саниране <> реновиране на къща

  • 4 136
  • 5
  •   1
Отговори
  • Мнения: 2 292
Може ли някой да ми каже, каква е раzликата между саниране и реновиране на една къща? Не е ли едно и също в крайна сметка? Прокарване на местно парно саниране или реновиране е ? Благодаря.

# 1
  • София
  • Мнения: 978
В общи линии двата темрмина малко се припокриват.
Санирането включва всички т.нар. "оздравителни" процедури и мероприятия по един обект - напр. подмяна на инсталации, ВиК, ел., дограма, топлоизолация и т.н.
Реновирането включва санирането, но освен него, може да включи и цялостното обновяване на един обект в т.ч. и конструктивно.
Реновиране означава с две думи повторно изграждане, ремонтиране и експлоатиране.
Ако до сега не сте имали парно инсталацията се причислява към реновирането.

# 2
  • Мнения: 2 292
Благодаря. Значи, ако zа една къща е необходимо саниране, оzначава по малко ремонти, отколкото ако е необходимо реновиране?
Сигурно ли е това?
Ако къщата, стоена 40 сетте има ел. инсталация , водопровод и каналиzация , дограмите са сменяни, има външни щори и покрива е прпокриван иzцяло 75 година , но пък няма парно инсталация и баня и вътре естествено трябва да се направят подовите настилки и боядисване на стените . Останалото е zдраво. Масивни дървени врати и стълбище ... Това какво е? Саниране или реновиране?
Благодаря

# 3
  • София
  • Мнения: 978
Както вече ти писах санирането се включва в реновирането. Правилно си ме разбрала санирането изисква по-малко мероприятия. Подмяната на подовите настилки и боядисването на стените се водят ремонтни работи.
Извинявай, но от това което си писала, не ми стана ясно дали ел. и ВиК инсталациите са сменени.
От това, което чета, къщата не е санирана, нито реновирана, а ремонтирана.
Ако искаш ми пиши на ЛС, за какво точно става въпрос и ще се радвам, ако мога да ти бъда полезна

# 4
  • Мнения: 2 292
В и К не е сменяно . Иzпообърках се с раzни обяви zа къщи. ще пиша, но сега трябва да ида да прибера мъника. Благодаря zа предложението.

# 5
  • Мнения: 3 880
Реновиране означава с две думи повторно изграждане, ремонтиране и експлоатиране.

Не, точно обратното е. Понеже Вивита зададе въпроса си в една друга тема се поразрових малко и прочетох, че санирането е обновяване на една сграда "до основи" както се казва. Сграда, която има нужда от саниране обикновено не е годна за нормално живеене в нея и със санирането всичко се променя- стени, помещения и т.н. Докато реновирането е по-лекият вариант на ремонта, той прсото подновява и освежава жилището с цел подобряване на конфорта, хигиената, уюта и т.н.  Simple Smile
Изграждането на ново парно е частично саниране....

Общи условия

Активация на акаунт