 263
Здравей!Аз съм била в същата ситуация като теб,така че нещата,които ще ти споделя са от моя личен опит и със думите си най-малко желая нещо да те засегна.
Първото,което мога да ти кажа е:Я се стегни!
Проблемът ти не е,че момчето,може би,е кретен,проблемът е в самата теб и ти си виновна за ситуацията, в която се намираш.
Мислиш ли,че само ти срещаш кретени в живота си?И защо другите момичета успяват набързо да ги изритат от живота си,а ти си влачиш същото положение с години?
Бирата,фитнеса,прическите,курсовете,приятелите могат да те разсеят от мрачното настроение,но няма да ти решат проблема,но той ще остане някъде там в далечния,мрачен ъгъл,докато след време пак се появи отново .Дори да се разделиш с това момче много е вероятно пак да попаднеш на такъв.
Детството,родителите,приятелите,средата,в която живееш,нещата,които са ти са се случили имат пряко влияние върху представата ти за живота и начина,по който да го анализираш,а след това и да реагираш на всичко около теб.
Не е проблем,че има кретени,не е проблем,че си останала сама някъде си- проблемът е,че ти не реагираш правилно на това,което се ти се случва и с такъв подход тези неща могат да продължат да ти се случват цял живот.
Съжалявам за тежките думи,но по-добре така,отколкото да се опитвам да те успокоявам или да ти давам кураж.Обърни се към себе си и виж в какво относно представите си за живота грешиш и се промени.Дори на инат колкото и да чустваш,че го обичаш(момчето) го постави далеч от себе си.
Не само теб те е страх да не останеш сама или че няма да се справиш сама-повечето хора сме така,но къде с желание,къде на инат и напук на всички ни се налага да рискуваме,направи го и ти.
 Откажи се от самосъжалението си и давай смело напред с новата ти представа за живота и за самата теб.

# 95
  • София
  • Мнения: 365
bori7, имаш право, и думите ти въоще не са тежки, а много на място. Но как човек, който гледа по един начин на живота иззведднъж да се завърти и да започне да гледа по друг начин?
Ти какво откри като погледна в себе си? Как го извади на яве? Как се обяснява на един песимист да е оптимист?
"Не съм"... чакам конкретен ден и час:)

# 96
  • Мнения: 293
бири, бири, само си приказвате Crossing Arms

М/у другото - малките срещи от форума ме кефят мн повече, можеш да се видиш с всички, да размените нормална приказка.. (Не съм беше мн готина Василиса - изпусна, Абигейл Party )

Та начи - аз съм човек свободен (вече), казвайте де и що.. Имам предложение - прекрасно място, близо до Уго на малките 5 кьошета..


П.С.: bori7 е много права, мда.. Но нека първо - с малки стъпки. Тази промяна, за която говориш, изисква колосални усилия, или пък - специализирана помощ. И пак добре че Абигейл, както виждам, е мислеща жена. И е способна да се справи, смятам. След време..

Последна редакция: ср, 03 яну 2007, 12:52 от Чесън

# 97
  • Мнения: 1 263
Щом си съгласна да водиш дискусия,а не само да излизаш на бири с приятели за мен е достатъчен показател,че можеш да се справиш и сама с проблемите си и то  без чак толкова колосални усилия или специализирана помощ.
За да можеш да се промениш според мен първо трябва да познаваш себе си.
Най-добре опознаването става като се опиташ да се видиш от неутрална позиция.Като се вгледаш в представата на другите те как смятат,че трябва да изживеят живота си ,за какво според тях си струва да се живее и накрая до какви резултати са достигнали от това си мислене,доколко щастливи са и доколко хората около тях ги обичат.
Накратко опитай се да видиш връзката мислене-поведение-резултати за теб и хората около теб-това може да ти отвори очите за много неща от твоя живот и да ти отговори на въпроси,на които преди си нямала обяснение и даже ти се е струвало странно защо се е  получило така.
Как се обяснява на един песимист да е оптимист?Ами не се обяснява.Ако си заклет самовлюбен егоист,които смята,че само той е най-умния и има най-правилно виждане за нещата,ако вместо да се опиташ да видиш другата гледна точка и да я тестваш доколко по-истинна е от твоята,а си по-склонна да се палиш и да определяш набързо човека като заблуден в представите си за такива няма оправия,нищо не може да им помогне.
Опитай се да гледаш нещата не само от твоята гледна точка,опитай се да ги видиш от най-различни точки като никога не забравяш да се интересуваш от резултатите,на тези които прилагат тези точки и то само ще си покаже какво мислене, какви представи,какво поведение трябва да имаш за да постигнеш щастие,мир с себе си и любовта на другите към теб.
Като погледнах в себе си открих,че аз също съм имала някои неправилни представи,които са ме довели сама да провокирам да ми се случат неща,които са ми донесли само негативни ситуации и болка ,да  усещам,че нищо в живота ми не върви като хората.Истината е обаче,че човек като се промени незнайно как всичко тръгва в живота му -поне така се получи с мен.   

Последна редакция: ср, 03 яну 2007, 18:18 от bori7

Общи условия

Активация на акаунт