Да похваля книгата на Мадлен Алгафари "Вяра имам"

  • 4 141
  • 16
  •   1
Отговори
  • Мнения: 324
Момичета, страхотна е Peace Първата част са стихове, които лично на мен много, ама много ми харесаха, а след това продължава с разни случаи от практиката и. Четеш и няма оставяне, невероятно добре написани истини, абе нямам думи  newsm10 newsm10 newsm10

# 1
  • Мнения: 595
Аз по принцип многоя харесвам(Мадлен).Гледах част от представянето на книгата и си казах че ще я имам,но бях изключила.Благодаря че по този начин ми напомни ! doh

# 2
  • Мнения: 6 167
аз я купих...
да си призная структурата на тая книга ( поезия, случаи) не ми се нрави.
също така хартията... има нещо инфантилно в самата книга, като книжно 'тяло'.
 и може би заради това още не съм я започнала.
знам, че е безумно да отлагам поради тъпи причини, но мисля, че ще й дойде времето и на нея!
благодаря, че ми напомни да я прочета!
 Peace

# 3
  • соросоиден либераст и умнокрасива евроатлантическа подлога
  • Мнения: 13 650
Винаги ме е дразнила тази жена.........не я приемам за истински психолог.........а и да описваш случаи на пациенти ми се струва  непрофесионално и нелоялно.........тия неща трябва да си останат тайна.........И какво излиза, че всеки неин пациент е потенциална история.......май трябва безплатно да ги консултира

# 4
  • Мнения: 6 167
много си крайна. Confused
в крайна сметка изводи се правят от опита,
а опита на терапевтите се трупа от случаите на клиенти.
докатао са анонимни, не виждам проблем.
това е нормална практика.

# 5
  • Мнения: 5 539
Момичета, страхотна е Peace Първата част са стихове, които лично на мен много, ама много ми харесаха, а след това продължава с разни случаи от практиката и. Четеш и няма оставяне, невероятно добре написани истини, абе нямам думи  newsm10 newsm10 newsm10
Ако ти е харесала, потърси и продължението - "Мира нямам" Grinning

# 6
  • соросоиден либераст и умнокрасива евроатлантическа подлога
  • Мнения: 13 650
много си крайна. Confused
в крайна сметка изводи се правят от опита,
а опита на терапевтите се трупа от случаите на клиенти.
докатао са анонимни, не виждам проблем.
това е нормална практика.

Да, така е.......да побликува учебник тогава, а не популярна книга

# 7
  • ГО
  • Мнения: 3 955
"Мира нямам"е първата книга,а "Вяра имам"е втората.И двете книги ги имам и на мен също много ми харесват.В подписа си имам част от неин стих.В момент на депресия и трудност си я чета отново и отново.

# 8
  • Мнения: 78
И АЗ СМЯТАМ ДА Я ПРОЧЕТА,ПЪК ЩЕ ВИДИМ...............НЕ Е ЛОШО ЧОВЕК ДА ПОГЛЕДНЕ И ПРЕЗ ДРУГИ ОЧИ ПОНЯКОГА

# 9
  • Кацнала на едно дърво.
  • Мнения: 3 192
Не познавам Мадлен Алгафари, уви, познавам само мъжа й.
От приятели и познати психолози и терапевти съм чувала крайно негативни оценки, но само мога да гадая прави ли са, или не.
Виж, за стиховете й мога да се изкажа. Попадали са ми. Много са слаби. Но жената все пак не е поет (макар, че все търси изява).

# 10
  • соросоиден либераст и умнокрасива евроатлантическа подлога
  • Мнения: 13 650
Не познавам Мадлен Алгафари, уви, познавам само мъжа й.
От приятели и познати психолози и терапевти съм чувала крайно негативни оценки, но само мога да гадая прави ли са, или не.


Как може да чуеш положителна оценка за човек, който прави консултация по телевизията.......като гадателките от един друг канал........това е подигравка с хората.......един психолог работи с месеци върху човека, за да му помогне да се справи с някакъв проблем, а тя го прави с едно изречение, срещу някаква камера, дори не вижда човека отсреща си.......не вижда очите му, положението на тялото му, жестовете, мимиките.......всичко това говори.......аз приемам психологически съвет даден набързо, но да си видял човека.......а така........супер несериозно

Сега пък книга.......

# 11
  • Мнения: 25 589
И на мене не ми се струва коректно действащ психолог да издава книга с историите на пациентите си. И това в малка България, където всеки познава всекиго...  Thinking
Отделно имам съмнения кога успя да ги натрупа тези случаи? И остава ли й изобщо време да стои в кабинета си, от обикаляне от телевизия в телевизия. Особено предиобед - на който канал да цъкнеш, все Мадлен нещо се обяснява... Че и в другите часови пояси... И нейната работа като на прехваления д-р Бостанджиев - и той само по телевизии и вестници се развява. Ама кога работят тези хора, бе???  newsm78

# 12
  • Мнения: 491
Първо да кажа, че много харесвам Мадлен.
Книгата й обаче не ми хареса. Стиховете изобщо не ме грабнаха, а втората и третата част- отговорите на писмата и случаите на пациенти са много тромаво написани, с безкрайни, тежки изречения. Надявах се да ме зареди с позитивизъм и оптимизъм (както обикновено ми действа Мадлен) , но за съжаление почти нищо не взех от тази книга.
Аз също виждам нещо инфантилно. Посланието за мравките е готино, но непрекъснатото му повтаряне с картинки, сменящи думите ме кара да се чувствам като в психотерапевтичен кръг, където всеки повтаря едно изречение, та белким му се набие в главата.

# 13
  • Мнения: 1 426
Не ми хареса книгата. Доста депресарска, нищо не ти дава.

# 14
  • Sf
  • Мнения: 808
Леле, днес ме е избило явно на скука и мързел. Затова ще се и включа малко не на място в темата, но ще изклюкаря гореупоменатото семейство, че си имат договорка за това да поддръжат извънбрачни връзки, без обаче да накърняват общия семеен имидж и бизнес.

Проверена е информацията от 2 независими източника. Подробностите ще бъдат предоставени на бтв, ако не ме уволнят от там. Хм, аз не работя там, кеф, значи нищо няма да им бутна.

Къде е картинката за прозявка... Мързи ме да я потърся...

Общи условия

Активация на акаунт